Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?

elitemadzone.org :: MadZone :: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 50347 | Odgovora: 182 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

la.linea

Član broj: 330437
Poruke: 98



+151 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 17:01 - pre 104 meseci
Citat:
cika dacha: la.linea@ Bas me zanima iz koje stranke su ti gradjani ?!

Ne znam i suštinski nije ni bitno. Zašto bi neko morao biti u bilo kojoj stranci da bi protestovao protiv nečega što smatra prevarom?
Recimo, ja nikada nisam bio u bilo kojoj stranci i neću ni biti a protestovao sa par puta kada sam smatrao da treba glasno izneti neslaganje sa odeređenim činjenjem.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9505
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 17:46 - pre 104 meseci
Svi svakako znaju da ja nikako ne mogu biti partijski bot, niti sam neko ko podržava trenutni režim.

Ali, dajte ljudi, bar trunke realnosti:

Dakle na stranu ugovor i politika. Samo realnost.

1. Na najlepšem delu reke Save, neposredno pre ušća, geometrijski u centru grada (između Beograda i Novog Beograda) više od 50 godina stoji i taloži se đubre, olupine, krš, lom. Em je ružno, em zagađuje em opasno. Niko se za tih 50 godina nije setio da očisti reku, makar samo radi ekologije. Jok. Ni jedna vlast to nije videla. Od Tite, preko Zlobe, do Koštunice i Tadića.
Ali, ne samo to, nego niko od ovih sadašnjih dušebrižnika koliko juče nije demonstrirao nešto kao "očistite reku" ili štagod slično. Jok.

2. Na ogromnoj površini, opet u geometrijskom centru grada, mnogo decenija bili su magacini, betonjerke (ej !?), gomile šuta, đubreta. Legalnih i nelegalnih objekata. Svašta ! Em je ružno, em zagađuje.. Niko se za tih 50 godina nije setio da to raščisti, da kaže "majkumu, pa ne može betonjerka u centru grada". Ne mora soliteri, ovoono. Makar da se neko setio da očisti, pa, eto, neka je makar park napravio. Ono - za šetnju.
Ali, ne samo to, nego niko od ovih sadašnjih dušebrižnika koliko juče nije demonstrirao nešto kao "očistite ruglo" "hoćemo park", "hoćemo šetalište" ili štagod slično. Jok. Svima je bilo potaman.

I sad, pojavio se neko ko je rešio da očisti vnago, da očisti reku, da betonjerku premesti tamo gde logično može da posluje.

Eeeeee... Ali nećemo mi to. Zato masa demonstrira danas "vrati nam našu žabokrečinu" "Vrati nam olupine na ušću reke, hoćemo da trunemo zajedno sa olupinama !"

Povod ? Nebitan. Šatro ugovor loš. "Neko će da zaradi, a mi hoćemo da svi zajedno trunemo u bedi. "
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 17:54 - pre 104 meseci
Bravo javo covece iz naroda. Ispostovao si sablon prosecnog vodjinog podanika.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 18:00 - pre 104 meseci
Java@ U pravu si!

la.linea@ Iz aviona se vidi clanska karta zute boje tih ''slucajno'' okupljenih gradjana !
 
Odgovor na temu

la.linea

Član broj: 330437
Poruke: 98



+151 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 18:23 - pre 104 meseci
Citat:
cika dacha: la.linea@ Iz aviona se vidi clanska karta zute boje tih ''slucajno'' okupljenih gradjana !

Možda si u pravu, ja to ne znam. Već sam rekao, vreme je najbolji sudija. Ja nemam ni jednu pouzdanu informaciju da bi mogao reći da je sve velika prevara ili da je posao veka.
Svako ima svoje interese i svoje argumente.
Ono što čujem, i pre tendera, sigurno je da će glavni za elektro radove biti "Energotehnika Južna Bačka!, firma kojoj se nameštaju tenderi poput poslova u RB "Kolubara" i RTB "Bor". Znači milionski poslovi a sve zbog.....?
Rekoh, vreme je najbolji sudija pa da sačekamo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9505
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 18:25 - pre 104 meseci
Citat:
jnk:Bravo javo covece iz naroda. Ispostovao si sablon prosecnog vodjinog podanika.
I to je sve šta umeš da kažeš ?
Ništa konkretno ? Tipa: "bravar je bio bolji" ? Ili "I Tadić je 'teo da to sredi ali nije imao vremena". Ili bilo šta drugo.

Samo ovo "Java podanik" "Javi smrde noge a guz'ca mu slana".

Evo malo da se prisetimo olupina i fizičke i mentalne žabokrečine.

Edit:
Samo mala napomena za one koji nisu iz Beograda, ili jesu ali nisu šetali desnom obalom Save (samo bi lud tu šetao) Ovako je bilo na samo 100m od sajma.





[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 27.09.2015. u 19:37 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 18:37 - pre 104 meseci
Citat:
Java Beograd: I to je sve šta umeš da kažeš ?
Ništa konkretno ? Tipa: "bravar je bio bolji" ? Ili "I Tadić je 'teo da to sredi ali nije imao vremena". Ili bilo šta drugo.

Samo ovo "Java podanik" "Javi smrde noge a guz'ca mu slana".


Bojim se da su i tvoji argumenti slabi. Samo zato što nešto nije sređeno, ne znači automatski da se mora sređivati po svaku cenu. Mislim, ja nisam iz Beograda, sasvim mi je svejedno ako će vam na svakom ćošku biti po jedan 300-metarski hipermarket, daj pet što kaže onaj iz filma. Evo šta su pre neki mesec izjavile arhtekte na primer: http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...aviti-projekat-Beograd-na-vodi
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 18:57 - pre 104 meseci
A ima li neko od tih arhitekata sa linka resenje? Mislim, ne bolje nego resenje uopste. Ali da nije bazirano na standardnoj varijanti cekanja od po nekoliko decenija za obican potpis pa cak i paraf - sto je bila praksa do sada.

Tako se pricalo i o Mostu na Adi pa se sad vidi sva benefit tog istog mosta. Ja licno ne verujem da ce Beograd Na Vodi moci da se ostvari onako kako se reklamira, a narocito u okviru bilo kog roka koji se pominje ali resavanje onoga sto Java pominje, koje izgleda da pocinje (bar tako su neke naznake i interne informacije), je nesto sto je ok .


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 19:01 - pre 104 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ali, dajte ljudi, bar trunke realnosti:

Dakle na stranu ugovor i politika. Samo realnost.

To tako moze s privatnom imovinom , s drzavnom jok.

I mojne te price o ciscenju otpada kad je jedini motiv dizanje spomenika.
Djilas sebi podigao

pa 'oce i Vucic sebi jedan

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9505
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 19:04 - pre 104 meseci
@ Miroslav Jeftić
Slučajno znam za tu grupu arhitekata. Pola od navedenog sa linka nije tačno, od ostatka, polovina je poluistina, od ostatka polovina se svodi na ličnu percepciju i mišljenje. Ostaje ponešto što je smisleno.

Sa tobom se slažem: ne mora i ne sme "po svaku cenu". Ali, nekako osećam da bi se gomila današnjih dušebrižnika našla da protestuje ma šta da je zamišljeno, ma šta da je urađeno. Uostalom, veovao ili ne, naši zakoni o gradnji su takvi da NIKAD ne bi mogao sve da ih ispoštuješ, makar angažovao 200 advokata.

A kad bi se čekali urbanisti, GARANT se ništa ne bi desilo narednih 100 godina. GARANT ! Pa ja živim u naselju, koje je sagrađeno ranih sedamdesetih, a još uvek ga nema u urbanističkom planu. I to je sagrađeno lagalno, od državnih firmi. Nije divlje naselje.

Ajde evo pitanje za diskusiju: da si kao ti neko ko je na vlasti, i da si pokrenuo nešto slično, i da znaš da će urbanstima trebati min 20 godina da naprave neki prostorni plan, šta bi ti radio? Dakle, sasvim kobajagi, sasvim hipotetički. Da li bi krenuo u nekakvu akciju, ili bi rekao "čekaćemo još 20 godina"
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9505
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 19:07 - pre 104 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:Djilas sebi podigao



Pa šta fali mostu ? Hvala bogu da se neko setio (opet posle oko 40 - 50 godina) da napravi most. Ne da je potreban nego je ekstra, ekstra neophodan. Lep, veliki funkcionalan most. Sa velikom funkcionalnom petljom. Još treba da se produži UMS prema Tošinom Bunaru, ali dobro, biće i toga.

Pitaj one sa Banovog Brda da li im se sviđa sad kad im ulica pored sajma nije jedina veza sa gradom. Pitaj da li im se sviđa što ne moraju da čekaju da se podigne rampa kod Careve Ćuprije. Pitaj stanovnike NBg da li im se sviđa što mogu da stignu do sajma za 10 min, kao i do Banovog Brda.. ....

Prelep most, dominantan na panorami grada, kao i avalski toranj.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9505
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 19:09 - pre 104 meseci
Citat:
Sceka:A ima li neko od tih arhitekata sa linka resenje? Mislim, ne bolje nego resenje uopste.
Pa nema. Žive ljudi u žabokrečini, i uživaju.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 19:10 - pre 104 meseci
Ti ili si glup ili trolujes , trece nema.
Nije poenta most nego sto se umesto spomenika moglo napraviti 3 mosta , koji su jos vise 'ekstra , ekstra neophodni'.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 19:31 - pre 104 meseci
I most i bgd na vodi su nekakvi projekti. Most je bi preskup, arcene su pare, ali u banana Srbiji je ocigledno da se ne moze funkconisati normalno, vec sve mora da se preplati tri puta, da bi lopine bile zadovoljne i namirene u jednoj etapi.

Slicno je sa Bgd na vodi. Lepo je sto se gradi i uredjuje krs. Ono sto nije lepo je sto je pokriveno pljackom imovine drzave, sto je povecano zaduzenje za projekat vodjinog "spomenika", zaduzbine, i sto se nije radilo po planu.

I sto je drzava Srbija i dalje nenormalna..narocito po pitanju kompetentnosti i sklonosti ka korpupciji.

Potpuno je neboitno ko je u kojoj partiji, ako se ima ili nema mozga..ili ako je covek lopov ili posten..a ocito je da su nase "stranke" steciste raznog olosa i polusveta.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 20:07 - pre 104 meseci
Stalno se ima potreba da se nekako spinuje ono sto je vazno. Most na Adi je doneo toliko dobrog da je prosto neverovatno da nekome to nije bitno u vreme kad nista dobro nema u svakodnevnom zivotu. Nije rec o "po svaku cenu" nego je rec da treba postovati i pozdraviti bilo koju stvar koja pomera na bolje - ma ko da je uradio. Toliko ruznih i gadnih desavanja je bilo da generacije i generacije to osecaju i osecace je. Svaki boljitak je dragocen, ali jok! Bitno je da se pokaze ideja da se "pametno zbori" tako sto ce sve sto bar malo lici na dobro biti isprljano i oblaceno nekim stvarima koje su uobicajene za ceo svet i koje su apsolutno neizbezne.

Mislim, koliko je kostao Most Na Adi - ma potpuno nebitno po svakom osnovu jer da se nije napravio nije se moglo ici na posao. Vec godinama pre zavrsetka Mosta je bilo ne kriticno nego ravno katastrofi najmanje dva puta dnevno - i vec se osecalo to nedolazenje na posao (pisalo se i o tome ali su nadjacavani onima kojima je bitno da pokazu "svoje znanje" o parama datim tamo i ovamo umesto...). I tada je neka grupa arhitekata kritikovala ne dajuci resenje...

Kako god, niko nije prstom mrdnuo do sada ni za Most na Adi (ako je to spomenik Djilasu neka je, svaka mu cast sto je resio to veliko pitanje ma sta ja licno mislio o njemu) ni za taj potez u vezi Beograda na vodi - pa ja podrzavam to sto ce se desiti. Ne podrzavam ni trunku onoga sto ce to uraditi ali samo delo podrzavam maximalno.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 20:47 - pre 104 meseci
Znaci ili 1 skup most ili nista. Nema 3 jeftinija (ili 1 jeftiniji + neki drugi projekti) ni slucajno , to ne dolazi u obzir.
Ili BG na vodi ili nista od ciscenja otpada. Naravno neki drugi (daleko potrebniji i korisniji) projekti takodje ne dolaze u obzir.

Pa vas bre treba ebati i pljackati 100x vise nego (do) sada i jos lomiti ako se tokom pomenutog ne smejete i zadovoljno tapsete...takve ludake planeta ne pamti
 
Odgovor na temu

R1A1

Član broj: 328853
Poruke: 220



+227 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 21:04 - pre 104 meseci
Ne znam šta reći, prešao sam taj most (na Adi) priličan broj puta i nikada na njemu nisam video više od desetak automobila u jednom smeru?
Još uvek se ne zna tačna cena tog mosta?
Kineski most na Dunavu, kažu da je jeftiniji a duži je od mosta na Adi i na njemu baš ima vozila.
Ne treba previše biti pametan pa iz toga izvući zaključak.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 21:09 - pre 104 meseci
Šćeko, šta je konkretno most na Adi doneo? Da su napravili jeftiniji most, a za tu razliku od novca sredili prilaznice, renovirali Rakovački put i proširili trake, e to bi ličilo na nešto i imalo pravi efekat, ovako mrka kapa...

Ovu pljačku za Beograd na velikoj usni nije potrebno ni komentarisati.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 21:31 - pre 104 meseci
Tebi je sve jedno (u principu) jer ne moras pored Sajma a i ne zanima te desavanje pre Sajma iz pravca Banovog Brda, Zeleznika, Sremcice, Barajeva, Obrenovca... jer ti nije bila svakodnevica da se samo do podvoznjaka (pre Sajma, prakticno do Ruske, ti si i ranije to izbegavao ideci iznad Sajma pa sidjes kog BIGZ-a...) stoji u kolonama po sat i vise vremena u spicevima "na posao ujutru" i "sa posla popondne". Pazi godinama kolone koje su nepregledne prema Obrenovcu, na Banovom Brdu je znalo da kolona stoji jos u Pozeskoj!

Sada tih kolona nema, do grada se stize kao pre vise od 25 godina. A ceo saobracaj prema Novom Beogradu, Zemunu i dalje je opet preusmeren preko Mosta i ne mora da se ide do Petlje pa Auto Put pa guzva zbog toga...

Kazem, ja od kuce do Delte, Belvila stizem za desetak minuta - bez guzve i drame pored Sajma ili jos gore kad se vidi guzva na Petlji pa se produzi do Zeleznicke Stanice pa i tamo guzva (obicno u svako doba dana) pa onda na Brankov Most...

Prilaznice, same prilaznice su zavrsene a sad sledi ono sire. Bice i to ali je pomereno radi ovog na vodi... merenja su vec uradjena, jedan deo..., a nastavak je valjda sledece godine (od ortaka koji je radio na tome pa je premesten da meri za ovo na vodi, rekli mu samo da zavrsi pa se vraca...).

Renoviranje Rakovickog puta je nesto sto je "rak rana" odavno ali to ne spada u deo koji je pokrio Most na Adi, cesto idem tuda u povratku iz grada ali odem pored Hajducke cesme... bas radi loseg puta po svim kriterijumima.


Pozdrav!

EDIT
Izvinjavam se na Off-u ali sam bio pitan, konkretno.
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 21:35 - pre 104 meseci
To baš spada u deo koji treba da pokrije most na Adi, odakle ti to da nije deo?

Samo znam da je gazela i dalje prepuna, dok na mostu na Adi ima 5 - 10 vozila u jednom pravcu i to kada je špic.

Dakle, nešto tu nije u redu debelo...

Uostalom, uporedite i sami: http://www.naxi.rs/kamere


... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 50347 | Odgovora: 182 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.