Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?

elitemadzone.org :: MadZone :: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 34207 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

satellite779
n/a

Član broj: 206048
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?15.12.2014. u 15:30 - pre 113 meseci
Zakonski neko ko stalno živi u inostranstvu treba da odjavi prebivalište iz Srbije. Međutim, izgleda da većina ljudi to ne radi.

Osim zakonske obaveze, koje su prednosti a koje su mane odjave prebivališta iz Srbije?

Specifično pitanje: da li je moguće voziti auto sa srpskim tablicama (npr. auto roditelja) po Srbiji i po inostranstvu ukoliko neko nema prebivalište u Srbiji, a samim tim ni ličnu kartu ni vozačku dozvolu Srbije?
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?15.12.2014. u 20:11 - pre 113 meseci
Ako nemas vozacku dozvolu republike Srbije, to je kaznjivo.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?15.12.2014. u 20:40 - pre 113 meseci
Zasto? Kad odem u neku zemlju kao turista, mogu slobodno voziti auto te zemlje ako je priznata srpska dozvola. (zanima me princip..)
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?16.12.2014. u 01:29 - pre 113 meseci
Citat:
botr:
Ako nemas vozacku dozvolu republike Srbije, to je kaznjivo.


Vozacka dozvola i saobracajna dozvola su dve razlicite stvari kao nebo i zemlja tako da bih zamolio kolege forumase da se uzdrze od izmisljanja propisa po sopstvenom nahodjenju.

Dakle, vozacka dozvola sluzi da se dokaze da li vozac ima dozvolu da upravlja vozilom odredjene kategorije. Nigde u vozackoj dozvoli ne pise gde vozilo te kategorije mora da bude registrovano. Vozilo "B" kategorije je vozilo "B" kategorije - gde god bilo registrovano.

Saobracajna dozvola je nesto vec drugo sto je itekako relevantno za ovu temu. Ako je vozilo registrovano u Srbiji i vozac ima strana dokumenta moze da upravlja vozilom bez problema (pod uslovom da su ta strana dokumenta priznata ovde). Sto se tice upravljanja u inostranstvu - treba pitati vlasti zemlje u koju se planira putovanje.
 
Odgovor na temu

satellite779
n/a

Član broj: 206048
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?16.12.2014. u 09:29 - pre 113 meseci
Možda sam trebao da istražim zakone pre nego što sam postavio temu ovde:

http://www.mup.gov.rs/cms/resu...saobracaja%20na%20putevima.pdf

"Stranac koji privremeno boravi u Republici Srbiji ili državljanin Republike Srbije
koji boravi ili prebiva u inostranstvu pa privremeno dođe u Republiku Srbiju
, može
upravljati vozilom na osnovu strane vozačke dozvole, odnosno međunarodne vozačke
dozvole u vreme njenog važenja, pod uslovom reciprociteta za vreme svog privremenog
boravka."

Na osnovu ovoga ja zaključujem da nema ograničenja koji auto mogu da vozim sa stranom vozačkom dozvolom u Srbiji.

Dve stvari iz zakona su mi nejasne:
- da li je uslov reciprociteta ispunjen ukoliko imam vozačku dozvolu iz SAD?
- u jednom paragrafu člana 178. zakona se eksplicitno spominje vozačka dozvola EU. Da li to znači da sa vozačkom dozvolom van EU (SAD) imam manja prava? Konkretan paragraf je:

"Imalac vozačke dozvole zemlje članice Evropske unije koji privremeno boravi u
Republici Srbiji i državljanin Republike Srbije sa privremenim ili stalnim boravkom
na teritoriji Evropske unije, sme na osnovu važeće vozačke dozvole koju je izdao nadležni
organ zemlje članice Evropske unije da upravlja motornim vozilom na teritoriji Republike
Srbije, u vreme njenog važenja"
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.myvps.jp.



+39 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?21.12.2014. u 13:40 - pre 112 meseci
Zaista - dosta ljudi ne podnese prijavu boravka duzeg od 60 (90?) dana u inostranstvu.

Potencijalni problem:

Iz bilo kog razloga npr. policija dobije nalog da proseta do tvoje kuce da poprica sa tobom.
Moze da bude npr. da posvedocis o necemu ili sta ti ja znam... Moze i greskom sve to da bude...

Dodju jedan put - tebe nema. Dodju drugi - tebe nema... I tako dalje... I onda ustanove da je tvoja
adresa fiktivna. Tebe za to nije briga - zivis u inostranstvu - ne tangira te.

Ali dodje momenat da produzis pasos...
Ili - dodje momenat da trazis ispis iz drzavljanstva....

Dodatna informacija:

Pri svakom dolasku u Srbiju - moras da se prijavis da si dosao.
Ranije mi je jedna sluzbenica u PU rekla da ne moram ako ne ostajem duze od X dana...
Al poslednji put - posle duze svadje sa sluzbenicom, a onda i nastavkom rasprave sa
nacelnikom PU - morao sam da se registrujem da sam nazad - da bih produzio licnu kartu
- a onda opet da se odjavim. (Dok za slicnu proceduru pre recimo godinu dana - nije
bilo problema).

Napomena:
Nacelnik je rekao - da za lica koja borave u inostranstvu - tolerisu nemanje licne karte.
Naglasavam rec "tolerisu" - sto ce reci - ako je policajac iz bilo kog razloga nadrndan...

Napomena 2:
Mislim da su reci nacelnika - da me on nadje na ulici, a da sam prijavljen da sam u
inostranstvu - da bih ja dobio prekrsajnu zbog toga. Ovo uzmite sa rezervom - nisam
siguran po pitanju ove stavke - mozda je i to bilo "tolerisanje..."


Sto se vozacke dozvole - to i mene zanima.

Ono sto tebi nije jasno oko EU dozvole... Ako procitas kako pise -
- Ako si iz strane zemlje - koristi medjunarodnu dozvolu iz te zemlje - i mozes da vozis.
- Ako si iz EU - koristi vozacku dozvolu iz te zemlje - ne treba ti medjunarodna - i mozes da vozis.
Kao sto npr. mozes sa nasom dozvolom da vozis u Grckog - bez medjunarodne.

Ono sto mene zanima je - ja imam i nasu dozvolu, i inostranu.
Po nasem zakonu - koji se osporava kod ustavnog suda koliko sam upucen - ti ne mozes da imas
obe dozvole u isto vreme. I ako se dobro secam - u tom slucaju ti uzmu stranu dozvolu, i predaju
odgovarajucem diplomatskom predstavnistvu.
E sad, ja na stranoj dozvoli imam vise kategorija nego na nasoj. Da li ja kao imalac nase dozvole
imam pravo da koristim stranu?
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
149.233.65.*



+13 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?23.12.2014. u 14:07 - pre 112 meseci
Citat:
Nemanja Jakovljevic: Zaista - dosta ljudi ne podnese prijavu boravka duzeg od 60 (90?) dana u inostranstvu.

Pravo pitanje je da li iko uopste prijavljuje/odjavljuje boraviste? Ja ne znam nikoga, pogotovo sto se za svaku takvu operaciju placa taksa
Citat:
Mislim da su reci nacelnika - da me on nadje na ulici, a da sam prijavljen da sam u
inostranstvu - da bih ja dobio prekrsajnu zbog toga.

Da li neko zna na osnovu cega bi se pisala prijava? Ono, lepo covek izadje iz zemlje sa Surcina, drugovi organi uredno skeniraju pasos i on je van zemlje do ponovnog sletanja...

Citat:
Po nasem zakonu - koji se osporava kod ustavnog suda koliko sam upucen - ti ne mozes da imas
obe dozvole u isto vreme. I ako se dobro secam - u tom slucaju ti uzmu stranu dozvolu, i predaju
odgovarajucem diplomatskom predstavnistvu.
E sad, ja na stranoj dozvoli imam vise kategorija nego na nasoj. Da li ja kao imalac nase dozvole
imam pravo da koristim stranu?
Po kom osnovu ne mozes da imas vise vozackih dozvola? Jedino ako si inostranu stekao "prepisivanjem" nasa se vraca DKPu, ali tebe nista ne sprecava da polazes u inostranstvu od nule i regularnim putem dobijes njihovu vozacku
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.naist.jp.



+39 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?23.12.2014. u 14:36 - pre 112 meseci
Citat:
Rumpletstilskin: Po kom osnovu ne mozes da imas vise vozackih dozvola? Jedino ako si inostranu stekao "prepisivanjem" nasa se vraca DKPu, ali tebe nista ne sprecava da polazes u inostranstvu od nule i regularnim putem dobijes njihovu vozacku

Cak i da je prepisivanjem - ne vraca se DKP-u.

Po kom osnovu? Evo sta je bilo u vestima - a mrzi me sada da trazim u zakonu... a ne znam sta je ustavni presudio - ako jeste:

Citat:
RTVPred Ustavnim sudom osporen je i član zakon po kome policajac može vozaču koji, osim srpske, poseduje i inostranu vozačku dozvolu, na licu mesta da oduzme inostranu vozačku dozvolu.


Citat:
RumpletstilskinPravo pitanje je da li iko uopste prijavljuje/odjavljuje boraviste? Ja ne znam nikoga, pogotovo sto se za svaku takvu operaciju placa taksa

Znam ljude koji prijavljuju.
Ja sam se prijavio.

Prijavljuju oni koji postuju zakon iz bilo kog razloga.
Taksa nije velika - a svakako je jeftinija od troskova dolaska do Srbije da se regulisu potrebne stvari.
Meni je lakse da platim tih, recimo, 300 dinara - i da budem miran, da znam da ako mi treba bilo koji papir - da cu zavrsiti bez problema. Nije da bas dolazim svaki dan do Srbije, i nije da mi je Srbija bas blizu...
Citat:
Rumpletstilskin
Da li neko zna na osnovu cega bi se pisala prijava? Ono, lepo covek izadje iz zemlje sa Surcina, drugovi organi uredno skeniraju pasos i on je van zemlje do ponovnog sletanja...


Verujem da je zakon o prebivalistu ili tako nesto.

Skeniranje pasosa bi oduzilo proces. Ovako trenutno moze samo da ti pogleda pasos, lupi pecat i kaze "Prijatno!".
U suprotnom - mora da se vodi evidencija.
Zatim - to sam i ja spomenuo u policiji - ali je receno da su odvojeni sistemi.
Neko bi i rekao - zasto da policija prati podatke o mom kretanju?

Tako da oni koji idu na kratko - nisu problem - vracaju se.
Uzgred - kada se vrsi prijava - ti ostavljas i podatke gde ces da budes - i sta ces da radis - i kad se vracas.
Mozes i da budes kreativan...
Ja sam tako u rubrici za razlog odlaska napisao - "Bolji zivot", u datum povratka - "Ne vracam se"...

(Ima jos par zanimljivh clanova oko prebivalista - al se ne primenjuju u praksi... ako nadjem - citiracu ih ovde...)
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.naist.jp.



+39 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?23.12.2014. u 14:37 - pre 112 meseci
Samo da dodam...

(Barem je tako bilo svojevremeno) Ako kod nas "prepises" dozvolu inostranu, ona ostaje u dokumentaciji u Ljermontovljevoj, i vracaju ti je kada vratis nasu.
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.naist.jp.



+39 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?23.12.2014. u 14:54 - pre 112 meseci
Evo na osnovu cega ide kaznjavanje...
One zanimljive clanove - nisam nasao - mozda su iz starog zakona - ili u nekom drugom zakonu...

Obratiti paznju na clanove 19 i 27.

Citat:
Zakon o prebivalištu i boravištu gradjana
Član 3
Izrazi upotrebljeni u ovom zakonu imaju sledeće značenje:
...
2) prebivalište je mesto u kome se građanin nastanio sa namerom da u njemu stalno živi, odnosno mesto u kome se nalazi centar njegovih životnih aktivnosti, profesionalnih, ekonomskih, socijalnih i drugih veza koje dokazuju njegovu trajnu povezanost s mestom u kome se nastanio;
3) boravište je mesto u kome građanin privremeno boravi van mesta svog prebivališta duže od 90 dana;
4) adresa stanovanja podrazumeva grad, opštinu, naseljeno mesto, ulicu ili trg, kućni broj, sprat i broj stana, u skladu s propisima kojima se uređuje teritorijalna organizacija;
5) pasiviziranje adrese je označavanje u evidenciji nadležnog organa da građanin ne stanuje na adresi prijavljenog prebivališta ili boravišta;
...
7) inostranstvo je svako mesto van teritorije Republike Srbije.
Član 4
Punoletni građani su dužni da prijave i odjave svoje prebivalište, prijave i odjave boravište, kao i da prijave privremeni boravak u inostranstvu i povratak iz inostranstva, kada je to određeno ovim zakonom.
....
Član 14
Građanin je dužan da odjavi prebivalište ako se iseljava iz Republike Srbije u inostranstvo.
Licu koje odjavljuje prebivališta izdaje se odgovarajuća potvrda.

Pasiviziranje prebivališta i boravišta
Član 18
Na zahtev suda, organa državne uprave, drugog organa ili organizacije, kao i drugog pravnog ili fizičkog lica, koje ima opravdan pravni interes, nadležni organ vrši proveru činjenice stalnog stanovanja, odnosno privremenog boravka na adresi na kojoj je građanin prijavio prebivalište, odnosno boravište.

Ako utvrdi da građanin ne stanuje na adresi na kojoj ima prijavljeno prebivalište, odnosno boravište ili ako utvrdi da je prilikom prijave prebivališta, odnosno boravišta dao neistinite podatke, nadležni organ donosi rešenje kojim pasivizira adresu prebivališta, odnosno boravišta.

Pošto je nadležni organ pasivizirao adresu prebivališta, odnosno boravišta, građanin koji živi na teritoriji Republike Srbije dužan je da prijavi prebivalište i adresu na kojoj stanuje u roku od osam dana od dana prijema rešenja iz stava 2. ovog člana.

Ako građanin ne prijavi prebivalište na način predviđen u stavu 3. ovog člana, nadležni organ mu utvrđuje prebivalište u skladu sa članom 11. stav 2. ovog zakona.

Na rešenja iz st. 2. i 4. ovog člana može se izjaviti žalba ministarstvu nadležnom za unutrašnje poslove u roku od osam dana od dana prijema rešenja.

Nadležni organ će, po službenoj dužnosti, pasivizirati adresu prebivališta, odnosno boravišta, u slučaju prestanka državljanstva Republike Srbije ili smrti građanina.

Prijava privremenog boravka u inostranstvu i povratka iz inostranstva

Član 19

Građani koji odlaze u inostranstvo s namerom da neprekidno borave u inostranstvu duže od 90 dana dužni su da, pre odlaska, nadležnom organu prijave privremeni boravak u inostranstvu.

Građani koji odu u inostranstvo s namerom da neprekidno borave u inostranstvu ne duže od 90 dana, a svoj boravak produže, dužni su da privremeni boravak u inostranstvu duži od 90 dana prijave nadležnom organu, preko diplomatsko-konzularnog predstavništva.

Građani iz st. 1. i 2. ovog člana dužni su da prijave povratak u zemlju u roku od osam dana od dana povratka u mesto prebivališta.

....

Evidencija prebivališta, boravišta i privremenog boravka u inostranstvu

Član 24
...

Evidencija prebivališta i boravišta građana je jedinstvena i sadrži sledeće podatke: jedinstveni matični broj građana, ime i prezime, rođeno prezime, pol, datum i mesto rođenja, ime i prezime oba roditelja, odnosno staratelja, jedinstveni matični broj roditelja, odnosno staratelja, adresu prebivališta (boravišta, prebivališta u inostranstvu), zanimanje, državljanstvo, bračno stanje i datum prijave, odnosno odjave prebivališta, boravišta ili privremenog boravka u inostranstvu i povratka iz inostranstva.

Evidencije prebivališta i boravišta građana čuvaju se trajno.

...

III KAZNENE ODREDBE
Član 27


Novčanom kaznom od 10.000 do 50.000 dinara kazniće se za prekršaj fizičko lice:

...

2) ako ne odjavi prebivalište u slučaju iseljenja iz Republike Srbije (član 14. stav 1. ovog zakona);

...

4) ako ne prijavi prebivalište i adresu na kojoj stanuje u roku od osam dana od dana prijema rešenja o pasiviziranju adrese prebivališta, odnosno boravišta (član 18. stav 3. ovog zakona);

5) ako ne prijavi privremeni boravak u inostranstvu duži od 90 dana ili ako ne prijavi povratak u zemlju, u skladu sa članom 19. st. 1-4. ovog zakona;

....


Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?23.12.2014. u 14:55 - pre 112 meseci
Osobe sa privremenim bivanjem u inostranstvu mogu koristiti srpsku dozvolu godinu dana od prijave u određenoj zemlji (govorim za EU), posle se mora polagati za EU dozvolu, nisu obavezni časovi, samo ispit. Pri uzimanju EU dozvole se predaje srpska i šalje u SRB. (može se iskombinovati da imaš obe, ali onda mora obavezan fond od 20 časova da se odradi, i da te slučajno neko ne skapira da imaš dve dozvole).

Odjavu niko mi nikada nije tražio, iskreno do ove teme nisam ni znao da se odjavljuje neko, mislio sam da je to već sistemski usklađeno.
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.naist.jp.



+39 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?23.12.2014. u 15:10 - pre 112 meseci
Izgleda da vise ne oduzimaju - ali kaznjavaju...

Citat:
ZOBS:
Član 183.
...
Niko ne može u isto vreme koristiti dve vozačke dozvole izdate od strane dve države. (ovo je stav 2)
...

Član 331.
Novčanom kaznom u iznosu od 15.000 do 30.000 dinara ili kaznom zatvora u trajanju do 30 dana kazniće se za prekršaj lice koje postupi suprotno odredbama iz sledećih članova ovog zakona:
...
52) člana 183. st. 2. i 3,
...


Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.naist.jp.



+39 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?23.12.2014. u 15:17 - pre 112 meseci
Citat:
Flo33:
Osobe sa privremenim bivanjem u inostranstvu mogu koristiti srpsku dozvolu godinu dana od prijave u određenoj zemlji (govorim za EU), posle se mora polagati za EU dozvolu, nisu obavezni časovi, samo ispit. Pri uzimanju EU dozvole se predaje srpska i šalje u SRB. (može se iskombinovati da imaš obe, ali onda mora obavezan fond od 20 časova da se odradi, i da te slučajno neko ne skapira da imaš dve dozvole).


U Japanu isto ima limit od godinu dana (za medjunarodnu dozvolu izdatu u inostranstvu).
Posle toga se tretira kao da se nema vozacka dozvola.

Za "zamenu" - se prilaze original na uvid, original prevoda iz ambasade i svi pasosi koje si imao do sada.
Moras da imas barem 3 meseca boravka u zemlji u kojoj ti je izdata dozvola da bi mogao da udjes u proces.
(Broje dane na osnovu pecata...)

Posle toga - zavisno od zemlje izdavaca originalne dozvole - izdaje se japanska dozvola, ili se upucuje na ispitivanje teorije i prakse.
Teorija je smesna - i sluzi (barem tako mislim) da uputi ljude na to sta nije dozvoljeno u Japanu - a jeste negde preko. Tipa nije dozvoljeno skretanje na crveno - ni levo ni desno.
Praksa... e to je tuzna prica...
Naravno - mi moramo i teoriju i praksu :)
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?23.12.2014. u 17:28 - pre 112 meseci
Imam jedno genijalno pitanje: Kako policajac zna da ja imam dve dozvole?
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?23.12.2014. u 19:27 - pre 112 meseci
Misliš domaću i stranu?

Ne može znati. Ali, ako prebivalište imaš u stranoj zemlji, moraš imati njihovu dozvolu kada te zaustave. Kod nas ako voziš auto sa stranim tablama, moraš imati isto stranu dozvolu. (uzročno-posledično, ako imaš prebivalište u drugoj zemlji, moraš imati njihovu dozvolu) domaći auto možeš voziti i sa stranom dozvolom, na ovlaštenje. (mislim da ne traže ako je vlasnik bliži rod, kako to utvrde, nemam pojma)

I ako te zaustavi sa stranim autom, nemaš tačke, kazne, i slično, automatski ideš sudiji za prekršaje.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?23.12.2014. u 22:17 - pre 112 meseci
A sta ako sa stranom dozvolom upravljam domacim vozilom koje je moje?
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?23.12.2014. u 22:36 - pre 112 meseci
Ne znam, nisam bio u toj situaciji, gore nabrojano je lično iskustvo, plus šta je meni rečeno u nekim razgovorima sa OSL.

Mada zanimljivo pitanje, ne znam važi li u SRB da mora biti auto registrovan u opštini bivanja? Ako si odjavljen, kako onda?
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?23.12.2014. u 22:47 - pre 112 meseci
Registrovan je pre nego sto sam odjavio boravak.

I da se razumemo... samo je boraviste odjavljeno i to privremeno. Prebivaliste je jos uvek isto i nije odjavljeno.
 
Odgovor na temu

alexgrbic

Član broj: 174361
Poruke: 40
*.netrun.cytanet.com.cy.

Sajt: www.stedljivekuce.com


+3 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?24.12.2014. u 18:06 - pre 112 meseci
Ja sa Kipra prosle nedelje dodjem u Zemunski SUP. Istekla mi srpska dozvola, imam Kiparsku tj EU koja bi trebalo da je vazeca. Pitam onu na salteru dali mogu da vozim a ona me ladno posalje u Ljermontovu jer ona ne zna. Kao zakon se toliko promeni u zadnje vreme da ja ne znam sta da VAm kazem.. Uzas bre

 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.org.



+39 Profil

icon Re: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?28.12.2014. u 01:36 - pre 112 meseci
Citat:
Informer: Imam jedno genijalno pitanje: Kako policajac zna da ja imam dve dozvole?


Meni pada na pamet da recimo ti das stranu vozacku dozvolu, a on te zatim proveri u sistemu i vidi da imas i nasu.
E sada - pitanje je definicije reci "upotreba" dozvole...

A uvek ostaje opcija da se izlanes, ili ako predas knjizicu sa svim dokumentima policajcu - sa obe dozvole...
Citat:


alexgrbic: Ja sa Kipra prosle nedelje dodjem u Zemunski SUP. Istekla mi srpska dozvola, imam Kiparsku tj EU koja bi trebalo da je vazeca. Pitam onu na salteru dali mogu da vozim a ona me ladno posalje u Ljermontovu jer ona ne zna. Kao zakon se toliko promeni u zadnje vreme da ja ne znam sta da VAm kazem.. Uzas bre


Ispravi me ako gresim - ali oni su samo obicni policajci. Pitanje njima oko saobracaja je isto kao da si pitao bilo kog civila na ulicu.
Saobracajna policija je ta koja se bavi tim pitanjem - i ona te je dobro uputila....
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Život u inostranstvu: Odjava iz Srbije?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 34207 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.