Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rešen problem besplatne energije

elitemadzone.org :: MadZone :: Rešen problem besplatne energije

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22110 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Rešen problem besplatne energije05.12.2014. u 15:05 - pre 114 meseci
Podstaknut temom o toploj vodi koju je pokrenuo Bora Radar odlučio sam i ja da otvorim svoju temu. Naime, radi se o jednoj nadasve revolucionarnoj ideji, koja je potekla od Braksija. Braksi je izrekao jednu veliku istinu: ako kopate dovoljno duboko uvek ćete naći naftu ili gas. Ovom prilikom pozivam sve zainteresovane koji bi želeli da finansiraju moj projekat. Radi se o razvoju nove tehnologije koja bi omogućila kopanje sve do Zemljinog jezgra. Velike naftne kompanije u saradnji sa ekološkim pokretom ne dozvoljavaju da se ovaj projekat sprovede u delo. Realizacijom projekta potpuno bi nestala potražnja za fosilnim gorivom. Energija bi se dobijala upumpavanjem hladne vode iz reka, jezera i okeana u Zemljino jezgro u cilju njenog zagrevanja, koje za posledicu ima ekspanziju koja se može pretvoriti u rad. Na ovaj način bi se praktično dobio beskonačan izvor energije, koji bi trajao sve dok ima vode ili dok se ne ohladi Zemljino jezgro. Hlađenjem Zemljinog jezgra anulirali bi se postojeći efekti staklene bašte, a dalja emisija CO2 bi gotovo u potpunosti prestala jer više ne bi bilo spaljivanja fosilnih goriva. Tehnologija nije tako komplikovana kao što se može pomisliti u prvi mah. Suština je u autonomnom aparatu za bušenje koji u prednjem delu ima titanijumski vijak sa dijamantskim noževima i specijalni mehanizam za izvođenje ekscentričnih udara kojima je moguće lomiti stene tvrdoće do 190HV.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3932



+9457 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije05.12.2014. u 15:42 - pre 114 meseci
Jel pare tebi na ruke direktno, ili da ti pošaljem na Havaje. ( predpostavljam da ćeš tamo da otvoriš kancelariju )
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
145.15.244.*



+7173 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije05.12.2014. u 15:45 - pre 114 meseci
Predlazem unapredjenje ideje: nema potrebe ni za kakvim kopanjem i pustanjem vode.

Energenti u vidu gasova kao sto je metan su dostupni na povrsini zemlje. Potrebno je samo investirati u infrastrukturu koja bi sprovela sav metan koji se generise pustanjem gasova (narodski receno, prdenjem) od proizvodjaca do potrosaca.

Problem resen, Nobelovu nagradu sam rad podeliti sa bin.sys-om koji je dao odlican proof of concept.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije05.12.2014. u 15:47 - pre 114 meseci
Citat:
bin.sys:
....koji bi trajao sve dok ima vode ili dok se ne ohladi Zemljino jezgro....


Ili dok ne nestane lavora...

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije05.12.2014. u 15:53 - pre 114 meseci
Čemu to, kad je električna energija ionako besplatna kod EPS-a?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije05.12.2014. u 16:03 - pre 114 meseci
Da i to sa "magnetnim solarno-mikrotalasnim rekuperatorom energije" prislonjenim na brojilo
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije05.12.2014. u 16:07 - pre 114 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Problem resen, Nobelovu nagradu sam rad podeliti sa bin.sys-om koji je dao odlican proof of concept.


Odbijam Nobelovu nagradu. Ispod časti mi je da budem u istom društvu sa Barak Obamom. Taođe, ako jedna veličina poput Veljka Miljkovića još uvek nije dobila Nobelovu nagradu, onda ja tu nemam šta da tražim. Uostalom, tvoja ideja je originalna i nema nikakve veze sa mojim predlogom. Konkurencija u oblasti fizike prdeža je jaka, ali mislim da ti imaš dobe izglede. Ako baš želiš da mi se odužiš, pošalji mi novac od nagrade, avansno.

Citat:
Čemu to, kad je električna energija ionako besplatna kod EPS-a?


Stvarno? Meni je naplaćuju. Prevaranti!


 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije05.12.2014. u 16:23 - pre 114 meseci
^ Ne trošiš dovoljno.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3932



+9457 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije05.12.2014. u 16:29 - pre 114 meseci
Kako se priključuje crevo za skupljanje metana ? Da li su izumitelji probali ?
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije05.12.2014. u 16:34 - pre 114 meseci
Citat:
^ Ne trošiš dovoljno.

Dobro je da si mi na vreme rekao u čemu je problem. Ja samo što nisam bio naručio pronalazak Bore Radara kako bih trošio manje struje, tek da premostim dok ovaj moj ili možda Ivanov sistem ne zaživi, kad ono treba da trošim više. Očigledno da je potrebno nešto novo. Trenutno mi na pamet pada novi sistem koji bi zagrevao vodu trenjem koje se stvara prolaskom vode kroz cevi. Ako neko zna za neko energetski neefikasnije rešenje neka napiše ovde. Ajd da vidim još sa Borom da li može nekako da se našteluje njegov sistem na veću potrošnju.

Citat:
Kako se priključuje crevo za skupljanje metana ? Da li su izumitelji probali ?


Koji izumitelji? Samo je jedan izumitelj ovog sistema, Ivan Dimković! Zahvaljujući nemačkim iskustvima sa različitim gasovima, Ivan je samostalno osmislio kompletan sistem proizvodnje i distribucije.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije05.12.2014. u 17:57 - pre 114 meseci
To sa metanom nije lose. Razmišljao sam u svoj automobil koji ide na TNG, montirati neka creva koja bi išla ispod sjedišta do boce sa gasom i po mojim nekim proračunima četvreočlana porodica koja je drugi dan na pasulju bi mogla stići do mora (250 KM) skoro džabe.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije05.12.2014. u 18:18 - pre 114 meseci
@dava

Razmisli i o nekoj vrsti hibridnog pogona. Mogao bi prvo da iskoristiš sile akcije i reakcije, pa tek nakon toga da sagoriš metan.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3932



+9457 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije05.12.2014. u 18:33 - pre 114 meseci


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije05.12.2014. u 19:41 - pre 114 meseci
Na ovoj slici se vidi koliko je besplatna energija blizu.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije06.12.2014. u 05:28 - pre 114 meseci
Slabo ces se ti najesti od svojih ideja, nisi Bori ni ko kolena... Tvoja ideja je poznata vec odavno:








- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije06.12.2014. u 08:06 - pre 114 meseci
To što više nas radi na istom konceptu je samo indikator da je koncept dobar i moguć. Već sam napisao da naftne kompanije i ekološki pokret na sve načine sabotiraju projekat. Odlično sam upoznat sa rezultatima koje su postigle moje kolege u svetu i sve je još daleko od prototipa koji funkcioniše. Imam veliku prednost nad konkurencijom, a to je što mi u Srbiji imamo slab ekološki pokret i to što me niko ne shvata ozbiljno. To znači da ni naftne kompanije neće pokušavati da stopiraju moj rad. Od velike je važnosti da se ceo projekat realizuje u tajnosti, zato molim sve članove foruma da o svemu ovome govore u šaljivom tonu. Bori da nisam do kolena, priznajem, nisam. Od velikog značaja za ovaj projekat bi bilo to ako bi se priključili ljudi poput Bore, Ivana, tebe... Svi dobri ljudi otvorenog uma i punog novčanika su dobrodošli. Nama nije potreban nikakav gas, hladna fuzija i sl. Hladna fuzija... ko je još video energiju od hladnoće! Ne treba nama hladnoća, nećemo hladne radijatore! Mi hodamo po energiji, treba samo da se sagnemo i da je dohvatimo! Ponovimo svi ovaj slogan "Srbija se saginjati hoće!" Zaista, kažem vam, ko kaže ovoj gori: digni se i baci se u more, a ne posumnja u svome srcu, nego veruje da će biti ono što govori, biće mu.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3932



+9457 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije07.12.2014. u 11:25 - pre 113 meseci
Će ti se burgia istopi
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije07.12.2014. u 11:40 - pre 113 meseci
Mislio je i na to :)
Citat:
Suština je u autonomnom aparatu za bušenje koji u prednjem delu ima titanijumski vijak sa dijamantskim noževima i specijalni mehanizam za izvođenje ekscentričnih udara kojima je moguće lomiti stene tvrdoće do 190HV.
Sigurno ce ugradi i neki materijal sto izdrzava mega-velike temp. :D

Ipak, naspram jedne velicine kao sto je Dr. Evil... to je:


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3932



+9457 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije07.12.2014. u 13:58 - pre 113 meseci
Možda na vrh da doda hladnu fuziju ili lavorče iz drugih tema.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Rešen problem besplatne energije07.12.2014. u 15:04 - pre 113 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Predlazem unapredjenje ideje: nema potrebe ni za kakvim kopanjem i pustanjem vode.

Energenti u vidu gasova kao sto je metan su dostupni na povrsini zemlje. Potrebno je samo investirati u infrastrukturu koja bi sprovela sav metan koji se generise pustanjem gasova (narodski receno, prdenjem) od proizvodjaca do potrosaca.

Problem resen, Nobelovu nagradu sam rad podeliti sa bin.sys-om koji je dao odlican proof of concept.

Smejem se vec 5 minuta zbog potsecanja na ovaj klip.Odakle to da je fart besplatna.Kosta to dosta:).

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Rešen problem besplatne energije

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22110 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.