Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Voznja po Srbiji sa zoll tablama

elitemadzone.org :: AutoZone :: Voznja po Srbiji sa zoll tablama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21062 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Voznja po Srbiji sa zoll tablama10.04.2015. u 12:01 - pre 109 meseci
Citat:
pctel:
zato sto je vozilo kombinacija teretnog i krana, pa mu oni tu sad mere duzinu, sirinu, visinu i tezinu radi zadovoljenja birokratsih potreba a onda 3 nedelje nesto razmisljaju pre nego sto izdaju papir na kom pise da li je to teretno vozilo ili radna masina. Imao sam slicno iskustvo sa vozilom koje je bilo kombinacija teretnog kombija i hidraulicne platforme i taj smo najnormalnije vozili do isteka Zoll tabli, doduse za njegove potrebe, jer je morao nekoliko puta u servis, svaki put kad primete da neka sijalica ili sraf nisu identicni kao fabricki, pa smo terali i kod autolakirera da ga napravi da bude kao nov mada nam to niko nije trazio... Tada nam niko nije zavirivao u teretni prostor niti pitao sta vozimo, policija bi samo proverila kada istice osiguranje Zoll tabli i pustila nas da nastavimo dalje. Pretpostavljam da je to propisima sve tako dozvoljeno,



Birokratija je birtokratija...zato neko pronalazi "vezu" da bi se ubrzao proces...Ali procedura mora da se ispostuje. Propisom je dozvoljeno da se vozi sa zoll tablicama, kao i probnim, u smislu prevozenja vozila do tehnickog pregleda, majstora i sitne potrebe (kod auotomobila) do isteka vaznosti, ali ne i obavljanje privredne delatnosti, jer to direktno moze uticati na bezbednost trecih lica u saobracaju. Sta mislis, nesto otkaze na vozilu ili kranu i strada neki radnik, prolaznik,...kako to objasniti da neko strada od vozila koje nije ni trebalo da se tu nalazi...Na stranu tvoja direktna odgovornost, ali da li mislis da je neko toliko lud da preuzima toliku posrednu odgovornost od lica koja treba da zavrse birokratiju...Znaci, ti si tehnicki neispravan dok se to ne dokaze, i nemas prava rada na takvom vozilu dok se to ne dokaze atestima i registracijom. Medjutim, tesko mi je da kazem, ali ovo je Srbija i sve je moguce, mito, korupcija, kumovske i bratske veze,..Sve sto u normalnim zemljama ne mozes ni zamisliti kao moguce, u ovoj "zoni sumraka" sve je relativno...
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Voznja po Srbiji sa zoll tablama10.04.2015. u 14:15 - pre 109 meseci
Citat:
pctel:
OK, hvala na odgovorima, ali realno nista nisu pomogli, jer i dalje imam dilemu, tj. trilemu:
- angazovati prevoznika dok moj kamion stoji parkiran, verovatno najskuplja opcija + okolina ce me smatrati za magarca jer misle da vozilo moze da se koristi do isteka osiguranja, ali cu moralno i pred zakonom biti potpun potpuno "cist"
- voziti to svojom kamionom, ako se to ispostavi kao prekrsaj verovatno platiti manju kaznu od cene usluge prevoznika a ovoga sa magarcem nema
- angazovati policajca kao vozaca na nekoliko dana, to u startu odvraca kolege saobracajce od razmisljanja da li je to prekrsaj ili nije i od pokusaja da izvuku neki mito, ali angazovanje policajca kao vozaca samo po sebi moze da lici na mito

Nekako mi ova druga opcija najrealnija. Ja radim svoj posao, policija radi svoj, ako nesto napisu bice placeno i svi zadovoljni.



Sta tebe briga sta ce okolian da misli?! Ako oni misle da moze, neka rade tako, a ti radi kako je po zakonu.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+288 Profil

icon Re: Voznja po Srbiji sa zoll tablama10.04.2015. u 15:36 - pre 109 meseci
Ne igraj se da ti oduzmu kamion
bolje pomeri rokove za 2,3 nedelje i plati penale nego da imas veliki problem to ti je prijateljski savet.
 
Odgovor na temu

aleksandarzz
Aleksandar Živković
Šped plus
Veliko Gradište

Član broj: 257099
Poruke: 159
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Voznja po Srbiji sa zoll tablama10.04.2015. u 15:48 - pre 109 meseci
Ne može ti niko oduzeti vozilo kad platiš carinu i PDV, niti možeš dobiti carinski prekršaj zbog toga.
Pretpostavljam da ni po ZOBS-u nisi u prekršaju dok važe tablice.
Ostaje ti "samo" privredni prestup za koji sam ubedjen da postoji, tim pre što ti je Žarko napisao i po kom zakonu.
Što ne probaš sa nekim iz AMSS da vidiš šta će ti dodatno tražiti za homologaciju? CoC ili potvrda proizvođača mogu taj postupak značajno da ubrzaju.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Voznja po Srbiji sa zoll tablama10.04.2015. u 15:57 - pre 109 meseci
pajapop@ mozes vozilo da koristis za obavljanje privredne delatnosti samo ako to vozilo ne ucestvuje u saobracaju.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Voznja po Srbiji sa zoll tablama14.04.2015. u 14:09 - pre 109 meseci
drugar uzeo zoll tablice i vozio se sa njima dok su vazele bez ikakvih problema.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Voznja po Srbiji sa zoll tablama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21062 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.