Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ajnštajnovi aksiomi

[es] :: Fizika :: Ajnštajnovi aksiomi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 36508 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi21.03.2015. u 08:44 - pre 110 meseci
Ajde nemoj se igrati reči.
Dobio si konkretno pitanje. Ako hoćeš da odgovoriš odgovori, ako nećeš šuti.
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi21.03.2015. u 09:41 - pre 110 meseci
Citat:
hotchimney: Ajde nemoj se igrati reči.
Dobio si konkretno pitanje. Ako hoćeš da odgovoriš odgovori, ako nećeš šuti.


Šta sad izvodiš? Govorim upravo o tim tvojim različitim brzinama
samo što ih nisam nazvo "različite" nego "drukčije". Da li je u tome problem?
Dakle, ti odgovori na koje različite brzine si mislio koje bi se mogle detektovati.
Različite brzine ili drukčije su one koje nemaju brzinu c - valjda si to mislio, a ako nisi
onda kaži šta si mislio.

Šta tebi znače te "različite" brzine? Taj izraz si ti upotrebio pa ga i objasni!
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi21.03.2015. u 10:59 - pre 110 meseci
Satelit je na zapadnom horizontu.Prijemnik od njega "bježi" brzinom v zbog rotacije Zemlje.Tvrdiš da može detektovati samo brzinu impulsa c+v.Ako su satovi sinhronizovani,a u trenutku emisije impulsa imamo njihov razmak L,koliko vremena treba da prođe na prijemniku do registracije sigmala?Da li ti tvrdiš da je odakle računaš vrijeme t ?
Želiš promjeniti ovu računicu?Izvoli:


Pitanje nije shvaćeno što sam i pretpostavio.

Ako znaš napisati koliko je t po tvojoj računici napiši.Ako neznaš napiši da neznš.
Ostale odgovore kao naprimjer,"znam ali neću da napišem" mene ne interesuju.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi21.03.2015. u 13:23 - pre 110 meseci
Citat:
Diskriminanta:

Govorim upravo o tim tvojim različitim brzinama

Ne postoje "moje različite brzinie".
Brzine se razlikuju ili su iste po intenzitetu / smeru.
Ako kažeš "drukčiji" onda to nije ograničeno na kvantitativnu meru
pa nije jasno šta hoćeš da kažeš. Uvek se govori o "razlici brzina" u smislu matematičke operacija
pa otuda i "različite brzine". I taj izraz ne koristim samo ja već svi koji su bilo šta računali u toj oblasti.

Ne možeš reći "drukčije" jer nije definisana operacija koja će da ti daje klasu "drukčijih" brzina.
Razlika, proizvod, količnik, presek,... su definisane operacije i poznato je kako se dolazi do rezultata tih operacija.

Ako sam dobro razumeo hoćeš da kažeš da su "drukčije brzine" one brzine koje se razlikuju od brzine svetlosti u vakuumu (po intenzitetu).
Dobro, neka su to "drukčije brzine".


Dalje, na moju konstataciju
Citat:
Ali će "detektovati signale različitih brzina" pod uslovom da poseduju odgovarajuću energiju za navedenu izomerizaciju (EM zračenje talasne dužine 300-850 nm). Medjutim oko neće detektovati razlike u njihovim brzinama.

kažeš
Citat:
Diskriminanta:

To je samo pretpostavka koja nema eksperimentalni osnov.

Što je običan nonsens
1. Bilo da tvrdiš da je samo pretpostavka da će oko '"detektovati signale različitih brzina" pod uslovom da poseduju odgovarajuću energiju za navedenu izomerizaciju (EM zračenje talasne dužine 300-850 nm)'.
2. Bilo da tvrdiš da je samo pretpostavka da "oko neće detektovati razlike u njihovim brzinama".
Zato sam na to odgovorio
Citat:
Izvini, ali očigledno nisi upućen

Jer je tačno da će oko '"detektovati signale različitih brzina" pod uslovom da poseduju odgovarajuću energiju za navedenu izomerizaciju (EM zračenje talasne dužine 300-850 nm)'.
A tačno je i da "oko neće detektovati razlike u njihovim brzinama".

Onda si ti pokušao da izvrdaš izvrćući ono što sam napisao
Citat:
Diskriminanta:

Koji eksperiment pokazuje drukčiju brzinu svetlosti?

Što je takodje nonsenes koji nema nikakve veze s onim što sam napisao a ti osporavao.
Zato sam ti u nekoliko komentara dao priliku da detaljno obrazložiš svoj stav a što si ti iskoristio samo da potvrdiš nonsens o kome si pisao.
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi21.03.2015. u 13:39 - pre 110 meseci
Citat:
zzzz: Satelit je na zapadnom horizontu.Prijemnik od njega "bježi" brzinom v zbog rotacije Zemlje.Tvrdiš da može detektovati samo brzinu impulsa c+v.Ako su satovi sinhronizovani,a u trenutku emisije impulsa imamo njihov razmak L,koliko vremena treba da prođe na prijemniku do registracije sigmala?Da li ti tvrdiš da je odakle računaš vrijeme t ?
Želiš promjeniti ovu računicu?Izvoli:


Pitanje nije shvaćeno što sam i pretpostavio.

Ako znaš napisati koliko je t po tvojoj računici napiši.Ako neznaš napiši da neznš.
Ostale odgovore kao naprimjer,"znam ali neću da napišem" mene ne interesuju.


Dragi prijatelju Milane Kecmane, nemoj da mi podmećeš stvari. Merenja sa takvog satelita nema jer takav satelit ne postoji.
Tvoje pitanje sam u potpunosti shvatio - nema tu ništa zagonetno. Ako računam kao što ti računaš onda si ti u pravu,
Ali ja ne računam tako neispravno kao ti nego tačno.
I opet ću ti reći gde si pogrešio:
Krivo si sračunao put koji prelazi signal od satelita do kontrolne stanice.
Ti nisi ni svestan toga. U tome je tvoj problem.
Potsećaš me na relativiste koji brane STR a da joj ne poznaju elementarne osnove.
Tako je i stobom - ti braniš balističku (Ritz-ovu teoriju) a da ne znaš ili bar ne primenjuješ osnovne principe balistike.
Evo ostaviću ti tri dana da pokušaš da uočiš gde si pogrešio u sračunaavanju puta koji prelazi signal sa satelita.
Ako me zamoliš pre toga reći ću ti, ali ako ne zamoliš razmisliću da li da to kažem, ali ne zbog tebe , već zbog drugih.
I nemoj da se žestiš jer to je uglavnom smetnja zdravom rezonu.
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi21.03.2015. u 13:58 - pre 110 meseci
Citat:
hotchimney: Jer je tačno da će oko '"detektovati signale različitih brzina" pod uslovom da poseduju odgovarajuću energiju za navedenu izomerizaciju (EM zračenje talasne dužine 300-850 nm)'.

E pa nije tačno! Za ovo nemaš eksperimentalni dokaz. Ili ga navedi. I ne znam šta ti znače znaci navoda - koga ili šta ti citiraš?
Citat:
A tačno je i da "oko neće detektovati razlike u njihovim brzinama".

Ovo je besmisleno - to sam ti već rekao. Oko niti bilo koji uređaj za detekciju nema svojstvo detekcije brzine.
Oko detektuje svetlost strogo određene brzine a ne njenu brzinu. Možda ti je ovo teško da shvatiš , ali tako je.
Potrudi se da shvatiš.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi21.03.2015. u 15:42 - pre 110 meseci
Citat:
E pa nije tačno!

E pa tačno je da će oko '"detektovati signale različitih brzina" pod uslovom da poseduju odgovarajuću energiju za navedenu izomerizaciju (EM zračenje talasne dužine 300-850 nm)'.
Otvoriš knjigu pre podne i pročitaš slovo A.
Otvoriš knjigu u podne i pročitaš isto slovo A.
Otvoriš knjigu posle podne i pročitaš isto slovo A.

Da li se menjala brzina svetlosti?
Naravno. Gustina, vlažnost vazduha i drugo se menja u toku dana. Usled tih promena dolazi i do promena brzine prostiranja EM kroz vazduh.
Dakle, do oka su stizali EM talasi "različitih brzina" a oko je pravilno detektovalo signal odnosno očitalo tekst.
Sledi da je oko sposobno da detektuje signale različitih brzina prostiranja.


Takodje je tačno da "oko neće detektovati razlike u njihovim brzinama" jer će uvek videti isto slovo u istoj boji, obkiku i veličini.


Tvoje tvrdjenje
Citat:
Diskriminanta:

Oko detektuje svetlost strogo određene brzine a ne njenu brzinu.

apsolutno je netačno.
Prvo, do oka stižu EM talasi različitih brzina, kao što sam već objasnio. I ta brzina nema značaja za detekciju signala.
Drugo, brzina EM talasa ne utiče na izomerizaciju 11-cis-retinala u trans-retinal. Za izomerizaciju je potrebna odredjena energija a tu energiju poseduju EM talasi talasne dužine oko 500 nm (maksimum apsorpcije). EM zračenje talasne dužine manje od 300 nm uništava oko (radijacija) a isto tako uništava oko EM zračenje talasne dužine veće od 850 nm (toplota).

Nikakve veze to nema sa brzinom rasprostiranja EM talasa niti sa naivnim crtanjem kružnica po kojima navodno foton obigrava oko elektrona kao što si ti pokušao da predstaviš na tvom crtežu napred. To je obična naiva "kako mali Djokica zamišlja".

Možda ti je ovo teško da shvatiš , ali tako je.
Potrudi se da shvatiš.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi21.03.2015. u 16:28 - pre 110 meseci
Citat:
Diskriminanta
Ako me zamoliš pre toga reći ću ti, ali ako ne zamoliš razmisliću da li da to kažem, ali ne zbog tebe , već zbog drugih.
I nemoj da se žestiš jer to je uglavnom smetnja zdravom rezonu.


Nema govora niti razloga da se ja ljutim ili žestim.Nešto sam jače naglašavao jer mi se učinilo da ne shvataš šta ja pitam.Prihvatam da svako ima pravo na svoje mišljenje.

Taj odgovor koji sam tražio ti si već ranije dao.Pomislio sam da si možda pronašao neko alternativno tumačenje i račun jer se onaj prethodni ne slaže sa eksperimentima.
Da se podsjetimo:

08.02.2015. u 14:55 –Dane je napisao:
_____________________"
Međutim ako je satelit na istočnom horizontu onda na jednak način možemo smatrati da se prijemnik približava relativnom brzinom v prema satelitu sve dok ne pređe rastojanje d.Dakle u tom trenutku postoji promena rastojanja između prijemnika i satelita odnosno postoji relativna brzina u smeru njihove spojnice.
Da bi prijemnik mogao detektovati signal sa satelita onda taj signal mora imati brzinu c u odnosu na prijemnik što znači da taj signal mora biti emitovan sa satelita brzinom c-v jer se satelit i prijemnik približavaju brzinom v.(c-v+v=c).Ako zanemarimo dužinu pomaka d onda je vreme od emisije signala pa do prijema t=l`/(c-v).
Analogno zaključujemo i za satelit na zapadnom horizontu.t=l`/(c+v).
(Ovde nisu analizirane još neke stvari od manje važnosti.)
_____________________"

Ali u slučaju ako ne zanemariš d, (d=vt), onda ćeš imati .Niti u jednom od ova dva slučaja račun se ne slaže sa eksperimentalnom vrijednošću.

Ali zato se račun odlično slaže,što se lijepo vidi u datim radovima (linkovima).
Ako ostaješ pri ovakvom računu,ti ne priznaš rezultate mjerenja i standardnu proceduru koju koristi GPS tehnologija.Dakle,ili jare ili pare.Oboje ne može.

________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi21.03.2015. u 16:58 - pre 110 meseci
Citat:
zzzz
Ako ostaješ pri ovakvom računu,ti ne priznaš rezultate mjerenja i standardnu proceduru koju koristi GPS tehnologija.Dakle,ili jare ili pare.Oboje ne može.


Naravno da ostajem pri ovakvom računu za satelite koji se kreću tako kao što je prikazano, ali to je bio principijelan prikaz
za kretanje satelita kakvo ne postoje stvarno. Ne postoje sateliti koji se samo udaljavaju ili samo približavaju kontrolnoj stanici.
Prema tome nije tačno da su vršena merenja sa takvih satelita.
Ja priznajem merenja koja su vršena sa stvarnih satelita, a tu je velika razlika. Radi se o tome što ti se računica ne slaže ni po
balističkoj teoriji. Promakla ti je jedna vrlo važna stvar. Kad ti kažem bićeš možda ljut na samog sebe. Videćeš.
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi21.03.2015. u 17:28 - pre 110 meseci
Citat:
hotchimney:

E pa tačno je da će oko '"detektovati signale različitih brzina" pod uslovom ....

Pa navedi dokaz. Koji eksperiment je to pokazao? Pričaš priče!
Citat:
Prvo, do oka stižu EM talasi različitih brzina, kao što sam već objasnio.

Ništa ti nisi objasnio. Osnovna karakteristika elektromagnetskih talasa je brzina c.
Talasi "različitih" brzina nemaju brzinu c pa prema tome nisu elektromagnetski.
Ovo su osnovne stvari koje treba da naučiš. U protivnom bolje ti je da "šutiš"
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi21.03.2015. u 22:17 - pre 110 meseci
Pa ti stvarno nemaš pojma.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi22.03.2015. u 09:51 - pre 110 meseci
Citat:
Diskriminanta:... Ne postoje sateliti koji se samo udaljavaju ili samo približavaju kontrolnoj stanici.
Prema tome nije tačno da su vršena merenja sa takvih satelita.
Ja priznajem merenja koja su vršena sa stvarnih satelita,.....


Niko te nije pritisnuo da priznaš čak ni ona mjerenja koje redovno i svakodnevno vrše zaposleni u GPS.Ako si pročitao http://www.ccsenet.org/journal...r/article/viewFile/41256/22655 ,a vidim da nisi, imaš na stranici 2 sliku 1.Prikazan je račun za relativnu brzinu ako je satelit iznad horizonta za neki ugao.
Tvoja slika uz račun je traljava.Ali opis modela je korektan.Imaš satelite na istočnom ili zapadnom horizontu,ili približno tu.Imaš rotaciju Zemlje sa prijemnim stanicama na njoj brzinom v od zapada ka istoku.Imaš informaciju o trenutnoj udaljenosti satelita od stanice.Ništa bolje nemaju niti ovi u GPS službama.Ali oni imaju atomske satove,a ti nemaš.Ali zato ti imaš jaču logiku i bolja računska predviđanja za vremenske anomalije.Neka oni objese mačku o rep svoja mjerenja.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi24.03.2015. u 16:10 - pre 110 meseci
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi24.03.2015. u 16:19 - pre 110 meseci
Citat:
hotchimney:
Pa ti stvarno nemaš pojma.


Imam sreću što me totalna neznalica ne hvali.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi24.03.2015. u 17:46 - pre 110 meseci
Ti nastavljaš da se igraš reči.
A u stvari si običan ignorant koji
ne samo da ništa ne znaš
već nećeš ni da učiš.

Da i malo imaš digniteta
ti bi se zapitao šta sam ti to napisao u vezi oka.
I pokušao bi da pronadješ relevantne izvore i da to malo proučiš.
Da si proučio odgovarajuću materiju u vezi oka kao detektora signala
ne bi pisao budalaštine.

Od neznalice je gori umišljeni sveznalica koji u svojoj lažnoj veličini
nalazi opravdanje da ne uči.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi25.03.2015. u 00:25 - pre 110 meseci

Najprije u računu kažeš da se može zanemariti d=vt (a to je oko ogromnih 40 metara),a sada canjkaš da treba uobziriti i ugao aberacije koji iznosi oko 3 lučne sekunde.

Procjena greške:Neka je ,vrijeme je tada oko .Pa je ,Sad izračunajmo po tvojoj formuli

Ovo jeste veće od L+vt za oko 1 mm.Tvoj prijedlog GPS službe neće prihvatiti ozbiljno.

Umjesto ovog naklapanja hajde pronađi onaj svoj račun sa grafikonom gdje se EM talasi međusobno prestižu.Nešto kao što je ovdje napravio Vladimir I. Sekerin http://www.datasync.com/~rsf1/sekerin.htm

Ja sam probao pa ne ide.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi25.03.2015. u 07:53 - pre 110 meseci
Citat:
zzzz:
Najprije u računu kažeš da se može zanemariti d=vt

Gde sam ja rekao da se vt može zanemariti? Ovo je čista laž! Sa lažima ne možeš ništa dokazati. Ti hoćeš da se zanemari
mnogo više a to je brzina satelita vskoja je skoro sedam puta veća od obodne brzine Zemlje v na ekvatoru, a da
ne govorimo o tom odnosu na drugim geografskim širinama kao, na primer, u blizini polova gde je taj odnos mnogo puta veći

To nije aberacija, ako hoćeš pokazaću ti crtežom gde grešiš. Ako bi to bila aberacija onda bi put signala bio L + vt, a to nije tačno

Smer kojim putuje signal do stanice nije smer s - s a ti računaš da jeste. Da li je dužina puta signala do stanice jednaka L + vt
ili je dužina puta signala ovo:

Zašto ne negiraš taj koren? Ako je to tačno zašto taj izraz nikad nisi upotrebio?
Izmislio si satelit koji miruje u tvom referentnom sistemu, a GPS satelit ne miruje ni u jednom inercijalnom referentnom
sistemu i onda nesvesno lažeš da su vršena merenja sa tvog nemogućeg satelita.
Ne primenjuješ principe balistike a braniš balističku teoriju...

Ovaj moj izraz za dužinu puta signala (pošto ga ne negiraš) kao i originalnu sliku bez tvojih komentara, pošalji ti GPS kancelariji i
potpiši se kao da je to tvoje delo (jer ti očigledno voliš da se kitiš tuđim perjem što je evidentno i na tvom "Din studiju") pa da vidimo
šta će da kažu.

Ja ne branim moju pretpostavku na takav način i neću se protiviti istinitim dokazima, ali lažnim moram.


[Ovu poruku je menjao Diskriminanta dana 25.03.2015. u 09:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi25.03.2015. u 08:14 - pre 110 meseci
Bezvredne poruke raznih SuperMudatora, koji ne znaju šta su elektrmagnetski talasi i zašto je Maxwell svetlost proglasio
delom elektromagnetskog spektra, od sad pa nadalje tako ću i tretirati - kao bezvredne.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi25.03.2015. u 10:59 - pre 110 meseci
Citat:
Diskriminanta:

zašto je Maxwell svetlost proglasio
delom elektromagnetskog spektra

Pa zašto je?
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Ajnštajnovi aksiomi25.03.2015. u 11:23 - pre 110 meseci
Neko se prepoznao!
Moja poslednja poruka se ne odnosi na SuperModeratore nego na SuperMudatore.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: Ajnštajnovi aksiomi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 36508 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.