Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Peticija za ukidanje reality programa

elitemadzone.org :: MadZone :: Peticija za ukidanje reality programa

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 49897 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R1A1

Član broj: 328853
Poruke: 220



+227 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 15:56 - pre 105 meseci
Citat:
IUOP_1
Da razjasnim, ni meni se ne dopada sto ima toliko tih emisija.
Vise bih voleo drugaciji sadrzaj na TV stanicama.
Ovde je u pitanju pricnip slobode - neka svako gleda sta god hoce.
Bitno je da ima izbora.

Ma da, potputno je nebitno što na nacionalnim frekvencijama nema kriterijuma. Princip slobode je najbitniji, isto kao i na divljem zapadu.
Ajde da ukinemo i policiju, sudstvo, škole....princip slobode je u pitanju i nema potrebe da postavljamo sistem vrednosti!
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.crnagora.net.



+67 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 15:58 - pre 105 meseci
ajde zamisli sad situaciju da postoji nekoliko odredjenih izdavača kojima je jedinima dozvoljeno da štampaju knjige i da ih distribuiraju na celoj teritoriji srbije.
ako bi imali samo njih nekoliko to ekskluzivno pravo a drugima bilo onemogućeno da sa svojim knjigama zađu u svaki ćošak, i kad bi ti izdavači štampali samo mirjam i odbijali da ubace i nekog mešu selimovića, verovatno bi bila ista ovakva reakcija ljudi i tražili bi zabrane knjiga.

nije baš da su ljudi primorani da gledaju tv, ali nije ni kao da svi imaju onoliko slobodan izbor koliko imaju pri kupovini nekvalitetnog nameštaja, kućnih aparata, knjiga...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 15:59 - pre 105 meseci
Citat:
R1A1:
Ajde da ukinemo i policiju, sudstvo, škole....princip slobode je u pitanju i nema potrebe da postavljamo sistem vrednosti!

Nema potrebe da se ide u krajnost. Lepo sam naveo (ne)postojanje stete za druge.
A sloboda =/= anarhija.
 
Odgovor na temu

R1A1

Član broj: 328853
Poruke: 220



+227 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 16:05 - pre 105 meseci
Možeš ići go ulicom, nikome nećeš nauditi time ali neje pristojno i to ne činiš ni ti niti bilo ko. Isto je i sa ovim šundom, nije pristojan i treba ga upristojiti.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 16:23 - pre 105 meseci
Ne ulicom nego kucom/dvoristem.
Ako ides ulicom - svi te vide.
Ako gledas sund - to niko ne vidi (osim ako ne viri kroz prozor/preko plota , ali onda je sam kriv).

Zamisli da se pojavi televizija koja prikazuje samo reklame.
To niko ne bi gledao i vrlo brzo bi se 'ugasila'.
A ove sa sundom sve vise njih gleda i sve vise rastu , posto je to ocigledno popularno.

Vi bi da na silu promenite publiku , e to nece da moze.
Pokusano sa SFRJ pa vidite kako se zavrsilo.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 16:30 - pre 105 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Vi bi da na silu promenite publiku , e to nece da moze.

Tacno tako. Ako hocete nesto da menjate, promenite sistem podsticaja.
Npr. secate se onih visecasovnih guzvi ispred pozorista, kad je smenjena cena karte na nekih 100 din.
E, tako se to radi.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.93.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 16:37 - pre 105 meseci
možda, ali samo možda, se neki koji imaju neki uticaj na sadržaj programa nacionalne frekvencije, malko zapitaju ako
peticiju potpiše veliki broj ljudi.
Pa se onda, možda (ali samo možda) pojave neki malo drugačiji sadržaji na TV-u, makar i preuzeti od nekih drugih
televizija i samo prevedeni.
Mislim, ipak se zna šta je kič. Ajd sad, može malko kiča da se malo zaglupne narod, al' ne mora baš toliko.

Jedino takav neki efekat ovakva peticija može imati (ako uopšte može imati ikakav efekat)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 16:40 - pre 105 meseci
Pa ako ste spremni na takve peticije u narednih nekoliko vekova , mozda nesto i promenite.
Ja bih npr. voleo da vidim neku anketu/referendum (ali sa obaveznim izlaskom na isti) i to ne zbog rezultata vec zbog vase reakcije , mislim da bi se iznenadili kad bi shvatili gde zivite
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 17:05 - pre 105 meseci
Mislim da je peticija kvaziintelektualno izmotavanje.

Meni je zao sto zivim u sund sredini, pomerenih vrednosti i iskrivljenog morala, ali to me ne sprecava da sebe unapredjujem u boljeg coveka izbegavajuci kic, sund i sve ono sto je nedostojno civilizacijskom coveku 21-og veka, ali da napomenem po mojim kriterijumima.

I to je licna stvar, poprilicno. Mada se trudim da kulturni nivo bude sto visi, ne ezoterican, vec na gradjanskom nivou, to objektivno ne znaci da je to neka referenca, niti JA imam prava da nekoga uskracujem u sundu, da potpisujem ili smisljam peticije protiv nekakvog "sunda"...

O tome treba da brine zaista ministar kulture, ako uopste zna o cemu treba da brine, i nekakva intelektualna elita, ako sebe smatra takvom, naravno sa nekim kriterijumima i javnim uticajem.

Ja samo mogu da konstatujem da su doticni rijaliti prava arena, primitivnih nagona i stavova, koja donosi profit zahvaljujuci velikom broju uzivaoca primitivizma..

Pa kada mi ne smetaju uzivaoci droge, nasilja, orgija ili alkohola, cak su neki i boemi, zasto bi mi smetali uzivaoci kica, primitivizma ili neceg treceg.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7173 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 17:15 - pre 105 meseci
Licno mislim da su te online peticije najobicnija glupost, bez ikakvog prakticnog uticaja na stanje stvari u najboljem slucaju a u nekom gorem samo platforma za skupljanje podataka i analize trzista.

Kao sto je vec receno, ljudi jos odavno biraju sta ce da gledaju: svojim daljinskim upravljacima, tastaturama i sl. i proizvodjacima TV sadrzaja je i te kako jasno sta ljudi hoce da gledaju. Zameniti nekakav reality show sa koncertom u podne bi samo dovelo do rapidnog prelazenja na drugi kanal od strane mase koja samo hoce da se zabavi na jednostavan i intelektualno nezahtevan nacin. To je tako kako jeste i ne moze to promeniti menjanje sadrzaja na TV kanalu.

Ja pogledam u proseku par sati TV programa godisnje, a u vrlo retkim prilikama kad sam prisiljen negde da budem pored TV-a na kome ide regularan program ne mogu a da se ne zacudim kako neko moze da gleda hrpu idiotskih reklama i programa koji nisu nista bolji od tih reklama. O "informativnom" programu gde se u loop-u vrte jedne te iste stvari i gde se 24/7 pravi vestacka drama i tenzija i da ne pricamo.

ALI, to je slobodan izbor, ako ljudi hoce da gledaju neko djubre to ce im i biti pruzeno na ovaj ili onaj nacin.

Sto se tzv. "nacionalnih frekvencija" tice, to je relikt proslog veka iz cistih tehnickih i istorijskih razloga. Sto pre "nacionalne frekvencije" odu u zaborav to bolje. Kad TV program bude bio "on demand" komplet nece imati ko da se buni sto mu neko navodno zloupotrebljava "nacionalnu frekvenciju".

A samo je pitanje vremena dok se medjunarodne copyright i emisione regulacije ne dovedu na nivo 21-vog veka tako da covek moze da ode na neki Netflix ili buducu platformu i gleda sta god hoce. Trenutno to nije moguce zbog vestackih barijera ali polako, kad stasaju generacije za koje ce Facebook biti stvar matorana za njih ce "program na nacionalnim frekvencijama" biti isto sto i nama zivot uz lampaski radio.

Razumem ja ljude kojima smeta to sto se na "nacionalnim frekvencijama" vrti nesto sto ne vole ili im izgleda neprikladno / besmisleno / lose. To je generalno problem sa svim stvarima koje su nazovi "zajednicke" (mada je u ovom slucaju to prilicno siroka interpretacija), kada je to tako onda covek mora da trpi i stvari koje su drugima zanimljive. Nece "zajednicki" TV program nikada biti po volji svima.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 17:37 - pre 105 meseci
Interesantno je to kako ljudi misle da ce nekim zabranama da promene narod.
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 19:28 - pre 105 meseci
off:
zvoni kolegi telefon jutros, zove ga prijatelj iz detinjstva, koproducent upravo aktuelnih mega popularnih rijaliti programa.
pita ga za savet, da li zna neku provereno pristojnu i kulturnu devojku koja bi ušla u show, traže je već dugo, treba im takav akter u predstavi, ali niko da pristane, novac nije problem...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 19:56 - pre 105 meseci
Valovito sto sam procitao.Preferiram Superbaku sa vaspitanjem ( bese i tema oko probanje cigara ili tako nesto) i Java,

ali i ostali imaju pravo oko izbora sta da se gleda,mada opet,Java je napomenuo kvalitet programa zato sto gledanjem taj olos oko nas

se ponasa kao divljaci.Elem,e TITO TITO,i bolje sto si mrtav,da ne gledas ovu bruku.Pitam baba kuranu da li se moglo pre nesto pojaviti na tv ili da

snimi plocu a da nije prosao cenzuru.
 
Odgovor na temu

R1A1

Član broj: 328853
Poruke: 220



+227 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 20:07 - pre 105 meseci
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 20:10 - pre 105 meseci
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 20:13 - pre 105 meseci
He,he.Ovde na prvi pogled na sliku me asocira ,HOCEMO CIRLICU NECEMO LATINICU.
 
Odgovor na temu

R1A1

Član broj: 328853
Poruke: 220



+227 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 20:13 - pre 105 meseci
Hahahahah...dobra!
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 21:47 - pre 105 meseci
A bre, šta je vama. Super ekipa ušla, brate, do ja*a.



Sve primerne omladinke i omladinci !
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 21:48 - pre 105 meseci
A gde je onaj pcelar? Zar je moguce da nema njega?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa02.09.2015. u 21:56 - pre 105 meseci
Gile, koji pčelar?

Ovaj kad te pecne ne treba ti nikakva pčela.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Peticija za ukidanje reality programa

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 49897 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.