Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724390 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragan976
Srbija

Član broj: 326395
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon KEPO - Kotao na pelet05.12.2014. u 09:39 - pre 113 meseci
Poštovani prijatelji,

Od skoro sam postao vlasnik kotla na pelet KEPO 20 KW i priznajem edukaciju sam gradio na osnovu ne sebicnih postova clanova ovog foruma u temama "grejanje na pelet", "integrisani kamini i peći" i sl.
Temu gradimo po uzoru na teme za peci i kotlove ALFA, MBS i ostale koji imaju slicne i iste upravljacke jedinice te su dobrodošli i njihovi vlasnici kao i "Toby-evci", "Centometalci" i ostali ljudi dobre volje koji bi neskromno delili iskustva i pomagali u eventualnim problemima ili savetima za uštedu i kvalitet grejanja.
Budite slobodni da postavljate svoje ideje , sugestije, probleme i upite u nadi da cemo ih zajedno rešavati.
Dobrodošli su nam i braća serviseri kako bi svojim iskustvom naše nedoumice bile brže rešavane.

Pozdrav
Dragan
"Lako je svirati bilo koji instrument,
sve što treba da uradite je da stisnete pravu dirku u pravo vreme i
instrument će svirati sam."
Johan Sebastian Bah
 
Odgovor na temu

Dragan976
Srbija

Član broj: 326395
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet05.12.2014. u 09:42 - pre 113 meseci
Evo jedne konkretnije poruke sa nekim detaljima koju sam objavio i na drugim temama.

Od skoro sam korisnik kotla na pelet Kepo 20 kw što je vrlo slična mašina MBS-u i Alfi , vrlo sam zadovoljan sem što se borim sa potpunim utezanjem parametara ali valjda je to normalno. Grejem 115 m2 i bojler 80l, zid:rigips-isover 5 cm- giterpa 5cm -stiropor spolja,plafon rigips-10 cm vuna , PVC -Al stolarija. Potrošnja oko 20 kg/24 sata. Mašina radi u stand-by režimu preko Q7 sobnog termostata,sistem pali -gasi kotao, tako da on radi oko 11h /24h. Naravno temperature su podšene raličitio za svako doba dana i kreću se od 20C do 23C, i variraju +- 0.6-7C od zadate. Trenutno se igram sa varijantom da kotao kasni na signal termostata za isključenje i pređe u modulaciju umesto gašenja (mislim da je to o.k. za predstojeće mrazeve)-bolje da ih ne bude. Pri tome se dešavalo da u modulaciji dođe do gašenja-NO Pellet , pojačano doziranje i vazduh , rešen taj problem, potom se dešava da puž ne radi-glavi kako god-gašenje. Dakle trenutno problem modulacije. Ponovni start-puž radi..jednostavno glavi na malom doziranju. U situaciji pali-gasi kotao sve šljaka bez problema jer ne ulazi u modulaciju.
- Temp . kotla 53C , P 4, Trashhold pump 47c , Load pellet 0, Cocla power 1 1,7 " (manje ne može, možda 1,6" ali ?)
Neki savet, iskustvo i sl.
Još jednom hvala i izvinite za "peglanje"
Isti post postavljen na temi Grejanje na pelet-bez ljutnje.
pozz
"Lako je svirati bilo koji instrument,
sve što treba da uradite je da stisnete pravu dirku u pravo vreme i
instrument će svirati sam."
Johan Sebastian Bah
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet05.12.2014. u 10:12 - pre 113 meseci
Napisao si, U situaciji pali-gasi kotao sve šljaka bez problema jer ne ulazi u modulaciju.,jer ga ti sam palis i gasis ili to odradi termostat.
 
Odgovor na temu

Dragan976
Srbija

Član broj: 326395
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet05.12.2014. u 13:16 - pre 113 meseci
@zoran.mika
Termostat druze,stan-by režim, sve je ok kada se podesi da se kotao iskljuci kada mu to javi termostat, minimalno vreme za koje se iskljuci nakon sto mu to javi termostat je 2min, ali se moze podesiti da se kotao ne iskljuci maksimalno 120 min nakon informacije termostata vec da ode u modulaciju u kojoj imam problemcice, pokusam da resavam sa LOAD Pellet +1..+2 zbog dužine peleta i sl....mislim da ce biti ok...cekam proveru. Cilj je da ne dolazi do zahlađenja u kući dok kotao ne radi i naravno da ne bi ponovo grejao vodu..tj. ušteda...i to dobraa.
Ako ovo bude proradilo na ovaj način, dobijam blago mlake radijatore u kući u vreme modulacije a kad termostat zahteva vecu temperaturu...kotao ide u zadatu snagu veoma brzo...odlično je odšljakao to par puta...i izgleda ide manje peleta a finija regulacija temperature u kući bez zahlađenja što će biti super za mraz....izvini za dug odgovor, sve u cilju možda će nekome valjati..javljam šta se dešava nakon LOAD Pellet igrarija.

"Lako je svirati bilo koji instrument,
sve što treba da uradite je da stisnete pravu dirku u pravo vreme i
instrument će svirati sam."
Johan Sebastian Bah
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mugosa1975
cacak

Član broj: 326250
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.12.2014. u 02:07 - pre 113 meseci
I ja imam kepo 20kw ali u varijanti kotla bez staklenih vrata,
zadovoljan sam kako radi ali nisam zadovoljan potrosnjom,grejem oko 165m2,ali trosim oko 35kg dnevno sa 16h rada,
mozda to tako treba da bude ali mi se cini da bi to moglo da bude i manje,cak razmisljam da se mozda vratim na gas jer je to tu negde u parama a i cistije je.
Na radijatorima su mi termo glave i tako podesavam temperaturu u prostorijama,moracu da probam sa termostatom da podesavam temperaturu da vidim da li cu da smanjim potrosnju.Kuca mi je dobro izolovana,samo stolarija nije bas najbolja.
Interesuje me kolike su vase vrednosti cocla power i koje su brzine ventilatora.
Takodje koji pelet koristite i kako ste zadovoljni sa istim.
Meni je pelet dosta sitan od 0.5cm do 1.5cm,pa mislim da mi je i to problem.
Uzeo sam na probu 100kg peleta i bila mi je potrosnja oko 25kg,kada sam uzeo 1t od istog proizvodjaca bio je pelet dosta tamniji i potrosnja oko 35kg.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Dragan976
Srbija

Član broj: 326395
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.12.2014. u 11:52 - pre 113 meseci
@mugosa1975

Prijatelju, i ja mislim da je 35 kg za dan mnogo, to naravno zavisi kakve su ti temperature zadate. Kod mene je potrosnja rasla kad sam se igrao sa temperaturama kotla. Ako imas u kuci 25 C a u kotlu 65c onda nije mnogo 35 kg za 165m2... sala na stranu...verovatno si uvideo da potrosnja nikada nije konstantna...kod mene nekad 15 kg dnevno..a nekad 22 kg/24h zavisno od spoljne temperature i od zeljene temperature prostorija... moje temperature imas u predhodnom postu. To je neki optimum kod mene, cim ga malo "zgazim" on "srce". Kad bi gledali neki prosek po broju radnih sati, tebi je potrosnja negde oko 2.2kg po satu sto je srednja vrednost za ovaj kotao...nije lose za toliku kvadraturu...ipak grejes 50 % vecu kvadraturu od mene. Ne znam mozda tih 16h rada zvuci mnogo...u mojim igrarijama je bilo sve bitno. P-snaga ...nikad 5 ..pretezno 3-4...probaj sa termostatom jer na taj nacin imas 20c kad ti to treba..a imas 23c kad ti to treba...mislim da je tu bitna usteda... npr od 00h do 6h drzim oko 20c +- 0,5c, zatim od 6h-8h 22c, onda 21c do 12h...pa 21,5 do 15h ..pa od 15h-21h 22.5c do 23c..onda priprema za dremku 21c ii tako u krug...on se sam pali..gasi...ne mislim o njemu.i to bude oko 10-11 sati rada pa se prosek vrti oko 2kg po radnom satu ili oko 20 kg za 24 sata za zeljenu temperaturu..ocekujem vecu potrosnju kad dodje minus...sta da se radi..to je to borba za sto manju potrosnju traje ...svi se bore da smanjuju koliko god je moguce pa hajde i mi to da probamo zajedno.

Sto se parametara tice: Temp. kotla 52c, Trash..pump 45c...Ciscenje na 20 min.

1 - cocla power 1.7 --- exaust - 1780
2 - cocla power 2.4 --- exaust - 1850
3 - cocla power 4.4 --- exaust - 1950
4 - cocla power 6.0 --- exaust - 2000
5 - cocla power 8.0 --- exaust - 2200

Nisam bas zadovoljan "P-1" igracu se jos...u modulaciji , u koju retko ulazi , imam problem sa gasenjem..kako-kad...garavo staklo i sl....tako da bi mi znacili tvoji parametri ...molim te.
Ostalo sljaka lepo P2 -P3 -P4...peticu ne koristim-hoce da poleti...he he...pretezno 3-4...Cekam tvoje parametre.
Pelet - Crown Forest Ivanjica..rekao bi srednjeg kvaliteta..ima dosta pepela..sljake po malo...prijatelj ga je zamenio nekim drugim i zadovoljniji je ...pitacu ga koji je taj novi pelet..probacu...
Citajuci ostale forume na ovu temu - Uglavnom nam sve zavisi od kvaliteta peleta...sagorevanje..potrosnja...cistoca kotla...energija...tako da valja to menjati dok ne dodjes do pravog peleta, mada i oni ti daju jednu stvar na probu, a drugu isporuce kad narucis tonu-dve...svi..gde znam ???
Izvini za dug tekst ali drugacije ne moze.
Tu smo za sve sto treba kao bi pomogli jedni drugima.
Pozz
"Lako je svirati bilo koji instrument,
sve što treba da uradite je da stisnete pravu dirku u pravo vreme i
instrument će svirati sam."
Johan Sebastian Bah
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.12.2014. u 12:10 - pre 113 meseci
@mugosa1975 : za 165m2 sa potrošnjom od jedva preko 2kg/h i ne baš dobrom stolarijom je po meni prihvatljivo. Da je stolarija bolja bilo bi i ispod 2 kg , što je ruku na srce extra , po meni ...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Dragan976
Srbija

Član broj: 326395
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.12.2014. u 13:48 - pre 113 meseci
@boree

pre svega dobro nam dosao, i meni se ta potrosnja cini ok jer i ja sam tu negde oko 2kg po radnom satu...on je malo preko ako se ne varam 2.18kg do 2.2kk ali kvadratura ?...neka proba malo da se igra sa ustedom na bazi kontrole temperature prostorija... mislim bice jos bolje sto bi bilo sjajno.
"Lako je svirati bilo koji instrument,
sve što treba da uradite je da stisnete pravu dirku u pravo vreme i
instrument će svirati sam."
Johan Sebastian Bah
 
Odgovor na temu

mugosa1975
cacak

Član broj: 326250
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.12.2014. u 16:45 - pre 113 meseci
Evo mojih parametara koje mi je serviser postavio:
1- cocla power 2.5---exaust-1530
2- cocla power 3.8---exaust-1610
3- cocla power 5.2---exaust-1690
4- cocla power 6.5---exaust-1770
5- cocla power 8.0---exaust-1850

pumpa se pali na 40c,temperatura na kotlu 55c,
Serviser mi je rekao za pelet koji sam imao na probi(oli ogi -trbusani,cacak 180e tona) da nije los ali da ima malu kalorijsku moc(merio izduvne gasove sa instrumentom),
i ja sam sutradan vec uzeo drugi pelet(hrastov okolina cacka 160e tona) koji se odmah pokazao bolje jer mi je pec ulazila u modulaciju,a sa prvim samo do 2.
Ali cim sam uzeo vecu kolicinu tj. 1t nestalo je i modulacije.
Veceras mi stize 1t peleta iz usca Alm pelet(160e tona),pa cu da vidim kako se ponasa sa tim peletom.
I ja sam se malo igrao sa podesavanjima ali nisam dobio neke bolje rezultate,cak i kad mi je temperatura u kotlu bila 60c,vreli radijatori napolju ladan vetar,opet isto,potrosnja oko 35(to mi je ok ali na vecim spoljnim temperaturama i sa manjom temperaturom kotla opet 35 to mi nije bas ok)
Mislim da bih sigurno manje trosio kada bih zamenio stolariju i stavio termostat,ali da se kotao ne gasi kad termostat iskljuci,nego da ga odvede u modulaciju i tako da bude do ponovnog ukljucenja.Ne znam da li to moze tako da se podesi,jer ako se potpuno izgasi i voda u sistemu se mnogo ohladi,mislim da ce mnogo da trosi,a mozda i gresim,probacu cim nabavim termostat i vremena.Kako si zadovoljan sa tvojim termostatom Q7 jer sam i ja mislio da ga uzmem.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Dragan976
Srbija

Član broj: 326395
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet09.12.2014. u 08:57 - pre 113 meseci
@mugosa1975

Nista mi nije jasno sa ovim tvojim parametrima...doziranje peleta P1 , P2 , P3 ti je preveliko a ventilatori na malom broju obrtaja ...ne znam da li je to namestio zbog tog peleta koji je imao pri pustanju u rad ili zbog velicine dimnjaka...promaje i sl....milsim da zbog toga mnogo trosi..uporedi sa mojim doziranjem i probaj da smanjujes cocla power 1 i 2 a dizi ventilatore..pazljivo po malo , pa pricekaj itd...sigurno ces smanjiti potrosnju.
Q 7 sljaka super...prezadovoljan, lagan za upotrebu. Kod mene radi stand by sistem pali-gasi kotao i naravno dolazi do zahladjenja ali ne puno jer sam podesio osetljivos termostata na 0.2 c i cesto se pali i gasi...i sa takvim radom trosi oko 20kg na dan ...sada i manje kad nema minusa napolju, ali naravno da mozes da podesis masinu da ode u modulaciju kada mu termostat javi iskljucenje.
(N-9-04-07 Vreme za koje se kotao gasi u STAND - BY modu, tj kada mu termostat javi da je temp postignuta, koliko vremena je potrebno do isključenja peći-kod mene 03 min...a maksimalno je 120 min.)
samo sam ja imao problem gasenja kod modulacije koji jos ne resavam ..pa kad to sredim...ostavicu ga u modulaciji kako bi drzao toplu vodu.
pozz javi ako nesto treba.

"Lako je svirati bilo koji instrument,
sve što treba da uradite je da stisnete pravu dirku u pravo vreme i
instrument će svirati sam."
Johan Sebastian Bah
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet09.12.2014. u 17:53 - pre 113 meseci
'El ima neko sevisno uputstvo? Ake ne, 'el može spisak svih parametara?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

Dragan976
Srbija

Član broj: 326395
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet09.12.2014. u 18:24 - pre 113 meseci
@zmajdin
Zorane pre svega dobrodosao i hvala na ucescu u temi.
Upravljacka jedinica je Micronova skoro identincna masina MBS-u i Alfaplamu i set-up meni je skoro identican , vidjao si postavke na tim forumima. Uputstvo se svodi na banalne gluposti tipa Clock set up, Turn on-Turn off week program i sl...ali evo jedno prevedene liste parametara koju sam copy-paste sa foruma "integrisane peci i kamini na pelet" stim sto KEPO nema srpski meni i ne trpi tako male vrednosti doziranja... npr kod mene ta lista izgleda ovako:
N-9-01-01 Load pellet 00
N-9-02-01 Exhaust chimney 00
N-9-4 GLAVNA PODEŠAVANJA
N-9-04-01 Vreme za koje peć ne može da se ugasi na taster ON/OFF od kad se uključi 03'
N-9-04-02 Minimalno vreme rada ventilatora za odvod dimnih gasova kod isključivanja peći 4'
N-9-04-03 Vreme početnog ubacivanja peleti prilikom uključivanja peći 125''
N-9-04-04 Vreme za detekciju prvog plamena 125''
N-9-04-05 Broj obrtaja motora za odvod dimnih gasova prilikom početnog ubacivanja peleta 1950
N-9-04-06 Razlika temperature prilikom uključenja STAND - BY moda 02,5 C
N-9-04-07 Vreme za koje se peć gasi u STAND - BY modu 02'( kad zelim da ostane u modulaciji umesto gasenja, povecavam na max 120 min)
N-9-04-08 Vreme prelaska iz programa u program 20''
N-9-04-09 Uključivanje funkcije za uključivanje i isključivanje peći nekim uređajem za komunikaciju ( npr. mob. telefon bluetooth ) OFF
N-9-04-10 Blokada tastera ( uključivanje isključivanje dugmićima SET i ON/OFF OFF
N-9-04-11 Vreme za koje pri nasilnom isključivanju peći iz el. Mreže ( nestanak struje direktno na glavni prekidač ) neće doći do javljanja greške BLACK OUT 30''
N-9-6 PODEŠAVANJA PARAMETRA
N-9-06-01 Maksimalno vreme paljenja peći ( ne pali se alarm 05 ) 25'
N-9-06-02 Vreme potrebno da se detektuje temperatura izduvnih gasova 03'
N-9-06-03 Interval vremena između čišćenja posuda u kojoj se vrši sagorevanje 20'
N-9-06-04 Vreme ubacivanja peleta u režimu paljenja 1,4''
N-9-06-05 Vreme ubacivanja peleta od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 1,4''
N-9-06-06 Vreme ubacivanja peleta u režimu 1 ( Program 1 ) 1.7''
N-9-06-07 Vreme ubacivanja peleta u režimu 2 ( Program 2 ) 2.4''
N-9-06-08 Vreme ubacivanja peleta u režimu 3 ( Program 3 ) 4.4''
N-9-06-09 Vreme ubacivanja peleta u režimu 4 ( Program 4 ) 6.0''
N-9-06-10 Vreme ubacivanja peleta u režimu 5 ( Program 5 ) 7.5''
N-9-06-11 Vreme čekanja izbacivanja greške od trenutka kada se greška detektuje 30''
N-9-06-12 Vreme čišćenja posude u kojoj se vrši sagorevanje 100''
N-9-06-13 Minimalna temperatura izduvnih gasova 40 C
N-9-06-14 Maksimalna temperatura izduvnih gasova - kada dostigne ovu temperaturu peć se vraća u Program 1 120 C
N-9-06-15 Kada temperatura izduvnih gasova pređe ovu vrednost onda se uključuje ventilator za izduvavanje u prostoriju 90 -(NEMA BLOWER ZA prostoriju
N-9-06-16 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu paljenja 1950
N-9-06-17 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 1950
N-9-06-18 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 1 ( Program 1 ) 1800
N-9-06-19 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 2 ( Program 2 ) 1850
N-9-06-20 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 3 ( Program 3 ) 1950
N-9-06-21 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 4 ( Program 4 ) 2000
N-9-06-22 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 5 ( Program 5 ) 2100
N-9-06-28 Kada temperatura izduvnih gasova padne ispod ove temperature peć prestaje sa izduvavanjem koje se vrši prilikom isključivanja peći 75 C
N-9-06-29 Brzina ventilatora izduvnih gasova prilikom isključivanja peći i čišćenja posude u kojoj se vrši sagorevanje 2000
N-9-06-30 Vreme ubacivanja peleta prilikom čišćenja posude za sagorevanje 1.4'
N-9-06-31 Uključivanje EnkoderaON
N-9-06-32 Vreme uključivanja dozatora posle isključenja - pošto dozator uvek ima neko kašnjenje prilikom isključenja potzrebno je to kašnjenje korigovati sa nekom vrednosti kako bi se zadržao željeni interval punjenja 0,0''
N-9-06-33 Temperatura na kojoj se uključuje pumpa 45 C
N-9-06-34 Isključivanje sigurnosnog manometra on
N-9-06-35 Pritisak na kome se isključuje kotao 2,5b
Temp kotla 53 C
Max snaga na kojoj radi P 3

"Lako je svirati bilo koji instrument,
sve što treba da uradite je da stisnete pravu dirku u pravo vreme i
instrument će svirati sam."
Johan Sebastian Bah
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet09.12.2014. u 18:34 - pre 113 meseci
svaka čast na post-u
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet09.12.2014. u 18:51 - pre 113 meseci
Da li sam ćorav, dal' nepažljiv, ili brzoplet, ali ne uspevam da nađem dužinu ciklusa rada puža.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

Dragan976
Srbija

Član broj: 326395
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet09.12.2014. u 19:09 - pre 113 meseci
@boree...eeee tako se to radi...
Boree zazas brata ili? Hvala.
"Lako je svirati bilo koji instrument,
sve što treba da uradite je da stisnete pravu dirku u pravo vreme i
instrument će svirati sam."
Johan Sebastian Bah
 
Odgovor na temu

Dragan976
Srbija

Član broj: 326395
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet09.12.2014. u 19:13 - pre 113 meseci
@zmajdin
Zorane...duzina rada puza je oznacena u nekim " sekundama...vreme ubacivanja peleta 1 itd...N 9 06 06

Momci hvala sto ste pri ruci !

"Lako je svirati bilo koji instrument,
sve što treba da uradite je da stisnete pravu dirku u pravo vreme i
instrument će svirati sam."
Johan Sebastian Bah
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet09.12.2014. u 19:16 - pre 113 meseci
Kakvo crno zezanje !!! svaka čast ozbiljno , lepo objašnjeno , mogli bi i slike da postavljate jer stvarno ima malo tj ni nema slika o kepo -u , spolja , šolja , turbulatori i tako to .

zmajdin misli na pauzu predpostavljam , pošto ni ja ne nađem
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet09.12.2014. u 19:26 - pre 113 meseci
Ama pitao sam za dužinu ciklusa - zbir vremena rada i trajanja pauze. Na nekim elektrinikama se za svaku snagu oba podešavaju, a na nekima je ciklus za sve isti, vreme rada se podešava, a pauza je razlika trajanja ciklusa i vremena rada. Negde to mora da piše, ali ja ne uspevam da nađem gde piše.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

Dragan976
Srbija

Član broj: 326395
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet09.12.2014. u 19:29 - pre 113 meseci
Slike cemo prikaciti...izvinite ...postujem sa telefona...a i nisam hteo da preterujem..uvazavam sugestiju cim bude vremena..
Sto se tice pauze, iskreno ni ja ne razumem ovo 1.7"..ali ovi momci sa Mbs-om ili Alfom to znaju...naci cu negde objasnjenje...koliko radi...koliko pauzira...ovo na "kecu" je minimum...na 1.6" se gasi...serviser kaze to je 1.6" : 2= 800g peleta na sat..nem' pojma?
"Lako je svirati bilo koji instrument,
sve što treba da uradite je da stisnete pravu dirku u pravo vreme i
instrument će svirati sam."
Johan Sebastian Bah
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet09.12.2014. u 21:05 - pre 113 meseci
Trajanje cikllusa može da se izmeri, a serviseru svaka čast: podeli sekunde i dobije grame, mada... koj bi ga znao. Štopericu u ruke, dakle. Uzgred, izmerite koliko je teško inicijalno punjenje.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724390 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.