Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automobil do 4500 eu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Automobil do 4500 eu
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 63691 | Odgovora: 231 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bladebg

Član broj: 325300
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu30.12.2014. u 14:33 - pre 113 meseci
Pa kakve su Bore? Koja je verzija najbolja? Bora mi se generalno dopada,brat ju je imao iako je imala dosta kvarova i bagova (nista preveliko) svidja mi se i udobnost,komfor i kako je isla. Sa time sto se njemu isplatila jer je radio sa njom na taksiju u suprotnom zbog te proklete elektronike i ostalih stvari... Odrzavanje,kvarovi,mane,vrline?

Slazem se za gepek da sve zavisi,moj Pezo 206 ima 240 l, seat ibica koju trenutno vozim ima vecu zapreminu ali vise stvari je stajalo u pezo,bio je bolje odradjen.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu30.12.2014. u 15:09 - pre 113 meseci
Bora je svakako bolja opcija od golfa4. Mada ne postoji g4 mladji od 10 godina.

Bolja je opcija G5, ali ako se bas odluci za nezgodan brend(nezgodan u smislu skupog odrzavanja, i velike popularnosti medju preprodavcima i prevarantima), onda je najbolja opcija Jetta, njih najmanje "cene" preprodavci.

Nabavka od "prvog" vlasnika je prakticno nemoguca. Uzimanje VW brenda treba razmatrati samo kupovinom u inostranstvu, Nemacka ili Svajcarska..sve ostalo je macka u dzaku.

Medjutim, za 4500 evra moze da se nadje odlican Megan, ovi ofucani primeri su za siroko izbegavanje, bez upustanja kako je nastalo i koliko se "malo" preslo...
 
+2

bladebg

Član broj: 325300
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu30.12.2014. u 16:22 - pre 113 meseci
hvala brate! to je neko i moje misljenje koje se tvojom porukom potvrdilo samo. VW je prilicno nesiguran izbor jer ih ima mnogo kradenih,mnogo se krade i pritom masu njih koji su uvezeni su prelazili 400-500 000km i onda im je ovde spustana kilometraza. Pritom sam skoro gledao neku emisiju gde se prica da u Nemackoj postoji veliki problem vracanja kilometraza i gde prema njihovim proracunima svaki drugi automobil u Nemackoj ima vracenu kilometrazu,dakle nisu ni oni imuni na to,pa onda dodje neki nas tosa jos vrati i eto,kupis ne macku u dzaku,nego atomsku bombu u dzaku. Naravno to vazi i za ostale automobile,ali ipak su VW najpopularniji za to.

Izbor je i dalje izmedju:

Renault Megane 2 limuzine
Pezoa 307
...
I naravno bilo kog automobila koji moze da upadne u obzir sa svojim ok stanjem,cenom i svime ostalim... opel astra H,opel vectra c,mozda Mazda, gledam i A3....

Nazalost trenutno je ponuda vise nego premrsava,bas slaba. Valjda ce od sredine januara biti bolje... Jbga i ja nadjoh vreme kad cu prodati auto i kupovati "novi" :)

hvala vam ljudi.

 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu30.12.2014. u 16:28 - pre 113 meseci
Vrlo se može kupiti VW u odličnom stanju.

Problem je jedino što ne može biti jeftin.

 
+1

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu30.12.2014. u 16:29 - pre 113 meseci
Citat:
bladebg: hvala brate! to je neko i moje misljenje koje se tvojom porukom potvrdilo samo. VW je prilicno nesiguran izbor jer ih ima mnogo kradenih,mnogo se krade i pritom masu njih koji su uvezeni su prelazili 400-500 000km i onda im je ovde spustana kilometraza.

Eto ti ga sad...ni golf ti ne valja ccc

Citat:
bladebg
Izbor je i dalje izmedju:

Renault Megane 2 limuzine

Pa megane ti je isto sto i scenik a to si vec cuo da se kvari...
A pezo znas i sam da se kvari, jel tako?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

bladebg

Član broj: 325300
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu30.12.2014. u 17:19 - pre 113 meseci
Senik nisam cuo,vec je korisnik ovde to napomenuo da se ne uzima. Ali ok,shvatili smo... I nije da mi golf ili jos gore vw ne valja,nego mi ne valjaju oni koji se valjaju u Srbiji i koji se kradu u Srbiji.

Nebojsa u pravu si,ali ja kad dajem svoje misljenje dajem u okviru onoga sto mi treba i onoga koliko mogu para izdvojiti...Znam i ja da moze da se nadje svaki automobil u vrh stanju ali da za njega moras da platis onoliko para za koje da imas sigurno taj automobil ne bi trazio. Mislim verujem da mogu i golf 4 naci u vrh vrhova stanju od mozda prvog vlasnika sa kilometrazom koja je prava i odlicnim stanjem,ali taj ceni skoro 6 000 eura i video sam jedan takav,e ali je caka da imam 6.000 eura sigurno ne bi trazio golf 4 iz 2003 godine nego bi verovatno trazio golf 5 iz nekog 2006/7 godista i tako u krug. Nadam se da me razumete :)

 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu30.12.2014. u 17:29 - pre 113 meseci
Citat:
bladebg: ...e ali je caka da imam 6.000 eura sigurno ne bi trazio golf 4 iz 2003 godine nego bi verovatno trazio golf 5 iz nekog 2006/7 godista i tako u krug. Nadam se da me razumete :)


U tome i jeste caka.

Problem je "samo" da se shvati za novac koji imaš nije najbolje kupiti najmlađi auto i/ili auto koji ima najmanje km na satu.

Kada to shvatiš (ako shvatiš), otvara ti se put da za svoje novce kupiš najbolji auto.

A on sigurno nije najmlađi, a često nije ni sa najmanje km na satu.
 
+3

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu30.12.2014. u 17:32 - pre 113 meseci
Sve vise mi to naginje na 100 babica, kilavo dete.
 
0

bladebg

Član broj: 325300
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu30.12.2014. u 17:38 - pre 113 meseci
@ Nebojsa

Naravno,ne sporim da je to potpuno ispravno misljenje i razmisljanje i da tako treba,ali uvek razmisljas da mozda mozes naci i noviji automobil koji nije krs i da nije nemoguce da prodjes i kupis nesto dobro a novije. Jednostavno tesko je iskontrolisati sam sebe, iako podrzavam tvoj stav koji jeste ispravan.

I pritom je pojam "najbolji" automobil relativan...nekome je najbolji automobil onaj koji ce ici 300 na sat,nekome onaj koji izgleda besno,nekome onaj koji ima neku odredjenu vrstu opreme,nekome onaj koji se ne kvari uopste,nekome samo da moze da preveze od tacke a do tacke b,nekome nesto peto i tako.

Ja bi voleo da za ove pare koje imam nisu velike ne kazem,ali opet polazim od sebe sta sam ja prodao? prodao sam automobil 2004 godiste sa full opremom za 2000 eura...da je nemoguce da ne mogu naci pristojan automobil za 4000 eura koji ce mi samo ostvariti neke zamisli i zelje koje imam. Ali ne znam,sve je nekako stvar srece.

 
0

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu30.12.2014. u 17:49 - pre 113 meseci
Citat:
bladebg: Naravno,ne sporim da je to potpuno ispravno misljenje i razmisljanje i da tako treba,ali uvek razmisljas da mozda mozes naci i noviji automobil koji nije krs i da nije nemoguce da prodjes i kupis nesto dobro a novije. Jednostavno tesko je iskontrolisati sam sebe na taj nacin iako podrzavam tvoj stav koji jeste ispravan.

I pritom je pojam "najbolji" automobil relativan...nekome je najbolji automobil onaj koji ce ici 300 na sat,nekome onaj koji izgleda besno,nekome onaj koji ima neku odredjenu vrstu opreme,nekome onaj koji se ne kvari uopste,nekome samo da moze da preveze od tacke a do tacke b,nekome nesto peto i tako.

Ja bi voleo da za ove pare koje imam nisu velike ne kazem,ali opet polazim od sebe sta sam ja prodao? prodao sam automobil 2004 godiste sa full opremom za 2000 eura...da je nemoguce da ne mogu naci pristojan automobil za 4000 eura koji ce mi samo ostvariti neke zamisli i zelje koje imam. Ali ne znam,sve je nekako stvar srece.


Citat:
bladebg:nekome onaj koji se ne kvari uopste


Veruj mi,takav bi se svima dopao ali ne postoji

Citat:
bladebg:ali uvek razmisljas da mozda mozes naci i noviji automobil koji nije krs i da nije nemoguce da prodjes i kupis nesto dobro a novije


Naravno da mozes. Ali,zar nisi ti u svoj auto ulozio 2000 i prodao ga za 2000? E sad zamisli nekog tipa koji je pre 7 god kupio nov auto i kesirao 15000e i zar mislis da ce ga on prodati za 4000? Ali za 6-7 hoce sigurno

Bez uvrede,ali realno nikad neces kupiti auto,ali nikad,ako tako nastavis. Svakom ces naci neku manu. Ni taj scenik nije raspad kao sto mislis,da je toliko g*vn0 ne bi dolazili u Srb sa x00 000 kilometara-ali su zato maksimalno vozeni i napravljeni na krseve.

Za svaki model imas manu,dakle u fazonu plavusa bolje mesa,a crnka ima duze noge,ali sve su rawe

Dakle,najbolje je da odes na neki auto plac,ili na pijacu,gledaj automobile i onaj koji ti se svidi pogledaj,provozaj,dogovaraj cenu....
 
0

bladebg

Član broj: 325300
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu30.12.2014. u 19:02 - pre 113 meseci
Naravno Krko,u pravu si.

Ja trenutno to pricam sa vama i razmenjujem neka iskustva ali i dalje ostajem pri svojoj tvrdnji da je moguce naci ok automobil za te pare,moj prvi izbor je Pezo 307 iako mi verujes na konto svog automobila sa kojim sam prosao sito i reseto bar jos jedno 10tak ljudi,majstora govorilo bezi od njega,dakle nije da bas nemam nikakav svoj stav i da radim kako vetar duva. Ja mislim da za te pare mogu naci pristojan automobil koji ce me sluziti narednih nekoliko godina bez nekih vecih izdataka i kvarova. Opet,to je stvar srece,nadam se da cu nju imati.

Trenutno kazem ponuda je vise nego slabasna,svuda... Pritom placeve iskreno ne gledam,isao sam na par ali cisto da vidim automobile jer u mnogima nisam ni sedeo a kamoli vozio pa da vidim dimenzije,kako izgledaju i sl,a da tamo kupujem,tesko cu se odluciti.

Ili ako neko zna neki pouzdan plac,slobodno neka preporuci,da nisu prevaranti i sl.

 
0

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu30.12.2014. u 22:08 - pre 113 meseci
Kad vec pominjes placeve,drugar je pre skoro 3 godine kupio "ozloglasenu" alfu 156,1.8 ts,i za to vreme nije imao bas nikakvo ulaganje u auto,sem benzina,i redovnog servisa. Nije presao neku zavidnu kilometrazu,ali,eto,bez kvara,cak je i trap u dosta dobrom stanju
Inace,ne "gazi" je cesto,ne leti preko rupetina,u sustini pazljiv je vozac. Ne secam se tacne cene,ali nije je ni platio mogo u to vreme,otprilike neki prosec. Nikad nije bila na plinu,samo benzin.
E sad,da li se njemu posrecilo,ili sta vec ???
 
0

bladebg

Član broj: 325300
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu30.12.2014. u 23:10 - pre 113 meseci
Pa ja ne kazem da su svi placevi lopine... hvala Bogu ima i normalnih,ali iskreno ne preterano puno ili ja bar ne znam za njih. Ali opet naglasavam jako je bitna sreca u kupovini polovnjaka.

Ja znam pojedince koji su drzali ili i dalje drze neke placeve i sta rade i sta uvoze...uvoze krntije bukvalno na izdisaju koje kupuju preko za par stotina evra a ovde prodaju za par hiljada,properu kod mog druga za 1000 dinara,vrate kilometrazu 300,400 000 kilometara i po mogucstvu drze auto po nekoliko meseci i do godinu dana dok nekom nesrecniku ne uvale.

Hvala ali ne hvala :)

naravno svaka "dojava" gde ima plac pristojan a da ne odise ovim gore stvarima je dobrodosla.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu31.12.2014. u 09:02 - pre 113 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic
Problem je "samo" da se shvati za novac koji imaš nije najbolje kupiti najmlađi auto i/ili auto koji ima najmanje km na satu.

Kada to shvatiš (ako shvatiš), otvara ti se put da za svoje novce kupiš najbolji auto.

A on sigurno nije najmlađi, a često nije ni sa najmanje km na satu.


I to je deo velike istine.

Izabrati automobil vise nije uopste lako, ogroman izbor a malo novca. I kod kupaca i kod prodavaca.

Odrzavan auto je svakako najbolja kupovina, nevezano za predjenu kilometrazu.

Medjutim, auto industrija pravi proizvode koji nakon desetak godina ulaze u zonu kada je isplatljivost popravke i uopste drzanja vozila u top formi, veoma neprijatno za fondove.

sa 4500 evra trba prvo probiti ZID preprodavaca, i omoguciti sebi kupovinu "maksimuma" bez necije medjuzarade.

I tu se prave najvece ustede.

Zato je bitno, pogledati PRODAVCA, radje nego KILOMETRAZU...pa tek onda pregled vozila...
 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu31.12.2014. u 09:47 - pre 113 meseci
Ako kojim slucajem ovo citaju prodavci, ili dileri, ima odmah da zamene prodavače prodavačicama
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu31.12.2014. u 11:57 - pre 113 meseci
U tom slucaju se povecava trosak za "pregled"
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu31.12.2014. u 12:00 - pre 113 meseci
Obratite pažnju sam pomenuo sa najmanje kilometara na satu.

Najbolji auto nema vraćenu kilometražu, ima urednu servisnu istoriju i takvi obično nemaju najmanju kilometražu na satu.

Ali imaju tačnu kilometražu na satu, optimalno održavanje, itd, a to je ono što je bitno.

Najmanju kilometražu na satu imaju oni drugi, često voženi po 18h dnevno, po godištu često najmlađi ali kojima se "zaturila" servisna knjiga a vozila ih je "žena", itd.

Takve bih zaobišao...

 
0

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu31.12.2014. u 12:09 - pre 113 meseci
u ch malte ne ne postoji auto bez servisne knjige i ostalih pratecih papira, zato mozes potraziti auto u srbiji koji je uvezen iz ch i trazi servisnu ako je nema zaobidji ga i to sve odradi telefonom da ne ides dzabe, ako to sve ima onda trazi slike saobracajne i servisne i auta i ako je sve ok onda ides da vidis auto.

je li jos uvek aktuelan samo dizel ili moze i benz ?
 
0

bladebg

Član broj: 325300
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu31.12.2014. u 14:18 - pre 113 meseci
Dizel i dalje druze :)

Ko sto rekoh kilometraza nije bitna ukoliko je automobil odrzavan kako treba,medjutim to ne mozes dokazati osim u slucajevima da imas servisnu knjigu i slicno sto uglavnom nemaju i tu je problem.

Moj automobil je otisao sa servisnom knjizicom i racunima i adresom majstora koji je radio to i to,ali sta god sam gledao kad pitam za isto pitanje je kao da sam im trazio da nabroje spanska sela.

I da vas pitam mislim da sam iskuliran kad sam jednom pitao,jel ima neko ovde sa foruma da je pouzdan koji mi moze posluziti za pregled automobila koji budem kupovao ali da bude neko ko ce mi garantovati da neki vitalni deo nece za dve nedelje otici? kad kazem vitalni deo mislim na motor i slicno,ne na neko crevo ili ljustenje farbe :) naravno platio bih tako nesto.
 
0

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Automobil do 4500 eu31.12.2014. u 18:30 - pre 113 meseci
probao sam na polovni automobili stavio sam 2005 dizel do 4000e SA servisnom izaslo je 400 auta i da bas nema za tebe nista cudno je.
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: Automobil do 4500 eu
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 63691 | Odgovora: 231 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.