Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saobraćajne nesreće ovih dana..

elitemadzone.org :: AutoZone :: Saobraćajne nesreće ovih dana..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 67684 | Odgovora: 265 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 10:46 - pre 120 meseci
Citat:
jnk:
Ja sam prilično siguran da ne može dobiti ništa.


@Lavlja jazbina

Priznaj grešku neće ti pasti kruna s glave.

Kazi koju,ja nisam od onih da teram kontra da budem posto poto u pravu.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 10:48 - pre 120 meseci
Citat:
Informer:
Citat:
ventura:Recimo da je prolazak kroz crveno daleko ozbiljniji prekršaj od prekoračenja brzine.


Pa sto onda nisu oni njega ubili nego on njih?



Da nisu prosli na crveno ne bi stradali. On je vozio jaci auto, udario ih je s boka, i zato su stradali. Da su oni vozili A8, a on Polo, verovatno bi bilo obrnuto.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 10:51 - pre 120 meseci
Citat:
Informer:
Citat:
ventura:Recimo da je prolazak kroz crveno daleko ozbiljniji prekršaj od prekoračenja brzine.


Pa sto onda nisu oni njega ubili nego on njih?


koja logika. Znaci fica se od nazad zakuca u sleper i kriv je vozac slepera jer nije poginuo on vec vozac fice ?!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 11:05 - pre 120 meseci
Audi je udario u golfa na zuto svetlo, a ne zeleno....

Tu je u stvari problem, sto je obojici upalilo trepcuce zeleno / crveno svetlo koje najavljuje promenu, golf je usporio da udje u zeleno, audi ubrzao da ostane u zelenom, do sudara je doslo na zuto, kad ni jedan od vozaca ne bi smeo biti u raskrsnici (zuto bas tome i sluzi)



Ne moze vozac audija nikako (bar ne bi trebalo) da se izvuce iz ovoga, koliko god da je imao prvenstvo on po zakonu mora da ucini sve da ne ugrozi ostale ucesnike u saobracaju (cak i one koji prave prekrsaj), a on to ne da nije ucinio vec je dodatno ugrozio neprilagodjenom brzinom i voznjom u alkoholisanom stanju.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 11:11 - pre 120 meseci
bakara,

mi ne mozemo da vidimo semafor audija, ali pretpostavimo da je sinhronizovan sa ovim sto vidimo. I tu se vidi da je audi prosao jos uvek na zeleno, a zuto mu se upalio dok je bio na sred raskrsnice i ka-booom !

A pored toga, Polo, nece dobiti zeleno dokle god Audiju ne bude CRVENO. Nema trpcuceg crvenog kao sto ti sugerises.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 11:14 - pre 120 meseci
Mislim da je u sam ulazak u raskrsnicu bilo zadji put (treptaj)zeleno,a pri udaru je bilo zuto.

Zuto koliko se ja secam iz mog vremena polaganja je bilo da se raskrsnica napusti sto brze

i oslobodi saobracaj za voila koji imaju zeleno.Znaci da su oni imali crveno,i polako krenuli.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 11:22 - pre 120 meseci
bakara, kao sto ti je receno ne postoji trepcuce crveno. Golfu je bilo ful crveno i jos par sekundi nakon udara.

audi je prosao na trepcuce zeleno, cak i da je u trenutku prelaska zaustavne linije bilo zuto svetlo opet bi bila diskutabilna situacija jer je golfu i tad ful crveno.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 11:25 - pre 120 meseci
Citat:
Braksi: bakara,

mi ne mozemo da vidimo semafor audija, ali pretpostavimo da je sinhronizovan sa ovim sto vidimo. I tu se vidi da je audi prosao jos uvek na zeleno, a zuto mu se upalio dok je bio na sred raskrsnice i ka-booom !

A pored toga, Polo, nece dobiti zeleno dokle god Audiju ne bude CRVENO. Nema trpcuceg crvenog kao sto ti sugerises.

Naravno nema trepcuceg crvenog, ali ima crveno+zuto koje najavljuje promenu u zeleno...
Audi je imao trepcuce zeleno koje najavljuje crveno, a golf crveno+zuto (vestaci ce vec utvrditi jer tako rade svi semafori u srbiji)

Zuto svetlo sluzi da napravi taj sekund pauze izmedju smena da ne bi doslo do kontakta, i u tom trenutko ne bi trebao niko da bude u raskrsnici eventualno da izadju oni koji su u njoj...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 11:29 - pre 120 meseci
Audi je prosao na trepcuce zeleno, a cim je presao pesacki (dakle prosao semafor) pali se zuto. Znaci Golf ima crveno i to debelo crveno jer se Golfu zuto nece upaliti dok se ne upali crveno u smeru u kojem je isao Audi.

Vozac Audia ce odgovarati za veliko prekoracenja brzine u gradu i platice kaznu za voznju pod dejstvom alkohola. Posto on nije izazvao saobracajnu nesrecu to je ovo:

Prekoračenje preko 70 km/h (od dozvoljene brzine, u naselju):

čl. 43. stav 1. i 45. stav 1. tač. 1, 2, 3.
100.000 do 120.000 din
Kazna zatvora min. 15 dana

14 poena
min. 8 meseci zabrane upravljanja

i 6 kaznenih poena (novčana kazna od 15 000 do 30 000 dinara): Vožnja sa 0,5 do 1,20 promila alkohola u krvi (srednja alkoholisanost).

U zatvoru ce sigurno biti i morace ponovo da polaze posto je zbir bodova veci od 18.

Nije izazvao saobracajnu nesrecu. Izazvao je vozac Golfa, nazalost.

U svakom slucaju, strasno je sta se desilo i zivoti su suludo izgubljeni.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 11:29 - pre 120 meseci
bakara NE !

Trepcuce zeleno najavljuje zuto, pa tek onda CRVENO !

I tek onda ovi mogu dobiti crveno zuto kao najavu zelenog, ali an crveno i zuto ne sme se kretati.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 11:32 - pre 120 meseci
Bakara..pogledaj sliku gde se nalaze kada je audiju bilo zeleno.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 11:34 - pre 120 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
Braksi: bakara,

mi ne mozemo da vidimo semafor audija, ali pretpostavimo da je sinhronizovan sa ovim sto vidimo. I tu se vidi da je audi prosao jos uvek na zeleno, a zuto mu se upalio dok je bio na sred raskrsnice i ka-booom !

A pored toga, Polo, nece dobiti zeleno dokle god Audiju ne bude CRVENO. Nema trpcuceg crvenog kao sto ti sugerises.

Naravno nema trepcuceg crvenog, ali ima crveno+zuto koje najavljuje promenu u zeleno...
Audi je imao trepcuce zeleno koje najavljuje crveno, a golf crveno+zuto (vestaci ce vec utvrditi jer tako rade svi semafori u srbiji)

Zuto svetlo sluzi da napravi taj sekund pauze izmedju smena da ne bi doslo do kontakta, i u tom trenutko ne bi trebao niko da bude u raskrsnici eventualno da izadju oni koji su u njoj...

Golf je krenuo (presao pesacki) pre nego sto je Audiju pocelo trepcuce zeleno.
Odmah cim se upalilo crveno na pesackom , valjda se smorio cekajuci.
I tu je vec morao da ga vidi (nema 30ak metara) , da je gledao.
A Audi je prosao semafor i pesacki sa poslednjim zelenim , zuto se pali kad je skoro na sredini raskrsnice

Citat:
Braksi:Audi je naletao kao uzarena kometa, Polo ga je cak i video i malo prikocio sto ne bi rekao za vozaca Audija jer je Polo VW jos bio i crn.

Ja ne vidim da je Golf uopste kocio ...
A i vidi se drugi semafor (iz pravca Audija) po odsjaju

[Ovu poruku je menjao Homer J. Simpson dana 09.06.2014. u 12:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 11:36 - pre 120 meseci
Da, u pravu ste...sad opet gledam, stvarno mu je bilo debelo crveno, nije cak ni bilo crveno+zuto kao sto sam mislio.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 11:46 - pre 120 meseci
treba izvuci neke pouke iz ovoga.

Ali aj bih najpre o jednoj stvari: otkud nama uopste trepcuce zeleno ?

Treba krenuti od starih dobrih vremena. Nekada je bilo ne znam kako je sad u Srbiji na svakom semaforu jedan period kad je raskrsnica potpuno zatvorena. Svi imaju crveno. To je sluzilo ponajvise da iscure ovi sto prave skretanje ulevo i da proleti neki baja na zuto. I u principu to je dobro funkcionisalo. Cak, sto ej veca raskrsnica vise se cekalo i to cak po 10 sekundi je znalo biti zatvoreno pa se pocnemo pitati pa ko sad treba da krene na zeleno.

Ali tamo negde 90tih neko u EU je resio da se tako gubi vremena i zagadjuje okolina i onda je uvedeno pravilo da cim jednima zacrveni ovima drugim je odmah zeleno. Ja nisam mogao da verujem i za malo sam zglajzao par puta. To je izvelo citav niz komplikacija pa se moralo uvesti uslovno levo i to pre zelenog zatim ukinuti uslovno desno i na kraju uvesti famozno trepcuce zeleno.

Ali zasto da zivimo jednostavno kad mozemo da poginemo komplikovano ?
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 11:49 - pre 120 meseci
Koliko sam ja primetio ima i trepcuce i taj period kad je svima crveno.
Mada i to zavisi od semafora do semafora , kao i period koliko 'drze' crveno tj. zeleno
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 11:56 - pre 120 meseci
Citat:
botr:
Citat:
Informer:
Citat:
ventura:Recimo da je prolazak kroz crveno daleko ozbiljniji prekršaj od prekoračenja brzine.


Pa sto onda nisu oni njega ubili nego on njih?



Da nisu prosli na crveno ne bi stradali. On je vozio jaci auto, udario ih je s boka, i zato su stradali. Da su oni vozili A8, a on Polo, verovatno bi bilo obrnuto.


Mozda, a mozda i ne bi. Formula "masa * ubrzanje" je cudo. Polo prazan ima minimum tonu... pa kad se to zaleti 160km/h... nisam bas siguran ko bi tu izvukao deblji kraj.

U svakom slucaju, poenta je da ne moze sve da bude crno ili belo kao sto kolega ventura rece i ne moze tako jednostavno da se tvrdi koji prekrsaj je od kog tezi. To sve zavisi od situacije.

Citat:
Braksi:koja logika. Znaci fica se od nazad zakuca u sleper i kriv je vozac slepera jer nije poginuo on vec vozac fice ?!


Kao sto rekoh, poenta je u tome da nista nije crno ili belo vec da sve zavisi od situacije.

Citat:
bakara:Audi je imao trepcuce zeleno koje najavljuje crveno, a golf crveno+zuto (vestaci ce vec utvrditi jer tako rade svi semafori u srbiji)


Ovo je nemoguce i to ne samo u Srbiji nego bilo gde u svetu. Ne moze jedna strana da otvara prolaz (crveno + zuto) pre nego sto druga strana potpuno ne zatvori (crveno).
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 12:30 - pre 120 meseci
Audi je imao trepćuće zeleno. Nije ni počelo žuto. Polo je prešao glatko na crveno, što je inače manir neiskusnih "pa ko će noću u 2 da čeka na semaforu ?"
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 13:42 - pre 120 meseci
Citat:
Braksi:  Ali aj bih najpre o jednoj stvari: otkud nama uopste trepcuce zeleno ?

Treba krenuti od starih dobrih vremena. Nekada je bilo ne znam kako je sad u Srbiji na svakom semaforu jedan period kad je raskrsnica potpuno zatvorena. Svi imaju crveno. To je sluzilo ponajvise da iscure ovi sto prave skretanje ulevo i da proleti neki baja na zuto. I u principu to je dobro funkcionisalo. Cak, sto ej veca raskrsnica vise se cekalo i to cak po 10 sekundi je znalo biti zatvoreno pa se pocnemo pitati pa ko sad treba da krene na zeleno.

Ali tamo negde 90tih neko u EU je resio da se tako gubi vremena i zagadjuje okolina i onda je uvedeno pravilo da cim jednima zacrveni ovima drugim je odmah zeleno.
Trepćuće zeleno postoji mnogo pre devedesetih. Dobro znam jer sam početkom osamdesetih radio upravo semafore na raskrsnicama i usput programirao kada radi koje svetlo pa dobro znam i dužine trajanja. Posle zelenog (u to vreme nisu sva zelena bila trepćuća ali većina jeste) ide žuto u trajanju od 3 sekunde pa crveno. Onog trenutka kada se pali crveno, na semaforu koji preseca prvu ulicu se pali žuto i ono traje dve sekunde pa ide zeleno. Znači nema baš potpuno zatvorene raskrsnice sa nekim trajanjem ali u jednom trenutku je sve crveno a u sledećem se pali žuto. Pošto žuto svetlo na semaforu znači zabranjen prolaz, ono i služi da se raskrsnica isprazni jer oni posle zelenog u principu moraju da stanu osim ako idu tako da bi kočenjem ugrozili saobraćaj. Zato i postoji trepćuće zeleno, ono služi da svaki vozač proceni da li može da prođe raskrsnicu pre žutog i posle ne može da se pravda da nije mogao da ukoči, posle ostaje samo njegova loša procena. Ja ću da prođem na trepćuće zeleno samo ako sam siguran da ću da prođem semafor pre nego što se upali žuto. Baš kao što je uradio vozač audija.
Teoretski je mogao audi da prođe na kraju žutog ali tada i dalje nije upaljeno crveno/žuto za drugi auto a u ovom slučaju je audi sasvim ispravno prošao kroz semafor pa tu nema krivice. Za ostalo će već sudija da da svoje mišljenje. Kako god bude, ostaće mu to do kraja života.

Da li je bilo perioda sa svim crvenim koji malo duže traje pre toga ne znam, možda šezdesetih ali tada nisam imao dozvolu. ;)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 13:48 - pre 120 meseci
Ovako treba da radi ispravni semafor.




Vremena se mogu korigovati u zavisnosti od potrebe i uslova na mestu gde je semafor postavljen ali osnovni agoritam mora biti ovakav.

Princip da na oba semafora istovremeno mogu biti samo crvena svetla mora se ispostovati.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 14:54 - pre 120 meseci
Ne sećam se da sam negde video da svuda bude 5 sekundi crveno, možda negde u specijalnim slučajevima. Osim toga, kod nas ne postoji crveno pa žuto, to uvek ide zajedno. Kada sam se time bavio, crveno+žuto su trajali 2 sekunde, žuto posle zelenog 3. Odakle ti ovaj raspored?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Saobraćajne nesreće ovih dana..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 67684 | Odgovora: 265 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.