Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Solarni koncentrator

elitemadzone.org :: MadZone :: Solarni koncentrator

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 84808 | Odgovora: 286 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.vipmobile.rs.



+6455 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 08:17 - pre 112 meseci
G-dine Prevarajiću,

Dva saveta za vas:
1. Nije ozbiljno koristiti Google Translate za prevod te vaše prezentacije
2. Kad ste već našli nekoga ko je završio bar osnovni kurs engleskog i ko je voljan da vam pomogne, dajte mu da pročita i uslove korišćenja "Indiegogo" servisa, jer bukvalno na samom početku se kaže:

Prohibited Perks
Campaign Owners are not permitted to offer or provide any of the following as a Perk:

• any form of "security" (as such term is defined in the Securities Act of 1933);
• any form of financial incentive or participation in any profit sharing;

Ili da vam ja besplatno prevedem, kroz Indiegogo servis ne možete da tražite finansiranje a da za uzvrat nudite akcije u firmi ili bilo kakav vid raspodele profita od projekta.
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 08:20 - pre 112 meseci
Ko je sada taj Prevarajić?
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 08:35 - pre 112 meseci
Marvik i lucky a i ostali

Ja bi voleo da ova ideja zaživi i da se realizuje. Ali od toga neće biti ništa. A evo zašto : još na prvoj strani pitao sam Samuela da li imaju međunarodni
patent i on je rekao da imaju. Da li iz svog neznanja ili zbog nečeg drugog izvršili su međunarodnu prezentaciju svoje ideje a bez da imaju priznati
međunarodni patent. U ovom trenutku po tri kineza , indusa i amera crtaju svoje projekte jer su prostim uvidom u registar videli da patent ne postoji.
Pre petnaestak godina sam učestvovao u realizaciji jednog ozbiljnog patenta i vrlo mi je poznat vrlo trnovit put koji vodi do dobijanja patenta. Na
kraju je sve to realizovano i prodato jednoj ekstremno jakoj međunarodnoj firmi , a pronalazači su celoj toj priči ostali na margini. Imam i dva domaća
patenta koji stoje u budžaku. Znači vrlo sam merodavan za diskusiju. Suvlasnik sam firme koja se bavi proizvodnjom vrlo specifične opreme za koju je
nemoguće igde naći podatke kako se proizvodi , već svaki novi razvoj traži ozbiljan rad i testiranja. I to nikakve veze nema sa elektronikom, Laki.
Patent se štiti samo ozbiljnom pripremom , krvavim testiranjem i sa mogućnošću da se ima odgovor na svako pitanje. Odgovor u fazonu izmerićemo
ili mi smo bolji su izuzetno smešni. Samo konkretni odgovori se prihvataju , mi imamo iskoristivost 7% veću od xyz i yxz. A odgovor auto košta 10 evra
po kili je debilan , a ne smešan. Koliko je težak koncentrator od 25 metara 700 kg. ili 5 tona. A možda 25 tona ? Koliko košta kilowat ? Pet centi ili
8 evra ? Niko ne traži precizne odgovore već naš uređaj bi bio težak između 8 i 12 tona , a kilovat bi kostao od 8 do 14 centi. To su realni odgovori,
a ne piškićemo kakićemo razmotrićemo podržaćemo. To su odgovori predsednika mesne zajednice iz SFRJ. A onaj test sa flašom obriši odmah jer
je ono ekstremni dokaz neozbilnosti.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 08:45 - pre 112 meseci
Citat:
lucky88:
Svi su dobili odgovore na svoja pitanja, najmanje dva puta, ili bili usmereni na koju stranu da "gledaju". A onda se nastavljaju ista pitanja beskonačno. Zaključak je da nisu ni pročitali niti se potrudili da se udube u tematiku. Drugi zaključak, nemaju ni nameru da ozbiljno diskutuju, ne zato što ne žele, hteli bi oni, ali ne umeju. :D


Ne , na moja precizna pitanja sam dobio uslovno samo jedan odgovor, dok su sva ostala ignorisana.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 08:48 - pre 112 meseci
branko tod, Kucaš kao u mraku, pogledaj kako izgleda tvoj post estetski i funkcionalno je težak za čitanje. Pritisni Enter ponekad.

Ovde su skoro svi Elektroničari, i u tom maniru i nastupaju, od starih navika se teško odustaje. Svi traže šemu, formule itd.

Ako si ti to što tvrdiš, ti onda samo mutiš vodu ovde na forumu, odnosno na tuđim leđima, ovde konkretno solarnom koncentratoru.
Kada si se ti bavio energetikom?
A kada već imaš patente ili projekte, što ne otvoriš temu, pa vidi kako bi ti prošao, ko i šta bi ti sve skočilo na leđa,
kao u ovom slučaju što se dešava. Ali može biti dobra vežba, practice, za pronalazača, koji se izložio tome. :)

A tek ne pominjite mi google, kao ozbiljni izvor "tajnih" informacija.Ili "hakovanje" istim. Gugle se ozbiljno, da ne kažem strateški, filtrira.
Dobiješ samo novinske informacije, ili proverene zvanične sajtove, a i ono teško prolaze, ako nije sajt po certifikatu.


Opet ponavljam da ne znam ,da li su ljudi prevaranti, kao što su neki ovde svojim "šestim čulom" saznali.

Ovo što kažeš o konkurenciji, može biti istina. Ali nisu objavljeni tehnološki detalji, srž izuma. Pa mogu da crtaju koliko hoće.
Ako zaista je ovo ozbiljan projekt.

Već počinje da vlada uverenje da nije, na osnovu mnogih googlaša i sličnih istaržitelja.
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 08:51 - pre 112 meseci
Pošteno je da čovek napiše da ne zna ako ne zna. U redu je i dobronamerna kritika, međutim ono što rade Hotchimney i Odin svakako nije dobronamerna kritika.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 09:13 - pre 112 meseci
Citat:
bln.sys:

Da li možeš da objasniš zašto je neispravno kWh

Gde sam ja napisao da je "neispravno kWh"?
Citat:
bln.sys:

ono što rade Hotchimney i Odin svakako nije dobronamerna kritika.

Šta sam ja uradio?

Niko ga nije terao da iznosi neistine u vezi patenta.
Sam je pokazo svoje neznanje.

Za to mu niko nije kriv.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 09:20 - pre 112 meseci
Citat:
bln.sys: U redu je i dobronamerna kritika, međutim ono što rade Hotchimney i Odin svakako nije dobronamerna kritika.

Koliko sam ja pročitao, tema je otvorena sa namjerom da se vodi tehnička diskusija o činjenicama, a ne da se neiživljene Mame Tereze ostvaruju na forumu u svojoj "dobronamjernosti" i da dežurni tapšači po ramenu nekog tapšu po ramenu jer ništa pametnije od toga nisu u stanju da doprinesu.

Prema tome, ako ne znaš ništa o solarnim koncentratorima - očigledno si na pogrešnom mjestu.

Idi na portale žute štampe i ostavljaj "Svaka čast!" komentare ispod vijesti da ovakvi otvaraju nove fabrike, pa poslije pola-godine opet ostavljaj "Sve to treba govnjivom motkom" komentare kad se otkrije ovakvo nešto:

Slučaj "Debeljača":
Citat:
Pokrajinski fond kojim gazduje Dragoslav Petrović poverio je 633.394 evra “Globus autu DOO”, koji je Stanko Kovačević iz Pančeva osnovao sa ulogom od samo 118.713 dinara. Sto i kusur hiljada dinara bili su garancija za 50 miliona dinara? Zašto? Dragoslav Petrović uplaćivao je Kovačevićevoj firmi ogromne svote novaca od avgusta 2007. do oktobra 2008, iako je već tada bilo jasno da od debeljačke fabrike neće biti ništa. Dragoslav Petrović i Bojan Pajtić ne mogu da kažu da to nisu znali jer su morali znati. Njihov posao je da znaju. U jučerašnjem saopštenju Pokrajinskog sekretarijata za nauku i tehnološki razvoj piše da je pola miliona evra isparilo zato što je “Globus auto” likvidiran zbog “nastalih teškoća sa kineskim partnerom i problema na tržištu”, kao da je to najnormalnija stvar na svetu, koja ne treba nikog da uznemirava. Petrovićev i Pajtićev posao bio je da ne daju ni dinara bilo kojoj firmi u kojoj mogu da “nastanu teškoće i problemi na tržištu”. Iako se još 2008. znalo kako posluje “Globus auto DOO”, Petrovićev Pokrajinski sekretarijat za nuku i tehnološki razvoj obratio se Sudu sa zahtevom za pokretanje stečaja Kovačevićeve firme u likvidaciji, tek 10. decembra 2012! Zašto su čekali toliko godina?

http://glasackakutija.com/2014...cesnici-u-debeljackoj-prevari/

Inače, partner našeg uvaženog člana je dobio 633 000 evra od države za svoj poslovni plan, pa nakon svečanog otvaranja i slikanja sa političarima ekspresno organizovao svečani stečaj.
Pola miliončeta je, naravno, netragom nestalo.

Imaju odlične reference za buduće partnere (i kratkopamteće budale iz publike)!
 
Odgovor na temu

Trick__Fix

Član broj: 327036
Poruke: 108
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+182 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 09:23 - pre 112 meseci
Citat:
bln.sys: Pošteno .....ono što rade Hotchimney i Odin..nije dobronamerna kritika...


, a šta TO LOŠE rade ? ( 'el treba da izvedu neki Slet ovde, iLi šta ? )

Samo TO OBJASNI , ali srpski/hrvatski/makedonski/slovenački ( da Te ceo svet razume) !!!

Loše rade što po 256.-i put pitaju:

-U čemu i kako je taj VAŠ " Koncentrator-Gluposti " Efikasniji od ostatka sveta ????????

Daj više,

Ovo se pretvara u namerno Maltretiranje Radnog Naroda !

[Ovu poruku je menjao Trick__Fix dana 05.01.2015. u 14:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 09:42 - pre 112 meseci
Citat:
MRAVIK:
Citat:
vladd: Meni je potpuno NEJASNO, STA doticni sistem NUDI u svojoj "efikasnosti", u odnosu na KLASICNE fokusne sisteme.

Sta se to "vise" dobija iz fluksa na preseku x ili xxkvadratnih metara???


Ovi drugi, plocasti ili fotoelektricni imaju svoje nesumnjive dobre osobine, ali im se ne "meri" medjukorelacija, vec svaki ima SVOJU namenu..

Znaci, elementarno PROSTO pitanje, odakle se "cedi" prednost..kada je fluks toliki koliki je? Gde je "ideja" patenta?

Posto nijedan tehnicki detalj nije razradjen..recimo da nije ni bitno, posto su ostali detalji, uglavnom sve "poznate" i komercijalne stvari..

prednost je u tome sto je dvostrana refleksija resila veliki broj problema u konstrukciji u poredjenju sa slicnim sistemima .
Prdnost je velike ustede materijala i sigurnost sistema dovedena na maksimum. Ne dobija se vise fluxa vec veca povrsina prijema toplote. posto drugi sitemi zrace na prijemnik sa jedne strane a nas sa dve ,tu je ta prednost. Laicki receno u rerni se brze nesto ispece ako rerna greje i gore i dole.
Nije dobro ni da se previse greje prijemnik onda dolazi do gubitaka usled reemisije.




Meni izgleda da ste "laicki" i krenuli od rerne, samo sto ste zanemarili da rerna ima DVA fluksa, dva grejaca, gornji i donji, a solarna energija SAMO jedan, sa poprilicno paralelnim zracima.

NEMA tu nikakve prednosti vec nerazumevanja svetlosnog fluksa, i pravljanja nebuloznog poredjenja sa rernom.

Usteda materijala ne postoji ako se DODAJE odredjen broj ogledala, koja po modelu sa prezentacije, zaklanjaju ogledala parabole.

Mozda bi patent uspeo, kada bi se recimo patentirao NOSAC jednog ogledala, koji bi podneo razne materijale za ogledalo(i temperaturne dilatacije).

Ova usteda mi lici na "poeftinjenje" karte gsp, sa 70 na 90 din, tako i ova usteda, sa 80 na 120 ogldala..

Ogledala po gornjem obodu KONCENTRATOra su NEPOTREBNA, i ne sluze nicemu...
Iz 500kvm preseka konture(precnika 25m) se dobija energije koliko se dobija, iz tg preseka se NE MOZE dobiti VISE nego sto solarni fluks obezbedi..

A grejanje sa "zadnje strane" je NEPOTREBNO, kada se najveci deo energije ionako sprovede u zonu fokusa...
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 09:47 - pre 112 meseci
Citat:
hotchimney:
Gde sam ja napisao da je "neispravno kWh"?


U čemu je onda problem, što je stavio veliko K? Za kakve se ti stvari hvataš!

Citat:
Slučaj "Debeljača":


Ova informacija je sigurno od koristi potencijalnom investitoru.
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 09:50 - pre 112 meseci
Citat:
branko tod:
U ovom trenutku po tri kineza , indusa i amera crtaju svoje projekte jer su prostim uvidom u registar videli da patent ne postoji.
Pre petnaestak godina sam učestvovao u realizaciji jednog ozbiljnog patenta i vrlo mi je poznat vrlo trnovit put koji vodi do dobijanja patenta. Na kraju je sve to realizovano i prodato jednoj ekstremno jakoj međunarodnoj firmi , a pronalazači su celoj toj priči ostali na margini.


Jasno, precizno i edukativno, zašto nema "konkretno" šta vi tražite, odgovoreno u citatu gore.

I takođe zašto su samo retki otvorili teme o svojim patentima.

Ali gospodin MRAVIK je jasno napisao da će biti sve detaljno urađeno, i prezentovano. Pa valjda ljudi koji se time godinama bave znaju šta rade.
Ispadaš smešna forumaška luda kada iz svoje uske perspektive, insistiraš na sitnim detaljima, u uopštenoj diskusiji.

U tom pogledu je i smislena ova diskusija, uoštena diskusija sa laicima koji usput i traže tehnološke detalje. :)

Odin je iscrpo svoje kapacitete tehnološke, pa prešao na citiranje novina. blizu smo kraja.


 
Odgovor na temu

Trick__Fix

Član broj: 327036
Poruke: 108
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+182 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 09:54 - pre 112 meseci
Citat:
Slučaj "Debeljača"....Ova informacija je sigurno od koristi potencijalnom investitoru.


Ima da bude oduševljen na prvi stisak ruke,

....više mu i ne treba....
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 09:55 - pre 112 meseci
@Trick__Fix
Ne razumem čemu objavljivanje tuđe slike, adrese i telefona?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 09:57 - pre 112 meseci
@lucky88

Ne znam da li si trol ili si samo retard.
 
Odgovor na temu

MRAVIK

MRAVIK
Član broj: 326995
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 10:05 - pre 112 meseci
Citat:
vladd:
Citat:
MRAVIK:
Citat:
vladd: Meni je potpuno NEJASNO, STA doticni sistem NUDI u svojoj "efikasnosti", u odnosu na KLASICNE fokusne sisteme.

Sta se to "vise" dobija iz fluksa na preseku x ili xxkvadratnih metara???


Ovi drugi, plocasti ili fotoelektricni imaju svoje nesumnjive dobre osobine, ali im se ne "meri" medjukorelacija, vec svaki ima SVOJU namenu..

Znaci, elementarno PROSTO pitanje, odakle se "cedi" prednost..kada je fluks toliki koliki je? Gde je "ideja" patenta?

Posto nijedan tehnicki detalj nije razradjen..recimo da nije ni bitno, posto su ostali detalji, uglavnom sve "poznate" i komercijalne stvari..

prednost je u tome sto je dvostrana refleksija resila veliki broj problema u konstrukciji u poredjenju sa slicnim sistemima .
Prdnost je velike ustede materijala i sigurnost sistema dovedena na maksimum. Ne dobija se vise fluxa vec veca povrsina prijema toplote. posto drugi sitemi zrace na prijemnik sa jedne strane a nas sa dve ,tu je ta prednost. Laicki receno u rerni se brze nesto ispece ako rerna greje i gore i dole.
Nije dobro ni da se previse greje prijemnik onda dolazi do gubitaka usled reemisije.




Meni izgleda da ste "laicki" i krenuli od rerne, samo sto ste zanemarili da rerna ima DVA fluksa, dva grejaca, gornji i donji, a solarna energija SAMO jedan, sa poprilicno paralelnim zracima.

NEMA tu nikakve prednosti vec nerazumevanja svetlosnog fluksa, i pravljanja nebuloznog poredjenja sa rernom.

Usteda materijala ne postoji ako se DODAJE odredjen broj ogledala, koja po modelu sa prezentacije, zaklanjaju ogledala parabole.

Mozda bi patent uspeo, kada bi se recimo patentirao NOSAC jednog ogledala, koji bi podneo razne materijale za ogledalo(i temperaturne dilatacije).

Ova usteda mi lici na "poeftinjenje" karte gsp, sa 70 na 90 din, tako i ova usteda, sa 80 na 120 ogldala..

Ogledala po gornjem obodu KONCENTRATOra su NEPOTREBNA, i ne sluze nicemu...
Iz 500kvm preseka konture(precnika 25m) se dobija energije koliko se dobija, iz tg preseka se NE MOZE dobiti VISE nego sto solarni fluks obezbedi..:)

A grejanje sa "zadnje strane" je NEPOTREBNO, kada se najveci deo energije ionako sprovede u zonu fokusa...:)


Saljem ti sliku koja je u ranijim postovima. na njoj nacrtaj gde primarni reflektor zaklanja sekundarni i okaci ovde.
Malo mi je tesko diskutovati sa nekim ko deleimicno prati temu . http://static.elitesecurity.or...0reflektora%20sa%20zracima.jpg
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 10:06 - pre 112 meseci
Citat:
bln.sys:

U čemu je onda problem, što je stavio veliko K?

To nije odgovor na moje pitanje.

No pošto na to pitanje i ne može da se odgovori na način koji bi tebi pogodovao, evo odgovora na tvoje pitanje:

Kad neko za prefiks "kilo" stavi veliko "K" očigledno je duduk za sistem mernih jedinica.
A ako je duduk za merne jedinice onda je duduk i za fizičku veličinu o čijoj je jedinici mere reč.
Sad, da je napravio lapsus ne bi bio problem. Problem je što duduk brani svoje očigledne greške.

Ako tebi takve stvari "ne bodu oči" onda ni ti nisi kompetentan po ovoj temi.


Eto, tako se odgovara ako neko pita a ne da se izvrdava kao što ti radiš.
 
Odgovor na temu

MRAVIK

MRAVIK
Član broj: 326995
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 10:09 - pre 112 meseci
Citat:
hotchimney: Kad neko za prefiks "kilo" stavi veliko "K" očigledno je duduk za sistem mernih jedinica.
A ako je duduk za merne jedinice onda je duduk i za fizičku veličinu o čijoj je jedinici mere reč.
Sad, ako je napravio lapsus ne bi bio problem. Problem je što duduk brani svoje očigledne greške.

Ako tebi takve stvari "ne bodu oči" onda ni ti nisi kompetentan po ovoj temi.



Ovi su duduci na wikipediji, svi prefiksi su sa velikim slovima
http://sr.wikipedia.org/wiki/Herc
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 10:12 - pre 112 meseci
Kada je neko supermoderator sa svega 220 poruka jasno je kako je dobio taj "cin", a i jasno je zasto mu je ponizavajuce obracanje sagovornicima stil i zasto mu se to tolerise.
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 10:16 - pre 112 meseci
Nije to čin, to je puno ime :) Izgleda da su moderatori bili manje tolerantni u trenutku kada je prestao da bude Kandorus.

Citat:
Ovi su duduci na wikipediji, svi prefiksi su sa velikim slovima


Bez obzira šta piše na Vikipediji treba malo slovo, ali realno to nije neka velika greška da bi se o tome raspravljalo. Za takve stvari se hvataju samo zlonamerni trolovi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Solarni koncentrator

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 84808 | Odgovora: 286 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.