Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297536 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2283 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat25.02.2015. u 09:42 - pre 111 meseci
E, da, vladd, primetih da je ovde tema MP 73/13 - svetski unikat i njegove PREDNOSTI u odnosu na bojler, a sva drugacija misljenja su trolovanje! Ostali ne obracajte paznju, ovo je nasa interna sala
 
+1

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat25.02.2015. u 09:48 - pre 111 meseci
Dakle, trebalo bi sa ove tebe obrisati poslednjih 60-tak stranica
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat25.02.2015. u 09:52 - pre 111 meseci
Ja mislim da ova tema vise nema nikakvog smisla, Bora Radar je odavno provaljen i raskrinkan, cemu onda ovo besomucno ponavljanje postova, sta se dokazuje? Sta je receno na poslednjih nekoliko strana osim pljuvanja?

Kao da cipelarite nekog nepokretnog na ulici da bi se osecali bolje.

vladd, ti koji se uvek predstavljas kao ozbiljan covek, sa dozom dostojanstva, na ovoj temi si na nivou uvredjenog deteta iz osnovne skole. Iskreno, sramota je da se ovo ovoliko oteglo i da tema nije zakljucana.
 
0

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat25.02.2015. u 10:36 - pre 111 meseci
Pa onako ... tema je trebala biti zaključana kod bulažnjenja sa bojlerima, sada dođe kao zanimacija i komični predah
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat25.02.2015. u 10:48 - pre 111 meseci
vladd-ovo bezgranicno piskaranje u boji da bi cipelario nekog kvazi pronalazaca nije smesno, vec zalosno i neprimereno.
 
+1

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat25.02.2015. u 11:44 - pre 111 meseci
Pa kad niko neće čoveka da banuje..da zaključa temu..daj bar da se zabavljamo :D
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat25.02.2015. u 13:56 - pre 111 meseci
Citat:
DaliborP:
vladd, ti koji se uvek predstavljas kao ozbiljan covek, sa dozom dostojanstva, na ovoj temi si na nivou uvredjenog deteta iz osnovne skole.

Meni se cini da je vladd na svakoj temi na nivou desetogodisnjeg deteta, a kad pronadje sagovornika istog nivoa kao ovde, onda je zabava zagarantovana
No dobro, nisam protiv, da nije njega ljudi bi mislili da je bora kakav ozbiljan covek.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat25.02.2015. u 15:30 - pre 111 meseci
Citat:
vladd: Naprotiv, opste je drustveno korisno, da se razjasne i PRIKAZU metode prevaranata, terminologija, zamajavanje, izmisljanje cinjenica, zanemarivanje relne situacije, zanemarivanja znanja, tehnologija...

Taj tekst i tu poruku si vec napisao preko 20 puta. Bolje reci, ti si uglavnom jedini koji pise na ovoj temi, zasto, to vise niko ne zna.

Stavljena je tacka na Boru Radara, ali ovo sto sad radis prevazilazi granice "dokazivanja" i svodi se na cipelarenje mrtve kobile da bi se ti osecao bolje.
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat25.02.2015. u 17:04 - pre 111 meseci
Kada će raskrinkavanje da bude završeno, čekamo tu komisiju da vidimo šta se tu dešavalo...
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat25.02.2015. u 18:09 - pre 111 meseci
.
Prikačeni fajlovi
 
0

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.02.2015. u 05:40 - pre 111 meseci
Zanimljivo, ali nepristrasno posmatrano, taj Institut izgleda da osim tog Mikrotalasnog Uništavača korova, Borin izum ili čiji već, nije ni važno,
važnije je ko je omastio brkove na njemu. Nije nikakve druge projekte imao, da se zna nešto i da je vredni pažnje.
Veoma čudno, obzirom da sa preko 600 zaposlenih, tolika koncentracija znanja i naučnih umova, pretpostavlja nešto više, nešto
što bi dalo doprinos našem društvu. Dručtvu čiji novac se troši.

Lepo je sve napisano, kakvi su ciljevi , kakva uloga i ostalo. Ali isto tako je napisalo dručtvo sa Solarnim koncentratorom, poznatim,
pa se vidi kako su prošli. Nisu imali podršku. Kao što ih imaju društvene organizacije. Društvene koje su se u prošlim vremenima
mnogo koristile za zapošljavanje cele svoje bliže i dalje rodbine i dalje. Kao u dobro poznatim slučajevima iz štampe.
A takvo zapošljavanje po takvim kriterijumima vodi do degradacije na svim nivoima. I rasadnika mediokretizma.

Bora možda nije toliko nogo tehnički potkovan, možda i jeste, ali pogledavši ostalo pisanije na već 90 strana, samo se potvrđuju sumnje iznešene na mnogo strana u ovoj dugaačkoj temi prepucavanju.

I ko su ovde kao neki glavni akteri , jedan navodno zaposleni u tom navedenom Institutu, jedan grafičar koje ubacuje kao prikolica,
i još par nepoznatih likova. Njihov identitet nepoznat je, što i tako treba biti. Dok su se neki javno i polujavno izašli. Takođe i to je
upitno, jer svako ože da se predstavlja kako želi, bez priloženih ID.
Otprilike sve je ovo jedna velika mutljavina i obračun nekoliko strana, nepoznato oko čega ili zbog čega.

Jedan Lock na temu bi to okončao.

 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.02.2015. u 07:52 - pre 111 meseci
Citat:
Bora možda nije toliko nogo tehnički potkovan, možda i jeste, ali pogledavši ostalo pisanije na već 90 strana, samo se potvrđuju sumnje iznešene na mnogo strana u ovoj dugaačkoj temi prepucavanju.

SLOZIO BI SE SA POSTOM SEM OVOG ZADNJEG,PREPUCAVANJE.

Velika slova da naglasim;).Nema prepucavanja,samo OTKRIVANJE PREVARANTA da udje u knjigu OBMANITELJA da ne bi i potomci ( son ) bila slucajno NAVEDENI NA POGRESNI PUT.

Ako borisava krajcinovica seniora pitas gde je nesporazum on bi lako odgovorio da mu je zao sto institut nije uznapredovao i sve ove godine kuburi zato sto svecki unikan nije prihvatio

i samim tim finansijski propao.Jeste da ta maketa razvrstava korov i brabonjke,i ne uBiva inSekti ali przi noge rukovaoca makete.Ili redosled,svecki przi,rukovaoc korov,brabonjak.Sve mi se pomesalo.

Nebitno,znam da je u pitanju neka PREVARA i to mi je dovoljno.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.02.2015. u 12:01 - pre 111 meseci
Citat:
vladd: No na stranu, MOJ interes je da se kazni baraba, LAZOV i DRIPCINA, koja je dobrano izvredjala i struku i moje bivse radno mesto a pokusava da omalovazi i moju sadasnju instituciju u kojoj radim.

Nisam znao da zaposleni Instituta padaju na ovakav nivo rasprave, iskreno tuzno je videti da se na taj nacin mora braniti ugled institucije.

Otkad je UltraMadZone mesto gde se takve stvari rade?

Ima jedna dobra poslovica koja opisuje upravo ono sto se desava ovde: “Never argue with a fool, onlookers may not be able to tell the difference.”

A u poslednjih nekoliko strana cak mislim da su se strane zamenile.

 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.02.2015. u 12:35 - pre 111 meseci
Taj koji ne vidi razliku bi pre trebao da se zabrine za stanje svoje svesti.

Uvek sam bio za to da budalu treba patosirati,a moglo je! Neko JE zakazao.



 
0

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.02.2015. u 12:37 - pre 111 meseci
Citat:
vladd:
Da, da. :D

Takve instotucije su meta vilenjacima da brabonjaju unaokolo...i smetnja njihovim shvatanjima univerzuma:D:D

Vidim, drzava je ipak dodelila penzije nepismenima i nesposobnima, omogucila i nekim vilenjacima da prezive i kupe racunar i brabonjaju po forumu, pa zasto malo da ne finansitra i u PAMETNE delove gradjanstva..:D:D

Da malo bacakne para na inteligenciju i vrednocu, a ne samo na ludake i lazove:D

Citat:
sa preko 600 zaposlenih


Laki... laki...pa ti PROSTU cinejnicu(iz javnosti) ne umes da REPRODUKUJES(nazad i javnost)...odakle ti se "javila" cifra 600(pa jos preko:))..posto ne odgovara ni ISTINI ni REALNOSTI:D:D

Neke pecurkice ili prosta hemija:)


Nemam ja lovice za Pečurkice :-). A nisam ni iz te priče ni najmanje :).
Pazi o čemu se radi. Opšte stanje u Nauci. Radi se na, jednostavno rečeno da ne bih razvlačio u beskaraj,
a mogu i to naneoliko strana da obrazložim. Dakle nauka radi u korist krupnog kapitala. Jeste da se razvijaju tehnologije i unapređuje
život na planeti. Ali nažalost , to je manj deo sveta koji uživa u toj novoj tehnologiji. A U procesu, mnogo njih bude evaporizovano modernim
sredstvima za uništavanje živih i neživih materija , struktira itd. Samo jedan primer iz skorijih događanja, nke zemlje su pre Nasilnog,
ovo je potpuno tačno, jer su nasilno svrgnute neke vlade i uvedena Zapadna demokratija. U tim zemljama danas vlad ahaos i nasilje,
a pre tih događanja imali su izvanredni standard i mnogo pogodnosti za školovanje i razvoj mladih ljudi i studenata, novorođenčadi itd.
Može se polemisati , zašto je takav sistem morao da bude srušen i doveden u stanje haosa.
Dakle Nauka je u službi takvih sila, zovi to teorijom zavere ili kako hoćeš ali tako je bilo, i traje još uvek.

Dok se panično, naročito prošlih decenija, potiskuju svi novostvoreni uređaji igeneratori koji rade efikasno i daju mnogo jeftine energije.
Krupnom kapitalu to ne odgovara. Decenijama je stvarana svest , i sada je i društveno neprihvatljivo pominjati tako nešto.

Vi u Institutu koliko vidim imate Opremljene savremne laboratorije, i možete da razvijete neke protoipove. Koji bi kada se pokažu efikasnim
promenli znatno energetsku situaciju zemlje.
Samo jedan primer, poznati G-Field motor, koji ako se ne varam proizvodi višak energije odnosno generiše višak struje.
Proverite to praktično, uverite se. Kada je jedan Bedini u Americi proizvodio i prodavao minijaturne takve motore, šta reći.
Kada je poslao taj motor na obližnji poznati univerzitet, ne sećam se imena trenutno, odgovirili su mu posle dužeg vremena, "da oni ne mogu da poučavaju svoje studente takvoj vrsti nauke", ali da taj mali uređaj btw radi odlično.
Problem sa tim G.Field motorom je što stvara veliku buku u radu. Ali kod nas kakva je sitiacija, ko bi mari za to.

Vaša ispitivanja nano tehnologije će pokupti neki Inostrani tajkun, a vi će te ostati zadovoljni onim što imate.
Ali možda i nema nekih ozbiljnih israživanja, možda je sve to maska, uzevši današnju ekonomsku situaciju, pa istraživači
zamazuju oči neukima i lepo žive dugo godina istražujući. Obzirom na stanje u nauci i Finansijama u svetu. Zar ne.
Ko vas finansira, mislim Institut, uopšte.

Btw, ja ne znam koliko je zaposlenih tamo, učinilo mi se da sam pročitao negde taj podatak, verovatno mala greška.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.02.2015. u 12:59 - pre 111 meseci
lucky88..Boze kakav si ti lik..:).Ti mi dodjes kao ona reklama za cokoladicu gde dok je jede na pauzi,prolaze mu majmuni,automobili i ostala svercovana roba ali

kada zavrsi svoju pauzu nakostresen i savestan se vraca svom poslu pa skida bakicu do gole koze da bi odradio svoj posao.

Elem,smeta ti jedan Vladd koji prikriveno sprecava strucne prevarante da baljezgaju i foliraju,mada izgleda da si se samo ti upecao u Krajcinovicevu mrezu.
 
0

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.02.2015. u 13:18 - pre 111 meseci
Što se tiče toga, nisam ja u tome da mi smeta neko na forumu.
Meni više smetaju neke negativne pojave u Main Stream nauci, ali ne sve više neke negativne negativne.
A vidi se i da ne učestvujem u raspravi.
 
0

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.02.2015. u 14:46 - pre 111 meseci
Citat:
lucky88:... Samo jedan primer, poznati G-Field motor, koji ako se ne varam proizvodi višak energije odnosno generiše višak struje.
Proverite to praktično, uverite se. Kada je jedan Bedini u Americi proizvodio i prodavao minijaturne takve motore, šta reći.
Kada je poslao taj motor na obližnji poznati univerzitet, ne sećam se imena trenutno, odgovirili su mu posle dužeg vremena, "da oni ne mogu da poučavaju svoje studente takvoj vrsti nauke", ali da taj mali uređaj btw radi odlično.
Problem sa tim G.Field motorom je što stvara veliku buku u radu. Ali kod nas kakva je sitiacija, ko bi mari za to....


Stvarno Lucky?!?
Dolaziš na temu gde je jedan kvazi-izumitelj i prevarant rasturen i pokrećeš priču uo nekakvom perpetuum mobile uređaju?!

Do you feel so lucky?!
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
+4

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.02.2015. u 16:31 - pre 111 meseci
Voleo bih da znam šta se radi na tom institutu, ne vidim da je ikada nešto napravljeno.....više liči na neki servis za popravku postojeće opreme...
Gde je razvoj novih tehnologija i primena istih.....stručni saradnici pišu po forumima umesto da pišu tekstove u stručnoj literaturi.......debela ladovina u državnim institucijama, zato se svi grabe za državni posao....radio ne radio svira ti radio...
 
0

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.02.2015. u 18:37 - pre 111 meseci
Citat:
Deep|Blue:
........
Stvarno Lucky?!?
Dolaziš na temu gde je jedan kvazi-izumitelj i prevarant rasturen i pokrećeš priču uo nekakvom perpetuum mobile uređaju?!

Do you feel so lucky?!


Ne razumemo se. Nisam imao nameru da prekidam ili skrenem diskusiju.

Izvinite zbog off-topica.

A nije u pitanju Perpetuum Mobile famozni, već je to G-Field Generator kako ga je nazvao autor Raymond Kromrey,
koliko je opisano u Patentu, koji postoji regularno, to je jedinstveni način da se sile koje opisuje Lencov zakon elegantno zaobiđu, jednostavno rečeno.
Pri tome se u radu stvara velika buka pri "cepanju magnetnog polja"

Rađene su replike, među njima i Bedini je pravio svoje.

Evo nekih rezultata sa replikama. Očigledno nije to perpetum mobile, ali je je to Napredna tehnologija.

Test 1: No Load (open circuit)
Input Power 25.4 Volts at 3.90 Amps= 99.00 Watts
Output Power 48 volts
Test 2: Load = 37.33 Ohms
Input Power 25.3 Volts at 3.90 Amps= 98.67 Watts
Output Power 28 Volts .75 Amps= 21 Watts
Test 3: Load = 13.50 Ohms
Input Power 20 Volts at 3.39 Amps= 67.80 Watts
Output Power 50 Volts at 3.70 Amps= 185.19 Watts
Test 4: Load = 0.63 Ohms
Input Power 21.9 Volts at 2.30 Amps= 50.37 Watts
Output Power 20 Volts at 31.75 Amps= 634.92 Watts


Mogu se zainteresovani pozabavitibarem Matematikom u vezi toga. Mada u Patentu, nisu otkriveni svi podaci.

I Tesla je pravio i ima patent za generator na okruglom jezgru, slično ovome. Ulazna snaga je ista sa opterećenjem i bez opterećnja.
U Teslinom transformeru.
A Tesla je bio u stanju da proračuna kubični sadržaj količine hrane u kašici u kratkom vremenu dok je podiže od tanjra. Toliko o Teslinim
"greškama".



[Ovu poruku je menjao lucky88 dana 26.02.2015. u 19:47 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297536 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.