Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?

Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 242793 | Odgovora: 925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 14:41 - pre 111 meseci
Pošto sam sleteo posle putovanja po svetu, i najeo se krempita molim diskutante
da mi pomognu da razjasnim moju dilemu : Kako bi se provela devojka u burki u
Francuskoj ili Srbiji, a kao devojka u majici i miniću ili helankama u Saudiskoj Arabiji
ili u Iranu?
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 14:54 - pre 111 meseci
Pa prvu bi trebalo svuci a drugu obuci.
Kakva sredina - takva i pravila
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 15:05 - pre 111 meseci
Da, samo sto oni ocekuju da kada odes kod njih u goste ti postujes njih a kada oni dodju kod tebe u goste ti opet postujes njih.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 15:06 - pre 111 meseci
To i jeste problem , ali nije neresiv
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 15:45 - pre 111 meseci
Citat:
Informer:
Da, samo sto oni ocekuju da kada odes kod njih u goste ti postujes njih a kada oni dodju kod tebe u goste ti opet postujes njih.

Francuzi nisu gosti u svojoj drzavi francskoj time sto su muslimani. Ti kad steknes drzavljanstvo saudijske arabije ja cu takodje da podrzavam tvoje pravo da nosis krstic na lancicu oko vrata u svojoj drzavi.

Citat:
ili sjebane u mozak od malena pa misle da tako treba (dakle takodje naterane).

Ok, znaci isto kao za minic.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 15:47 - pre 111 meseci
Citat:
branko tod:
Pošto sam sleteo posle putovanja po svetu, i najeo se krempita molim diskutante
da mi pomognu da razjasnim moju dilemu : Kako bi se provela devojka u burki u
Francuskoj ili Srbiji, a kao devojka u majici i miniću ili helankama u Saudiskoj Arabiji
ili u Iranu?


Razlika je u tome da su 2 od te 4 zemlje demokratske i sekularne, a u trecoj i cetvrtoj je na snazi varijanta islamskog zakona. Ni jedna od te poslednje 2 zemlje ne krije svoje ustrojstvo. Jedna od njih cak u svom imenu ima rec "islamska".

Kako su u pitanju potpuno razlicite drzave po uredjenju, nije smisleno ocekivati da ces isto da se "provedes" ili postavljati pitanja koja imaju prilicno evidentan odgovor koji proistice iz drzavnog uredjenja (koje je, isto tako, ocigledno).

Za nekog ko iz razonode skokne do Dubrovnika ili Londona i putuje po svetu to ne bi trebalo da bude nepoznata stvar.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 16:00 - pre 111 meseci
Citat:
Informer
Da, samo sto oni ocekuju da kada odes kod njih u goste ti postujes njih a kada oni dodju kod tebe u goste ti opet postujes njih.


Ovo rezonovanje se provlaci na mnogo slicnih diskusija.

Kao sto Darko rece, ljudi koji su rodjeni u Francuskoj nisu gosti u Francuskoj vec je to njihova drzava i nemaju veze sa drugim drzavama, muslimanskim ili ne.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 16:25 - pre 111 meseci
Da, nego ja ne bih ljude kategorisao na one koji su rodjeni i on kojima je naknadno odobreno drzavljanstvo. Na primer, kod nas je sad u toku razmatranje zahteva 60.000 albanaca da im se da drzavljanstvo i sva je prilika da ce odgovor biti pozitivan. Kada to uradimo ja njih smatram ravnopravni drzavljanima sa mnom ciji je askurdjelrodjen ovde. I podrzavacu njihovo pravo kao punopravnih gradjana srbije da muskarci nose poluloptu na glavi a zene burku ako se to njima svidja. Isto kao sto ne bih voleo da meni neko ogranicava sta cu da obucem ili da me smatra fundamentalnim teroristom zbog religioznih ubedjenja, tako to isto ne bih zeleo da nametnem ni drugom.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 16:51 - pre 111 meseci
IMHO, zabrana neke odece koja nikoga ne ugrozava je velika greska.

Moze se to uvlaciti u oblande i opravdavati na 100 nacina, ali to je intruzija sloboda koja je u suprotnosti sa idejom demokratskog drustva. Mislim da ce se to samo obiti o glavu drugim gradjanima tih zemalja posto je ucinjen presedan i samo je pitanje vremena kada ce i druga "nepodobna nosnja" doci na red. Ideja iza slobodnog drustva je da svako ima pravo da veruje u sta hoce dok ne ugrozava druge. Ako neko prisiljava nekog da se oblaci na neki nacin, zakon treba time da se bavi a ne samom nosnjom. Ima i te kako onih koji muslimansku nosnju nose slobodnom voljom i to bi trebalo biti njihovo pravo u slobodnom drustvu.

Svaka takva akcija zabrana je mala pobeda terorista i radikalnih elemenata zato sto za jedan korak demokratsko drustvo priblizava njihovim totalitarnim brlozima zadojenim mrznjom, strahom i paranojom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 17:57 - pre 111 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
Informer
Da, samo sto oni ocekuju da kada odes kod njih u goste ti postujes njih a kada oni dodju kod tebe u goste ti opet postujes njih.


Ovo rezonovanje se provlaci na mnogo slicnih diskusija.

Kao sto Darko rece, ljudi koji su rodjeni u Francuskoj nisu gosti u Francuskoj vec je to njihova drzava i nemaju veze sa drugim drzavama, muslimanskim ili ne.


Ali ja nisam govorio o tome. Moja poenta je da ako srbin iz Srbije ode u Saudijsku Arabiju i proba da praktikuje svoje obicaje vrlo je velika verovatnoca da ce mu odrubiti glavu.

Sa druge strane ako gradjanin/drzavljanin Saudijske Arabije dodje u Srbiju niko mu nece nista zabraniti ali ako slucajno proba da mu zabrani onda ce to biti medjunarodni incident, ugrozavanje ljudskih prava, sloboda, nepostovanje vere.... itd.

@Darko

Isto tako moze drzavljanin bilo koje zemlje sveta da dodje da se naseli u Srbiji i da za par godina, pod odredjenim zakonskim uslovima, stekne drzavljanstvo. Da li si cuo da je neko nekad dobio drzavljanstvo Saudijske Arabije?
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 19:04 - pre 111 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Informer:
Da, samo sto oni ocekuju da kada odes kod njih u goste ti postujes njih a kada oni dodju kod tebe u goste ti opet postujes njih.

Francuzi nisu gosti u svojoj drzavi francskoj time sto su muslimani. Ti kad steknes drzavljanstvo saudijske arabije ja cu takodje da podrzavam tvoje pravo da nosis krstic na lancicu oko vrata u svojoj drzavi.

Time sto su postali drzavljani (dolaskom ili rodjenjem , nebitno) oni su pristali na francuski sistem vrednosti , kulturu , civilizacijske tekovine i sl.
Nema 'ja cu po svom , kako smo ja i moji preci u domovini a ovdasnje cu da ignorisem'. Moze ili i jedno i drugo (ako nisu u sukobu) ili samo novo.
I to (treba da) vazi za sve - i za muslimane i za kanibale i za indijance i za balkance.
Citat:

Citat:
ili sjebane u mozak od malena pa misle da tako treba (dakle takodje naterane).

Ok, znaci isto kao za minic.

Nikad nisam cuo da familija , rodbina , drzava i sl. teraju (uz pretnju kaznama i silom , kamenovanjem , ubistvom) devojcice da nose minice.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9505
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 20:26 - pre 111 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:... ja njih smatram ravnopravni drzavljanima sa mnom ciji je askurdjelrodjen ovde. I podrzavacu njihovo pravo kao punopravnih gradjana srbije da muskarci nose poluloptu na glavi a zene burku ako se to njima svidja. Isto kao sto ne bih voleo da meni neko ogranicava sta cu da obucem ili da me smatra fundamentalnim teroristom zbog religioznih ubedjenja, tako to isto ne bih zeleo da nametnem ni drugom.
Samo ti tako razmišljaj. Kad dobiješ "nož u leđa" biće ti jasno gde grešiš.
Srpski narod je dovoljno puta dobio nož u leđa, bilo bi glupo da nije naučio lekciju.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 20:30 - pre 111 meseci
Citat:
Informer:
Moja poenta je da ako srbin iz Srbije ode u Saudijsku Arabiju i proba da praktikuje svoje obicaje vrlo je velika verovatnoca da ce mu odrubiti glavu.

Pa reci slobodno - ocekujes da mi na forumu javno podrzimo takve pojave ili da im se suprostavimo? Ja ocekujem da jedan isti odgovor na to pitanje vazi i za Saudijsku Arabiju i za Francusku.

Citat:
Sa druge strane ako gradjanin/drzavljanin Saudijske Arabije dodje u Srbiju niko mu nece nista zabraniti ali ako slucajno proba da mu zabrani onda ce to biti medjunarodni incident, ugrozavanje ljudskih prava, sloboda, nepostovanje vere.... itd.

Pa i kad ovom u Saudijskoj Arabiji odrube glavu to je isto medjunarodni incident, ugrozavanje ljudskih prava, sloboda, nepostovanje vere.... itd. nase pravo i duznost je da osudjujemo negativne pojave, nebitno da li se one dogadjaju ovde, u Francuskoj ili u Saudijskoj Arabiji.

Citat:
Isto tako moze drzavljanin bilo koje zemlje sveta da dodje da se naseli u Srbiji i da za par godina, pod odredjenim zakonskim uslovima, stekne drzavljanstvo. Da li si cuo da je neko nekad dobio drzavljanstvo Saudijske Arabije?

Dobijanje drzavljanstva strane drzave ja ne smatram ljudskim pravom, vec naprotiv, drzava sama treba da odluci o tome da li zeli nove drzavljane ili ne zeli. Medjutim, ako drzava odluci da nekom da drzavljanstvo, od momenta kada pecat dodirne papir uverenja o drzavljanstvu taj ima ista ljudska prava kao drzavljanin ciji preci zive na tom prostoru jos od vremena dinosaurusa. Ne postoji u ustavu nikakva odredba koja povezuje stepen ljudskih prava i staz drzavljanstva, ne znam odakle uopste potreba da diskutujemo o tome...

Citat:
Time sto su postali drzavljani (dolaskom ili rodjenjem , nebitno) oni su pristali na francuski sistem vrednosti , kulturu , civilizacijske tekovine i sl.

Pazi molim te... znaci ako si se ti rodio u kanibalskoj drzavi, ti si onda rodjenjem prihvatio obavezu da do smaka sveta propagiras kanibalizam i ne smes nikako predloziti da se sa tim prekine?
Ne burazeru, covek se radja kao slobodno bice i clanstvom u knjizi drzavljana izmedju ostalog ima pravo da trazi promenu ustava te drzave. Ja rodjenjem nisam pristao ni na kakav sistem vrednosti , kulturu , civilizacijske tekovine i sl, vec imam svoja licna ubedjenja koja mogu da se podudaraju sa sistemom vrednosti u drzavi ciji sam drzavljanin, a mogu da budu i dijametralno suprotna. I to (treba da) vazi za sve - i za muslimane i za kanibale i za indijance i za balkance.

Citat:
Nikad nisam cuo da familija , rodbina , drzava i sl. teraju (uz pretnju kaznama i silom , kamenovanjem , ubistvom) devojcice da nose minice.

Pa, ocigledno postoje razliciti nacini manipulacije ljudima i nametanje odredjenih stavova i nacina razmisljanja. Kamenovanje i ubistva su prilicno retko primenjivani nacini u danasnje vreme, postoje mnogo efikasniji i popularniji nacini da se covek natera na nesto.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9505
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 20:41 - pre 111 meseci
Ti Darko kao da si sa Marsa pao. Real life je malčice drugačiji. Čitaj malo vesti, prati svetsku politiku. Shvatićeš da Svet nije Utopija, nego vlada zakon jačeg.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 20:46 - pre 111 meseci
Citat:
Java Beograd:
Samo ti tako razmišljaj. Kad dobiješ "nož u leđa" biće ti jasno gde grešiš.
Srpski narod je dovoljno puta dobio nož u leđa, bilo bi glupo da nije naučio lekciju.

jasno, ako zelis da delujes preventivno od noza u ledja onda - ubij zakolji da _________ ne postoji...
JBG, ja sam covek celog sveta, ne verujem u te plemenske pripadnosti... a mnogi iz moje generacije koji su verovali ostavili su ispod zemlje po kojekakvim ratistima za neku pricu koja danas cak vise i ne deluje logicno. Kao sto neko rece - usijanih glava i topovskog mesa uvek ima na obe strane, a nigde nema dovoljno ovih tolerantnih. Meni samo nije jasno kako ti nisi otisao negde dobrovoljno da te skine prvi snajperista?
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 20:49 - pre 111 meseci
Ovo u Lutonu (Engleska) deluje malo ozbiljnije od ovih prizora iz Pariza: https://www.youtube.com/watch?v=MMW032VThuQ

Ovde su coporativno napali lika samo zato sto ga ne mirisu, to jest jer im se ne svidjaju njegovi stavovi i "pogledi na islam": https://www.youtube.com/watch?v=kwxSNeD7tbI

Ne znam, ja bi se ipak bolje osecao da u komsiluku imam ovakve belce "rasiste" nego ove "tolerantne" pravednike u belom.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 21:00 - pre 111 meseci
Citat:
Ne znam, ja bi se ipak bolje osecao da u komsiluku imam ovakve belce "rasiste" nego ove "tolerantne" pravednike u belom.

Ma dajte ljudi, kakva vas je panika spopala, pa hriscani su u Evropi ubili toliko jedni drugih koliko muslimani nikada nisu i nikada nece. To nije cak ni isti red velicine, o cemu pricamo...
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 21:00 - pre 111 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Time sto su postali drzavljani (dolaskom ili rodjenjem , nebitno) oni su pristali na francuski sistem vrednosti , kulturu , civilizacijske tekovine i sl.

Pazi molim te... znaci ako si se ti rodio u kanibalskoj drzavi, ti si onda rodjenjem prihvatio obavezu da do smaka sveta propagiras kanibalizam i ne smes nikako predloziti da se sa tim prekine?
Ne burazeru, covek se radja kao slobodno bice i clanstvom u knjizi drzavljana izmedju ostalog ima pravo da trazi promenu ustava te drzave. Ja rodjenjem nisam pristao ni na kakav sistem vrednosti , kulturu , civilizacijske tekovine i sl, vec imam svoja licna ubedjenja koja mogu da se podudaraju sa sistemom vrednosti u drzavi ciji sam drzavljanin, a mogu da budu i dijametralno suprotna. I to (treba da) vazi za sve - i za muslimane i za kanibale i za indijance i za balkance.

Slobodno ti idi u kanibalsku drzavu pa im kazi da si 'slobodno bice i da imas licna ubedjenja i da trazis promenu ustava'.
Pa nam javi kako je uspelo , ako te ne pojedu.
Ako ti je to previse ekstremno , mozes i u neku Siriju ili Meksiko ili neku africku vukojebinu , pa kad se sukobis sa lokalnom paravojskom ili sl. ti im kazi 'dajte , pa ljudi smo , resicemo sukob dijalogom ili na sudu'.
Pa nam javi kako je uspelo , ako ti ne otfikare glavu.

Ne mozes se ti bre ponasati u dzungli kao na engleskom dvoru (i obrnuto) , jbt ...
Citat:

Citat:
Nikad nisam cuo da familija , rodbina , drzava i sl. teraju (uz pretnju kaznama i silom , kamenovanjem , ubistvom) devojcice da nose minice.

Pa, ocigledno postoje razliciti nacini manipulacije ljudima i nametanje odredjenih stavova i nacina razmisljanja. Kamenovanje i ubistva su prilicno retko primenjivani nacini u danasnje vreme, postoje mnogo efikasniji i popularniji nacini da se covek natera na nesto.

E kad ti efikasniji i popularniji nacini budu korisceni za nametanje burki , onda mozes da kazes da su burke i minici isto.
Do tada - ne troluj
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 22:57 - pre 111 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ti Darko kao da si sa Marsa pao. Real life je malčice drugačiji. Čitaj malo vesti, prati svetsku politiku. Shvatićeš da Svet nije Utopija, nego vlada zakon jačeg.

Niti je svet ono sto vidis na youtube.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?18.02.2015. u 23:35 - pre 111 meseci
zasto su se svi okomili na crnce i muslimane, a zna se da sve zivo drze Jevreji.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?

Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 242793 | Odgovora: 925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.