Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 242866 | Odgovora: 925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.01.2015. u 20:53 - pre 112 meseci
Citat:
Treba manje verovati kuriru i daily mailu.


Ja ne citam nabrojano, zapravo ne citam nista tako ni slicno. Ali zato imam kontakte sa ljudima koji zive svuda po svetu a najvise u Evropi. A to sto pisem je primeceno i licno sa moje strane a inicirano razgovorima o tome da se to desava u inostranstvu, pa onda ukapiram da se to desava i kod nas. I ne samo sada kad je to aktuelno medijski (i na forumu) vec nekoliko godina u nazad. A, inace, imam prilican broj poznanika Muslimana, vecina o tome vrlo nerado prica a ono koji pricaju, pristanu na razgovor o tome, se slazu da je to tako ali uvek, uvek i uvek pravdaju to do krajnjih granica a raznim opravdanjima. Kad primetim da je to po meni zatucano i potpuno van kontexta civilizacijskog napretka uvek dobijem odgovor da gresim jer nedovoljno poznajem naprednost misli koja je stvorena jos tada, davno?! I najcesce se desava da ne insistiram dalje na razgovoru jer bih morao da uvedem i neka vrlo neprijatna pitanja...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.01.2015. u 21:01 - pre 112 meseci
U strahu su velike oci
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.01.2015. u 21:03 - pre 112 meseci
Citat:
superbaka: veoma diskutabilno... do integracije dolazi u slucaju "rastrkavanja" delom neke zemlje, ali po pravilu, doseljenici se grupisu na jednom mestu, a to pojacava negovanje ocuvanja identiteta... pa cak i da nema toga, povezuje ih internet, tv stanice itd... i to nije tipicno samo za muslimane... i mi Srbi dizemo pravoslavne crkve i skole po Becu, Cikagu... Jevreji imaju i svoje lokalne "policije", a muslimani grade verske skole gde god se nadju u vecem broju... jer kao sto rekoh, kod njih je najvise izrazeno spajanje duhovnog i svetovnog... u ostalom, kad se populacija muslimana bude popela do nekog kriticnog broja u evropskim zemljama, videcemo da li su se integrisali u sekularni sistem, ili ce krenuti da ga ruse, pozivajuci se na svoja prava...

Ne znam na osnovu cega gradis tako misljenje, mislim da gresis. Upoznao sam gomilu francuza arapskog ili drugog porekla, bio u Francuskoj bar 10 puta i vise, nisam stekao bas takav utisak iskreno. Da, mogu se videti stariji, ocigledno prva generacija koji se pridrzavaju tradicije, ali mladi od 20 i kusur godina su daleko od toga, bas kad pricamo o zenama, marame retko koja nosi. Iskreno vise sam video ortodoksnih jevreja u Parizu.

A to sto se grade crkve i dzamije, ne vidim sta je lose u tome i zasto to predstavlja problem. Bar u Americi i Kanadi crkvi, dzamija i religioznih objekata ima na svakom cosku, svaka je drugacije religije i apsolutno nikom ne smeta sta ko radi i ko u koju ide. Odlican primer kako sve moze da fukcionise normalno.

Koliko god nam mediji prodavali tu pricu o hard core muslimanima u Evropi, integrisanih i onih koje zanima normalan zivot, studije i posao ima mnogo vise.

Ako to zanima vise o Iranu i revoluciji, dobra knjiga, toplo preporucujem svakom: http://www.amazon.com/Revoluti...Islamic-Republic/dp/1846142911
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.01.2015. u 21:06 - pre 112 meseci
A i samo poneki od tih hard core dobije ideju da se bavi terorizmom.

A i ovim je bas uspela akcija , od totalno nepoznatog casopisa sa oko 30.000 prodatih do planetarno-poznatog sa 7 miliona prodatih primeraka
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.01.2015. u 21:20 - pre 112 meseci
dok sam studirao u Beogradu, upoznao sam neke devojke iz Tutina koje su strava izgledale, seksi se oblacile, kakve crne marame... ali ni u ludilu ni na flert da pomisle sa momcima koji nisu muslimani... to sam samo napisao kao paradigmu, nisam mislio da su oblacenje i verski objekti problem, cak me to i ne dotice...
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.01.2015. u 21:21 - pre 112 meseci
Jbg greska , trebao si studirati u Parizu
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.01.2015. u 21:23 - pre 112 meseci
Sve je to zadojeno mrznjom.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.01.2015. u 22:57 - pre 112 meseci
Citat:
DaliborP:
A to sto se grade crkve i dzamije, ne vidim sta je lose u tome i zasto to predstavlja problem. Bar u Americi i Kanadi crkvi, dzamija i religioznih objekata ima na svakom cosku, svaka je drugacije religije i apsolutno nikom ne smeta sta ko radi i ko u koju ide. Odlican primer kako sve moze da fukcionise normalno.

Posto sam ja prvi pomenuo izgradnju dzamija, moram da odgovorim - nisam rekao da je to problem, naprotiv dobro je, francuzi ne treba da pate od islamofobije i u tome sto ce francuska jednog dana biti moderna evropska tolerantna islamska drzava nema apsolutno niceg loseg.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.01.2015. u 23:32 - pre 112 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: ... u tome sto ce francuska jednog dana biti moderna evropska tolerantna islamska drzava nema apsolutno niceg loseg.

Ovo me oraspolozilo za laku noc.

Pa laku noc dobrim ljudima ma gde bili.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.01.2015. u 23:46 - pre 112 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Posto sam ja prvi pomenuo izgradnju dzamija, moram da odgovorim - nisam rekao da je to problem, naprotiv dobro je, francuzi ne treba da pate od islamofobije i u tome sto ce francuska jednog dana biti moderna evropska tolerantna islamska drzava nema apsolutno niceg loseg.

Izvestava Darko Nedeljkovic za Informer.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.01.2015. u 23:49 - pre 112 meseci
Realno vece su sanse da Srbija postane islamska drzava.
Doduse ne bas evropska ni tolerantna
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?19.01.2015. u 00:07 - pre 112 meseci
Citat:
superbaka:


Trebao si ovde da probaš nešto da smuvaš : https://www.youtube.com/watch?v=n-cXdCXnhik
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?19.01.2015. u 22:05 - pre 112 meseci
Egzekucija Ahmeda Kulibalija, po svemu sudeći vezanih ruku, bez oružja?



 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?20.01.2015. u 04:40 - pre 112 meseci
Šta mu to ispada , lilihip ?
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?20.01.2015. u 15:52 - pre 112 meseci
Samo da dodam, misljenje i stav Noama Comskog.
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...jeno-16-novinara-u-zgradi-RTSa

Iako je diskusija malcice zalutala.

Ovo samo govori o simptomaticnom licemerju velikih prema malima..kada si "veliki terorista", tada su uvazeni clan medjunarodna zajednice, a kada si mali, onda si mali i obicni terorista..

Nesto kao kriminal u Srbiji...kada klepas masno drzavu onda si u "klubu privrednika", VIP, a kada neko mazne sitnicu u radnji, onda je lopov ..
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?20.01.2015. u 16:13 - pre 112 meseci
Nisam se oglasavao u ovoj temi pa evo i ja da kucnem po neku u malo duzem postu. Da se nadovezem na ovaj post sa video snimkom, a i na ovaj od @branka tod:

Citat:
branko tod:
Izvor:
http://ba.n1info.com/a19501/Sv...je-pravdao-napad-u-Parizu.html

Upoređenje:
http://www.tvbest.rs/32596-zak...-i-dobio-cetiri-godine-zatvora
http://www.alo.rs/vesti/svet/z...dobio-samo-cetiri-godine/54787

Ne sporim ja da je on trebao da zaglavi neku kaznu, ali četiri godine je drakonska kazna.
Po meni je to početak dresure naroda.
____________________________________

Odine,
Nisam video taj tekst. Ipak to ne menja puno, jer je on osuđen za bukvalno dva dana.
Gde je pravo na fer suđenje, smanjena uračunjivost jer je bio pijan ?
Prema tome, dresura.


Pre neki dan sam cuo dobro zapazanje, da kad ovih dana Obama i drugi lideri koji su perjanice u toj borbi protiv terorizma javno poruce "we will bring them to justice", svi znaju da to vise ne znaci ono sto je znacilo nekada, da ce biti privedeni i da ce im biti sudjeno na fer sudjenju. Ne, "we will bring them to justice" danas znaci lociracemo ih i pobiti! Po slicnom "skracenom" ubrzanom postupku po kom je i taj alkoholisani nesrecnik "priveden pravdi".

Rekao bih da polako pocinje da se dogadja ono sto se desilo u S.A.D. posle napada 9/11. A po mom misljenu dogodilo se to da su policija i srodne joj sluzbe dobile u neku ruku "odresene ruke". To jest da budem precizniji, posle tog strasnog napada u kom je stradalo mnogo njihovih kolega i u kom je napadnuta njihova voljena zemlja i njihov kompletan "way of life", u policiji je doslo do drasticnog sirenja stava "don't f*ck with us!" Dakle e sad je vrag odneo salu i nemoj neko da se zeza slucajno sa sluzbama bezbednosti. I otud i sva ta laganost na obaracu i streljanja od strane policije "na mrki pogled", davljenja na ulici, Ferguson i slicni slucajevi, obucavanje i opremanje policije za sve vrste novih bezbednosnih izazova koji dolaze od nadiruceg terorizma, militarizacija policijskih snaga koja sa sobom donosi i povisenje agresivnosti kod policije i sve sto dolazi uz to.

Dakle "useljenje" sveopste borbe protiv terorizma u svakodnevicu sa sobom vuce i nametanje radikalnijih "bezbednosnih" mera u zivot ljudi, sto imho za posledicu ima stvaranje sveta u kom ce gradjanin istog biti terorisan svaki dan, samo suptilno. Na razne perfidne nacine.
Donosenjem sve idiotskijih zakona i regulativa sa ubacenom kvakom koja uzima u obzir potrebu za povisenom "bezbednoscu", sa jos invanzivnijim obrusavanjem na sferu privatnosti. Ocekujem jos snaznije stezanje "bezbednosne" kragne velikog brata oko vrata populacije. Ako je u Parizu do sada bilo po 5 kamera na svakog stanovnika, ocekujem da ih uskoro bude po 15. Ocekujem povecan broj zahteva onih prestravljenih terorom i teroristima za upad bezbednosnih sluzbi u njihove anuse. Vec sam cuo komentare tipa e pa sad se vidi da svo ono prisluskivanje nije bilo dovoljno. Dajte jos!

"They're playing the terror card".

Dakle maksimalno profitiranje od ove situacije onih struktura koje se zalazu za totalnu kontrolu i nadzor stanovnistva po receptu od 9/11.



Od ove i od svih slicnih situacija kakvih ce po mom misljenju biti sve vise. Jer smo u planetarnom "ratu protiv terorizma" koji ako smem da primetim nema kraja ni pobednika. Koji bi to trebao da bude trenutak, koji dogadjaj pa da neko izadje na tv i objavi ok sad je globalni rat protiv terora gotov, pobedili smo! Narode, relax, sad cete moci da zivite malo opustenije. Kad pobednici izvrse invazije na sve zemlje koje po njima mogu biti utociste za teroriste i predstavljati teroristicku pretnju za svet? Ne nije ni to taj trenutak, jer su ove ubice koliko shvatam bili Francuski drzavljani. Znaci kako vidim kraja ratu protiv terorizma nema nigde na vidiku. To je "neverending war". Sto znaci svakodnevni zivot obicnih ljudi u beskrajnom ratnom stanju. U kom ne vladaju iste okolnosti kao do juce, vec vanredne. A u takvoj atmosferi sa pozicija vlasti mozete da izvedete dosta toga sto ste zamislili a ranije niste mogli. A sta je to sto su danasnji politicari zamislili nije tesko zakljuciti. Mislim da je lepo objasnjeno recenicom Snowden-a: "We've seen a growing appetite for control among government institutions. This isn't just an American problem, it's global."
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?20.01.2015. u 17:12 - pre 112 meseci
Pa, sad, "njihov voljeni way of life" je njihov voljeni way of life.
A ko hoće svoj voljeni way of life onda to uredjuju u svojoj kući a ne tako što drugima podmeću bombe pod stražnjicu.
I šta onda ostaje sa takvima koji drugima podmeću bombe nego da se "bring them to justice"?
Za očekivati je da se sa povećanjem podmetanja bombi radikalizuje odgovor "bring them to justice".

Tako da ako se "rat protiv terorizma" ne dobije bar će se svesti na manju meru ili preseliti u bespuća Avganistana, Jemena i drugih "ugostitelja" Alkaide.

Citat:
Windows2:

znaci svakodnevni zivot obicnih ljudi u beskrajnom ratnom stanju

Misliš da je 911 nešto posebno promenio u svakodnevnom životu prosečnog Amerikanca?
Ne bih rekao, pre mi se čini da ih više brine cena bifteka, ako ih i to brine.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?20.01.2015. u 17:34 - pre 112 meseci
Citat:
hotchimney:
A ko hoće svoj voljeni way of life onda to uredjuju u svojoj kući a ne tako što drugima podmeću bombe pod stražnjicu.


Slazem se. Ali ne znam da li se ovo odnosi na teroriste ili na vladu S.A.D.?
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?20.01.2015. u 18:14 - pre 112 meseci
To sto sad prolazi nametanje radikalnijih 'bezbednosnih' mera nema neke veze sa terorizmom vec sa propagandom i ljudima koji su postali razmazeni debili.
Pre par decenija to nije prolazilo
Citat:
Nika Matejic:
Egzekucija Ahmeda Kulibalija, po svemu sudeći vezanih ruku, bez oružja?

Ruke su mu u cudnom polozaju ali puska je definitivno tu
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?20.01.2015. u 20:56 - pre 112 meseci
Pročitajte ovu staru temu sa ES : http://www.elitemadzone.org/t1...itao-da-li-znam-da-vozim-avion
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 242866 | Odgovora: 925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.