Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...

elitemadzone.org :: MadZone :: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34461 | Odgovora: 155 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ronilac spuzvi
More

Član broj: 325378
Poruke: 4



+76 Profil

icon Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 00:47 - pre 113 meseci
...zivota u Srbiji ?

Kapiram da svako normalan ovde vuce hronicne frustracije zbog anomalija u nasem drustvu. Kako se vi nosite sa time ?
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 01:18 - pre 113 meseci
Sto bi Adam Savage iz Mythbusters-a rekao: "I reject your reality and substitute my own."


https://www.youtube.com/watch?v=W8qcccZy03s



Ipak, ovde po ES-u mozemo videti one koji svoje frustracije lece bas na forumu, bilo pisuci mrziteljske postove, bilo pljujuci po zemlji iz koje planiraju/mastaju da odu ili su vec otisli, bilo jednostavno ponizavajuci druge ucesnike - i to im obezbedjuje dnevnu dozu kako bi pregurali dan. :D

Te "anomalije u nasem drustvu" i "zivot u Srbiji" koje pominjes, postoje manje-vise u ovom ili onom obliku u svim ostalim drustvima i drzavama, preporucujem da svoje frustracije lecis negde drugo ili potrazis strucnu pomoc ukoliko vidis da je to postala svakodnevna praksa.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 02:30 - pre 113 meseci
Ne znam zašto vredjaš čoveka bez ikakvog povoda?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 02:55 - pre 113 meseci
Kojih anomalija? Ceo svet je jedna anomalija. Ljudska vrsta kao vrhunac licemerja je jedna anomalija. Tako da, kada shvatiš sve te anomalije, život u Srbiji uopšte nije tako loš čak štaviše mogu da tvrdim da je bolji nego na zapadu, ali ne zadugo nažalost jer nas ta zapadna anomalija guta polako ko zmija.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 04:15 - pre 113 meseci
@hotchimney

Ne vredjam, vec dajem dobronameran savet. Jer ukoliko imas svaki dan takve frustracije, moras nesto premeniti ili traziti ozbiljnu strucnu pomoc. Ne vredi da pokusavas samoizlecenje svakodnevnim lucenjem svojih frustracija po forumu.


Meni je pre svega zao ljudi kojima su napunili glavu da je Srbija dno dna i da ama bas nista ne valja i da je ovde sve apsolutno najgore i da je ovde sve raspad i da je Srbija kriva za sve lose sto se desava po Svetu i da je cak i kriva za Prvi Svetski rat i da je kriva za sve zlocine u svim ostalim ratovima i da su njeni stanovnici najgluplji i da su najveci neradnici i da su mladi neradnici i da su lenjivci i da ustvari drzava ni ne postoji i da se ovde desavaju stvari koje se nigde drugo ne desavaju i da se ovde svakodnevno desavaju samo lose stvari i da svi moramo da imamo stav "Oj Srbijo na sljivu te nabijem" ili u suptrotnom nismo modernog i otvorenog razmisljanja i da nismo sirokijeh evropskijeh s'vatanja ukoliko svakodnevno ne pljujemo po sopstevnoj drzavi i, jos pozeljnije, sopstvenom narodu, itd, itd, itd.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 05:54 - pre 113 meseci
Upravo to što pišeš i kako pišeš je suprotno tvojim "lepim željama".

Opet, ko kaže "da je Srbija dno dna i da ama bas nista ne valja i da je ovde sve apsolutno najgore"?
Eto, recimo voda ja fantastična, mleko još bolje, čist vazduh u Pančevu, a topli beogradski soliteri svakog jula.

Šta ćeš lepše?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 07:27 - pre 113 meseci
Voda je možda fantastična, ali ne u Vojvodini.

Citat:
mr. ako:

Meni je pre svega zao ljudi kojima su napunili glavu da je Srbija dno dna i da ama bas nista ne valja i da je ovde sve apsolutno najgore i da je ovde sve raspad i da je Srbija kriva za sve lose sto se desava po Svetu i da je cak i kriva za Prvi Svetski rat i da je kriva za sve zlocine u svim ostalim ratovima i da su njeni stanovnici najgluplji i da su najveci neradnici i da su mladi neradnici i da su lenjivci i da ustvari drzava ni ne postoji i da se ovde desavaju stvari koje se nigde drugo ne desavaju i da se ovde svakodnevno desavaju samo lose stvari i da svi moramo da imamo stav "Oj Srbijo na sljivu te nabijem" ili u suptrotnom nismo modernog i otvorenog razmisljanja i da nismo sirokijeh evropskijeh s'vatanja ukoliko svakodnevno ne pljujemo po sopstevnoj drzavi i, jos pozeljnije, sopstvenom narodu, itd, itd, itd.


Svaka generalizacija je bezveze, pa i ta tvoja.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 08:34 - pre 113 meseci
Code:
Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...


negledanje vesti
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 08:39 - pre 113 meseci
Do nedavno sam bio u slicnom fazonu ko zadnji ode nek ugasi svetlo. A sad uvidjam da sto vise Srbija postaje deo "normalnog sredjenog drustva" eu i ekipe, to ce mi trebati sve efikasniji mehanizmi za zastitu od realnosti jer ce ista postajati sve nepodnosljivija. Ja bi ako moze nekako da se taj proces stvaranja od Srba i Srbije "normalnog" naroda i zemlje nalik onima na progresivnom zapadu zaustavi i jos jednom razmisli o svemu. O tome ko smo, gde smo, kakvi smo i sta imamo u ovom trenutku. A ko cemo, gde i kakvi biti i sta cemo ili necemo imati u nekom narednom. Jer kad pogledam u daljinu putem kojim idemo kuda on vodi, cini mi se da cemo svi vrlo brzo biti toliko "normalni" i "dovedeni u red" da ce to biti jezivo. Ko smatra da je ovde normalan medj ludima neka slobodno bezi iz ludnice i svoju srecu trazi pod nekim drugim krovom medj svetom kog smatra po svemu normalnijim i pristojnijim od ovog. Ja se licno osecam prijatnije i u ovakvoj ludnici prepunoj anomalija nego u uglancanoj sobi 101. Pa kako ko ovo shvati.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.cidr.odn.ne.jp.



+7169 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 08:49 - pre 113 meseci
Citat:
mr.ako
Meni je pre svega zao ljudi kojima su napunili glavu da je Srbija dno dna i da ama bas nista ne valja i da je ovde sve apsolutno najgore i da je ovde snve raspad i da je Srbija kriva za sve lose sto se desava po Svetu i da je cak i kriva za


Ti ljudi o kojima pricas su ljudi koji u drugima traze opravdanje za probleme. Toj konkretnoj grupi koju pominjes je pojam "Srbija" uzrok problema, imas slicne kojima su krivi neki drugi.

Sve to, naravno, smara. Iskreno, to je jedna od dobrih stvari kod Amera - smatra se za lose da se zalis i kukas. Nekada to uopste nije lose, utice na to da ima manje smaranja :-)

To ti je k'o one babe, sto po ceo dan pricaju o bolestima i svaka sebi nabije po 3-4 medicinske enciklopedije dijagnoza. Tako i oni kojima je kriva Srbija, USA, Rusija, EU, Masoni, Iluminati, 20-ti vek, 21-vi vek, srednji vek, Turci, Vizantija, Rimljani i sl... sve je to jedan smor.

Realnost je takva da je zivot u bar pola sveta los, u smislu uspeh je ako si uspeo da zadovoljis metabolicke potrebe organizma a dobro je ako, jednostavno, nisi poginuo. U ostatku sveta stvar zavisi, sto od pojedinca sto od grupe u kojoj zivi, sto od spoljnih faktora. Radis na onome sto mozes da promenis na bolje, a ostalo... pa mozes ili da ignorises ili da smaras druge, sta vec kome odgovara.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 09:24 - pre 113 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Radis na onome sto mozes da promenis na bolje, a ostalo... pa mozes ili da ignorises ili da smaras druge, sta vec kome odgovara.


Kako da odrediš gde je granica između prvog i drugog dela rečenice?
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
178.237.208.*



+101 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 10:05 - pre 113 meseci
To mu dođe kao ono:

Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 10:32 - pre 113 meseci
Prosto neverovatno koje reči sada izviru iz Dimkovića. Da li si dobro ?
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.cidr.odn.ne.jp.



+7169 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 11:28 - pre 113 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
Ivan Dimkovic: Radis na onome sto mozes da promenis na bolje, a ostalo... pa mozes ili da ignorises ili da smaras druge, sta vec kome odgovara.


Kako da odrediš gde je granica između prvog i drugog dela rečenice? :D


Iz iskustva. Kako ga vise imas, tako imas bolji "sac" da li nesto moze da se promeni ili ne moze.

Ili, jos jednostavnije, da ne smaras druge, a sam sa sobom vidis da li da nesto ignorises ili da pokusavas da menjas.

Ljudi koji po defaultu krive zemlju, kontinent, planetu, epohu i sl. za sve lose u zivotu smaraju, to je sve. Ni vise ni manje od toga.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Svarog
PA

Član broj: 26424
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+75 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 12:09 - pre 113 meseci
Citat:
ronilac spuzvi:
...zivota u Srbiji ?

Kapiram da svako normalan ovde vuce hronicne frustracije zbog anomalija u nasem drustvu. Kako se vi nosite sa time ?



Esid i alkohol .
 
Odgovor na temu

ronilac spuzvi
More

Član broj: 325378
Poruke: 4



+76 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 12:57 - pre 113 meseci
Citat:
hotchimney:
Ne znam zašto vredjaš čoveka bez ikakvog povoda?

Cuj, ispa tema kao kada hajdukovci pokrenu pricu zasto hajduk ima lose rezultate zadnjih 20 godina, a na temi sve navijaci nk dinama koji lece svoje frustracije. Karmicki poen meni sto sam vam pomogao da se ispusete i osetite boljim.

On topic pitanje za nas koji zivimo ovde, a ne za salonske teoreticare, kako gurate ljudi ?
Ja imam klasicnu pricu koja mi radi posao, mikrosvet ljudi i prijatelja u kome se krecem, ali ne moze se covek izolovati od sveta u kome zivi. Zenini prijatelji svi redom u drzavnoj sluzbi takav im profil zanimanja, poslednjih godina ljudi tesko ista mogu sebi priredit, nekad smo zajedno mogli otic na odmor priustit sitne radosti, sada toga nema i nece skoro bit. Nabudzimo mi neko grupno zezanje ali ekonomska situacija gadno opterecuje ljude u mom okruzenju.
Kum mi radi dva posla i sprema se zenom i decom za skandinaviju. Drugi se sprema sa porodicom da uprti u Kanadu i ponovo polaze ispite za doktora.
Mi kao zivmo bolje od proseka.

Nije lose kad je lose, nego kad znas za bolje, a situacija ide ka gorem. Mene anksioznost, sem ekonomije koja ide na dole, tisti po pitanju nekog rata sutra, plasim se za decu kad porastu. Nismo ni levo ni desno, nismo nasli mir sa susedima, plutamo u vakuumu ko zemlja. Posle desetak godina opet se uhvatim da mislim o nekom zivotu preko.

Ja se fino uradim malo morem, malo planinom. Moj posao me oraspolozi, ali djavola, sve vise mi smetaju turbulencije.

 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 13:09 - pre 113 meseci
Ma u Srbiji niko i ne zna da Hajduk ima loše rezultate poslednjih 20 godina. Verovatno se to krije od javnosti, jer ako bi se saznalo došlo bi do masovnog nezadovoljstva i ko zna čega još. Jesi li ti siguran da živiš baš u Srbiji? Nakon raspada SFRJ nastala je pomalo zbunjujuća situacija i neki ljudi pokušavaju da pobegnu od realnosti tako što zamišljaju da žive u nekoj drugoj ex SFRJ republici.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 14:29 - pre 113 meseci
Nisi znao za Hajduk? Pa ti si potpuno van realnosti.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 14:31 - pre 113 meseci
Naravno da niko ne zna za Hajduk. Očigledno čovek nije u toku šta se dogadja u Srbiji. Baš kao i emigranti koji s ponosom ističu kako su prilagodljivi ne vide ništa posebno loše u Srbiji. Pa kad je tako pozivam emigraciju da se vrati u Srbiju. Sa takvim elanom i optimizmom kojim zrače i u Srbiji će biti ozarenog lica.

Citat:
Zenini prijatelji svi redom u drzavnoj sluzbi takav im profil zanimanja, poslednjih godina ljudi tesko ista mogu sebi priredit, nekad smo zajedno mogli otic na odmor priustit sitne radosti, sada toga nema i nece skoro bit.

A i zašto bi bilo?
99% državne službe je neproduktivna partjska mufljuza. Jataci kriminala i korupcije.
E sad, sisa nasledjena od komunista se iscedila. Nema više.
Stvarali ste - uživajte.
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 14:42 - pre 113 meseci
Citat:
E sad, sisa nasledjena od komunista se iscedila. Nema više.


To znači da je vreme da se razmišlja o odlasku u inostranstvo, negde gde se može lepo živeti od socijalne pomoći.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34461 | Odgovora: 155 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.