Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kanalizacija mokrog cvora

elitemadzone.org :: TechZone :: Kanalizacija mokrog cvora

[ Pregleda: 3535 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.crnagora.net.



+29 Profil

icon Kanalizacija mokrog cvora30.01.2015. u 07:54 - pre 112 meseci
Pozdrav svima,

Moze li neko da prokomentarise "majstorsko" resenje kanalizacije mokrog cvora na slici?
http://postimg.org/image/4z3v75dpn/
http://postimg.org/image/rz5x5qm5n/

Ukratko, wc solja i kada (u buducem ozidana tus kada) su zamenjene mestima,
i dato resenje kanalizacije je posledica rokade sanitarija (slivnici su u podu oko zidica tus kade, blizi wc solji, koji
treba da skuplja vodu sa poda u slucaju poplave, i udaljeni, koji treba da skuplja vodu iz buduce tus kade).
Pitanja su sledeca:

- da li ce slivnici u podu da funkcionisu normalno, s obzirom da su plitki (sirenje neprijatnih mirisa i sl)?

- da li je raspored kanalizacionih izvoda tehnicki ispravan, s obzirom da je wc solja "ispred" slivnika u podu, tj.
s obzirom da je izvod za nju udaljeniji od kanalizacione vertikale?

- kako problemi sa wc soljom (zagusenje i sl.) mogu da uticu na rad slivnika u konkretnom slucaju?

- da li je izabrani plitki slivnik dovoljan da pokupi vodu pri intenzivnoj upotrebi tus kade (linijski slivnik kosta 200 evra?!)

Takodje me interesuje moze kako se radi hidroizolacija slicnih slivnika, planiram da uradim polimercementnu HI preko teraca na koji cu da zalepim keramiku?

Unapred zahvalan,
tpd
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Kanalizacija mokrog cvora30.01.2015. u 23:08 - pre 112 meseci
Ja nisam strucnjak za ove instalacije, ali napisacu moje misljenje:1. Cini mi se da si slivnike ugradio direktno na odvod iz WC solje. Ako je to tako (na slici se meni tako cini), to je sigurno greska, jer ce voda pod pritiskom ( i sadrzaj) usled slobodnog pada da se izliva iz njih. Slivnike si trebao ugraditi u vertikalni vod, da sadrzaj pada pored otvora cevi slivnika, jer slivnik sigurno nije "nepovratni ventil". 2. Svaki slivnik je onoliko efikasan koliko mu se omoguci funkcija, tj. ako postoji nagib poda prema njemu, da bi se voda sa poda slivala ka njemu. 3. Plitki slivnici...pa sobzirom da se proizvode, sigurno su dobri, ne bi se valjda pravili da ne valjaju. Ne verujem da propustaju neprijatne mirise, u njima uvek ima malo vode, i imaju neku vrstu sifona. Ali...ako mi se cini, onako kako se cini, ono povezivanje direktno na odvod solje je "katastrofa"...
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.crnagora.net.



+29 Profil

icon Re: Kanalizacija mokrog cvora31.01.2015. u 01:04 - pre 112 meseci
Nije bas katastrofa, praktikuje se kad nema izbora.
Greska u danom slucaju je to sto je majstor umesto kose koristio T racvu, sto
ce morati da ispravi i vec je o tome informisan. Vise ljudi mi je potvrdilo
da je to glavni nedostatak izvedene kanalizacije, uzgred su mi preporucili upotrebu suvih slivnika umesto
jeftinih, za koje sam se odlucio usled nedostatka sredstava. Linijski slivnici su idelani,ako izuzmemo cenu od 200 evra i vise po komadu. Koliko para - toliko muzike!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kanalizacija mokrog cvora

[ Pregleda: 3535 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.