Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142522 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 10:01 - pre 113 meseci
Citat:
Grupa od 130 psihologa i pedagoga, među kojima se nalaze i 20 univerzitetskih profesora, potpisala je saopštenje za javnost u kome se naš poznati psihijatar i psihoterapeut dr Zoran Milivojević, inače kolumnista „Politike”, optužuje da plasira netačne i naučno neutemeljene informacije kada je u pitanju vaspitavanje i fizičko kažnjavanje dece. Oni ističu da se u mnogobrojnim javnim oglašavanjima Zoran Milivojević poziva na određene teorije i modele vaspitanja koji nemaju utemeljenje u psihologiji i pedagogiji i dodaju da se te teorije i modeli vaspitanja ne podudaraju sa savremenim istraživanjima i dostignućima.


link

Svakodnevica: stanje redovno, grupa poltrona nastavlja da yajebava narod. Rešili su da deca i roditelji malo zamene uloge, pa im smeta to što dr Zoran Milivojević govori istinu.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 10:29 - pre 113 meseci
Čovek je u pravu... Ako ćemo da se vodimo logikom da je svako udaranje deteta po dupetu isto što i fizičko zlostavljanje, daj onda da zabranimo i seks, jer postoje silovatelji, a to je valjda ista stvar... Seks u braku ili seks sa silovateljem...
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 10:35 - pre 113 meseci
šta se kurcobecate?
nastavite da bijete svoju decu kao i ranije.
da izrastemo u zdravu naciju. kao pre.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 11:03 - pre 113 meseci
Davno su shvatili da im trebaju "deca" kojoj je DRZAVA autoritet, a ne PORODICA.

Sa takvom decom se sefte manipulise i modeluju "pripadnici".

Jos jedno "proglasavanje" cinjenica, protiv realnosti i u sluzbi manipulanata...

Samo sto ova "manipulacija" zadire malo dublje i neku porodicnu intimu, pa nije "slatka" i popularna kao manipulacija sa duvanom, npr, ili "politicki korektnim" govorom...
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 11:48 - pre 113 meseci
Ne slažem se za duvan. Nikome nije zabranjeno da puši u svojoj kući ili na ulici. Pušenje u javnim zatvorenim prostorijama treba da bude zabranjeno jer ugrožava mene kao nepušača. Mislim da bi trebalo zabraniti i fizičko kažnjavanje dece na javnim mestima, ali ovo što predlažu je totalna glupost. Izgleda kao da je neko čitao 1984 i Vrli novi svet, pa je napravio neku kompilaciju koju pokušava da nametne. Ja imam dvoje dece i iz prakse znam da je ovo što oni pokušavaju da urade totalna glupost. Koliko god da nismo zdrava nacija trenutno, kao što tvrdi Pirosi, ako ovakav jedan zakon zaživi bićemo jedno 100 puta gori. Efekti "inovacija" u školstvu su već vidljivi.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 12:07 - pre 113 meseci
pa to. efekti u školstvu su vidljivi ali ne samo na deci nego i na starijim studentima, diplomcima i doktorima nauka.
deca su još i najbolji deo našeg društva, zaista tako mislim. bez ironije.

a gosn Milivojević je estradni psiholog. "Draga saveta" u blic ženi ili tako nekim respektabilnim časopisima.
nije ni čudo što je struka ustala protiv njegovih nebuloza.

da 100-ak mojih kolega iz branše potpiše dokumenat koji osporava moje tvrdnje, zaista bih se zapitao gde sam pogrešio.
ali ne, on i dalje tera po svome i pravi bezvezne paralele između batinjanja i primanja injekcije.

a i zaista mi nije jasno zbog čega su ljudi za telesno kažnjavanje dece a nisu za telesno kažnjavanje odraslih?
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 12:16 - pre 113 meseci
Ko nije za telesno kažnjavanje odraslih? Deca ne treba da se telesno kažnjavaju po svaku cenu, već samo kada je to neophodno. Što se mene tiče isto bi moglo da se primeni i na odrasle. Za odrasle bi mogla da se vrati smrtna kazna. To je vid telesnog kažnjavanja, doduše može samo jednom u životu kažnjenika da se primeni.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 13:09 - pre 113 meseci
Kao i u svemu i ovde se preteruje, odnosno samo prica o krajnostima. Kao da nema bas nikakve razlike izmedju "po dupetu" i udarca nakon koga mora da se medicinski intervenise. To se izjednacava ali potpuno. Sta znaci "telesno kaznjavanje deteta"? Sta znaci "batinjanje"? Zar moze "batinjanje" da se izjednaci sa "po dupetu"?

I nije problem u temi na forumu. To je svakako neobavezno po svim osnovama. Problem je sto je to na najvisem nivou Drzave, a potpuno iste 'definicije' i potpuno ista izjednacavanja su prisutna kod onih koji predlazu, raspravljaju i glasaju o Zakonu! Kao da su na forumu. I potpuno isti argumenti se potezu. Neverovatno.

A ovde na samoj temi se ponavlja isto kao u nebrojeno tema. Narocito ono sto je karakteristika nemoci - atak na licnost umesto na napisano/izgovoreno/uradjeno...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 13:34 - pre 113 meseci
Ovolika hajka etabliranih psihologa, pedagoga i psihijatara na suprotno mišljenje, bez i jednog glasa koji bi možda, bar možda, stao na stranu teorije koju iznosi dr Milivojević, vrlo je indikativna. Veoma je jak utisak da Milivojevićeve kolege ne reaguju zbog pogrešne teorije, već zbog političke korektnosti i čuvanja svog doopeta na funkcijama i u odborima gde su se lepo uvalili. U prilog tome ide i činjenica da, nimalo naučno-stručno i još manje kolegijalno napadaju ličnost a ne tezu.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 13:55 - pre 113 meseci
Ti ljudi nisu Milivojeviceve kolege, on nije ni psiholog ni psihijatar, ni strucnjak za razvoj dece. On je samo lekar medicine koji misli da ima "licno misljenje". A misljenje je isto kao doope - svako ima po jedno. :D

Analogijom se sve moze dokazati.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 14:30 - pre 113 meseci
"Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji." (Duško Radović)
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 15:23 - pre 113 meseci
http://pescanik.net/zoran-milivojevic-tuga-jedne-profesije/

Citat:
U Mixer House­u u Beogradu održana je prva u nizu tribina na kojoj je Zoran Milivojević, promoter fizičkog kažnjavanja dece, izneo svoje ideje pred punom salom mladih roditelja, nastavnika i stručnjaka i pokupio ovacije prisutnih. Meni je došlo da zaplačem.

Citat:
Ova tribina će biti ponovljena 4. decembra u 18h u Mikseru, a ja vas pozivam, ako sebe smatrate delom stručne javnosti ili jednostavno smatrate da šamaranje nije civilizacijska tekovina, da posetite njegovu tribinu i da mu glasno stavite do znanja da nećemo tolerisati nasilje ni nasilnike bez obzira u kojoj formi dolaze.




Pogledajte samo tu kriminogenu sopranovsku facu. Da ga vidi Tarantino odma' bi ga lapio za neki njegov film.
Ali "promoter fizickog kaznjavanja dece", i da "necemo tolerisati nasilje i nasilnike"?! Kreiraju utisak u javnosti da se radi o coveku koji promovise lemanje dece, a koliko ja vidim on se samo protivi tome da drzava treba i sme da zabranjuje roditelju da udari dete, onda ako proceni da je to neophodno. A kao glavni razlog navodi da je to kriminalizovanje roditelja i roditeljstva i da se radi o zabadanju njokalice drzave tamo gde joj nije mesto.
Citat:
Sceka:
Kao i u svemu i ovde se preteruje, odnosno samo prica o krajnostima. Kao da nema bas nikakve razlike izmedju "po dupetu" i udarca nakon koga mora da se medicinski intervenise. To se izjednacava ali potpuno. Sta znaci "telesno kaznjavanje deteta"? Sta znaci "batinjanje"? Zar moze "batinjanje" da se izjednaci sa "po dupetu"?
Pozdrav!

Zar nije vec xy puta vidjeno da moze? Dodje do nekog gurkanja ili cuskanja, pljesne jedan samar i odma naslovi "zversko prebijanje", "pretucen" taj i taj.


 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
95.180.123.*



+638 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 16:22 - pre 113 meseci
Sve strucnjaci, uglavnom za tudje probleme. Dosta mi je vise tih sto znaju sta je najbolje za druge.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 16:31 - pre 113 meseci
Sve u svemu, prvi mali korak u donosenju zakona o otimanju dece od roditelja, pa brate da budemo kao Norveska, zemlja sa zavidnim brojem otete dece - 12.5 hiljada.
Inace ova bogata, napredna severna zemlja, sa 5 miliona stanovnika je na crnoj listi Unicefa po pitanju prava dece.

Naravno u Norveskoj se u glavnom otimaju deca imigranata i turista(po mogucnosti slovenskog porekla), dok bi se predpostavljam u Srbiji, otimala domaca deca(po mogucnosti bele puti).

Inace slusao sam coveka o kome se govori pre jedno par godina, kada su zuti/ldp gurali ovu pricu, po meni, po svim stavkama je u pravu, narocito u detalju, da kada dete krece u skolu roditelj pozajmljuje autoritet ucitelju(ci). Ako ga nema roditelj, nece ga imati ni skola pa tako redom.

Takodje, zakon o otimanju dece je pre vise godina usvojen u jos jednoj naprednoj, severnoj zemlji Svedskoj. Tamo su roditelji i javnost generalno 95% bili protiv tog zakona. Medjutim, mimo javnosti, mislim cak i mimo parlamenta, ekspresno taj zakon je oktroisan i zatim brutalno primenjen i kada su krenule prve otmice dece, protivljenje je palo na 3% u nekom kratkom roku - STRAH.

[Ovu poruku je menjao dejanet dana 13.12.2014. u 17:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 17:00 - pre 113 meseci
e a šta je sa decom bez roditelja? ko njih da tuče :(
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 17:21 - pre 113 meseci
^Mislim da tema nije prikladna za takve mudrosti!
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 17:49 - pre 113 meseci
Kad smo vec kod mudrosti evo malo mudrosti George Carline-a. Mislim da pojava koju komentarise ima velike veze sa ovom temom, jer nam samo dolazi nesto sto vec dosta dugo postoji u "civilizovanom svetu". A posto nastojimo da budemo deo tog drustva polako nas prekriva oblak civilizacije.

"Child fetish":



"Opsesivni njusaci pelena":


 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 18:15 - pre 113 meseci
Citat:
bln.sys:
^Mislim da tema nije prikladna za takve mudrosti!


prikladna je za deponiju.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 18:32 - pre 113 meseci
Tako su isto u proslosti sigurno neki psiholozi branili praksu da tu i tamo mlatnes zenu, kako bi ostala poslusna.

Deca nisu objekti tj. necija imovina pa da moze da radi sta hoce sa njima.

Ko to ne moze da ukapira, e pa za to postoji drzava koja ce da objasni. Za te koji insistiraju da mlate, prica ce ici istim jezikom koji razumeju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu13.12.2014. u 19:13 - pre 113 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Ko to ne moze da ukapira, e pa za to postoji drzava koja ce da objasni. Za te koji insistiraju da mlate, prica ce ici istim jezikom koji razumeju.

Evo ja recimo ne mogu da ukapiram...

Kako objasniti detetu od 2-3-4 godine da je to što radi vrlo opasno po njegov život i zdravlje, ili život i zdravlje druge dece... Ili kako agresivnom detetu objasniti da ne treba da bude takvo i da ugrožava drugu decu (na stranu to što je agresivnost == raspuštenost) itd.

Deca su deca. Da su deca razumna, dali bi im glasački listić da popunjavaju sa 2 godine, ali pošto nisu onda se određene stvari ne mogu detetu objasniti rečima jer ono nije dovoljno razumno da to shvati na pravi način.

Takođe postoji vrlo velika razlika između svakodnevnog/čestog fizičkog zlostavljanja/teških telesnih povreda, i udaranja rukom po dupetu jednom u ko zna kad.

Ako se vodimo filozofijom tih hipika koji zabranjuju fizičko kažnjavanje dece u procesu vaspitavanja, daj onda da zabranimo i seks. Jelte, ako se izjednačuju fizičko zlostavljanje i vaspitne batine po dupetu, daj onda da izjednačimo silovanje i sav ostali seks.

Hell, zašto se zadržavati samo na deci... Daj da ukinemo uopšt fizičko zlostavljanje/maltretiranje ljudi... Kad uhvatimo kriminalca i osudimo ga, umesto da ga strpamo na robiju i time mu ugrozimo telesni integritet i fizički ga kaznimo, daj da mu očitamo lekciju i da se nadamo da to više neće ponoviti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142522 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.