Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724698 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet30.11.2021. u 06:41 - pre 28 meseci
Citat:
stefanmiric1992:
Imam kepo MC25 ekran na dodir kupljen ove godine i zanima me :
Da li moze na ekranu da se postavi koliko je ostalo peleta u bunkeru u vidu nekog procenta na dispelju, da ne moram da otvaram stalno i gledam koliko ima ili da pisti a ako se zakasni i blokira. Mislim nije mi tesko da sipam 2,3 pa i 5 dzaka ali bi znatno lepse bilo da to bude iskazano na ekranu.


Pozdrav Stefane,
Ideja je zanimljiva I uzećemo je u razmatranje u budućnosti.
Međutim sada je kotao koncipiran tako da nije moguća opcija dodavanja procenta napunjenosti na displeju.


 
Odgovor na temu

tabator
Sladjan Roskic
Obezbedjenje
EPS Srbija
Kladovo, Srbija

Član broj: 346700
Poruke: 7
*.CyberCity.KladovoNet.Com.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.12.2021. u 08:22 - pre 28 meseci
Pozdrav ljudi, juce sam moj kepo AC25 postavio u rezim modulacije i pokusao da ga ugasim sobnim termostatom na 15 stepeni. To sam uradio sinoc, ujutru sam video da je temperatura u sobi bila 19 stepeni a u njemu je tinjala vatra, sto znaci da se nije ugasio. Pa me sad interesuje kao da ga ugasim? Namestanjem hrono sata na njemu ili postoji i mogucnost sa sobnog termostata(wifi modul)?
 
Odgovor na temu

kreculj
Vojvodina/Sefkerin

kreculj
Član broj: 104443
Poruke: 130
91.207.62.*

Sajt: kreculj.blogspot.com


+9 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.12.2021. u 09:08 - pre 28 meseci
Citat:
tabator: Pozdrav ljudi, juce sam moj kepo AC25 postavio u rezim modulacije i pokusao da ga ugasim sobnim termostatom na 15 stepeni. To sam uradio sinoc, ujutru sam video da je temperatura u sobi bila 19 stepeni a u njemu je tinjala vatra, sto znaci da se nije ugasio. Pa me sad interesuje kao da ga ugasim? Namestanjem hrono sata na njemu ili postoji i mogucnost sa sobnog termostata(wifi modul)?


Pozdrav druze brzo da ti odgovorim, ja moj AC20 gasim direktno iz aplikacije 4HEAT kada poželim a na CHRONO sam postavio na kotlu da se gasi na nedeljnom planu 3x u 24sata. Pa ako temperatura u kući bude viša i posle odlaska u modulaciju jednostavno sa applikacijom ugasim pa ako zaboravim da ga upalim kotao ga sam upali po sistemu kako sam CHRONO namestio.
Moj sobni termostat nema DUGME za gašenje kotla nego samo šalje signal kada da upali ili ugasi peć zavisno od podešene temperature da li je modulacija ili standby (kada je modulacija nikada ne ide u gašenje jer je takav sistem)

Kada Vam neko kaže da je nešto nemoguće, ZAPAMTITE
to su njihova ograničenja a ne Vaša !
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.12.2021. u 09:18 - pre 28 meseci
Pozdrav tabator,
Pojasnio je i kreculj...
Kada je kotao u režimu modulacije termostat ga na zadatoj temperaturi ne gasi, već prebacuje u rad najmanjom snagom.
Gašenje u režimu modulacije postižete podešavanjem hrono sata.
 
Odgovor na temu

tabator
Sladjan Roskic
Obezbedjenje
EPS Srbija
Kladovo, Srbija

Član broj: 346700
Poruke: 7
*.CyberCity.KladovoNet.Com.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.12.2021. u 09:31 - pre 28 meseci
Hvala Vam na brzom odgovoru. Znaci ipak mora hrono sat da se namesti. Prijatno.
 
Odgovor na temu

rudar64
Lazarevac

Član broj: 346326
Poruke: 102
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.12.2021. u 11:27 - pre 28 meseci
Kod MC serije je fabrički podešeno da sobni termostat, po dostignutoj temperaturi, šalje kotao u gašenje.
Kod AC verovatno nije, da vas ne budi noću.... 😄


[Ovu poruku je menjao rudar64 dana 06.12.2021. u 12:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stefanmiric1992
Stefan Miric
Sanel
Magacioner
Kragujevac

Član broj: 346763
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Josipa Kelave 45


Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.12.2021. u 11:09 - pre 28 meseci
Pozdrav svima.
Imam MC25 fabricka podesavanja, radi u rezimu stendby od pocetka, do sada je palio 3 puta dnevno a kako su temperature sada nize, pali se 7 put od 6h ujutru do 22h. Nemam izolaciju na kuci, imam storopor na svim plafonima i pvc stolariju.
Zelim da ga postavim u rezim modulacija i preko hrono sata da gasi kotao. E sad moje pitanje je:
Koliko puta je najbolje da hrono sat u toku dana gasi kotao i pali? I koliko je sati najbolje da se podesi od gasenja do ponovnog paljenja neko vase misljenje?
 
Odgovor na temu

rudar64
Lazarevac

Član broj: 346326
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.12.2021. u 11:31 - pre 28 meseci
Ako ne greješ prostor 8 sati, to ti jedna pauza, ostaju ti još dve, ako imaš potrebe da gasiš preko dana. Ja sam palio/gasio kotao, što preko zadatih termina, što preko 4heat aplikacije oko 6 puta dnevno. Sada, od pre par dana sam to prepustio sobnom termostatu (Poer PTC20), stavio sobnu na 24⁰C/23⁰C i on pali/gasi kotao, približno u istih 5-6 termina, sločno kao i ranije.
Inače, ranije sam bio primoran na to ručno ili satno gašenje jer se u protivom pregreva a talijani su napravili elektroniku koja ga gasi tek kad izbije na sigurnosnu temperaturu od fabričkih 85⁰C. Onih 80⁰C je samo granica podešavanja, kotao se na to ne obazire, tera do 85⁰C opušteno i odlazi u blokadu.
 
Odgovor na temu

goran251

Član broj: 270712
Poruke: 99
*.exe-net.net.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.12.2021. u 19:05 - pre 28 meseci
Citat:
stefanmiric1992:
Pozdrav svima.
Imam MC25 fabricka podesavanja, radi u rezimu stendby od pocetka, do sada je palio 3 puta dnevno a kako su temperature sada nize, pali se 7 put od 6h ujutru do 22h. Nemam izolaciju na kuci, imam storopor na svim plafonima i pvc stolariju.
Zelim da ga postavim u rezim modulacija i preko hrono sata da gasi kotao. E sad moje pitanje je:
Koliko puta je najbolje da hrono sat u toku dana gasi kotao i pali? I koliko je sati najbolje da se podesi od gasenja do ponovnog paljenja neko vase misljenje?


Ako ga prebacujes u modulaciju poenta je da se ne gasi kotao nego da radi na minimalnoj snazi nakon što postigne zadatu temperaturu. Ako temp. ipak padne on će pojačati snagu dok ne zagreje pa ce opet smanjiti snagu i tako do kraja dana.
Na taj način dobijaš da se prostorije ne ohlade mnogo, a time i štediš energiju jer kotao ne greje svaki put od nule.
Obično se kotao postavlja u mogulaciji kada je napolju ispod nule, tj kada je baš hladno, u predsezoni i na kraju sezone nema smisla stavljati modulaciju.
Nema smisla gasiti ga ručno, onda ništa ne dobijaš.
Namesti ga da se upalu ujutru kada ti odgovara pa neka se ugasi tek uveče.
Nekih pola sata po gašenju ili pre paljenja mu samo očisti gorionik za svaki slučaj (naravno ako ima potrebe.)
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Aco88
Cacak

Član broj: 296797
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.12.2021. u 20:34 - pre 28 meseci
Iz licnog iskustva svima predlazem da kotao stavite u modulaciju. Mnogo je bolje da ceo dan radi, nego da se tokom dana gasi/pali nekoliko puta! Sta vise, ostvaricete i manju potrosnju.
E sad, onaj kome je kotao predimenzioniran, nece moci, jer ce mu u modulaciji pregrevati prostoriju/kotao.
"Majstori" kao po pravilo predlazu kotao koji je predimenzioniran za dat objekat.
Meni je moj predlagao 25kw, ja na svoju ruku (citajucu forum! ! !) uzmem 20kw. A realno i 15kw je mogao da ide lagano.
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.12.2021. u 11:07 - pre 28 meseci
Citat:
stefanmiric1992:
Pozdrav svima.
Imam MC25 fabricka podesavanja, radi u rezimu stendby od pocetka, do sada je palio 3 puta dnevno a kako su temperature sada nize, pali se 7 put od 6h ujutru do 22h. Nemam izolaciju na kuci, imam storopor na svim plafonima i pvc stolariju.
Zelim da ga postavim u rezim modulacija i preko hrono sata da gasi kotao. E sad moje pitanje je:
Koliko puta je najbolje da hrono sat u toku dana gasi kotao i pali? I koliko je sati najbolje da se podesi od gasenja do ponovnog paljenja neko vase misljenje?


Pozdrav Stefane,
Više kolega sa foruma je dalo svoje odgovore. I na neki način svi su u pravu. Jer svako je podesio kotao po svojim željama i stanju svog objekta.
Ono što je zajedničko većini je da stand by režim koriste za prelazne periode a režim modulacije za hladno vreme.
Što se tiče hrono podešavanja na dnevnom nivou omogućeno je podesiti tri perioda rada.
Vreme rada, kao i vreme pauze između gašenja i ponovnog paljenja zavise isključivo od stanja objekta I željenih temperatura,
uz napomenu da korisnici MC serije jednom dnevno očiste gorionik i protresu ručicu za čišćenje izmenjivača
a korisnici AC serije bi trebali da podese gašenje kotla barem jednom, dva puta dnevno kako bi se aktiviralo automatsko čišćenje gorionika i izmenjivača toplote.
 
Odgovor na temu

stefanmiric1992
Stefan Miric
Sanel
Magacioner
Kragujevac

Član broj: 346763
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Josipa Kelave 45


Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.12.2021. u 09:55 - pre 28 meseci
Hvala u svakom slucaju na savetima
I jos nesto da pitam:
Dok je kota u rezimu stendby 7 puta pali tokom dana i piksla gorionika je vise od pola puna, sto verujem da je do loseg peleta i da ne bi trebalo toliko da bude za samo 12h rada, parametri su fabricki nista nisam dirao, da li mislite sa je to realno stanje piksle ili treba da bude mnogo manje? I ako ga postavim u modulaciji da li cu morati bar na pola dana da postavim hrono sat sa ocistim pa uvece ponovo da se ne bih prepunila od jutra do mraka i da ne bih doslo do neuspelog paljenja, ili postoji resenje u podesavanjima da smanjim punjenje pisksle tako brzo? Hvala
 
Odgovor na temu

goran251

Član broj: 270712
Poruke: 99
*.exe-net.net.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet13.12.2021. u 07:15 - pre 27 meseci
Pozdrav,
Nije normalno da toliko ostaje u piksli, konsultuj servisera da proba sa parametrima da to sredi.
A što se čišćenja tiče, čistiš koliko mora, ako se dosta skuplja gasi pa čisti. Nemaš druge.
 
Odgovor na temu

tabator
Sladjan Roskic
Obezbedjenje
EPS Srbija
Kladovo, Srbija

Član broj: 346700
Poruke: 7
*.CyberCity.KladovoNet.Com.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet13.12.2021. u 09:03 - pre 27 meseci
Pozdrav drugari, moj kepo AC 25 radi vec neko vreme u modulaciji. Hrono sat je namesten nedeljno i da se ugasi 3 puta u 24 sata, i to ovako:
00,00 : 09,00
10,00 : 16,00
17,00 : 23,00
Ono sto bih ja izbegao je gasenje kotla nocu, tj. hteo bih da mi radi u kontinuitetu od 17,00 do 09,00. Znaci hteo bih da namestim kotao da mi radi celu noc a da mi se gasi 2 puta u toku dana, od 10,00 do 11,00 i od 16,00 do 17,00. Ovo pisem iz razloga sto mi softver ne dozvoljava namestanje hrono sata uz napomenu da mi pre sat prekidanja mora biti veci od pocetnog. Onaj ko je to pokusavao zna o cemu pricam. Pa, verujem da ima nacina da se ovo prevazidje?
 
Odgovor na temu

bocacu
Blagojevic Boban

Član broj: 346068
Poruke: 9
178.79.17.*



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.12.2021. u 10:05 - pre 27 meseci
Kotao mc 20 od ove sezone. Sa hladnijim danima poceo da pravi problem sa izduvnim gasovima, temperatura dima u 6 snazi dolazi i do 195 stepeni nakon cega izbaci na displeju RAD M pretpostavljam da ode u modulaciji prinudno dok ne obori temperaturu. To sve kratko traje vrati normalan rad veoma brzo. Pelet je srednnjeg kvaliteta bar po piksli koju cistim svaki dan nekada ima sasvim malo sljake zapusene 2-3 rupe nekad malo vise ali nista sto bi ometalo rad kotla. Parametri su fabricki, na dimnjaku u sagorevanju ima dima ne puno ali se vidi, u t racvi dimnovodnih cevi posle sagorenih tonu ipo peleta nema skoro pa nista pepela. Cevi su veoma kratke, t racva cev 60 cm i koleno, dimnjak je 6.5m precnika 15x24. Kada praznim glavnu pepeljaru praznim i bocnu jer i ona bude puna, primetio sam da kada je u modulaciji plamen nije konstantan od lepog gorenja do tinjanja pa tako u krug, pretpostavljam da je do kvaliteta peleta ili neceg drugog? Ima li nekog resenja za ovaj problem ili je do senzora temperature da toliko laze, sumljam da laze jer u modulaciji temperatura dima imedju 90 i 110. Samim radom kotla sam zadovoljan.
 
Odgovor na temu

TodorovicN

Član broj: 345982
Poruke: 9
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.12.2021. u 11:13 - pre 27 meseci
Ja sam AC20 ne mogu da dostignem željenu temperaturu kotla. Podešen na 70c u kotlu, sobi termostat na 22.5c. Od 7:45h se pali i evo do 12h radi konstantno na P6 i temp kotla je 56c kad mi je kalibracija na dozatora i ventilatora na 0. Kad povecam na +3 ili +4 tad predje 60c, do nekih 62-3c stigne... objekat je izolovan i pvc starija, pelet nije neki krš, ne mogu da poverujem da "to tako treba". I troši mi u sigurno od jutra od 8 do 23h da bude konstantno uključe i da ide u modulaciji sigurno 3 dzaka. Znači za 24h mora da potroši 4 dzaka peleta...ne znam ali meni deluje puno.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
212.200.169.*

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.12.2021. u 12:01 - pre 27 meseci
Citat:
bocacu:
Kotao mc 20 od ove sezone. Sa hladnijim danima poceo da pravi problem sa izduvnim gasovima, temperatura dima u 6 snazi dolazi i do 195 stepeni nakon cega izbaci na displeju RAD M pretpostavljam da ode u modulaciji prinudno dok ne obori temperaturu. To sve kratko traje vrati normalan rad veoma brzo. Pelet je srednnjeg kvaliteta bar po piksli koju cistim svaki dan nekada ima sasvim malo sljake zapusene 2-3 rupe nekad malo vise ali nista sto bi ometalo rad kotla. Parametri su fabricki, na dimnjaku u sagorevanju ima dima ne puno ali se vidi, u t racvi dimnovodnih cevi posle sagorenih tonu ipo peleta nema skoro pa nista pepela. Cevi su veoma kratke, t racva cev 60 cm i koleno, dimnjak je 6.5m precnika 15x24. Kada praznim glavnu pepeljaru praznim i bocnu jer i ona bude puna, primetio sam da kada je u modulaciji plamen nije konstantan od lepog gorenja do tinjanja pa tako u krug, pretpostavljam da je do kvaliteta peleta ili neceg drugog? Ima li nekog resenja za ovaj problem ili je do senzora temperature da toliko laze, sumljam da laze jer u modulaciji temperatura dima imedju 90 i 110. Samim radom kotla sam zadovoljan.



Pored ventilatora u kotlu koji prave promaju, ocigledno i da vam dimnjak dobro vuce. Jedan od razloga za vecu temp. izduvnih gasova. Mozda bi ventilator trebao da se malo smanji, ali ja tu ne bih nista radio. S obzirom da vam je zadata temp. vode 70c, gasovi u modulatu od 90 - 110 su ok.
 
Odgovor na temu

kreculj
Vojvodina/Sefkerin

kreculj
Član broj: 104443
Poruke: 130
91.207.62.*

Sajt: kreculj.blogspot.com


+9 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.12.2021. u 12:09 - pre 27 meseci
TodorovicN - Druže ja imam isti takav kotao, po priči kuće slične sem da ja imam 165m2 meni je u kuci termostat postavljen na 24.5 snagu sam oborio na 4 ni nedodje do postavljene temperature na kotlu jer u kući ode na tih 24.5, sinoć sam probao da vidim da li se može još podići temperatura i u kući sam uspeo za nekih 1h sa modulacije od 40C da podigne u kotlu na 56C a u kući mi bilo zavisno od soba od 25,5-28C, sve to pratim preko 4HEAT aplikacije, temperaturu dima zanemarujem jer koliko sam čitao ne meri tačno a dok ne izbaci grešku sve je u redu, trošim 5dzaka na 3dana u modulaciji , moj zaključak da ti razvod grejanja nije dobro urađen ili je pelet jako jako loš.

Valjda ti nisam stao na muke.
Kada Vam neko kaže da je nešto nemoguće, ZAPAMTITE
to su njihova ograničenja a ne Vaša !
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
212.200.169.*

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.12.2021. u 12:10 - pre 27 meseci
Citat:
TodorovicN:
Ja sam AC20 ne mogu da dostignem željenu temperaturu kotla. Podešen na 70c u kotlu, sobi termostat na 22.5c. Od 7:45h se pali i evo do 12h radi konstantno na P6 i temp kotla je 56c kad mi je kalibracija na dozatora i ventilatora na 0. Kad povecam na +3 ili +4 tad predje 60c, do nekih 62-3c stigne... objekat je izolovan i pvc starija, pelet nije neki krš, ne mogu da poverujem da "to tako treba". I troši mi u sigurno od jutra od 8 do 23h da bude konstantno uključe i da ide u modulaciji sigurno 3 dzaka. Znači za 24h mora da potroši 4 dzaka peleta...ne znam ali meni deluje puno.


Kotao proizvodi energije onoliko na koliko je sertifikovan, i trosi peleta shodno proizvedenoj energiji. Za vasa nezadovoljstvo moze biti jedan od faktora ... izolovanost i kvadratura objekta, podneblje, instalacija grejanja, kvalitet peleta, losa akumulacija toplote u objektu, kotoa nedovoljne snage ... ili svaki po malo.
Ako vam je grejanje tek ugradjeno, ili se kompletna kuca nije grejala do sada, moja preporuka da grejete kucu 3 dana konstantno 24h. Potrebno je da se dobro zagreju zidovi, da bi toplota pocela da akumulira u objektu.

 
Odgovor na temu

Wice981

Član broj: 345788
Poruke: 17
*.mbb.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.12.2021. u 15:53 - pre 27 meseci
Imam kotao kepo mc 15,kupljen pre 5 godina, imao problem sa sljakom i posle toga dobio loziste izmenjeno, sa vecim brojem rupa, i kako je sve bilo sveze parametri sa kojima koristim, malo izmenjeni, medjutim u poslednje 2 godine slabo postize temp, uporedjujuci parametre sa foruma ventilator mi je dosta iznad.
Da ki neko ima parametre od 1 d0 5 stepena snage za doziranje i ventilator, pa da bar imam neku smernicu
Sada je trenutno
1.3 1430
1.6 1650
2.2 1950
3 2200
3.8 2550
I sa tim mi je temp na izduvu oko 125 stepeni,
Da li gresim u necemu
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724698 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.