Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?

elitemadzone.org :: MadZone :: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 50335 | Odgovora: 182 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

la.linea

Član broj: 330437
Poruke: 98



+151 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 21:40 - pre 104 meseci
U četvrtak mi se desilo da sam prešao i jedan i drugi most. Znači, išao sam iz Teodora Drajzera ka mostu i gužva je do skretanja ka Banovom brdu, onda nešto manje automobila skreće ka sajmu a preko mosta je iz cele kolone krenulo nekih 5-6. Na mostu M.Pupin slika potpuno drugačija. Veliki broj i kamiona i automobila.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 21:43 - pre 104 meseci
@bachi

Od ljudi koji su radili na tome. To sto je do sada uradjeno je po projektu primarno, prva faza i direktno vezano za Most. Ovo ostalo (kao, recimo, tunel...) je druga i treca faza a radi se na tome.

Pazi, najmanje tri puta nedeljno vozim zenu na posao (do Palmoticeve) tako da jako dobro znam koliko je sada rasterecenije u odnosu na ranije, a rasterecenije je drasticno. Bukvalno 35 minuta kasnije krecem od kuce.

Ortak iz Sremcice i drugi iz Barajeva su prvi put u zivotu poceli da dolaze na vreme na posao od kada je pusten Most. Mislim, primera kol'ko 'oces.

Jos kad se bude resila petlja kod Orlovace... Ma isto kao i Rakovicki put...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 21:52 - pre 104 meseci
@la.linea

Nije samo poenta Mosta prema Novom Beogradu (jeste ali nije primarno, nije samo to iako je resenje savrseno po tom pravcu...), samo resenje petlje i elimisanje cuvenog podvoznjaka je resilo mnogo toga sto se guzve tice. A problem podvoznjaka je star od kad postoji sto znaci vise od 35 godina to niko nije resio, a broj vozila se uvecavao nenormalnom brzinom i brojem!

Ovo na vodi ce doneti izmestanje Zeleznicke stanice i dobar deo "kamionskog saobracaja" mada ne vidim kako i gde ce svi ti silni kamioni biti preusmereni. Bar ce autobusi biti reseni...

Autobuska i Zeleznicka varijanta se "resavaju" decenijama pa ako ovaj put uspe - ne zanima me sto ce se to pripisivati Vrelim Usnama!


Pozdrav!

Ako je mnogo Off ovaj deo o "pored Sajma" neka administracija sugerise prestanak.

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 21:56 - pre 104 meseci
Raduj se Srbijo!

http://rs.n1info.com/a95847/Vesti/Vucic-o-protestima.html


 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 21:59 - pre 104 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Ti ili si glup ili trolujes , trece nema.


Vidi, vidi, konacno si naslutio resenje za sve svoje muke na ovom forumu.

'ladno si proglasio za glupane sve one koji misle i pisu drukcije od tebe i tvojih patrona.

I to je to: Glupani.

Ostavite sad Glupane na miru da sa novim mostovima,
novim gradilistima i akcijom bilo koje vrste "uniste" svoj Beograd,svoju Srbijicu i svoje zivote do kraja.

Vi, gnjila jalova inteligencija, petokolonasi i ostala uvazena i uobrazena gamad, zaista ste vise nego dovoljno pomogli.
Odmorite se od briga malo, prepustite sad stvar glupanima da sve to dovrse vise jednom.

 
Odgovor na temu

la.linea

Član broj: 330437
Poruke: 98



+151 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 22:11 - pre 104 meseci
Citat:
Sceka:
@la.linea

Nije samo poenta Mosta prema Novom Beogradu (jeste ali nije primarno, nije samo to iako je resenje savrseno po tom pravcu...), samo resenje petlje i elimisanje cuvenog podvoznjaka je resilo mnogo toga sto se guzve tice. A problem podvoznjaka je star od kad postoji sto znaci vise od 35 godina to niko nije resio, a broj vozila se uvecavao nenormalnom brzinom i brojem!

Ovo na vodi ce doneti izmestanje Zeleznicke stanice i dobar deo "kamionskog saobracaja" mada ne vidim kako i gde ce svi ti silni kamioni biti preusmereni. Bar ce autobusi biti reseni...

Autobuska i Zeleznicka varijanta se "resavaju" decenijama pa ako ovaj put uspe - ne zanima me sto ce se to pripisivati Vrelim Usnama!


Pozdrav!

Ako je mnogo Off ovaj deo o "pored Sajma" neka administracija sugerise prestanak.

Nije reč o samom mostu nego o njegovoj konačnoj ceni. Moraš priznati da su to dva sasvim različita pitanja.
U Energoprojektu sam video sliku (idejni plan) iz 70-ih, iz vremena Branka Pešića, kada je planirana izgradnja više mostova i obilaznica oko Beograda. U sklopu toga, tada je planirano da se izmeste autobska i željeznička stanica (čak su projektanti primili oktobarsku nagradu za projekat autobuske stanice "Leptirova krila" i stanice prokop). Kao što znamo, prokop se gradi kao Skadar na Bojani a autobuska stanica je ostala na ideji.
Voleo bi da Vučić tu ideju, o savskom platou, završi ali iz svega što smo doživeli u srpskoj varijanti tranzicije, i pored najbolje volje ne mogu da verujem srpskim političarima jer lažu za medalju!
Most na Adi je potreban ali to ne opravdava i njegovu cenu.

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?27.09.2015. u 23:07 - pre 104 meseci
Pa ja uvek odvajam ta dva pojma. Ne ulazim u pitanje oko finansija jer ono sto se dobilo > za mene, po meni < potiskuje pitanje cifre u neki daleki plan, ne drugi nego nebitan plan.

A u ostatku texta si rekao isto ono sto i ja - sedamdesetih godina je neko imao idejni plan, neko dobio oktobarsku nagradu... i sve je to beznacajno jer nista od toga nije realizovano. Ja zivim jako dugo na Banovom Brdu i dobro znam koliko je planova bilo, i projekte i novce koji su za to dobijani (neverovatno visoke sume novca!!!) pa se pre vise od dve decenije opet uzelo brdo para pa i poceta gradnja u Makisu... sve ukupno uzevsi u obzir i inflaciju i DEM u odnosu na € i sve moguce neuporedivo vise novca je spiskano na raznorazne varijante koje nista nisu koristile nikome - sve dok nije dosao Djilas i "napravivsi sebi spomenik" resio mnoga pitanja za beznacajnu sumu u odnosu na svotu bacenu do tada po istim pitanjima.

Ne podnosim Vrele Usne ni po cemu - ali ako zavrsi ili bar deo odradi u vezi ovoga na vodi, skidam kapu i ne podnosim ga i dalje. Ali za ucinjeno, ako bude ucinjeno, skidam kapu ma ko to bio i sta ja mislio o tome generalno.

A koliko kosta... mlacenje prazne slame dokonih forumasa koji nemaju sta drugo da kazu jer je najlakse tracariti o kinti, pa to kao svakoga pogadja.

Krade se nemilice (kao i svuda na svetu, negde ocitije a negde prikrivenije, HINT Vagenova mucka/prevara/laganje/trpanje kinte u dzep, najnovije...) i krasce se - uspesno ili manje uspesno. Bitnije od toga je ono sto se desava svakodnevno.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?28.09.2015. u 00:23 - pre 104 meseci
Citat:
Sceka: A u ostatku texta si rekao isto ono sto i ja - sedamdesetih godina je neko imao idejni plan, neko dobio oktobarsku nagradu... i sve je to beznacajno jer nista od toga nije realizovano. Ja zivim jako dugo na Banovom Brdu i dobro znam koliko je planova bilo, i projekte i novce koji su za to dobijani (neverovatno visoke sume novca!!!) pa se pre vise od dve decenije opet uzelo brdo para pa i poceta gradnja u Makisu... sve ukupno uzevsi u obzir i inflaciju i DEM u odnosu na € i sve moguce neuporedivo vise novca je spiskano na raznorazne varijante koje nista nisu koristile nikome - sve dok nije dosao Djilas i "napravivsi sebi spomenik" resio mnoga pitanja za beznacajnu sumu u odnosu na svotu bacenu do tada po istim pitanjima.

A koliko kosta... mlacenje prazne slame dokonih forumasa koji nemaju sta drugo da kazu jer je najlakse tracariti o kinti, pa to kao svakoga pogadja.


Znači nema veze koliko je para bačeno, pošto je moglo biti bačeno i mnogo više. Stvarno utešno.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?28.09.2015. u 02:17 - pre 104 meseci
^ Pa to je logika... uh, dobro je - jes' da su se masno (da masnije ne moze) ugradili -> al' barem je nesto ostalo posle njih. :)
A moglo je, isto tako, nista da ne ostane... dakle, cuti, dobro je :)
 
Odgovor na temu

la.linea

Član broj: 330437
Poruke: 98



+151 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?28.09.2015. u 07:00 - pre 104 meseci
@Sćeka:
Oprosti mi, biću malo grub. Tvoje reči me navode na pomisao, ludak sa pištoljem upao u tvoj komšiluk, pobio komšije, ti ostao živ i kažeš, dobro je ja sam živ?
Tako i o mostu, nije bitno koliko košta ako ti imaš koristi? Prema nekim informacijama, košta toliko da bi bez ugrađivanja raznih političara mogla da se izgrade tri mosta? Ne moraju tri, dovoljno je i jedan ali po realnoj ceni. Sve dok bude ljudi koji misle kao i ti, biće i afera.
Koliko sam ja shvatio temu i učesnike, niko nije protiv gradnje nego protiv načina i alavih političara. Moraš priznati da je to bitna razlika u odnosu na tvoje razmišljanje.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?28.09.2015. u 07:40 - pre 104 meseci
Oko cene mosta:

Niko nikad na ovom forumu nije zapravo ni naslutio kolika je cena mosta. Sve prazne priče, laži i floskule oko cene mosta započeli su napredni radikali u predizornoj kampanji, zajedno sa pričom da će da se ukine BUS Plus, tj. plaćanje GSP Beograd, i sa onim džakovima izbornog materijala.

Samo su ekstra glupi mogli da poveruju u ta lupetanja i da smisle floskulu da se moglo sagraditi 3 jeftinija mosta ?! Mislim, moglo se kupiti i nekoliko skela i zaposliš skeledžije pa je to isto, jelda ?
A samo još mnogo gluplji od ovih prvih i dalje lupetaju o ceni mosta.

Jedina je istina da je EBRD kreditirala most, da su svi tenderi, sve nabavke i sva plaćanja išla isključivo preko njihovih agencija. Izvođače radova je birala EBRD. Keš, sve i da je 'teo, niko od tadašnje vlasti nije ni mogao da vidi.

Aman ljudi pa čak i napredni radikali, koji su smislili čitavu Gebelsovsku laž oko cene mosta, više ni reč ne spominju. (kao ni za Bus plus, niti za one džakove izbornog materijala)

Samo pojedinci ovde na [es] i dalje isto pa isto. Neverovatno ! Alo !!!! Tito je umro. I Krleža. Ni Dinkić nije ministar finansija.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?28.09.2015. u 07:48 - pre 104 meseci
U vezi "gužve na mostu".

Ne kapiram otkud nekima ideja da na mostu treba da bude gužva i zakrčenje ?! WTF ? Jel to nešto kao obavezno ?
Most je deo prilično velike saobraćajnice koja se zove "Unutrašnji magistralni poluprsten". Saobraćajnica se u narednom periodu gradi dalje prema Tošinom Bunaru. Kad se sagradi i to i tunel most će doći do izražaja u punom obimu.

- Da je ovih dana gužva na mostu, neki bi rekli "kako li će da izdrži saobraćaj za deset-dvadeset godina ako je sad ovolika gužva"
- Pošto ovih dana nije gužva na mostu (mada je saobraćaj intenzivan) onda ovi isti baksuzi kažu: "što li su gradili ovoliki most, sa tri trake, kad je jedna dovoljna".

Svetu se ne može ugoditi. Posebno se ne može ugoditi gomili koja živi život u žabokrečini i ne želi da iz nje izađe.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

R1A1

Član broj: 328853
Poruke: 220



+227 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?28.09.2015. u 08:15 - pre 104 meseci
Citat:
Java Beograd: Jedina je istina da je EBRD kreditirala most, da su svi tenderi, sve nabavke i sva plaćanja išla isključivo preko njihovih agencija. Izvođače radova je birala EBRD. Keš, sve i da je 'teo, niko od tadašnje vlasti nije ni mogao da vidi.

Naravno, određene su strane kompanije za skidanje kajmaka a naše su angažovene kao podizvođači. Sve čisto da čistije ne može biti. O aneksima da ne govorimo. Zašto bi EBRD brinula, sve ide na naš teret, sve čisto i transparentno!
Isto tako i kupovina španskih tramvaja. EBRD je odobrila kredit ali uz uslov kupovine KAF, španskih, tramvaja koji su se pokazali vrlo loše. Iskorišćenost istih je oko 30% a na ulicama beograda su pune četiri godine. Takođe, visok procenat kvarova i potreba da se kompletna tramvajska mreža rekonstruiše da bi se prilagodila njima.
Sve čisto da čistije ne može biti. Recimo, za rekonstrukciju pruge do Banovog brda (2009), EBRD je odredila austrijsku kompaniju "Switelsky" po oprobanom receptu.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?28.09.2015. u 08:19 - pre 104 meseci
Citat:
Java Beograd: Oko cene mosta:

Niko nikad na ovom forumu nije zapravo ni naslutio kolika je cena mosta.


Naravno da nije kad nije ni objavljen ugovor, ali to je već odavno praksa u nas.


Citat:
Java Beograd:

Aman ljudi pa čak i napredni radikali, koji su smislili čitavu Gebelsovsku laž oko cene mosta, više ni reč ne spominju. (kao ni za Bus plus, niti za one džakove izbornog materijala)

Samo pojedinci ovde na [es] i dalje isto pa isto. Neverovatno ! Alo !!!! Tito je umro. I Krleža. Ni Dinkić nije ministar finansija.


Ne pominje se zato što većina u Beogradu (one van Beograda tek nije briga) slično rezonuje, "bitno da ja idem preko mosta i baš me briga koliko košta" - to je politička suva drenovina i tu se više ništa ne može iscediti.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?28.09.2015. u 08:51 - pre 104 meseci
Citat:
Java Beograd:
U vezi "gužve na mostu".
Ne kapiram otkud nekima ideja da na mostu treba da bude gužva i zakrčenje ?! WTF ? Jel to nešto kao obavezno ?

Nisam napisao da očekujem sakrčenje, samo sam dao link do kamera da uporedite saobraćaj na mostu na Adi i Gazeli.

Ono kur*enje sa the Pilonom je bilo potpuno nepotrebno i za te pare koje su bačene na the Pilon se mogla proširiti Patrijarha Dimitrija (Rakovački put) ulica kako bi taj most imao nekog potpunog smisla.

Još da su sredili prugu i da puste i BG voz ka Rakovici i malo pomerili žel. stanicu bliže raskrsnici gde se vata 47, 37 i 42, pa gde bi nam kraj bio.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?28.09.2015. u 12:39 - pre 104 meseci
Citat:
la.linea:
@Sćeka:
Oprosti mi, biću malo grub. Tvoje reči me navode na pomisao, ludak sa pištoljem upao u tvoj komšiluk, pobio komšije, ti ostao živ i kažeš, dobro je ja sam živ?

A ti bi drugacije pomislio i rekao? Alo, kakve veze ima i zasto se mora navesti potpuno neadekvatan a pri tom i zverski negativan primer - da bi se dalo na tezini napisanog???
Citat:
Tako i o mostu, nije bitno koliko košta ako ti imaš koristi?

Pa nije bitno ako se ima koristi. Ne procitas sve nego letimicno, ocigledno. Da ne navodim (a i postoji tema konretno o tome, pretraga...) sve jer sam mnogo puta vec na[pisao ali da razjasnim tebi licno - nije rec o mojoj licnoj koristi nego ogromnoj koristi svima sa poteza ka Sajmu, sto znaci celo Banovo Brdo, Zarkovo, Bele Vode, Vidikovac pa dalje preko Sremcice i Barajeva, Zeleznik i cela linija do Obrenovca i tako dalje (ovo je onako grubo) => svima je Most doneo veliku korist. I potvrdio licnim iskustvom.

Jel' vidis razliku izmedju licne koristi i sveukupne koristi?

Citat:
Prema nekim informacijama, košta toliko da bi bez ugrađivanja raznih političara mogla da se izgrade tri mosta? Ne moraju tri, dovoljno je i jedan ali po realnoj ceni. Sve dok bude ljudi koji misle kao i ti, biće i afera.
Koliko sam ja shvatio temu i učesnike, niko nije protiv gradnje nego protiv načina i alavih političara. Moraš priznati da je to bitna razlika u odnosu na tvoje razmišljanje.

Kao sto rece Java a ti ovim potvrdjujes - samo mlacenje prazne slame bazirano na "Prema nekim informacijama"...

Nacin i alavi politicari su uvek postojali i postojace. Na svim vecim radovima neko trpa pare u dzep nezakonito i iz licnog interesa. Pa i sami radovi se pocinju iz licnog interesa. Sta je tu cudno i kakve veze ima forumska postavka toga sa tim da se to uvek desava i desavace se? Osim da bi se nesto napisalo a kao nesto sto moze da se žvace neprekidno, uvek, beskrajno, "nikad dosadno" (nekima, normalnima je smor zesci)...


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?28.09.2015. u 12:44 - pre 104 meseci
Citat:
R1A1:Isto tako i kupovina španskih tramvaja. EBRD je odobrila kredit ali uz uslov kupovine KAF, španskih, tramvaja koji su se pokazali vrlo loše. Iskorišćenost istih je oko 30% a na ulicama beograda su pune četiri godine. Takođe, visok procenat kvarova i potreba da se kompletna tramvajska mreža rekonstruiše da bi se prilagodila njima.


Ti mora da nisi iz Beograda, čim pričaš o kompletnoj rekonstrukciji tramvajske mreže zarad novih tramvaja.

I ostali navodi u tvom postu su totalno besmisleni, tako da je jasno da bi ti sve to isto napisao koji god da su tramvaji kupljeni: francuski, nemački, ruski, mongolski, bangladežanski ili burmanski.

I ajd, sve bih izmišljotine još i nekako skapirao, ("pokazali se loše" ?!?) samo mi nije jasno kako si izmislio "30% iskorišćenosti novih tramvaja" ? WTF ? 'Oćeš da kažeš da samo 30% Beograđana ulazi u novi tramvaj, a u 70% slučajeva propuste španca, i više vole da sačekaju onaj češki star 50 godina. Nekako im tamo toplo oko srca, šta li ?

Kažem, nekima je najbolje da se ništa ne radi, ništa ne unapređuje, da cela žabokrečina ostane nedirnuta.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?28.09.2015. u 12:45 - pre 104 meseci
@bachi

Rakovicki put je na redu vec sada ali je problem pruga sa jedne strane i Rakovicka reka sa druge strane. Neko je vec uradio "predprojekt" gde je reka (ono sto se tako naziva) eliminisana pa je to odbaceno kao apsolutno neprihvatljivo. Pa je bio neki "inovativni" nacrt sa tri trake ukupno sto je opet suludo jer bi moralo da se uradi i obelezavanje svetlosnim znacima kao u Milosevoj (menja namena srednje trake u zavisnosti od doba dana/spiceva...) sto je nenormalno skupo pa je i to odbaceno. Da... i onaj zel. most je problem jer su stubovi radjeni nevezano u odnosu na kolovozne potrebe ispod... Ima tu mnogo problema a nema dobrog resenja.

Ja sam i za to bio i ostao da se od postojecih izabere "najmanje zlo" i da se pocne ali ne pitam se ja.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

la.linea

Član broj: 330437
Poruke: 98



+151 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?28.09.2015. u 13:37 - pre 104 meseci
@Šćeka:

Vidiš, ako počnem da rezonujem kao i ti onda, ja sam sa Karaburme i taj most mi ne treba, ali baš, i shodno tome kao žitelj Beograda interesuje me njegova cena. To što ti imaš koristi ne može biti opravdanje za cenu koja je, kako mnogi tvrde, previsoka. Ja je ne znam ali znam druge stvari iza koje stoji "društvo" i kako se nasviravaju cene raznim ugradnjama.
Za primer sa ubistvom komšija oprosti, možda sam preterao.

Da se vratimo Beogradu na vodi.
Danas sam bio u jednoj građevinskoj firmi i tamo čuo, podvlačim čuo, znači da ništa ne tvrdim, da je cela priča oko Beograda na vodi u stvari pranje "Slobinih" para sa Kipra?!
Navodno, radi se o nekih 5mld $ koje arapi peru za 15% i zato je Vučić tako samouveren oko izgradnje. Ima tu još nekih detalja ali, i ovo što sam izneo je mnogo.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?28.09.2015. u 13:52 - pre 104 meseci
Ma da. A svi detalji su poznati sam pojedincima iz te građevinske kompanije.
Fale: iluminati, jevreji, Vatikan, naftni lobi i naravno farmacutski lobi.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Beograd na vodi, posao veka ili prevara veka?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 50335 | Odgovora: 182 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.