Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 241629 | Odgovora: 925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
178.216.72.*



+589 Profil

icon Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 10:23 - pre 112 meseci
Čitamo(o) u sredstvima informisanja o jučerašnjem svirepom zločinu u Parizu i informacijama da su izvršioci uhvaćeni, pa nisu, te se tek jedan predao i tvrdi da nije učestvovao pa do vesti da je i danas bilo pucnjave.
U listanju interneta, naleteh na članak Vedrane Rudan.
Prosto je nemoguće ne setiti se stare mudrosti: "Što poseješ to ćeš i žnjeti!"
Zbog svoje kolonijalne politike, London i Pariz su odavno gradovi sa manjinskim matičnim stanovništvom. I dalje nameću svoj model života sredinama koje to neće što stvara i na kraju proizvodi akcije koja se juče desila u Parizu a sutra...?
Zašto bi ismevali bilo čije verovanje. Zašto svi zapadni mediji govore o jučerašnjem događaju a da se gotovo ne može pročitati ni slovo o hiljadama civila i dece pobijenih u Avganistanu, Iraku, Libiji, Siriji...?
Da, demokratija zvana nafta je potpuno regularna i mora se uvoditi bez obzira na koletarnu štetu. Šta je sto batina po tuđoj zadnjici?
E, batina po mojoj, to je već zločin?
Da me neko ne shvati pogrešno, gade mi se svi koji silom rešavaju probleme ili nameću svoje viđenje života.
Svaka akcija proizvodi i reakciju!
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9455 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 11:29 - pre 112 meseci
To je unutrašnja stvar Francuske. Atentatori su francuski građani.
To je isto kao kada je onaj ludak iz Velike Ivanče pobio pola sela.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
178.216.72.*



+589 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 11:40 - pre 112 meseci
Citat:
branko tod: To je unutrašnja stvar Francuske. Atentatori su francuski građani.
To je isto kao kada je onaj ludak iz Velike Ivanče pobio pola sela.

Slažem se. Oni su francuski građani kao posledica kolonijalne politike ali nikada nisu prihvatili Francusku kao svoju domovinu. Zadojeni islamom koji se danas da videti uz besmisleno provociranje takve vere karikaturama može zapaliti veći deo Evrope.
Niko tačno ne zna koliko miliona žitelja muslimanske vere živi u Evropi i šta sutra mogu preduzeti kao meru odmazde za sve što hrišćani (nepravoslavni) njima čine već vekovima!
Radikalni islam se ne razlikuje puno od radikalnog Vatikana. Jedino što Vatikan svoju politiku sprovodi na perfidniji, lukaviji način!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 12:17 - pre 112 meseci
To je vrlo pausalna ocena.

Terorizam pojedinca se ne moze postaviti u istu ravan kao terorizam drzave.

Neka isposluju osudu teroristickih kolonijalnih poteza.


Pojedinci koji su dosi na teren EU su ili spremni za terorizam ili su prihvatili nacin zivota na novom terenu. LICNA je odluka u koji ce kos da se svrstaju.
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
178.216.72.*



+589 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 12:57 - pre 112 meseci
Zapad nikada neće prihvatiti takvu opciju, da osudi sebe i svoju politiku!
Naprotiv, i dalje je sprovode na još brutalniji način! Šta su samo uradili od Libije a šta rade Siriji. Avganistan i Irak su već postali normalno nenormalna svakodnevnica?!
Muslimani, pojedinci? Hm, iz onoga što ja znam, teško da misle svojom glavom?! Ako i misle, u zanemarljivom su broju!
Čime ih to mentalno hrane da su spremni da se raznesu i pobiju gomilu civila oko sebe, ja ne razumem?
Davnih godina sam čitao kuran i slušao priče o islamu kao veri ljubavi ali, na žalost, ja tu ljubav ne vidim kao što ne vidim ni u tumačenju hrišćanstva od strane Vatikana!
Navadilo se zlo tumačenje na zlo tumačenje. I jedni i drugi tvrde da sve rade u ime Boga što je najveća jeres!
Božja reč je ljubav i oprost a ne ubijanje i mržnja.
Neka nam je svima, u ovom naopakom svetu i vremenu, Bog u pomoći ako verujemo u njega!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 13:15 - pre 112 meseci
Citat:
Branko.R: Zapad nikada neće prihvatiti takvu opciju, da osudi sebe i svoju politiku!
Naprotiv, i dalje je sprovode na još brutalniji način! Šta su samo uradili od Libije a šta rade Siriji. Avganistan i Irak su već postali normalno nenormalna svakodnevnica?!
Muslimani, pojedinci? Hm, iz onoga što ja znam, teško da misle svojom glavom?! Ako i misle, u zanemarljivom su broju!
Čime ih to mentalno hrane da su spremni da se raznesu i pobiju gomilu civila oko sebe, ja ne razumem?
Davnih godina sam čitao kuran i slušao priče o islamu kao veri ljubavi ali, na žalost, ja tu ljubav ne vidim kao što ne vidim ni u tumačenju hrišćanstva od strane Vatikana!
Navadilo se zlo tumačenje na zlo tumačenje. I jedni i drugi tvrde da sve rade u ime Boga što je najveća jeres!
Božja reč je ljubav i oprost a ne ubijanje i mržnja.
Neka nam je svima, u ovom naopakom svetu i vremenu, Bog u pomoći ako verujemo u njega!

Bozja rec je takodje i ubistvo, genocid i jos mnogo sto sta, bar ako se pretplacujes na neku od popularnih religija Evrope (ne znam dovoljno o drugim religijama). Imas primera u starom zavetu koliko hoces, gde se poziva na brutalni genocid, ubistvo dece i jos sto-sta.

Postoje vernici koji celu pricu tumace slobodnije, deklarisu se kao vernici ali su i dobri ljudi i ne rade takve stvari. Stavise, takvi su verovatno u vecini. Ali nemoj pricati da neka od lokalnih religija ne poziva na ubistvo - i te kako poziva!
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 13:20 - pre 112 meseci
Religije su odgovorne za veci deo ubijenih tokom istorije.
A ova dvojica/trojica debila su realno ispali budale , imali su ludu srecu da im akcija uspe a efekat je verovatno potpuno suprotan od ocekivanog
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 13:27 - pre 112 meseci
Citat:
nkrgovic: Bozja rec je takodje i ubistvo, genocid i jos mnogo sto sta, bar ako se pretplacujes na neku od popularnih religija Evrope (ne znam dovoljno o drugim religijama).

Ocigledno nemas pojma ni o "popularnim" religijama u Evropi.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 13:32 - pre 112 meseci
Citat:
vilil1: Ocigledno nemas pojma ni o "popularnim" religijama u Evropi.

Navedi jednu cije svete knjige ne prizivaju na genocid?
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 15:06 - pre 112 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Religije su odgovorne za veci deo ubijenih tokom istorije.
A ova dvojica/trojica debila su realno ispali budale , imali su ludu srecu da im akcija uspe a efekat je verovatno potpuno suprotan od ocekivanog

Oni su postigli sto su zeleli. Pobili su neduzne i nenaoruzane ljude zbog karikature. Izazvali su globalni potres ovim cinom. Cilj terorizma je teror.
Da nije bilo karikature Muhameda, neka druga karikatura bi im bila povod za krvoprolice. Ako bi ukinuli karikature, onda bi povod bio to sto zene imaju pravo glasa ili ne nose burke. Sve dok se nivo drustva ne spusti na srednjovekovni serijat.

Ne bih rekao da su teroristi imali srece. Kao i onaj bolesnik Brejvik. Ne mozes ti pukom srecom i slucajem pobiti ovolike ljude i policijace, precizno, planski i hladnokrvno. U oba slucaja su u pitanju trenirane, profesionalne ubice. Ovi Francuzi su obuceni u Siriji i prosli su Sirijsko ratiste.

U ovoj tragediji prilicno su mi pateticni nasi mainstream mediji. Vidim kace fotke redakcija i novinara kako drze natpise JE SUIS CHARLIE. Poistovecuju se sa ljudima koji su odbacili autocenzuru pod pretnjom smrcu, sa ljudima koji su poginuli drzeci se slobodarskih i principa profesije. Dok ti isti nasi novinari svakodnevno vrse cenzuru i autocenzuru na svaki mig ili povisen ton politicara.
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 15:16 - pre 112 meseci
Da, satira je uvek povod.
Satira smeta nekvalitetnim osobama, osobama lišenim duha, osobama kojima
su agresija i ulizivanje osnovna sredstva probijanja kroz život.
Prašina se diže zbog kolumni, zbog karikatura, zbog istine, jednostavno
rečeno, zbog inteligencije koja smeta.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 16:02 - pre 112 meseci
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 16:32 - pre 112 meseci
Citat:
Branko.R: Zapad nikada neće prihvatiti takvu opciju, da osudi sebe i svoju politiku!
Naprotiv, i dalje je sprovode na još brutalniji način! Šta su samo uradili od Libije a šta rade Siriji. Avganistan i Irak su već postali normalno nenormalna svakodnevnica?!
Muslimani, pojedinci? Hm, iz onoga što ja znam, teško da misle svojom glavom?! Ako i misle, u zanemarljivom su broju!
Čime ih to mentalno hrane da su spremni da se raznesu i pobiju gomilu civila oko sebe, ja ne razumem?
Davnih godina sam čitao kuran i slušao priče o islamu kao veri ljubavi ali, na žalost, ja tu ljubav ne vidim kao što ne vidim ni u tumačenju hrišćanstva od strane Vatikana!
Navadilo se zlo tumačenje na zlo tumačenje. I jedni i drugi tvrde da sve rade u ime Boga što je najveća jeres!
Božja reč je ljubav i oprost a ne ubijanje i mržnja.
Neka nam je svima, u ovom naopakom svetu i vremenu, Bog u pomoći ako verujemo u njega!


Citat:
Oko za oko, zub za zub, ruku za ruku, nogu za nogu,
3 Moj. 24:20, 5 Moj. 19:21, Mt. 5:38, Mt. 7:2


Citat:
Ko opsuje oca svog ili mater svoju, da se pogubi.
3 Moj. 20:9, Priče 20:20, Mt. 15:4, Mk. 7:10


Prsti od oprastanja u krvi do kolena...

Nije bas to tako cvetno i veselo, niti je biblija sastavljena bas od filozofije hipija, vec verska knjiga..koja treba da uvede verski red i postovanje bozanstva.

Sa ostatkom price se slazem...
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 17:05 - pre 112 meseci
Citat:
7.scena:
Citat:
Homer J. Simpson:
Religije su odgovorne za veci deo ubijenih tokom istorije.
A ova dvojica/trojica debila su realno ispali budale , imali su ludu srecu da im akcija uspe a efekat je verovatno potpuno suprotan od ocekivanog

Oni su postigli sto su zeleli. Pobili su neduzne i nenaoruzane ljude zbog karikature. Izazvali su globalni potres ovim cinom. Cilj terorizma je teror.
Da nije bilo karikature Muhameda, neka druga karikatura bi im bila povod za krvoprolice. Ako bi ukinuli karikature, onda bi povod bio to sto zene imaju pravo glasa ili ne nose burke. Sve dok se nivo drustva ne spusti na srednjovekovni serijat.

Ne bih rekao da su teroristi imali srece. Kao i onaj bolesnik Brejvik. Ne mozes ti pukom srecom i slucajem pobiti ovolike ljude i policijace, precizno, planski i hladnokrvno. U oba slucaja su u pitanju trenirane, profesionalne ubice. Ovi Francuzi su obuceni u Siriji i prosli su Sirijsko ratiste.

U ovoj tragediji prilicno su mi pateticni nasi mainstream mediji. Vidim kace fotke redakcija i novinara kako drze natpise JE SUIS CHARLIE. Poistovecuju se sa ljudima koji su odbacili autocenzuru pod pretnjom smrcu, sa ljudima koji su poginuli drzeci se slobodarskih i principa profesije. Dok ti isti nasi novinari svakodnevno vrse cenzuru i autocenzuru na svaki mig ili povisen ton politicara.

Oni su hteli da 'osvete proroka' i da uteraju strah u kosti ostalima a deluje da nisu uspeli ni jedno (posto se karikature tek sada vrte i tek ce biti aktuelne + je taj casopis od nepoznatog postao mega-poznat) ni drugo (nesto mi ne deluju francuzi uplaseni).
Vise su se usrali Ameri , ako je istina da ne smeju da objavljuju karikature , sto je malo cudno , posto su francuzi oduvek vazili za kukavice a ameri (kao npr. i mi) za junacine ...

Za ove nase jajare se slazem , i ne znam jel mi se vise gade oni (novinari) ili ova stoka sto po komentarima/FB/itd. ostavlja komentare tipa 'tako im i treba , oni su nas bombardovali'.
Pa mozda nisu dovoljno ...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 17:05 - pre 112 meseci
ja na ovo gledam cisto prakticno, kao recimo i pogibiju vozaca formule, smrt elektricara od udara struje, pogibiju padobranca kome se ne otvori padobran ili lekara koji se zarazi smrtonosnim virusom.

Mnogo su bili provokativni i to decenijama, jos od sezdesetih i sve je islo super. Tiraz je rastao, prihodi, slava, jedino...

jedino su sad naisli na nekoga kome se bas ne svidja njihov humor. And there's an end of it.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 17:24 - pre 112 meseci
Nisam znao da je satira toliko opasna po zivot kao recimo Formula 1. Ali znam koliki si trol, pa onda nije ni cudno :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 17:39 - pre 112 meseci
Pa sad znas. Ili mozda mislis da je bezopasna ?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 18:39 - pre 112 meseci
Hajde da probamo da sagledamo stvari iz drugog ugla... Ako ste srbin i pravoslavac, zamislite nekog sa velikim slovom U na subari kako se podsmeva priglupim srbima, Svetom Savi, badnjaku i srpskoj slabi, a pritom su vam svi preci po muskoj liniji poginuli braneci kucni prag od koljaca sa istim tim znakom... To je otprilike to sto imamo na terenu - to sto bi za nas bili ljudi sa kukastim krstovima i slovom U na uniformama, to su za njih ovi sto ne biraju sredstva da nametnu svoj nacin razmisljanja i sistem vrednosti. Kladim se da bi se i u modernoj proevropskoj demokratskoj Srbiji naslo barem 10.000 onih koji smatraju da nije greh ubiti gore pomenutog hohstaplera sa slovom U na kapi...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 18:48 - pre 112 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: to su za njih ovi sto ne biraju sredstva da nametnu svoj nacin razmisljanja i sistem vrednosti.

Znači, kad neko crta karikature - taj ne bira sredstva.
Moram priznati da se radi o interesantnom i rijetkom vidu ludila s kojim se dosad nisam sretao.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?08.01.2015. u 19:43 - pre 112 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Hajde da probamo da sagledamo stvari iz drugog ugla... Ako ste srbin i pravoslavac, zamislite nekog sa velikim slovom U na subari kako se podsmeva priglupim srbima, Svetom Savi, badnjaku i srpskoj slabi, a pritom su vam svi preci po muskoj liniji poginuli braneci kucni prag od koljaca sa istim tim znakom... To je otprilike to sto imamo na terenu - to sto bi za nas bili ljudi sa kukastim krstovima i slovom U na uniformama, to su za njih ovi sto ne biraju sredstva da nametnu svoj nacin razmisljanja i sistem vrednosti. Kladim se da bi se i u modernoj proevropskoj demokratskoj Srbiji naslo barem 10.000 onih koji smatraju da nije greh ubiti gore pomenutog hohstaplera sa slovom U na kapi...

Ne moramo nista da zamisljamo , dosta da se setimo ludila oko drona.
Jbt dosli infantilni majmuni sa zastavom velike Albanije (svaka slicnost sa nebeskom/velikom Srbijom slucajna) i poludeli svi , igraci na terenu , navijaci na tribinama , politicari u lozama , domacice po kucama , majmuni po blokovima (ili krajevima , kako se to vec zove u Novom Sadu).
Znaci zbog gluposti nastao haos , umesto da su ismejali majmune , zabili im x golova i poslali kuci da placu sto su em ismejani em izgubili utakmicu.
Nismo mi uopste mnogo bolji od tih talibana i ostalih srednjevekovnih mudzahedina.
Jedino sto nismo dovoljno ludi ili hrabri da budemo teroristi/bombasi-samoubice , inace bi bili isti ...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 241629 | Odgovora: 925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.