Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ciji su mediji u Srbiji ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ciji su mediji u Srbiji ?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84798 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ronilac spuzvi
More

Član broj: 325378
Poruke: 4



+76 Profil

icon Ciji su mediji u Srbiji ?30.09.2014. u 16:29 - pre 116 meseci
Davnih dana u doba mlade i hrabre Verice Barac naceta je kontroverzna tema vlasnistva nad medijima u Srbiji.
http://pescanik.net/2011/10/odgovor-verice-barac-veranu-maticu/
I zloupotrebe medija, psebno najjacih.

Ovih dana pokazalo se da je pokojna Verica bila u pravu u vezi nacionalnih televizija, da je B92 i Prva u vlasnistvu istog coveka, Pink i Rts u vlasnistvu vlasti od nastanka.

Ova godina je pokazala da su iz medija, efikasno kao nikad pre, ocisceni autoritativni novinari koji nisu bili poslusnici svake vlasti.


Ovo je 2014. sta nas tek ceka u godinama koje slede ?

[Ovu poruku je menjao ronilac spuzvi dana 30.09.2014. u 19:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?30.09.2014. u 17:34 - pre 116 meseci
Vidim na sajtu RTV-a da je ova emisija "1 na 1" ubedljivo najgledanija, mozda i ima neke nade...
Mada, kad sagledam pojave u drustvu, razmisljanja i "razmisljanja" gradjana i gradjanki (sto bi rekla Danica Vucenic),
nesto ne vidim da ce se stvari ikada poboljsati :/
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?30.09.2014. u 19:27 - pre 116 meseci
Medijska blokada u Srbiji nikada nije bila gora, čak ni pre 20-ak godina, tada se sa priličnom sigurnošću moglo očekivati da će strani kapital isfinansirati ponekog hrabrog novinara/televiziju i da će se čuti suprotno mišljenje. Bilo je svega, ubijanja, hapšenja, prebijanja, vode u koaksijalnom kablu, ali uvek je bilo mogućnosti za kritiku vlasti. Danas je mrak. I što je još gore - potpuno beznađe, strah i apatija, bez ikakve šanse da se nešto promeni. Ne znam, možda sam preveliki pesimista, ali posle svega što se dešava poslednjih meseci jasno mi je kuda sve ovo vodi. Više nego ikada bih voleo da grešim...
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?30.09.2014. u 19:38 - pre 116 meseci
Koga briga za medijsku blokadu pored interneta (YouTube i sl. servisi) ?!
Ne zna se ko je vise zaostao , oni sto pokusavaju nesto da blokiraju ili oni koji se bune i zale kako su osteceni ...
Ovaj narod je odavno pregazilo vreme , to je najveci problem.
Svi se ponasaju kao ona dvojica u http://www.imdb.com/title/tt0108500/?ref_=nm_flmg_act_55
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?30.09.2014. u 19:46 - pre 116 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Koga briga za medijsku blokadu pored interneta (YouTube i sl. servisi) ?!


Nije bas to isto. TV stanice i novine ne mogu bas da zamene Tviter i sl.

---------------------------------

Jedino gore od nepostojanja medijskih sloboda je privid postojanja istih.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?30.09.2014. u 20:54 - pre 116 meseci
Nije isto. Internet čak ni u znatno razvijenijim zemljama nego što je Srbija ne može da parira televiziji kad se radi o ozbiljnijoj tematici, a ako se neko i reši da nešto pokuša, postoji ono o čemu smo pisali u ovoj temi.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+638 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?30.09.2014. u 21:02 - pre 116 meseci
@Homer J. Simpson

Jel ti znas koji procenat stanovnistva prati TV kao ovce, slusajuci apsolutno sve sto im se kaze, koji procenat prati TV koliko toliko razmisljajuci svojoj glavom, a koji procenat koristi net i sta posecuje ogromna vecina tog procenta ? Guess what, posecuju ono sto im serviraju na tv-u.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?30.09.2014. u 21:14 - pre 116 meseci
Ne znam za TV , znam da YouTube i sl. prate svi , i bebe i deca i mladi i srednji i stariji. Od muzike , filmova , serija , crtaca do emisija , vesti itd.
Ako je vecina ta koja prati TV kao ovce , njima i treba samo program za ovce a manjina nek gleda na YT.
Ja sigurno necu ni na TVu ni na YTu jer mi idu na kur4c te politicarske emisije
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+638 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?30.09.2014. u 21:17 - pre 116 meseci
Da, ali kapiras da YT ne bira njima sadrzaj, nego pustaju sta oni "hoce", a pogodi sta je to - isto to sto su gledali na tv-u.

To je valjda kristalno jasno gledajuci broj pregleda klipova.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?30.09.2014. u 21:24 - pre 116 meseci
Pa valjda biraju sta ce gledati i na TVu , svako ima daljinski i gleda sta mu se gleda ...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+638 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?30.09.2014. u 21:47 - pre 116 meseci
Pa ne bas, ima ona cela tema o tome. Da ti dam ideju, ajde gledaj ti npr "Utisak nedelje" :).
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?30.09.2014. u 22:26 - pre 116 meseci
Nema teorije , ja ni vesti ne mogu da odgledam , gade mi se
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?30.09.2014. u 23:57 - pre 116 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Ne znam za TV , znam da YouTube i sl. prate svi , i bebe i deca i mladi i srednji i stariji. Od muzike , filmova , serija , crtaca do emisija , vesti itd.
Ako je vecina ta koja prati TV kao ovce , njima i treba samo program za ovce a manjina nek gleda na YT.
Ja sigurno necu ni na TVu ni na YTu jer mi idu na kur4c te politicarske emisije


Problem je sto se glas ovce broji isto kao i glas onog ko to nije.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 00:26 - pre 116 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Pa valjda biraju sta ce gledati i na TVu , svako ima daljinski i gleda sta mu se gleda ...


Mislim da je Aleksandar hteo da kaže da je jednog TV-ovna birača malo teže preusmeriti na zdraviji "kanal". A nauči takav kako se bukmarkuje, pink postaje glavno YT pristanište, a čim se adaptira malo bolje, ekspresno otrkiva i "vevo" (pa dok to ne dosadi) .. pa onda nauče da kucaju u search field i da komentarišu VELIKIM SLOVIMA!!! .. pa onda krenu da kopaju i da traže teorije zavere .. i prođu tako 5 do 8 godina, e onda je ovan naišao i na 'browser url input bar'.. već solidno nezainteresovan za politiku.. možda.
about:networking
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 01:33 - pre 116 meseci
Ljudi, obratite paznju na deo: 17:07 - 17:35.

Sve je vrlo jasno receno. Mi zapravo nemamo vladu, imamo Briselske menadzere, koji ispunjavaju ono sto je Briselu trenutno prioritet. Dakle, stite EU interese da bi im bilo omuguceno da rade sta hoce, a ne interese naroda - i dok to rade, EU zab0le stojko kako i na koji nacin mrcvare ostatak naroda.

Dakle, mi smo vec u EU, posto nama upravalja upravo vlada pod kontrolom Brisela -> samo nas niko nije obavestio da Brisel bas zabole za sve ostalo. A da li ce ga zaboleti za 20 ili 30 godina, videcemo... mozda cemo bas tad i mi, ako nam dozvole, nasmejanih lica, srafiti VW za cetvrtinu plate Nemackog radnika... buducnost je svetla.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 05:25 - pre 116 meseci
^ Ne moz' vise biti istina.






Citat:
ronilac spuzvi:
Ovo je 2014. sta nas tek ceka u godinama koje slede ?


Ceka nas ono za sta se glasalo od "demokratskih" promena na ovamo. Svaki put. Od Djindjica, preko Dinkica, do Vucica.

Djindjic i Zuti su imali priliku da nesto urade (narod je za to glasao), ali ne samo da su proceradali priliku (da urade na daleko bezbolniji nacin), vec su napravili haos i pljacku koja nije vidjena ni u Slobino vreme.

Sada Vucic, izvrsava posao koji mu stize iz Nemacke i sa Zapada - upravo onaj posao koji je Djindjic trebalo da uradi - s tim, da je Djindjic imao daleko bolju pocetnu poziciju i prostor za pregovaranje. Ovo je sada svrsen cin. EU i Zapad ne interesuje unutrasnja politika, previranja i gorenje naroda, dok god njihovi interesi nisu ugrozeni. A jbg, mora i Vucic nekako da namakne moc i pare, a to ne moze za dz, preko noci i mimo ledja naroda. :)

Da niste cutali dok su Zuti jasili i pljackali godinama, ne bi Zvalavi ni dosao na vlast.



[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 01.10.2014. u 06:37 GMT+1]
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 07:17 - pre 116 meseci
Citat:
Shadowed:
Problem je sto se glas ovce broji isto kao i glas onog ko to nije.


Narod ovaca dobice vladu vukova. Edvard Marou

Citat:
Otto23
Sve je vrlo jasno receno. Mi zapravo nemamo vladu, imamo Briselske menadzere, koji ispunjavaju ono sto je Briselu trenutno prioritet. Dakle, stite EU interese da bi im bilo omuguceno da rade sta hoce, a ne interese naroda - i dok to rade, EU zab0le stojko kako i na koji nacin mrcvare ostatak naroda.


Trebala je Olja Beckovic prekjuce ovo da ti kaze, nisi znao do sad?!?

Citat:
Otto23
Dakle, mi smo vec u EU, posto nama upravalja upravo vlada pod kontrolom Brisela -> samo nas niko nije obavestio da Brisel bas zabole za sve ostalo. A da li ce ga zaboleti za 20 ili 30 godina, videcemo... mozda cemo bas tad i mi, ako nam dozvole, nasmejanih lica, srafiti VW za cetvrtinu plate Nemackog radnika... buducnost je svetla.


Ovo vec nije tacno, al bojim se da bi objasnjavanje zakljucalo temu :/

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 08:07 - pre 116 meseci
Citat:
IUOP_1: Narod ovaca dobice vladu vukova. Edvard Marou

Naravno, samo sto u tom narodu nisu svi ovce i ono sto sam napisao je objasnjenje razloga zasto one koji nisu trebaju brinuti oni koji jesu.
Dzabe sto meni televizija ne ispira mozak kad ce to uraditi njima 70%. Rezultat ce se odraziti i na mene.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 09:19 - pre 116 meseci
^ Nisu svi ovce, ja mislim i da je mnogo manje od 70%, zato mislim da ozbiljnu kritiku treba da podnesu oni koji ne izlaze na glasanje.

Inace, sinoc je u "1 na 1" gostovala podpredsednica vlade, za "Utisak nedelje" je pocela da prica nesto oko samostalnih odluka privatnih preduzeca...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 09:29 - pre 116 meseci
Ne kapiram što se tolika buka podigla oko Olje Bećković. Njena emsija koja traje oho-ho godina i ni malo se nije promenila, realno postaje sve manje gledana. Nastala je devedesetih, kad su takve pričaonice bile u modi - ali sada "pričaonice i svađaonice" više nisu u modi.

Ne volim ovu vlast (kao što nisam voleo ni prethodnu), ali opet, ako realno sagledamo, nema nikakve cenzure, i hvali se i pljuje se svako od predsednika do portira. Bez sankcija, na svim medijima. Dobro, ne na svim, ali ko 'oće da oplete po vlasti, to i može.

Sve priče o "cenzuri medija" zarad prebacivanja jedne emisije (odavno prevaziđenog tipa) sa "B92" na "B92 Info", su malo preterane. Pre bih rekao da je u pitanju histerija jedne propale glumice, koja je 'tela da bude novinar, ali na žalost novinar nije postala.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ciji su mediji u Srbiji ?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84798 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.