Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ciscenje peci Alfa Commo

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Ciscenje peci Alfa Commo

[ Pregleda: 4746 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cengule
Svetlana
vlasnik radnje
Tam print
Pancevo

Član broj: 325802
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Ciscenje peci Alfa Commo11.01.2015. u 19:28 - pre 113 meseci
Ljudi niko nije pisao nista oko ciscenja peci. Kada smo kupovali pec rekli su da se lako odrzava. Samo se usisa pepeo i isprazni pepeljara. Ali nije bas tako. Sreca da je nismo stavili u dnevni boravak jer bi bili u velikom problemu. Naime pec se nalazi u verandi i pod je oblozen plocicama. pa mogu da ribam inace bi bio haos. Narocito kad cistim unutrasnjost dimovodnih cevi od garezi. To radim cetkom za pranje flasa i podigne se oblak crnog dima, oblacim suskavac sa kapuljacom da zastitim odecu, rukavice su obavezne, a nagutam se prasine, trebam da nabavim i masku za usta i nos. Da ne pominjem onaj deo ispod pepeljare koji je nepristupacan i moram da legnem na pod da bih mogla da usisam sve coskove... Posle toga sledi ribanje poda, barem u dva prelaza a cesto i u tri.... Strasno, cudi me da niko nije pisao o ovome ali meni je to nocna mora.
 
Odgovor na temu

gile960

gile960
Član broj: 326847
Poruke: 14
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+8 Profil

icon Re: Ciscenje peci Alfa Commo12.01.2015. u 06:26 - pre 113 meseci
centralno grejanje podrazumeva kotlarnicu. briga te koliko će da praši. i ja sam to naučio na teži način, tek od ove zime imam klasično centralno sa pećkom u podrumu. sve sam se nešto zavaravao da je loženje u kući jeftinije:
1. koristi se postojeći odžak
2. ...............................
3. .............................
pa, nema dalje, to je to.
lako održavanje je relativna stvar, nekome džak od 50 kila nije naročito težak a neko ne može da digne ni onaj od 25 kg. nije mi baš neko poređenje, ali....
sad i sa održavanjem kotlarnice u podrumu imam problema i nije mi jasno kako sam to do ove zime radio u dnevnoj sobi.
noćna mora je to svakome, samo će neko, kao ti, priznati a neko će da se kune da se to sve samo očisti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Ciscenje peci Alfa Commo

[ Pregleda: 4746 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.