Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 130262 | Odgovora: 466 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 02:47 - pre 110 meseci
Mislim da ne treba trositi reci o haosu, prljavstini i sveukupnoj odvratnosti naseg glavnog grada. I sada kad se konacno javio neki projekat da to sve promeni i napravi neko mesto gde ce dolaziti ljudi i raditi javlja se nakakva Akademija Arhitekata da to sve ospori.

Ja ne znam gde su oni do sad bili ?!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 06:02 - pre 110 meseci
Mislim da je naslov odlicna preporuka za povratak na selo.Bio bi red.
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 07:07 - pre 110 meseci
Citat:
Braksi
Ja ne znam gde su oni do sad bili ?!



Bili su zauzeti resavanjem problema vas Vojvodjana iz Vojvodjanske ulice.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 07:11 - pre 110 meseci
Tu smo da pomognemo
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 07:37 - pre 110 meseci
Beograd je sasvim čist grad, posebno centralni gradski deo, gde ulični čistači rade od jutra do ponoći. Imao sam prilike, pa sam obišao i Hamburg, i Berlin, i Rim, i prag i još mnoge Evropsle prestonice. Ništa Beograd nije prljaviji.

Meni Beograd ni malo nije odvratan.
"Sveukupna odvratnost" je subjektivni osećaj. Meni lično, kad se vraćam u Bgd srce zaigra od sreće kad izdaleka vidim Avalu i Toranj. :)

Beograd iz godine u godinu beleži rast priliva starnih turista. Zašto što je prljav i odvratan ? Ne bi rekao.

Da li Boegrad može biti još lepši, i još bolji i još zanimljiviji i još čistiji ? Može.

Putuj igumane i ne brini za manastir.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 07:50 - pre 110 meseci
Citat:
Java Beograd:Beograd iz godine u godinu beleži rast priliva starnih turista. Zašto što je prljav i odvratan ? Ne bi rekao.

stranih turista, tacnije mladih Hrvata i Slovenaca koji dolaze u Beograd da se isponapijaju po splavovima uz Granad-pevaljke!
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 08:08 - pre 110 meseci
Kome se ne dopada, može da se odseli, ili da ne dolazi ovde.
Nešto se niste prihvatili za temu :
http://www.elitemadzone.org/t483000-Kako-da-budemo-lepsi-cistiji
i zasukali rukave!
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 08:26 - pre 110 meseci
Citat:
Java Beograd:
Beograd je sasvim čist grad, posebno centralni gradski deo, gde ulični čistači rade od jutra do ponoći. Imao sam prilike, pa sam obišao i Hamburg, i Berlin, i Rim, i prag i još mnoge Evropsle prestonice. Ništa Beograd nije prljaviji.

Meni Beograd ni malo nije odvratan.
"Sveukupna odvratnost" je subjektivni osećaj. Meni lično, kad se vraćam u Bgd srce zaigra od sreće kad izdaleka vidim Avalu i Toranj. :)

Beograd iz godine u godinu beleži rast priliva starnih turista. Zašto što je prljav i odvratan ? Ne bi rekao.

Da li Boegrad može biti još lepši, i još bolji i još zanimljiviji i još čistiji ? Može.

Putuj igumane i ne brini za manastir.


Java, izvini.

Izvini sto sam dosao da kritikujem TVOJ Beograd. Verujem da za tebe nema boljeg mesta, jer i Miroslavu Ilicu je njegovo selo lepse od Pariza, a Zmaju Sipovo od Beograda.

Recimo ja kad dolazim u BG nekad sam jos mogao da dodjem i vozom, sada vise ne posto zeleznica Srbije ne postoji. To me je spaslo gledanja ciganske mahale izmedju stanica NBG i BG. Medjutim izlazak iz autobusa isto kao i izalzak iz voza desava se na istom mestu. Teheran.

Levo ili desno ? Hocemo levo u picin park pa uzbrdo kroz smrdljivu pijacu ili mozda levo uz Nemanjinu ? Pijaca usred prestonice. Isuse. Pa to stvarno nisam video nigde.

Ne znam cemu su ostavljene one rusevine u Kneza Milosa ? Da bi se istraumirali Amerikanci ?
....

I sada je neko dosao da napravi svetski grad gde ce dolaziti ljudi da zakljuce posao i trguju i evo ti Akademije kaze NE ! Kazu, nije njih niko nista pitao. O fala q da VAS niko nista nije pitao jer dok ste bili pitani napravili ste haos grad.


 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 08:30 - pre 110 meseci
Citat:
branko tod:
Kome se ne dopada, može da se odseli, ili da ne dolazi ovde.


haha. Tipicno razmisljanje balkanske svinje kojoj je savrseno lepo u svom brlogu i sta ko tu treba da se menja.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 08:39 - pre 110 meseci
Picin park? Jesi li prošao skoro njime? Jesi li video kako izgleda?
Pijaca usred prestonice? Ne jedna nego bar tri. U čemu je problem, gadiš se hrane sa pijace, ona u supermarketima ti je čistija? Ili seljacima sa Zelenog venca nije mesto u sred prestonice, treba ih zadržati na nekoj trošarini?

OK je kad neko ima dobronameran pristup, ali ovo tvoje je pljuvanje bez pokrića.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 08:44 - pre 110 meseci
Braksi..Mislis da pored mnogo stvari koje nedostaju gradu,treba da se opterecujem fejk projektom.

Pazi da ne sazidaju podzenmu garazu,znas,nije podvodno zemljiste.Gde ces ti saobraja da preusmeris iz tolikog "grada" ,vodenog.

Zabole mene za to njesra koje nikad nece ni biti zavrseno.I koji vam je mandrak,vi koji iz inostransta projektujete neku frustraciju

i brigu a bitno kada ti dojdes da bude svilen tepih.

Nemoj dolaziti uopste.Pazi njega,pijaca u centru grada.Jok,u Zanzibaru ce biti zajedno sa karanfilicima.

Ne svidja ti se,sikter.Inace turska rec.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 08:48 - pre 110 meseci
Citat:
Braksi:Java, izvini.
Izvini sto sam dosao da kritikujem TVOJ Beograd. Verujem da za tebe nema boljeg mesta, jer i Miroslavu Ilicu je njegovo selo lepse od Pariza, a Zmaju Sipovo od Beograda.

Neme potrebe da se izvinjavaš. Pišeš kulturno i razborito, i to svakako pozdravljam. Dok god nema ličnih uvreda, diskusija je dobrodošla. A diskusija ima smisla samo ako diskutuju neistomišljenici.

Jeste, u pravu si. Predeo oko železničke i autobuske je svojevrsno ruglo grada. Tako je, nema dileme. Sva sreća, uspeli su da izbace kamionski saobraćaj, pa je sad kudikamo bolje.

Upravo se radi i na projektima izmeštanja autobske (koja je tu "privremeno", već duže od 50 godina) i železničke. Malo li je ?

S druge strane, pogrešno je da kažeš da "za mene nema boljeg mesta". Ima. Kao što sam već napisao, stvarno sam proputovao dosta po Evropi. I video da rugla postoje i u drugim velikim i bogatim gradovima Evrope. (Da ti ne pričam šta sam video u Bukureštu )

Živeo samo godinu dana u Hamburgu, i meni lično je Hamburg bolje mesto za život. Zavoleo sam taj grad. Berlin, na primer, mi se nije primio za srce.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 08:51 - pre 110 meseci
Sta ce pijaca u sred grada ? Gde to ima ?

Eto bas neki dan reportaza, Novak posetio pijacu i pazario. Nadrealno. Najbogatiji Srbin, ali ne, ide na pijacu da kupi luka i "malo poprica" sa seljacima. Steta samo sto nije ostavljeno parce livade, pa da moze da se legne na travu ispod koze i da se pije friskog mleka.

Ja znam da je u celoj Evropi naglo brzo i mnogo ljudi sa sela otislo u grad i da im fali kontakt sa zavicajem, ali zato se odvoji jedan dan u mesecu ili nedelji i neki prostor, moze to da bude i Trg Republike i neko vreme, gde se napravi pijaca i ljudi istrguju ako sta imaju.

Pazi, ali svaki kvart ima svoju pijacu. Kao u srednjevekovnoj Aziji.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 08:51 - pre 110 meseci
Vidi, svinje žive i u drugim državama. Mogu one da budu i namirisane,
ali su i dalje samo svinje. Ne bi bile svinje da su se uključile u temu koju
sam pokrenuo sa željom da bude bolje i lepše. Avaj, samo moje puste
nade, ali nisam nikog vređao kao što ti to radiš. Tebi se ne dopada ovde,
tebi se gadi jer živiš u boljem svinjcu, pa nemoj da dolaziš ovde. A ako
baš hoćeš da dođeš ponesi nešto metli kao donaciju.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 09:03 - pre 110 meseci
Tržnica Dolac je udaljena 100 metara od Zagrebačke katedrale, strogi centar

https://www.google.rs/maps/@45.813718,15.9782271,17z




Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 09:13 - pre 110 meseci
Citat:
Eto bas neki dan reportaza, Novak posetio pijacu i pazario. Nadrealno. Najbogatiji Srbin, ali ne, ide na pijacu da kupi luka i "malo poprica" sa seljacima. Steta samo sto nije ostavljeno parce livade, pa da moze da se legne na travu ispod koze i da se pije friskog mleka.


Braksi,sto ubacujes Novaka i tu pricu sa kozama.Meni su na mesto mostarske petlje srusili kucu,GDE SAM RODJEN.Mene,svi ti dodjosi opasno nerviraju.

A znas zasto?Kada dodju misle da je BG isto to dvoriste za duvanje nosa,bacanje djubreta,lupanje.Tacno ih prepoznas,trce niz stepenice,misle dvoriste

ONO,ostavljeno.Ti se ponasas isto kao ovde.Postoje neka pravila a kulturu nosis iz kuce.Neka doje ko god hoce,ali se ponasaj normalno a ne kao neka

iskompleksirana stoka.

Iskreno i ne znam ko se pobunio ali zidati na tom mestu sa ovakvom infrastrukturom blizu centra,kolaps.Znaci hop,svi na autoput,ponovo.

Sto se tice prljavstine ? Bulevar,27 marta ( po starom za mene)Slavija,Terazije,Skupstina,Takovska,Nemanjina,Kalemegdan,Dusanova,

Cubura,Karadjordjev park,gde je tu prljavstina?

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 09:15 - pre 110 meseci
Zagreb je inace uzorit grad. Isto sxxxxx drugo pakovanje.

Mi mo strasno prljavi druze pukovncie Branko. To ne treba kriti. I ne treba ici u Skandinaviju i CH dovoljno je otici do Segedina i odmah se oseti civilizacija. Sve mirno i pristojno.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 09:19 - pre 110 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
Eto bas neki dan reportaza, Novak posetio pijacu i pazario. Nadrealno. Najbogatiji Srbin, ali ne, ide na pijacu da kupi luka i "malo poprica" sa seljacima. Steta samo sto nije ostavljeno parce livade, pa da moze da se legne na travu ispod koze i da se pije friskog mleka.


Braksi,sto ubacujes Novaka i tu pricu sa kozama.Meni su na mesto mostarske petlje srusili kucu,GDE SAM RODJEN.Mene,svi ti dodjosi opasno nerviraju.


Idealan Beograd po LJ:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 09:27 - pre 110 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Sto se tice prljavstine ? Bulevar,27 marta ( po starom za mene)Slavija,Terazije,Skupstina,Takovska,Nemanjina,Kalemegdan,Dusanova,

Cubura,Karadjordjev park,gde je tu prljavstina?

Na zidovima. Tamo gde nije otpala fasada. Ali bolje da ne blenes previse u zidove da ne polomis nogu u nekoj rupi na trotoaru.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope07.04.2015. u 09:32 - pre 110 meseci
Citat:
Braksi:
Zagreb je inace uzorit grad. Isto sxxxxx drugo pakovanje.

Mi mo strasno prljavi druze pukovncie Branko. To ne treba kriti. I ne treba ici u Skandinaviju i CH dovoljno je otici do Segedina i odmah se oseti civilizacija. Sve mirno i pristojno.

Nisam ja vojno lice, možda si ti onako , u duši pukao. Ja nisam prljav, dvorište oko zgrade
čistim i tetošem. Papiriće turam u džep, kada se moj pas Leo pokaki na ulici vadim kesu da
skupim. Ja sam rođen u Bgd i ja ga čuvam, a ako si ti prljav popravi se. I kod mene na Čuburi
je sve mirno i pristojno. I prilično čisto. Peru ulicu jednom nedeljno, a uličica mala 20 kuća.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Beograd jedna od najruznijih prestonica Evrope

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 130262 | Odgovora: 466 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.