Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

[ Pregleda: 734381 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kreculj
Vojvodina/Sefkerin

kreculj
Član broj: 104443
Poruke: 130
91.207.62.*

Sajt: kreculj.blogspot.com


+9 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.11.2023. u 13:29 - pre 5 meseci
Citat:
sinisa1979:
Pozdrav!
Imam problem sa Kepo kotlom. Na displeju se pojavila greška ER 12, šolja se prepunila sa peletom i nije uspeo da se upali-zapali. Mislim da sam pročitao ovde na forumu da je neko već imao ovakav problem i kao da je bio grejač u pitanju. Da li je to i kod mene slučaj ili je nešto drugo? Pošto je još uvek u garanciji, koja je procedura dalje? Da kontaktiram servisere koji su je ugradili ili one koji su je pustili u rad ili fabriku?
Hvala na odgovoru.

[Ovu poruku je menjao sinisa1979 dana 06.11.2023. u 23:17 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sinisa1979 dana 06.11.2023. u 23:18 GMT+1]


Druze ja sam imao takav problem, ali nije bio grejač,... moj je KEPO AC20, cimnula struja ups nije bio zakacen (od tada non stop je na PC UPSu) i stvorila se šljaka iznad grejača i nov pelet je samo padao i prepunio.
Pisao sam ja jednom firmi Kepo da bi trebalo da se dograde šiljci koji će razbiti tu šljaku prilikom čišćenja koja se stvori jer džaba je što ode u automatsko čišćenje kada se baš tada zadesi loš pelet, visoka temperatur ,.. "marfi"

A ako ti Kepo kaže da proveriš kod servisera ne razmišljaj puno.

Pozz
Kada Vam neko kaže da je nešto nemoguće, ZAPAMTITE
to su njihova ograničenja a ne Vaša !
 
Odgovor na temu

sinisa1979
Subotica

Član broj: 347912
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.11.2023. u 14:29 - pre 5 meseci
Ah taj Marfijev zakon.... Međutim naša je MC 20, nije bila šljaka u pitanju nego je ipak grejač tačnije upaljač fasovao.
Baš su malopre serviseri završili. Oko 10h sam prijavio kvar, momci došli oko 13h, ali su se morali vratiti u firmu jer nešto nije štimalo što su doneli (valjda taj upaljač), ubrzo su se vratili, ugradili i eno radi kotao kao i pre.
Hvala na savetima, hvala Kepo firmi.
 
Odgovor na temu

Bambi78
Bojan Milenkovic
Pozarevac

Član broj: 346670
Poruke: 25
*.gprswap.mts.telekom.rs.

Jabber: Narodni Front 25


Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet19.11.2023. u 08:17 - pre 5 meseci
Pozz,drugari. Konacno i ja resih da se udjem u pricu grejanja na pelet. Definitivno sam se odlucio da uzmem Kepo kotao. Dusa mi se zacrnila od lozenja uglja. Kraj..... E sad pitanje za Kepa02... Koji kotao uzeti??? Dakle,grejem dvospratnu kucu oko 170 kvm. Kuca zidana od prepecene duple cigle. Spoljna izolacija 5 cm,na tavanskoj ploci 10 cm mineralna vuna. Prozori su jos uvek drveni,dupli Slovenija les. Molim za savet oko izbora jacine kotla. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

veljadj
Đurđević Velimir
Veliki Crljeni

veljadj
Član broj: 25943
Poruke: 692
2a06:63c0:712:c5f0:89e9:a9ed:42cc:57c5



+32 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet19.11.2023. u 08:25 - pre 5 meseci
25kW,ja grejem dve kuće slične kvadrature bez izolacije na zidovima,20cm na tavanu mineralne vune i pvc stolarijom.Jedna stvar zbog koje će me razapeti pelet korisnici a to je da ti u kući nikada više neće biti toplo kao kada si ložio ugalj.Zbog toga ja imam dva kotla,na pelet za prelazne periode i kada su topli dani i na ugalj kada je žestok minus.Na toj kvadraturi ako ćeš da se greješ na pelet a da ti bude toplo i noću i danju nema šanse da te okrpi 6t peleta...
 
Odgovor na temu

kreculj
Vojvodina/Sefkerin

kreculj
Član broj: 104443
Poruke: 130
*.cpe.vektor.net.

Sajt: kreculj.blogspot.com


+9 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet19.11.2023. u 09:50 - pre 5 meseci
Bambi78...
Druže, pogledaj moje komentare od pre da ne prekucavam opet, imas detaljno.... Kuća mi sa podkrovljem m2 skoro kao tvoja, giter blok sa izolacijom, pvc/aluminijum,radijatori panelni sve radjeno po proracunu ...trosio sam 6t uglja, kotao dakon 25kw, 24h radila peć, sada pelet, AC20, prošla sezona nepune 4palete golijskog peleta, pretprosle malo preko 4palete...temp unutra konstantnih 23.5C dan noc (mozda nekada spustim noc na 22c da niko u kuci ne zna).... unutra celu zimu u kratkim rukavima... ALI Vojvodina u pitanju! nije neko planinsko područije... pozzz
Kada Vam neko kaže da je nešto nemoguće, ZAPAMTITE
to su njihova ograničenja a ne Vaša !
 
Odgovor na temu

Bambi78
Bojan Milenkovic
Pozarevac

Član broj: 346670
Poruke: 25
*.gprswap.mts.telekom.rs.

Jabber: Narodni Front 25


Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet19.11.2023. u 13:20 - pre 5 meseci
Dodatno pitanje za Kepa a i za ostale ako neko zna. Posto sam se do sada grejao na ugalj i imam prohromski Shidelov dimnjak f160 visine 10m,da li ce to moci da radi kako treba sa kotlom na pelet?
 
Odgovor na temu

Bambi78
Bojan Milenkovic
Pozarevac

Član broj: 346670
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: Narodni Front 25


Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet19.11.2023. u 22:15 - pre 5 meseci
Izvinavam se sto ovako kacim poruke ali se sve nesto dodatno setim. Zaboravio sam da napusem da imam panelne radijatore ukupne povrsine oko 10 kvm.
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet20.11.2023. u 08:52 - pre 5 meseci
Citat:
Bambi78:
Pozz,drugari. Konacno i ja resih da se udjem u pricu grejanja na pelet. Definitivno sam se odlucio da uzmem Kepo kotao. Dusa mi se zacrnila od lozenja uglja. Kraj..... E sad pitanje za Kepa02... Koji kotao uzeti??? Dakle,grejem dvospratnu kucu oko 170 kvm. Kuca zidana od prepecene duple cigle. Spoljna izolacija 5 cm,na tavanskoj ploci 10 cm mineralna vuna. Prozori su jos uvek drveni,dupli Slovenija les. Molim za savet oko izbora jacine kotla. Hvala unapred.



Pozdrav Bambi78,

Pisali smo o izboru snage kotla više puta. Sudeći po Vašem opisu i kvadraturi objekta i kotao od 20KW i kotao od 25KW bi zadovoljili potrebe za grejanjem.
Sa tom razlikom da sa kotlom od 25KW dobijate veći spremnik za pelet i veću zapreminu vode u kotlu, kao i manje ciklusa paljenja i gašenja kotla. Više komfora.

Iz odgovora kolega Kreculj i Veljadj možete videti da greju slične objekte sa kotlovima različite snage. Kreculj je naveo da je u njegovom slučaju Vojvodina u pitanju i to jeste još jedan u nizu faktora koji utiče na izbor kotla.
Primetili smo da se u Vojvodini koriste kotlovi manje snage za zagrevanje većih objekata. Ovo je samo još jedan dokaz da se ovo pitanje mora rešiti na licu mesta.
Najbolje je konsultovati stručno lice koje će na licu mesta odrediti potrebnu snagu kotla uzimajući u obzir sve okolnosti i svojim potpisom stajati iza tog izbora.

Što se tiče dimnjaka, kotao će raditi bez problema na Vašem dimnjaku. Ono što može predstavljati problem, jeste kondenzacija u dimnjaku zbog većih dimenzija.
Kao što znate, kod grejanja na pelet temperature dimnih gasova su dosta niže od grejanja na čvrsto gorivo. To kod nekih dimnjaka može prouzrokovati pojavu kondenzacije ali to ne možemo znati dok se ne krene sa korišćenjem.
 
Odgovor na temu

Bambi78
Bojan Milenkovic
Pozarevac

Član broj: 346670
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: Narodni Front 25


Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet20.11.2023. u 09:38 - pre 5 meseci
Hvala na brzom odgovoru. Pratim forum i skori sam iscitao sve postove,samo me buni to sto pretpostavljam da su mi radijatori predimenzionisani,imam 10 kvm panelnih radijatora a kuca mi je u osnovi 8x11 m. A negde sam orocitao,ako ne gresim da se ne gleda spoljna povrsina vec unutrasnja. Izvinite ako sam nesto lupio.😀
 
Odgovor na temu

nesatom

Član broj: 197119
Poruke: 4
212.200.65.*



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet25.11.2023. u 21:35 - pre 5 meseci
Pozdrav, kupio sam kotao Kepo Pelektro 25kw i imam problem prilikom paljenja kotla javlja mi grešku memory presostat alarm i neće da upali (kad se pali preko wifi termostata). I kada ugasim kotao i upalim ga na njegovo dugme radi normalno do sledećeg gašenja/paljenja gde ponovo javi tu grešku
 
Odgovor na temu

Jojislav
sebija

Član broj: 348348
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Automatski kotao27.11.2023. u 07:42 - pre 5 meseci
Zanima me neko ko ima automatski model sa monitorom da mi kaze kad kotao zavrsi i ode u stend baj piksla se automatski prazni, e sad jel to uradi samo jednom ili vise puta jer sam cuo da taj postupak bude bucan.pa bi na osnovu toga gledali polozaj kotla da smestimo sto dalje od spavacih soba.hvala
 
Odgovor na temu

bpp1971
Boris Petrovic
menadzer
Moesia trade doo
Arilje

Član broj: 347017
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bpp1971


Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet27.11.2023. u 15:19 - pre 5 meseci
Citat:
Jojislav: Zanima me neko ko ima automatski model sa monitorom da mi kaze kad kotao zavrsi i ode u stend baj piksla se automatski prazni, e sad jel to uradi samo jednom ili vise puta jer sam cuo da taj postupak bude bucan.pa bi na osnovu toga gledali polozaj kotla da smestimo sto dalje od spavacih soba.hvala


AC kotao dva puta prazni pepepljaru i dva puta cisti tubulatore pri svakom gasenju, jeste bucan, a i zvuk se prenosi cevima.
 
Odgovor na temu

kreculj
Vojvodina/Sefkerin

kreculj
Član broj: 104443
Poruke: 130
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: kreculj.blogspot.com


+9 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet27.11.2023. u 15:23 - pre 5 meseci
Postavite u modulaciju i namestite da se sam gasi kada niste kući ;)
Ma nije bučan koliko pričaju, kao kada bi ispustili nešto na radijatoru, realno lupi dva puta ali to je i dobra stvar jer znate šta kotao radi...
Kada Vam neko kaže da je nešto nemoguće, ZAPAMTITE
to su njihova ograničenja a ne Vaša !
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet28.11.2023. u 12:55 - pre 5 meseci
Citat:
nesatom:
Pozdrav, kupio sam kotao Kepo Pelektro 25kw i imam problem prilikom paljenja kotla javlja mi grešku memory presostat alarm i neće da upali (kad se pali preko wifi termostata). I kada ugasim kotao i upalim ga na njegovo dugme radi normalno do sledećeg gašenja/paljenja gde ponovo javi tu grešku


Pozdrav nesatom,

Greška presostata upozorava na prepreku u odvodu dimnih gasova.
Proverite dimnjak, dimovodne cevi do dimnjaka i priključak presostata (postupak opisan u korisničkom uputstvu).
Ukoliko je sve u redu sa navedenim stavkama, pozovite servisera ili našu tehničku podršku kako bi se izašli na teren i otklonio problem.
 
Odgovor na temu

vucetici
finansije
TZGM
Srbija

Član broj: 339747
Poruke: 9
149.233.15.*



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet29.11.2023. u 06:42 - pre 5 meseci
Pozdrav svima, imam Kepo kotao već 3 godine i salus termostat 091FL , već pred kraj druge zime je postao neprecizan sada treću zimu praktično da ne radi, šta preporučujete da kupim, šta vama završava posao, grejem nekih 100 kvadrata. Hvala svima
 
Odgovor na temu

rudar64
Lazarevac

Član broj: 346326
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet29.11.2023. u 07:25 - pre 5 meseci
Pozdrav! Ja koristim, treću sezonu, termostat Poer PTC20. Radi vrlo korektno. To je WiFi termostat sa android aplikacijom ali se sa kotlom vezuje kablom, tako da nema previše problema ako nestane struje ili mreže. Termostat radi i dalje po zadatom programu, jer je povezan na inverter, zajedno sa kotlom.
 
Odgovor na temu

dexaomo
zavarivac tig/rel
pipetech
Pancevo/Omoljica

Član broj: 346653
Poruke: 23
*.cable.swschwedt.net.



+3 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet29.11.2023. u 19:08 - pre 5 meseci
Pozdrav za korisnika Rudar64 , poslao sam vam privatnu poruku.
 
Odgovor na temu

Stefanni
Stefan Milojević
Kragujevac

Član broj: 255302
Poruke: 7
80.93.238.*



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.12.2023. u 08:21 - pre 4 meseca
Pozdrav svima,

ovo je moj prvi post.

Naime, koristim Keppo MC 20 vec drugu sezonu. Primetio sam da kotao nikad ne ulazi u modulaciju i da je najmanja snaga na kojoj radi P3.

Zadata temperatura vode je 65 stepeni, kotao dostigne 63 i tu stoji i radi na snazi P3 dok ne postigne zadatu temperaturu termostata i ugasi se.

Isti slucaj je ako stavim temperaturu vode 60 stepeni, kotao dodje do 58 stepeni i tako radi na snazi P3.

Serviser nije vrsio nikakva podesavanja, kotao radi na fabrickim podesavanjima od prvog dana.

Da li je normalan ovakav nacin rada kotla? Generalno je to sve okej, s'tim sto mislim da bi mogla malo da se smanji potrosnja ako bi isao do zadate temperature vode i smanjio na snagu P1.

Da li moze kontakt servisera iz Kragujevca koji moze da odradi neka podesavanja kotla ili smatrate da kotao treba da radi na fabrickim parametrima?

Hvala unapred na odgovoru

 
Odgovor na temu

Aco88
Cacak

Član broj: 296797
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.12.2023. u 13:20 - pre 4 meseca
Prosto je logicno, objekat zahteva tu trenutnu snagu, zato radi u P3. Kada bi se prebacio u P1 smanjivala bi ti se temperatura.
 
Odgovor na temu

rudar64
Lazarevac

Član broj: 346326
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.12.2023. u 15:40 - pre 4 meseca
Stefane, da li je kotao sa Micronova ili Tiemme elektronikom?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

[ Pregleda: 734381 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.