Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724178 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet26.10.2016. u 10:46 - pre 90 meseci
Postovanje,

koliko vidim to sve funkcionise kako treba. Jedino sto Vama preostaje da redovno odrzavate (ciscenje gorionika po potrebi, pepeljara svakih 7 dana, redovno pomerati rucku sa desne strane za ciscenje izmenjivaca toplote) kotao, u zavisnosti od potrebe da povecavate temparaturu vode. Mada u vecini slucajeva temparatura od 60 stepeni je sasvim dovoljna.

Jedina preporuka je da bojlere iskljucite sa sistema grejanja, iz sledeceg razloga.
Kotao reaguje na na signal sobnog termostata koji salje informacije da se ugasi ili upali. Docicete u situaciju da kotao nece raditi par sati jer nema potrebe, samim tim ce se ohladiti voda u sistemu i grejac u bojleru nece imati nikakvu funkciju.
Kako opada temparatura vode u sistemu grejanja, tako ce rashladiti i vodu u bojleru.

Grejanja vode u bojleru preko sistema centralnog grejanja ima smisla iskljucivo kada se sistem prilagodi takvoj situaciji. Sto znaci, da je potrebna jos jedna pumpa koja ima ulogu da salje vodu iz kotla u izmenjivac toplote u bojleru, i poseban termostat iz bojlera koji daje signal da se pali kotao i pumpa za bojlere, dok pumpa koja salje vodu u radijatore miruje.

Sve to malo komplikuje situaciju i iziskuje dodatne troskove.
Zato Vam preporucujem da bojlere skinete sa sistema grejanja, jer mozete doci u situaciju da ocekujete toplu vodu u bojleru a necete je imati.
 
Odgovor na temu

marijand80
Beograd

Član broj: 288874
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.turistickiklub.com


Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet27.10.2016. u 08:17 - pre 90 meseci
Poštovani,
HVALA na savetima. Što se bojlera tiče za sada nemam sličnu situaciju. Tople vode imam stalno, a i nakon nepaljenja kotla celu noć ujutru ima dosta tople vode da se dvoje istuširaju. Svakako mi je ostavljen ventil kojim mogu da ogradim sistem od izmenjivača zatvaranjem. Uzeću u obzir Vaše napomene o prilagođavanju sistema.
ZmItAd
 
Odgovor na temu

JECHAM
Odrzavanje visokog napona
Smederevo

Član broj: 13031
Poruke: 742
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.11.2016. u 23:09 - pre 89 meseci
Da li na kotlu MC20 može da se komandna tabla sa displejom udalji od kotla 5-10 metara(neki kvalitetniji kabal-oklopljen)?
Vidim da se kod ugradnje dodatnog spremnika za pelet ona izmešta na prednju stranu spremnika(najverovatnije 0,5m kabla)

Commo Compact 23
četvorokraki mešni ventil sa motorom i priručnom elektronikom
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.11.2016. u 12:07 - pre 89 meseci
Citat:
JECHAM: Da li na kotlu MC20 može da se komandna tabla sa displejom udalji od kotla 5-10 metara(neki kvalitetniji kabal-oklopljen)?
Vidim da se kod ugradnje dodatnog spremnika za pelet ona izmešta na prednju stranu spremnika(najverovatnije 0,5m kabla)


Mozemo napraviti kabal duzine koja Vama odgovara sa spremnim konektorima. Nemamo iskustvo sa takvim situacijama, pa ne znam da li ce to funkcionisati bez problema.
Nasa pretpostavka je da ce verovatno funkcionisati, ako u blizini ne bude energetskih kablova koji bi ometali protok informacija.
Ako ste zainteresovani za kabal, javite se na 031-783-927 i trazite tehnicku sluzbu.
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet14.11.2016. u 18:05 - pre 89 meseci
Pozdrav svima na forumu.Dešava mi se da u spremniku ostane 3-4kg peleta,e da se kotao ugasi sa informacijom o nedostatku peleta(alarm). Zašto?. Takođe se rupice na pepeljari stalno zatvaraju nekom stvrdmutim pepelom,tako da nema sekund.vazduha. Imam i nesagorelih komafa peleta. Naominjem da kotao radi na postavkams koje je postavio ovlašćeni serviser. U pitanju je KEPO MC-20,star 3 meseca. Molio bih za savet
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet14.11.2016. u 18:10 - pre 89 meseci
U potpisu stoji Toby 12b,koji je u međuvremenu zsmenjen sa KEPO MC 20

KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.11.2016. u 11:37 - pre 89 meseci
Da, u spremniku ostaje peleta koji ne moze da pokupu transporter, i to je neminovna pojava. Mozda ne ostaje 3-4 kg, ali sigurno ostaje kolicina u mrtvom uglu, i zato kotao ulazi u gasenje.
Skrama koja se stvara u gorioniku je zbog loseg kvaliteta peleta. To se delimicno moze resiti pozivanjem servisera da ušteluje kotao i produzi uinterval za ciscenje, ali nikako i da otkloni problem nesagorele mase u gorioniku.
Sve ovo bih Vam mogao objasniti jasnije i detaljnije, samo Vas molim da pozovete tehnicku sluzbu na 031 783-927.
Hvala
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet26.11.2016. u 21:36 - pre 89 meseci
Generalno sam zadovoljan sa kotlom,moja topla preporuka je da se spremnik odradi u obliku klasičnog levka,jer zasigurno u uglovima rezervoara ostaje oko 4kg.peleta(a rezervoar je ionako male zapremine),pa to zna da nas zavara,a kotao ode u gasenje zbog nedostatka goriva. Moj jedini problem je sto mi temerstura dimnih gaso a prelazi 145C.(na većim snagama). Ovim putem bih želeo i da pohvalim vaseg servisera(mislim da se zove Miša),stvarno izuzetno predusetljiv lik. Pozfravljam ga ovim putem.
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet27.11.2016. u 12:46 - pre 89 meseci
Postovanje sajkatava,

Drago nam je da ste zadovoljni korisnik, i hvala Vam na kritikama i pohvalama. Svaka kritika je dobro dosla, jer time nam pomazete da napravimo sto bolji proizvod.

Sto se tice temparature izduvnih gasova, nasa preporuka je sledeca.

Kepo kotao ulazi u sigurnosno gasenje u slucaju da temparatura izduvnih gasova predje 150 stepeni, a vi ste se primakli toj granici.
Kod Vas je temapratura vode od 70 do 73 stepena, i samim tim logicno je da se povecava i temparatura izduvnih gasova pri dostizanju te zadate temparature. Kada je radna temaparatura na kotlu 60 stepeni, sto je sasvim dovoljno i u Vasem slucaju, temparatura izduvnih gasova se krece od 80 do 120 stepeni u zavisnosti u kom rezimu radi.

Nasa preporuka je da trokraki termostatski ventil smanjite na 50 stepeni, pimpu na 40 stepeni i zadate temparaturu vode 60 stepeni. Na Vasem sistemu pored trokrakog termostatskog ventila imate i cetvorokraki mesni ventil na kome ste redukovali temparaturu vode prema radijatorima na 45 stepeni, sto govori da Vam je radna temparatura kotla od 60 stepeni sasvim dovoljna.
Time ce te smanjiti potrosnju peleta, i temparatura gasova ce se kretati izmedju 80 i 110 stepeni.

Na smanjenje izduvnih gasova utice i redovno ciscenje izmenjivaca toplote (rucica sa desne strane) i zidova kotla u komori za sagorevanje.

Sto se tice kapaciteta peleta, mozete dokupiti dodatni spremnik za pelet i time sa 50 kg povecati na 115 kg.
Kepo kotlovi konstruisani su kao kompakt kotlovi i time je fabricki rezervoar od 50 kg zarad sto manjih gabarita kotla. Ako imate uslova i prostora, vrlo lako se moze povecati na 115kg sto je znatno veci kapacitet i samim tim veci komfor. Cena dodatnog spremnika je 15.000 din.

Hvala Vam na pohvalama za Misu, i drago nam je da ste zadovoljni servisnom sluzbom koja je kod ovakvih proizvoda od bitnog znacaja.

[Ovu poruku je menjao kepo01 dana 28.11.2016. u 13:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet27.11.2016. u 16:54 - pre 89 meseci
PozdravKEPO 01
Sa nekim vasim preporukama bih se složio,sa nekima ne. Da sam hteo niskotemperaturni kotao azario bih "Kovan",ali nisam,kupio sam domaci proizvod. Kapacitet spremnika je dovoljan(izem ti domaćina koji barem 1 dnevno ne udje u kotlarnicu),ama meni smeta sto zateknem kotao ugasen ,a po uglovima ostaje ona kolicina peleta koju sam naveo u pred.postu.Temper.u kotlu drzim na 75(zadata),a najduze je u snazi 3 na 73.C. U instalaciju putem4-krakog isporucujem 55C. Kotlovska pumpa se pali na 40C,trokraki termost.je na 5oOstsje problem d.gasova.
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet27.11.2016. u 17:06 - pre 89 meseci
Ove temperature bih zeleo da zadrzim(naravno ne i temperat.dimova). Ovo mi je 5-a sezona grejanja na pelet,tako da mislim da neko element.znanje posedujem. Licno mislim da je za kotao najbolje zadati 73+C,a putem mesnog u radijatorskom koliko treba.,ali i dalje su prisutni visoki dim.gasovi. Njih smanjiti a zadrzati gore pomenutu tem.vode u kotlu-onda smo pobedili
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet28.11.2016. u 08:52 - pre 89 meseci
KEPO AC 20

- Spoljna temparatura 1 C
- Grejna povrsina 185 m2 (pecena cigla 25 cm, perlit 5 cm)
- Zadata temparatura 75 C
- Radna 73 C
- Stabilan rad na "work 3"
- Temparatura izduvnih gasova 92 C
- Pri dostizanju temparature sa 60 C na 73 C najveci izduvni gasovi su bili 125 C
- Pelet Špik Fire - Ivanjica

Video prikaz:

https://www.youtube.com/watch?v=KqvFY6CJZrs


....
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet28.11.2016. u 20:13 - pre 89 meseci
Još samo 1 pitanje...šta učiniti da mi displej ne "brljavi",naime stalno kasni(mislim ne pokazuje tacno vreme,kasni i po 100minuta),prebacuje godinu,mesece. Napominjem da je napon u utičnici stabilan. Pozdrav!
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

bandovicvladimir
Vladimir Bandovic
Zrenjanin

bandovicvladimir
Član broj: 141499
Poruke: 79
194.102.233.*

Sajt: https://www.facebook.com/..


+11 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet29.11.2016. u 13:31 - pre 89 meseci
Citat:
sajkatava:
Još samo 1 pitanje...šta učiniti da mi displej ne "brljavi",naime stalno kasni(mislim ne pokazuje tacno vreme,kasni i po 100minuta),prebacuje godinu,mesece. Napominjem da je napon u utičnici stabilan. Pozdrav!


Imao identičan problem prošle godine. Najpre promenjena baterija CR2032 ali je problem ostao. Nakon toga zamenjena glavna ploča (u garantnom roku).

Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... iz zamrzivaca.
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet29.11.2016. u 15:07 - pre 89 meseci
Hvala Vlado,da li je posle zamene ploče problem eliminisan. I meni je zamenjena baterija,ali ja problem i dalje prisutan
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet29.11.2016. u 15:18 - pre 89 meseci
...I danas temperatura dimnih gasova išla do 14C,,iako je kotao detaljno očićen(mada realno nisam imao šta ni da očistim,turbolat.se redovno protresaju,zidovi beli čisti,pixla takođe). U snazi 3 gasovi su oko 120. Ne znam da li to ima neke veze sa št.pločom,a sve vezano za ono gore pomenuto"brljavljenje"vremena?
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet29.11.2016. u 15:19 - pre 89 meseci
..greška u kucanju 147C.
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet29.11.2016. u 16:28 - pre 89 meseci
Postovanje,

sto se tice kasnjenja sata na displeju, to nema veze sa baterijom. Ona sluzi da sacuva memoriju u slucaju nestanka struje. Verovatno je problem u samom softveru.
Poslat je dopis u Micronovi u Italiju i ocekujemo njihov odgovor na taj problem.

Visoku temparaturu izduvnih gasova moze da prouzrokuje lose ustelovan kotao, ili los kvalitet peleta! U razgovoru sa Vasim serviserom, zakljucak je da je pelet losijeg kvaliteta i da je to moguci uzrok.
Ako je pelet losijeg kvaliteta, neophodno je povecati broj obrtaja turbine da bi prinudno sagoreo i ne ostavljao previse šljake (nesagorele mase) za kratko vreme u gorioniku. Samim tim, tj. prebrzim protokom kiseonika povecavaju se i izduvni gasovi.

Da nije pojacan broj obrtaja turbine, bili bi u mnogo vecem problemu nego sto je trenutni problem izduvnih gasova.

Nas servis je obavesten o Vasem slucaju, i ocekujte da Vam se javi u najskorije vreme.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.tippnet.co.rs.



+56 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet29.11.2016. u 17:19 - pre 89 meseci
Kako to loš pelet da ima više kalorija?!?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet29.11.2016. u 18:05 - pre 89 meseci
Hvala Kepo 01
Vrlo profesionalno,korektno nastavite tako.Želim vam uspeh u radu u šta sa ovakvim odnosom prema klijentima uopšte ne sumnjam.Moje opservacije(primedbe) upravo idu u tom pracu. Drago mi je što na našem trzištu postoji takva firma. Upravo se spremam da pazarim za jedan drugi objekat 25-icu. Još samo kada bi se proizvođači pelete malo doveli u red... Nabavio sam nešto "Detal"peleta A-1pa se čujemo...iskreni pozdrav iz Beograda
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724178 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.