Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drhtanje desne ruke

elitemadzone.org :: MadZone :: Drhtanje desne ruke

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 25076 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 03:15 - pre 106 meseci
...
Samo da mi tema `udje` u profil, da je ne trazim posle :D

Po podne cu da procitam....hehehe
Laku noc!

P.S. Je je, ima i toga, da da :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 09:57 - pre 106 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Nisam u zivotu povukao dim duvana... Cigaretu nikad nisam zapalio...

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 26.07.2015. u 00:19 GMT+1]


Moja pretpostavka je bila da ako se brzo zadišeš, ne bi bilo loše da smanjiš duvan, ali očigledno je bila pogrešna. A što se podočnjaka tiče, pa potrudi se da izbaciš popodnevnu dremku, a i odlazak na spavanje u 2, 3, 4 ujutru.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 10:01 - pre 106 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Ranije sam otvarao temu vezanu za test intolerancije.

Secam se te teme.
Spadas u one koji bi pre isli ka alternativnim metodama?
Ako je tako, to je tvoj izbor. I posledice.

Citat:
biciklista:
Ovo sve što si napisao je živa istina, a da li je smešno, ne znam.

Pa mozda i nije.
Ali kad je vec dugo tako, a gradjani ne pokazuju zelju da se to promeni, sta preostaje nego da se sprdas?
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 10:42 - pre 106 meseci
I to što kažeš, imam dva primera, pa sam zato tako i reagovao. Prvi: otišao sam ujutru kod lekara, negde oko 7.30, a u 12.00 sam uzeo knjižicu i vratio se nazad jer sam morao na posao. Drugi: sestra je prihvatila moju knjižicu tek pošto mi je izmerila povišenu temperaturu(a ja jedva stajao na nogama), jer nisam došao u terminu kada radi moj izabrani lekar. U stvari, imam i treći, ali me mrzi da pišem.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 10:50 - pre 106 meseci
Moj DZ je mali, pa nemam takva iskustva za lekara opste prakse, ali imam za specijaliste, dva-tri slucaja u zadnjih godinu dana.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 11:18 - pre 106 meseci
Coyote@ Hajde opisi sta i kad jedes i sta i kad pijes tokom dana, Ali Iskreno. Svoje fizicke aktivnosti itd. Znas kako kazu "zdravlje na usta ulazi"



ono sto sam napisao za kiroprakticara nisam se uopste salio, posto idem jednom u 6 meseci kod jednog u NS na masaze i lomljenje kostiju, i dosta ljudi dodje na tretman jer mu drhti ruka, noga itd. Koliko sam skontao neki zivci se prikljeste itd. To ti nije skupo a ne moze da steti. Samo nadji dobrog majstora.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 12:10 - pre 106 meseci
Ma ovo sam drhtao jer mi je pao šećer ili sam dehidrirao... Ne drhtim često.
Odnosno druhte mi ruke, ali mi se čini da je to od momenta kada sam imao bliski kontakt sa strujom, pre 15 godina....

Ishrana i aktivnost mi nisu baš na zavidnom nivou :) Sad ćeš da me iskritikuješ, kao što svi i rade...

Ne treniram ništa. Često sam za računarom. U principu jedina aktivnost mi je što sa suprugom prošetamo neki krug od desetak kilometara, jednom do dva puta nedeljno i to je to...

Vodu skoro da ne pijem. Znam da moram :). Trudim se u poslednje vreme, pa popijem bar litar dnevno. Koka kolu sam do pre tačno 6 godina (danas mi godišnjica braka :)) pio dva litra dnevno. Žena mi uskratila to zadovoljstvo, pa sada imam pravo na jednu limenku u 2-3 dana. Doduše i ne pije mi se više.

Ishrana... kuva često, ali recimo, odem na posao, zablesim se tamo, ne doručkujem ništa, ne popijem ni čašu vode, jedino 2 kafe, jer se zablesim uz neke izveštaje... ni ne setim se iskreno da pijem vodu. Ni ne doručkujem jer nisam gladan.
Pa kad dođem kući oko 17h, tada jedem nešto kuvano, ali se razvalim... I u principu možda još nešto sitno pojedem uveče, ali često se desi i da ne pojedem ništa. Možda neke grickalice i slično...
Svodi mi se ishrana na jednom dnevno. Mada se trudim u poslednje vreme i da to malo korigujem.
Kao što rekoh u nekom od prvih postova. Problem mi je što ne osećam glad i žeđ, pa i nemam neki nagon da češće pijem i jedem pa se ni ne setim da to uradim više puta dnevno...
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 12:57 - pre 106 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Još zaboravih, nisam mator, 82. godište sam .
Nisam ni debeo, osim što imam ogroman stomak . To mi je genetski, ali sala skoro da nemam.

Genetski stomak he, he, he.. Šta sve neće da izmisle ...
Mator si dovoljno da počnu da se manifestuju potencijalne hronične bolesti koje će pod staros
da ti zagočavaju život. Napuni dve flaše od 1,5 l vodom, i neka ti je to zadatak da popiješ u toku
dana. Pogotovo po ovakvom vremenu. Analize nisu za nekoga ko ima 33 godine, Ali nije to nešto
što ne može da se lako popravi. Možda malo bicikla ne bi bilo loše. A možda malo da porazovaraš
i sa bivšom predsenicom Parlamenta (). I kod lekara pod obavezno, beš alternative! TSH se radi
za 700 din u privatnoj lababoratoriji za dan dva.
Ja se non stop družim sa lekarima i nemam tako loša iskustva sa njima. Većina su ok ljudi i vole
svoj posao. Najbolje iskustvo mi je kada sam napisao meil čuvenom profesoru i akademiku u 8 uveče,
a ujutro u 10 me je pozvao njegov asistent i zakazao mi pregled za sledeći dan ujutro.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 13:42 - pre 106 meseci
CoyoteKG@
Hajde lepo da mi svi zajedno tebi sastavimo spisak
kako da poboljsas svoje zdravlje i zivot,
pa ti se samo 3 nedelje pridrzavas onog sto ti posavetujemo.
Eto da to bude neka vrsta javnog testa za tvoje bolje sutra.
Moze?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 14:29 - pre 106 meseci
javlja se sin ocu iz Amerike i pita ga tata: jel jos pusis i pijes sine ? Da tata, kaze sin. E pa sine to nije dobro po zivot. E pa tata ni zivot u Srbiji nije dobar po zivot...
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 16:29 - pre 106 meseci
Citat:
cika dacha:
CoyoteKG@
Hajde lepo da mi svi zajedno tebi sastavimo spisak
kako da poboljsas svoje zdravlje i zivot,
pa ti se samo 3 nedelje pridrzavas onog sto ti posavetujemo.
Eto da to bude neka vrsta javnog testa za tvoje bolje sutra.
Moze?

Dačo, napravi ti meni neki spisak za poboljšanje zdravlja. Pa da se svi pridržavate
petnaestak dana toga, pa da vidimo da li će da mi bude bolje
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 18:13 - pre 106 meseci
Ja sam ranije imao maltene svakodnevno drhtanje desne ruke. Sad sve redje i redje. Naravno za to vreme držao sam nešto u ruci

Izvinjavam se ako je žala neukusna naziv teme me je odmah asocirao na to
Sada ozbiljno i ja sam imao problema sa drhtanjem ruku doduže obe, mislim da je kod meni bio slučaj sa niskim šećerom u tom trenutku pošto sam oseća i malaksalost,blagu vrtoglavicu. Nisu bili neki česti i izraženi simptomo tako da nisam prekontrolisao.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 18:26 - pre 106 meseci
branko tod@ reci sta te muci, i odgovori na pitanja koja sam i Coyotu postavio.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 18:56 - pre 106 meseci
Citat:
dusanboss:
Ja sam ranije imao maltene svakodnevno drhtanje desne ruke. Sad sve redje i redje. Naravno za to vreme držao sam nešto u ruci :)

Izvinjavam se ako je žala neukusna naziv teme me je odmah asocirao na to :)
Sada ozbiljno i ja sam imao problema sa drhtanjem ruku doduže obe, mislim da je kod meni bio slučaj sa niskim šećerom u tom trenutku pošto sam oseća i malaksalost,blagu vrtoglavicu. Nisu bili neki česti i izraženi simptomo tako da nisam prekontrolisao.


zvekneš dobar džok i eto..drhtavica kao dimom odnešena :D
 
Odgovor na temu

niki212

Član broj: 327928
Poruke: 10



+573 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 20:12 - pre 106 meseci
Citat:
dusanboss:
Ja sam ranije imao maltene svakodnevno drhtanje desne ruke. Sad sve redje i redje..


Jel si zato počo da trošiš duducku

Reč Bog za mene nije ništa nego izraz i proizvod ljudske slabosti
Albert Ajnštajn
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 21:33 - pre 106 meseci
Citat:
Lacika.1991:

zvekneš dobar džok i eto..drhtavica kao dimom odnešena :D


Nije tako jednostavno ne prija mi već godinama.

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke26.07.2015. u 21:34 - pre 106 meseci
Citat:
niki212:

Jel si zato počo da trošiš duducku


Malo preciznije ?
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke27.07.2015. u 09:48 - pre 106 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Ma ovo sam drhtao jer mi je pao šećer ili sam dehidrirao... Ne drhtim često.
Odnosno druhte mi ruke, ali mi se čini da je to od momenta kada sam imao bliski kontakt sa strujom, pre 15 godina....

Ishrana i aktivnost mi nisu baš na zavidnom nivou :) Sad ćeš da me iskritikuješ, kao što svi i rade...

Ne treniram ništa. Često sam za računarom. U principu jedina aktivnost mi je što sa suprugom prošetamo neki krug od desetak kilometara, jednom do dva puta nedeljno i to je to...

Vodu skoro da ne pijem. Znam da moram :). Trudim se u poslednje vreme, pa popijem bar litar dnevno. Koka kolu sam do pre tačno 6 godina (danas mi godišnjica braka :)) pio dva litra dnevno. Žena mi uskratila to zadovoljstvo, pa sada imam pravo na jednu limenku u 2-3 dana. Doduše i ne pije mi se više.

Ishrana... kuva često, ali recimo, odem na posao, zablesim se tamo, ne doručkujem ništa, ne popijem ni čašu vode, jedino 2 kafe, jer se zablesim uz neke izveštaje... ni ne setim se iskreno da pijem vodu. Ni ne doručkujem jer nisam gladan.
Pa kad dođem kući oko 17h, tada jedem nešto kuvano, ali se razvalim... I u principu možda još nešto sitno pojedem uveče, ali često se desi i da ne pojedem ništa. Možda neke grickalice i slično...
Svodi mi se ishrana na jednom dnevno. Mada se trudim u poslednje vreme i da to malo korigujem.
Kao što rekoh u nekom od prvih postova. Problem mi je što ne osećam glad i žeđ, pa i nemam neki nagon da češće pijem i jedem pa se ni ne setim da to uradim više puta dnevno...



Licis na mene, dok sam ziveo starim nacinom zivota.

Bez fizickih aktivnosti, gazirani sokovi, malo kretanja, odlazak na spavanje daleko posle ponoci.

Ovo sa kokakolom nisi smeo da radis, takva kolicina moze da osteti jetru. Video sam kod kolege. Covek otisao kod lekara i rece mu lekarka, da mora odmah da prestane sa alkoholom (!?!?).

Prvo: resi ishranu.

Ujutro, normalan dorucak 2-3 sendvica
Rucak, normalan ili kasni (sa nekom uzinom)
Nosi voce na posao i tu i tamo jedi.

Drugo: resi odlazak na spavanje. Ponoc ili 01.00 najkasnije.

Trece:
Posle posla teretana, za pocetak 2x nedeljno, pa polako predji na 3x. Ne neces se "nabildovati" - to ne moze bez hemije.

Batali grickalice.

Moguce je da si pod stresom, a da ni ne znas. To zna da izazove jako, jako cudne simptome.
Zujanje u usima, cudne glavobolje, periodicno drhtanje misica,trnce u ekstremitetima, zadihanost, lupanje srca, cudan nacin disanja,
osecaj "nisam tu", vrtoglavice koje nekako nisu stvarne (cudno), i.... jos mnooooogo toga.

To sam doziveo. Tripovao sam da imam.... razne bolesti. Tako da kada kazete hipohondrija... to nije sala. To je gadna stvar, jer pojacava ove gore navedene
simptome. To deluje zastrasjuce, pogotovo ako se jos umesa "dr. Google".

Na primer pojavi se glavobolja, koju izazovu napeti misici vrata. Lek ? Fizicko vezbanje (teretana). Jak tempo sa vecim tezinama, zna da "popravi" to. Tj. promeni
hemiju celog tela i uravnotezi je.

Naravno, proveri sa lekarom. Pravim, ni slucajno nemoj da konsultujes "dr. Google".


[Ovu poruku je menjao ssi dana 27.07.2015. u 11:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke27.07.2015. u 10:24 - pre 106 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Ma ovo sam drhtao jer mi je pao šećer ili sam dehidrirao... Ne drhtim često.
Odnosno druhte mi ruke, ali mi se čini da je to od momenta kada sam imao bliski kontakt sa strujom, pre 15 godina....

Ishrana i aktivnost mi nisu baš na zavidnom nivou :) Sad ćeš da me iskritikuješ, kao što svi i rade...

Ne treniram ništa. Često sam za računarom. U principu jedina aktivnost mi je što sa suprugom prošetamo neki krug od desetak kilometara, jednom do dva puta nedeljno i to je to...

Vodu skoro da ne pijem. Znam da moram :). Trudim se u poslednje vreme, pa popijem bar litar dnevno. Koka kolu sam do pre tačno 6 godina (danas mi godišnjica braka :)) pio dva litra dnevno. Žena mi uskratila to zadovoljstvo, pa sada imam pravo na jednu limenku u 2-3 dana. Doduše i ne pije mi se više.

Ishrana... kuva često, ali recimo, odem na posao, zablesim se tamo, ne doručkujem ništa, ne popijem ni čašu vode, jedino 2 kafe, jer se zablesim uz neke izveštaje... ni ne setim se iskreno da pijem vodu. Ni ne doručkujem jer nisam gladan.
Pa kad dođem kući oko 17h, tada jedem nešto kuvano, ali se razvalim... I u principu možda još nešto sitno pojedem uveče, ali često se desi i da ne pojedem ništa. Možda neke grickalice i slično...
Svodi mi se ishrana na jednom dnevno. Mada se trudim u poslednje vreme i da to malo korigujem.
Kao što rekoh u nekom od prvih postova. Problem mi je što ne osećam glad i žeđ, pa i nemam neki nagon da češće pijem i jedem pa se ni ne setim da to uradim više puta dnevno...

Nisam kompetentan kao ni ostali ovde da kaze sta je uzrok problema, ali mogu reci da ti je zivotni stil jako los i svakako da ce bilo kakva promena biti dobra.

Zdravija i redovna ishrana(posebno dorucak), 2 litre vode dnevno i redovne fizicke aktivnosti ce ti sigurno pomoci. Smrsaj malo, niko nema genetski stomak u tridesetim :)

Ja sam svoj zivotni stil isto promenio pre jedno 10 godina, i mnogo se bolje osecam. Mada iskreno nisam ni imao nekih problema, ali svakako sam osetio promene na bolje, pogotovo kad se radi o ishrani.

Nisi penzioner da se ponekad setas, imas 30+ godina i trebalo bi da si u najboljoj zivotnoj formi, prihvati se nekog sporta bar 3 puta nedeljno. Ne bi preporucio teretanu, ali neku jacu fizicku aktivnost sigurno. Oznoji se posteno, ostani bez daha, da osetis da si ziv :)
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Drhtanje desne ruke27.07.2015. u 11:33 - pre 106 meseci
Nisam rekao, ali teretanu sam preporucio zbog efikasnosti u jedinici vremena. Bar je takav moj osecaj.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Drhtanje desne ruke

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 25076 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.