Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osuđen na smrt zbog fotografije

elitemadzone.org :: MadZone :: Osuđen na smrt zbog fotografije
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)

[ Pregleda: 4180 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3947



+9460 Profil

icon Osuđen na smrt zbog fotografije11.12.2014. u 12:41 - pre 115 meseci
Vrhovni sud Irana podržao je odluku krivičnog suda u Teheranu da Sohejl Arabi (30) bude obešen zbog fotografije koju je postavio na Fejbuk. Na fotografiji se on i njegova ćerka Rohan mačuju nosevima.
U avgustu ove godine Sohejl Arabi je osuđen na smrt zbog „uvrede poslanika“ (Muhameda). Molba za ponovno razmatranje njegovog slučaja, koju su njegovi avopkati podneli sudijama, odbijena je.
- Užasavajuće je da bilo ko bude osuđen na vešala samo zbog toga što je na internet postavio nešto što se smatra nepristojnim i uvredljivim. Iran što pre mora da poradi na svojim kaznenim merama i da izbaci određene odredbe koje izražavanje slobodne volje posmatraju kao zločin, posebno kada je u pitanju smrtna kazna – kaže Erik Goldštajn, zamenik direktora organizacije „Human Rights Watch“ za Bliski istok i Severnu Afriku.
Sohejlova supruga, Nastaran Naimi, ispričala je ljudima iz ove organizacije da su agenti bezbednosti, koji su povezani se iranskom Revolucionarnom gardom, uhapsili i nju i supruga u novembru 2013.
Nastaran je ubrzo oslobođena, a Sohejl je prebačen na odeljenje kojim upravlja Revolucionarna garda, gde je dva meseca držan u samici i ispitivan bez prisustva advokata.
Kada je u avgustu 2013. Hasan Ruhani postao predsednik Irana, iranske obaveštajne službe i službe bezbednosti pojačale su kontrolisanje interneta, a kazne za blogere i one koji koriste društvene mreže posebno su pooštrene.
Ni oni koji koriste Jutjub nisu sigurni. U maju je policija uhapsila četiri mladića i tri devojke samo zbog objavljivanja svoje verzije pesme „Happy“.
Istog meseca osuđeno je osam korisnika Fejsbuka na kazne od osam do 21 godine. Razlozi su uglavnom bili verske prirode.
Kako bi se pomoglo ovom ocu, koji je samo hteo da podeli trenutak nežnosti sa svojom ćerkom, na Fejsbuku je pokrenuta grupa za „momentalno oslobađanje Sohejla Arabija“.


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Osuđen na smrt zbog fotografije11.12.2014. u 12:50 - pre 115 meseci
I posle se mi žalimo na Vučića, našu državu i naš način života...
 
+2

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Osuđen na smrt zbog fotografije11.12.2014. u 13:14 - pre 115 meseci
Citat:
CoyoteKG: I posle se mi žalimo na Vučića, našu državu i naš način života...

Ne treba gledati gore od sebe, vec bolje.
 
+4

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4785 Profil

icon Re: Osuđen na smrt zbog fotografije11.12.2014. u 13:23 - pre 115 meseci
Citat:
CoyoteKG:
I posle se mi žalimo na Vučića, našu državu i naš način života...

Pa i treba, dok je vreme. Kad dogura do ovog, onda je kasno.
 
+2

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Osuđen na smrt zbog fotografije11.12.2014. u 13:26 - pre 115 meseci
Ne bih ja rekao da se CoyoteKG zali na Vucica uopste.
 
+1

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3947



+9460 Profil

icon Re: Osuđen na smrt zbog fotografije11.12.2014. u 13:30 - pre 115 meseci
Toma je iz Kragujevca
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Osuđen na smrt zbog fotografije11.12.2014. u 14:06 - pre 115 meseci
Citat:
DaliborP:
Ne bih ja rekao da se CoyoteKG zali na Vucica uopste.


To je odavno raskrinkano. On se sam (što je "za pohvalu", mora se priznati, mnogi se stide i ne smeju da kažu kome su dali glas) jednom prilikom izjasnio da je degenes kamarili podario svoj glas, svoje građansko pravo.
about:networking
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Osuđen na smrt zbog fotografije11.12.2014. u 14:16 - pre 115 meseci
Što se ne bih žalio?

Pa za razliku od svih sam i priznao.
A nisam ja jedini koji je glasao, glasalo je puno vas ovde... Čim je imao toliki broj glasova.

Ali zato imam pravo i da se pokajem što sam izašao uopšte na izbore.
Trebao sam da ih izbegnem kao što i jesam svaki put...
 
+2

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3947



+9460 Profil

icon Re: Osuđen na smrt zbog fotografije11.12.2014. u 14:32 - pre 115 meseci
Pazite se , biće jednog dana Kragujevac glavni grad. Poznajem Tomu, javio mi.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Osuđen na smrt zbog fotografije11.12.2014. u 14:33 - pre 115 meseci
Citat:
branko tod:
Vrhovni sud Irana podržao je odluku krivičnog suda u Teheranu da Sohejl Arabi (30) bude obešen zbog fotografije koju je postavio na Fejbuk. Na fotografiji se on i njegova ćerka Rohan mačuju nosevima.
U avgustu ove godine Sohejl Arabi je osuđen na smrt zbog „uvrede poslanika“ (Muhameda). Molba za ponovno razmatranje njegovog slučaja, koju su njegovi avopkati podneli sudijama, odbijena je.
- Užasavajuće je da bilo ko bude osuđen na vešala samo zbog toga što je na internet postavio nešto što se smatra nepristojnim i uvredljivim. Iran što pre mora da poradi na svojim kaznenim merama i da izbaci određene odredbe koje izražavanje slobodne volje posmatraju kao zločin, posebno kada je u pitanju smrtna kazna – kaže Erik Goldštajn, zamenik direktora organizacije „Human Rights Watch“ za Bliski istok i Severnu Afriku.
Sohejlova supruga, Nastaran Naimi, ispričala je ljudima iz ove organizacije da su agenti bezbednosti, koji su povezani se iranskom Revolucionarnom gardom, uhapsili i nju i supruga u novembru 2013.
Nastaran je ubrzo oslobođena, a Sohejl je prebačen na odeljenje kojim upravlja Revolucionarna garda, gde je dva meseca držan u samici i ispitivan bez prisustva advokata.
Kada je u avgustu 2013. Hasan Ruhani postao predsednik Irana, iranske obaveštajne službe i službe bezbednosti pojačale su kontrolisanje interneta, a kazne za blogere i one koji koriste društvene mreže posebno su pooštrene.
Ni oni koji koriste Jutjub nisu sigurni. U maju je policija uhapsila četiri mladića i tri devojke samo zbog objavljivanja svoje verzije pesme „Happy“.
Istog meseca osuđeno je osam korisnika Fejsbuka na kazne od osam do 21 godine. Razlozi su uglavnom bili verske prirode.
Kako bi se pomoglo ovom ocu, koji je samo hteo da podeli trenutak nežnosti sa svojom ćerkom, na Fejsbuku je pokrenuta grupa za „momentalno oslobađanje Sohejla Arabija“.


Po meni nije problem sadrzaj slike nego interenet kao medij bez ogranicenja.
Nekadasnji hladni rat i rigorozne kontrole na zeljeznoj zavjesi,iznosenje tajni na mikrofilmovima i slicno sa nadolaskom interneta (bile naznake i pocelo sa umrezavanjem kompova)postao je besmislen.
Internet i satelitske antene su veliki problem za diktature,mada one bile ko fol izabrane na demokratski nacin.
Narod ce vidjet da se tamo drugdje zivi dobro eto ih sutra da me lincuju..
Mediji bez cenzure (strani ili globalni su sol na ranu pojedinim)..
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Osuđen na smrt zbog fotografije11.12.2014. u 14:35 - pre 115 meseci
Citat:
branko tod:
Vrhovni sud Irana podržao je odluku krivičnog suda u Teheranu da Sohejl Arabi (30) bude obešen zbog fotografije koju je postavio na Fejbuk. Na fotografiji se on i njegova ćerka Rohan mačuju nosevima.
U avgustu ove godine Sohejl Arabi je osuđen na smrt zbog „uvrede poslanika“ (Muhameda). Molba za ponovno razmatranje njegovog slučaja, koju su njegovi avopkati podneli sudijama, odbijena je.
- Užasavajuće je da bilo ko bude osuđen na vešala samo zbog toga što je na internet postavio nešto što se smatra nepristojnim i uvredljivim. Iran što pre mora da poradi na svojim kaznenim merama i da izbaci određene odredbe koje izražavanje slobodne volje posmatraju kao zločin, posebno kada je u pitanju smrtna kazna – kaže Erik Goldštajn, zamenik direktora organizacije „Human Rights Watch“ za Bliski istok i Severnu Afriku.
Sohejlova supruga, Nastaran Naimi, ispričala je ljudima iz ove organizacije da su agenti bezbednosti, koji su povezani se iranskom Revolucionarnom gardom, uhapsili i nju i supruga u novembru 2013.
Nastaran je ubrzo oslobođena, a Sohejl je prebačen na odeljenje kojim upravlja Revolucionarna garda, gde je dva meseca držan u samici i ispitivan bez prisustva advokata.
Kada je u avgustu 2013. Hasan Ruhani postao predsednik Irana, iranske obaveštajne službe i službe bezbednosti pojačale su kontrolisanje interneta, a kazne za blogere i one koji koriste društvene mreže posebno su pooštrene.
Ni oni koji koriste Jutjub nisu sigurni. U maju je policija uhapsila četiri mladića i tri devojke samo zbog objavljivanja svoje verzije pesme „Happy“.
Istog meseca osuđeno je osam korisnika Fejsbuka na kazne od osam do 21 godine. Razlozi su uglavnom bili verske prirode.
Kako bi se pomoglo ovom ocu, koji je samo hteo da podeli trenutak nežnosti sa svojom ćerkom, na Fejsbuku je pokrenuta grupa za „momentalno oslobađanje Sohejla Arabija“.


Po meni nije problem sadrzaj slike nego interenet kao medij bez ogranicenja.
Nekadasnji hladni rat i rigorozne kontrole na zeljeznoj zavjesi,iznosenje tajni na mikrofilmovima i slicno sa nadolaskom interneta (bile naznake i pocelo sa umrezavanjem kompova)postao je besmislen.
Internet i satelitske antene su veliki problem za diktature,mada one bile ko fol izabrane na demokratski nacin.
Narod ce vidjet da se tamo drugdje zivi dobro eto ih sutra da me lincuju..
Mediji bez cenzure (strani ili globalni su sol na ranu pojedinim)..
Svoje djete se mora voljeti,i ta ljubav se ne treba skrivati od drugih,pa sta ako je neki aboridzanin to vidio.
Ne znam cime bi to vrijedjalo proroka,jer isti je bio necije dijete i imao svoju...
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Osuđen na smrt zbog fotografije11.12.2014. u 14:36 - pre 115 meseci
Hoće neko da objasni zašto je problem 'mačevanje nosevima' u islamu?
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Osuđen na smrt zbog fotografije11.12.2014. u 14:52 - pre 115 meseci
Ma, nije problem mačevanje, već što dete ima otrkiveno lice.. a nije muško.
about:networking
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3947



+9460 Profil

icon Re: Osuđen na smrt zbog fotografije11.12.2014. u 14:52 - pre 115 meseci
To bi mogli da zamolimo tekog muslimanske veroispoveti da nam objasni.
To je očigledno mnogo teža uvreda nego ono gađanje cipelama. Nije mi
poznato objašnjenje.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: Osuđen na smrt zbog fotografije11.12.2014. u 17:17 - pre 115 meseci
Da nije ovo izmišljena vest?
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Osuđen na smrt zbog fotografije
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)

[ Pregleda: 4180 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.