Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 66130 | Odgovora: 270 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4614
95.180.93.*



+311 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu10.10.2021. u 00:05 - pre 30 meseci
Merida
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu10.10.2021. u 00:21 - pre 30 meseci
To ne znači ništa, pojasni koji

Ovo je recimo moj (jedan od)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu10.10.2021. u 12:18 - pre 30 meseci
Citat:
B3R1:
Kada je u pitanju Beograd postoji nekoliko objektivnih prepreka za masovnije koriscenje bicikla:

1. Ludi vozaci, a cesto i policija, koji te uglas teraju sa kolovoza.
2. Pesaci koji te guraju s trotoara.
3. Ono malo namenskih staza ljudi koriste za setnju i ne kapiraju razliku izmedju pesacke i biciklisticke staze.
4. Odvratni toaleti po firmama, skolama, fakultetima itd. u kojima ne mozes ni da se presvuces, o tusiranju da i ne govorimo.
5. Pakosna sirotinja koja ti busi gume i unistava bajs, samo zato sto zive za to da upropaste neciji dan ... i smeh od policije koji ne radi nista.
6. Lopovi i sakupljaci sekundarnih sirovina (da budem politicki korektan) ... i ponasanje policije opisano u prethodnoj tacki.
7. Reljef grada - bas bih voleo da vidim ko moze da vozi uz Balkansku, Parisku ili cak da ga izgura duz Vojvode Stepe od Autokomande sve do Trosarine - cik, probaj to s nekim krsem od bajsa!
8. Premalo radnji koje prodaju dodatnu opremu - npr. u NL/DE/FR imas gomilu radnji gde kupujes razne gedzete za bajs.
9. Liftovi na mostovima koji se cesto kvare - za sta su ti potrebni misici da izneses bajs uz stepenice.
10. Odvratan vazduh i smrad od smoga koje mnogo jace i vise udises dok vozis bajs ili trcis nego kada pesacis.

Steta ... jer bi bicikli rasteretili gradski prevoz, smanjili broj automobila, grad bi bio cistiji, ljudi bi se vise kretali i bili vitalniji ...


Ovo je naklasicnija perspektiva nekoga ko ne vidi bicikl kao prevozno sredstvo
Biciklisti kazu ko hoce nadje nacin, ko nece nadje izgovor.

da probam jedno po jedno da odgovorim:
1. Sa policijom apsolutno nikada nisam imao problema, poneki vozac hoce da ti objasni da ti tu nije mesto, ali 99% su normalni koji ce te samo obici, istovremeno prvenstvo ti 99% vozaca ne priznaju. Pricam o voznji na kolovozu.
2. i 3. pesaci i pesacke biciklisticke staze su OK ako vozi dete bicikl ili ako cete se rekreativno provozati, ali ako idete biciklom na posao ili nesto da obaviite te staze niti vode negde niti imaju funkciju sa saobracaj, morate kolovozom.
4. Ovo je relativno. Ako se vozi svaki dan ista ruta ne mora covek ni da se oznoji da bi se morao tusirati.
5. i 6. nemam pojma o cemu je rec
7. Pariska, balkanska, banjica nisu to nikakvi usponi za nekoga ko ide svaki dan biciklom na posao, to je strasno za nekoga ko ne vozi bicikl
plus kao sto na posao nece sa nepouzdanim autom tako nece ni sa krs bajsem.
8. Nije tacno
9. Ovo je tacno, mada bolje da postoji ramapa nego lift, i opet moze kolovozom.
10. Opet...odvratan vazduh je onima koji sede i ne voze, nisam cuo da se neko od biciklista zalio.

Za voznju po gradskim ulicama bi preporucio klasican hibrid, sa karbon vilom i drumskom mehanikom to je ultimativna brza masina za commuting u gradu


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 403
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu10.10.2021. u 14:35 - pre 30 meseci
@Nebojša

Moj je domaće proizvodnje - Explorer, proizvodi ga Venera Bike iz Subotice..
Kupio sam ga 2008e za fzn 200e, bio sam klinac, nisam se mnogo razumeo, bilo mi bitno da je jeftin i da kotrlja..
U međuvremenu kako sam sticao iskustvo, malo sam i čitao i istraživao o opremi, koja čemu služi, šta je dobro, šta je loše..
Kako su mu se kvarili potrošni delovi ubacivao sam "višu klasu", tako da sada imam Shimano Altus prednji menjač i Shimano Acera zadnji menjač, stavio sam nove Shimano lančanike pre dve godine i zamenio ručice menjača.. Tako da sada ne radi bogzna kako, ali vrši posao i lepo ide..

Planiram kupovinu novog, jedino se dvoumim da li da kupim low budget električni bicikl ili bolji "običan" bicikl sa megarange lančanikom.. Jedini razlog je reljef Beograda i dobro dođe "pomoć prijatelja" na velikoj uzbrdici, pogotovo posle radnog dana. Ali videću, nije mi hitno, dok se ne vratim da radim iz kancelarije, stari bajs mi vrši posao sasvim korektno.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4614
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+311 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu10.10.2021. u 16:11 - pre 30 meseci
Evo Moj lepotan…





Inače Bicikl je pakovan. Prvo sam kupio ram, 20-ca a posle sve po malo, ozbiljno je koštalo. Menjači su neki, tada bili baš dobri, shimano, 3X8, diskovi, točkovi 28-ce. Gabaritan bicikl ali i gazda LOL…


Sic hebe kevu…

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 10.10.2021. u 17:24 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu10.10.2021. u 16:37 - pre 30 meseci
Citat:
test1234
Sic hebe kevu…

Vala baš .... Širina + federi + amortizer ispod...ta vožnja je kao lebdenje kombinovano sa njihanjem..

Btw, dok sam bio student živeo sam u BGu i u studentskoj sobi držao svoj bicikl, legendarni Rog Maraton (poznavaoci se verujem sećaju), sa kojim sam obilazio ceo Beograd bez ikakvih problema.

Naravno, tada je intenzitet saobraćaja bio manji pa se moglo voziti svuda, ali sam siguran da i sada u BGu ima mogućnosti za vožnju.


 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 403
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu10.10.2021. u 16:49 - pre 30 meseci
Citat:
test1234: Evo Moj lepotan…



Odlično izgleda, deluje i kvalitetno :) A sedište, da kreneš na put oko sveta sa njim.

Citat:
Nebojsa Milanovic: Vala baš :D.... Širina + federi + amortizer ispod...ta vožnja je kao lebdenje kombinovano sa njihanjem..:)

Btw, dok sam bio student živeo sam u BGu i u studentskoj sobi držao svoj bicikl, legendarni Rog Maraton (poznavaoci se verujem sećaju), sa kojim sam obilazio ceo Beograd bez ikakvih problema.

Naravno, tada je intenzitet saobraćaja bio manji pa se moglo voziti svuda, ali sam siguran da i sada u BGu ima mogućnosti za vožnju.


Imao je moj ćale rog maraton, na tavanu mi je ram, razmišljam o restauraciji.
U BGu ima mogućnosti za vožnju, pogotovo na NBGu i Zemunu, sada ima dosta bici staza, kakve su takve su, služe svrsi.. U starom Beogradu je malo nezgodnije, što zbog infrastrukture, što zbog brdovitosti, ali ukoliko se pažljivo napravi trasa, koriste staze ili manje prometne ulice, onda može lepo da se vozi i rekreativno i svaakodnedno kao primarni prevoz.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu10.10.2021. u 18:17 - pre 30 meseci
Meni je bicikl glavno prevozno sredstvo u NS-u ali bi mi trebalo dosta da se odlucim da vozim po bg-u. Novi BG ok, ima staze i normalnije ulice ali sa one strane Save.. Vervoatno na kraju bih, ali mi se ideja uopste ne svidja :)

Bilo bi zanimljivo procitati o iskustvima CoyoteKG-a :)
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4614
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+311 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu10.10.2021. u 18:55 - pre 30 meseci
Od Terazija do bloka 45, 11 minute. Al noću posle 24h. Skoro sve nizbrdica. Naravno žuta traka…
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu10.10.2021. u 19:34 - pre 30 meseci
meni je pravo zadovoljstvo da vozim BG ulicama, samo pomislim kako bi se nervirao kolima i sa osmehom prodjem i kroz najvecu guzvu.
Naravno jos bolje je izaci iz grada

Evo za ilustraciju neka moja random voznja od zemuna kroz sam centar BG preko slavije, pa pored sajma, u petak u 4 posle podne po spicu, po tim "strasnim" brdima, vide se vremena bez neke zurbe
Mislim da ni kolima u spicu ne moze brze ovuda da se prodje.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu10.10.2021. u 19:37 - pre 30 meseci
Taman sam hteo da pitam koja su to "strašna" brda po Bgu, znam ceo grad vrlo detaljno, brda su smešna :)

p.s. bakara, proseci su ti odlični
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu10.10.2021. u 19:55 - pre 30 meseci
Ako na mene mislis, nisam se zalio na brda (niti ih pominjao). Glavni razlog je beogradski saobracaj. Kao sto rekoh, verovatno bih ipak vozio kada bih ziveo u Beogradu jer su alternative jos gore ali bi i to bilo vrlo nerado.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 403
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu10.10.2021. u 20:41 - pre 30 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Taman sam hteo da pitam koja su to "strašna" brda po Bgu, znam ceo grad vrlo detaljno, brda su smešna :)

p.s. bakara, proseci su ti odlični


probaj da voziš od Ade do Žarkova kada nisi u formi, niskobudžetnim bajsom :) Ili Miljakovac, Kanarevo Brdo, Banjica :D Mesec dana mi je bio pakao, a onda sam malo dobio na kondiciji, malo naučio da hendlujem prenose, a posle sam pronašao i alternativnu trasu sa manjom uzbrdicom (od Čukaričke Padine do Požeške). Nisu toliko strašna brda kada si u formi, problem je kad zarđaš :D

U Smederevu mi je bicikl bio primarno prevozno sredstvo, ali je grad pretežno ravan (jedna uzbrdica) i nema mnogo saobraćaja.

@Bakara, respekt za proseke.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu11.10.2021. u 12:12 - pre 30 meseci
Nije ni BG saobracaj strasan, narocito ako ides kolovozom onda prakticno nemas prepreke samo racunaj da ti vozaci retko prvenstvo priznaju.

Vise problema imaju ljudi na bici stazama
Svi zaboravljaju da su to uglavnom sve pesacko biciklisticke staze i nije ni za ocekivati da kada seta porodica sa dvoje dece, grupa, ili neko sa psom da se oni zguraju da bi ti mogao biciklom neometano da prodjes, parkirane automobile i ostale prepreke da ne pominjem, i to je tako u svuda ne samo kod nas.

Citat:

probaj da voziš od Ade do Žarkova kada nisi u formi, niskobudžetnim bajsom :) Ili Miljakovac, Kanarevo Brdo, Banjica :D Mesec dana mi je bio pakao, a onda sam malo dobio na kondiciji,

Neko ko vozi svaki dan ne moze da ne bude u kondiciji, a trudice se da ima i dobar bajs, a kada vozi svaki dan isto brdo nauci ga napamet i to je onda obicna rutina.
To je strasno samo nekome ko ne poznaje rutu i nije tuda vozio.

Ima jakih brda ali tuda obicno i ne ide redovan saobracaj a jos manje ide neko tuda na posao.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu11.10.2021. u 12:30 - pre 30 meseci
Citat:
bakara: Vise problema imaju ljudi na bici stazama
Svi zaboravljaju da su to uglavnom sve pesacko biciklisticke staze i nije ni za ocekivati da kada seta porodica sa dvoje dece, grupa, ili neko sa psom da se oni zguraju da bi ti mogao biciklom neometano da prodjes, parkirane automobile i ostale prepreke da ne pominjem, i to je tako u svuda ne samo kod nas.

U Novom Sadu nisu pesacko biciklisticke staze (osim retkih izuzetaka) vec imas zasebno trotoar a zasebno biciklisticku stazu. Obicno su i fizicki odvojeni ivicnjakom. Nije da to sprecava pesake da idu bici-stazom pa cak i guraju kolica.

Pogledao sam sada na StreetView-u NBG posto znam da tamo ima staza i vidim da su isto odvojene ali je dosta lose uradjeno. Samo su iscrtane na trotoaru i od trotoara ostaje vrlo mali deo. Bar ono sto sam video, mozda sam bas naleteo na izuzetke. Vidim da je u Pariske komune malo bolje, mada je tu biciklisticka bas uska. Opet, bolje ista nego nista. Bar ne razmisljas da li ce neki idiot koji gleda u telefon da te pokupi od nazad.
Mozda se nesto i promenilo. StreetView ima snimke iz 2015. Cini mi se da sam imao bolji utisak kada sam pre par godina bio ali se ne secam.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu11.10.2021. u 13:28 - pre 30 meseci
Sto bi te neko udario otpozadi?


Biciklisti najvise trebaju brinuti da im neko ne presece putanju a najmanje brige imaju kada sve ide u njihovom pravcu.

Po toj logici onda niko ne bi vozio ni motor ni bicikl brinuci da ce neko da udari otpozadi.

Kao ilustracija primer:
Pre ce auto udariti biciklistu na pesackom prelazu nego ako se krece kolovozom, to je najcesca situacija obaranja bicikliste.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu11.10.2021. u 13:37 - pre 30 meseci
Bakara, kojim biciklom voziš kroz BG i imaš onakve proseke?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu11.10.2021. u 14:03 - pre 30 meseci
@bakara, to sto kazes je sasvim tacno. Najcesci problem je kada neko skrece i ne gleda da li nailazi biciklista. Medjutim, ja na biciklu njega vidim pa mogu da reagujem. Kada vozim kolovozom i neko me ne primeti ja sve sto mogu je da se probudim u bolnici ako imam srece jer ni ja njega necu viti posto je iza mene.
Meni je to u sustini najveca briga i razlog zasto izbegavam da vozim van grada. Srecom, kod nas ima u okolini dosta staza pa moze i van grada ali po kolovozu izbegavam.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu11.10.2021. u 16:04 - pre 30 meseci
Lepo je vama što ste u stanju da birate da li kolovoz ili staza...kod mene se sve duže ture 99% voze po kolovozu jer staze ne postoje.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 403
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu11.10.2021. u 16:51 - pre 30 meseci
Neko može da te ne vidi, jedino ukoliko noću, predveče nisi dovoljno osvetljen ili obeležen.. S'obzirom na to da svetlim kao božićna jelka, nosim reflektujuću majicu, imam fluorescentni ranac, nisam imao sličnih problema.. Mnogo više sam imao izletanja iz sporednih ulica, presecanja, prestrojavanja i slično, što na biciklu, što na motoru.

Citat:
bakara: Nije ni BG saobracaj strasan, narocito ako ides kolovozom onda prakticno nemas prepreke samo racunaj da ti vozaci retko prvenstvo priznaju.

Vise problema imaju ljudi na bici stazama
Svi zaboravljaju da su to uglavnom sve pesacko biciklisticke staze i nije ni za ocekivati da kada seta porodica sa dvoje dece, grupa, ili neko sa psom da se oni zguraju da bi ti mogao biciklom neometano da prodjes, parkirane automobile i ostale prepreke da ne pominjem, i to je tako u svuda ne samo kod nas.


Neko ko vozi svaki dan ne moze da ne bude u kondiciji, a trudice se da ima i dobar bajs, a kada vozi svaki dan isto brdo nauci ga napamet i to je onda obicna rutina.
To je strasno samo nekome ko ne poznaje rutu i nije tuda vozio.

Ima jakih brda ali tuda obicno i ne ide redovan saobracaj a jos manje ide neko tuda na posao.


Upravo najveći problem BG saobraćaja je taj što važi zakon jačega. U autu se susrećem sa tim da se vozač belog kombija zaleće u mene iz sporedne ulice ili ulazi u makazice sa mnom ili jednostvno uleće i ako nema prvenstvo, možeš misliti kako sve to izgleda kada si "poslednji u lancu ishrane".

A ovaj deo sa brdima, apsolutno se slažem, to je problem možda prvih par nedelja, a onda popraviš kondiciju, naučiš kako da "pobediš brdo" ili jednostavno - pronađeš alternativni pravac..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bicikl kao prevozno sredstvo u gradu

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 66130 | Odgovora: 270 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.