Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dabogda izgorio windows-2151 i ko ga izmisli

[es] :: Web dizajn i CSS :: Dabogda izgorio windows-2151 i ko ga izmisli

[ Pregleda: 2437 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.bbone.utic.net.ba.



Profil

icon Dabogda izgorio windows-2151 i ko ga izmisli30.03.2004. u 14:28 - pre 244 meseci
Evo lijepo napravim sve cirilica na mome tvrdom disku radi fine a kad se postavi na server nece da prihvati automatski
<meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=windows-1251">

Nego selektuje latin1 pa se pojave hieroglifi

www.planetsky.com/ru eto to je URL sad za sad dok ne popravim mozete vidjeti... i ne znam sta da radim. Da sve prebacim na UTF-8 i kako?jer znam da automatski na UTF nece ici tako lako...

Da nisam napravio neki banalan previd?

Dobro vidio sam na homepage imaju dva meta taga za charset ali evo recimo ovdje:
http://www.planetsky.com/ru/SkyCast.html
sve bi trebalo da je OK sa meta tagom ali opet prikazuje ieroglife.

Znam da nisam ni prvi ni posljednji koji ce da dobije chir radi ovoga ali eto ako mozete pomozite da rjesim ovaj problem.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Dabogda izgorio windows-2151 i ko ga izmisli30.03.2004. u 14:58 - pre 244 meseci
Evo sad pogeldah (Mozilla 1.5) i vidim tekst na ruskoj cirilici kako treba. Bice da te zeza veb citac.

Inace, u pravu si, najbolje bi bilo da predjes na UTF-8. Zaista, smanjuje problema sa cirevima :)

Sto se konverziej tice, PHP ima neku funkciju koja kao konvertuje izmedju kodnih strana, i ruske kdne strane bi bas trebalo da su podrzane.

Mozes da koristis i ULT (ult.datavoyage.com) ali ces morati sam da napravis tabelu za konverziju.
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.access-sa1.lsinter.net



Profil

icon Re: Dabogda izgorio windows-2151 i ko ga izmisli30.03.2004. u 22:13 - pre 244 meseci
E sad je sve OK nesto je na serveru administrator uradio pa radi kako treba. Sigurno je apache slao neki header sa charactersetom prije mog html outputa

ma sad problem je sto imam tekst u wordu od prevodioca i to treba ubaciti u html pa copy paste u utf-8 iz worda koji je cyrillic windows ne ide tako dobijes smetlje nakon paste pa sam prisiljen da radim ovo sto radim.

Izgleda da ce biti uskoro
>format C:
Y
i nakon toga linux ili freeBSD
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Dabogda izgorio windows-2151 i ko ga izmisli31.03.2004. u 01:15 - pre 244 meseci
Odes u REgional settings pa u Advanced podesis opciju "default codepage for nonunicode applications" u SErbian Cyril pa ce da radi copy paste.

Pedja
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Dabogda izgorio windows-2151 i ko ga izmisli

[ Pregleda: 2437 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.