Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pad ruskog aviona u Siriji

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363661 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 12:52 - pre 100 meseci
Nece, nisu oni gnjidoslavi koji bi zbog svog konfora narusili drzavni ponos.

A ako im se i nesto desi, a otisli su na svoju ruku zato sto su debili, drzava ce lako da digne ruke od njih.

Nije mali broj puta kada su drzave slale avione za svoje gradjane...ili pruzali pomoc po konzulatima, kada ih opljackaju i pokupe dokumenta..

Nema tu nikakvog odmora kada je rizik ogroman.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 13:01 - pre 100 meseci
Citat:
vladd: Nece, nisu oni gnjidoslavi koji bi zbog svog konfora narusili drzavni ponos.

A ako im se i nesto desi, a otisli su na svoju ruku zato sto su debili, drzava ce lako da digne ruke od njih.

Nije mali broj puta kada su drzave slale avione za svoje gradjane...ili pruzali pomoc po konzulatima, kada ih opljackaju i pokupe dokumenta..

Nema tu nikakvog odmora kada je rizik ogroman.


Ma da sigurno "drzavni ponos", pazi kako da ne. To je prva stvar na koju se misli kada se planira
odlazak na more.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 13:16 - pre 100 meseci
U Rusiji je turistickim agencijama nalozeno da ne posluju sa Turskom, jer je pod sankcijama. Dakle, regularne ponude nece biti... osim, ako neko nije bas "navro", pa odlucio da rezervise samostalno preko neta direktno u Turskoj, ili preko neke strane turisticke kompanije u stranoj zemlji (sto opet podize troskove).

I da, postoje jos uvek ljudi koji imaju ponos, recimo taj nacionalni ponos/patriotizam je jako izrazen u Kini, USA, Rusiji (posebno od doba putina). Dakle, susta suprotnost od ove nove NVO "kulture" i "politike" ponasanja koja se propagira po Srbiji - gde se patriotizam smatra bolescu, a EU fanatizam i 100 Evra, vrhunskim kvalitetom koji zamenjuje gotovo sve.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 13:27 - pre 100 meseci
Dzaba ti to njemu pricas. Ne razume on to
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 13:42 - pre 100 meseci
As of Sunday, there are no Russian tourists on package tours at Turkish resorts, the head of the Russian Tour Operators Association Dmitry Gorin told the RIA Novosti news agency on Monday.
All remaining Russian tourists returned to Russia from Turkey on Dec. 5 and 6, he said, the agency reported.
Russia's tour operators stopped selling package tours to Turkey soon after the plane was downed.
Earlier in November, Russia banned flights to Egypt due to the crash of an Airbus A321 over the Sinai peninsula, which killed 224 people.
Tours to Egypt and Turkey accounted for 38 percent of all foreign package sales this year, according to Rostourism data, Kommersant.
http://www.themoscowtimes.com/...are-left-in-turkey/552059.html


With Turkey and Egypt out, Israel looks to woo Russian tourists
Tourism Ministry investing $2.6 million to attract jet-setters from the frozen north in search of sunnier climes
Turkey and Egypt last year accounted for one third of all Russian tourism, with 3.3 million tourists visiting Turkey, according to Russia’s federal tourism agency.
http://www.timesofisrael.com/w...looks-to-woo-russian-tourists/

Već pariotizam radi, a jevreji gledaju kako da oni iskoriste celu sitaciju u svoju korist.


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 15:56 - pre 100 meseci
Citat:
branko tod: As of Sunday, there are no Russian tourists on package tours at Turkish resorts, the head of the Russian Tour Operators Association Dmitry Gorin told the RIA Novosti news agency on Monday.
All remaining Russian tourists returned to Russia from Turkey on Dec. 5 and 6, he said, the agency reported.
Russia's tour operators stopped selling package tours to Turkey soon after the plane was downed.
Earlier in November, Russia banned flights to Egypt due to the crash of an Airbus A321 over the Sinai peninsula, which killed 224 people.
Tours to Egypt and Turkey accounted for 38 percent of all foreign package sales this year, according to Rostourism data, Kommersant.
http://www.themoscowtimes.com/...are-left-in-turkey/552059.html


With Turkey and Egypt out, Israel looks to woo Russian tourists
Tourism Ministry investing $2.6 million to attract jet-setters from the frozen north in search of sunnier climes
Turkey and Egypt last year accounted for one third of all Russian tourism, with 3.3 million tourists visiting Turkey, according to Russia’s federal tourism agency.
http://www.timesofisrael.com/w...looks-to-woo-russian-tourists/

Već pariotizam radi, a jevreji gledaju kako da oni iskoriste celu sitaciju u svoju korist.


Naravno, kao i uvek izvor - sajt pod kontrolom ruske dravne masinerije.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 16:10 - pre 100 meseci
ssii

Vesti o rusiji su pouzdane samo ako dolaze iz amerike

A šta je sa izraelskim izvorom ? i on je pod ruskom kontrolom?
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 16:40 - pre 100 meseci
Citat:
branko tod: ssii

Vesti o rusiji su pouzdane samo ako dolaze iz amerike :D

A šta je sa izraelskim izvorom ? i on je pod ruskom kontrolom?


Ne nego iz pouzdanih izvora.
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 17:47 - pre 100 meseci
Citat:
2012:
@biciklista

Mozda ti gramaticki dobro napises komentar, mozda si formalno pismen, ali si funkcionalno potpuno neupotrebljiv, cak na momenti mislim da si nadmasio i vladda.

Dobro, u redu.
Citat:
2012:
Kakav Branko Krga, kakve price.

Onaj Branko Krga koji je službovao u istoj firmi u kojoj i ti sam. Dakle, bili ste u istoj firmi pre nego što se raspala. Ne znam, možda si ti Veljko Kadijević lično, mada on nije više među živima i kad smo već kod toga, da li znaš gde je umro? U Moskvi, kao ruski državljanin. Jeste, bio je i u USA na usavršavanju, ali to nikako ne umanjuje prethodno.
Citat:
2012:
Rekao neko njemu iz dorucak kako se taj neko seca necega i to je ovaj objasnoi kao zvanican stav Rusije, a onda si ti to "progutao", pa posto ti slatko sad bi i nas ubedio da i mi progutamo isto govnno.

Čekaj malo, ja sam tebe ipak smatrao sagovornikom koji ima malo ozbiljnije kognitivne sposobnosti od ovih pubertetlija. Ne ubeđujem ja ovde nikoga niušta, samo pokušavam da povežem činjenice i shvatim neke stvari. Svako ko mi u tome pomogne, ko da konstruktivan doprinos diskusiji, bez obzira da li se sa njim slažem ili ne, je što se mene tiče dobrodošao. Ne zaboravi, nije mi cilj puko nadmudrivanje, a još manje galama i dobacivanje, jer je to čisto gubljenje vremena. Šta hoću da kažem, ako nisi sposoban da stvoriš širu sliku neke pojave, onda nećeš moći da dođeš ni do valjanih zaključaka.
Citat:
2012:
Prvo, zvanican stav u JNA je bio da je nama neprijatelj na istoku, a da su nam prijatelji na zapadu, tako se Tito ponasao i zbog toga si datumi i dagadjaji koje navodis, a kojih se neki Rus seca. To je stav koji je zauzelo rukovodstvo KPJ, meni sad nije jasno kako je ovaj Krga napredovao u sluzbi kad mu je u Moskvi "toplo oko srca", to kao prvo.

Ne poričem ja da je to što govoriš istina, niti donosim sud o tome(bar za sada), ali te zato pitam: šta su onda ova dvojica tražila u Moskvi?
Citat:
2012:
Taj nacin razmisljanja generala na kojeg se pozivas kao relevantnim za nesto je ustvari i jedan od razloga za raspad Jugoslevije, ali to je druga tema.

Vrlo moguće, ali tema se već dovoljno rasplinula u hiljade rukavaca.
Citat:
2012:
Trece, ovde ssi ne kaze da ce svaki Rus zaboraviti obaranje aviona, vec kaze da osvete zvanicne Rusije, zvanicnoj Turskoj nece biti. A to da li ce neko nekome uz dorucak da spominje obaranje aviona je krajnje nevazno.

Znaš kako se kaže, osveta je najslađa kad se servira hladna i upravo se u tome vidi ozbiljnost velike nacije: u sposobnosti da dugoročno, strpljivo i posvećeno artikuliše sopstveno postojanje i trajanje, svoje mesto u vremenu i prostoru. Srbi sa pamćenjem kokoške to teško mogu da shvate, osim što mogu da povremeno zvižde sopstvenoj himni. Čudan fenomen, koji teško da je negde drugde zabeležen na planeti. Zato i ne možemo da shvatimo da će u narednim godinama i decenijama, na svakom međunarodnom skupu, u diplomatiji, politici, ekonomiji Rusi udarati ćuške i čvrge Turcima. Zamisli da rešavaš neki problem, okupiš mnogo ljudi, sve ide kako bi trebalo i onda odjednom: stop. Kad se desi jednom, dvaput biće neprijatnost, ali posle toga prelazi u frustraciju i nezadovoljstvo. Na kraju, ne znaš šta te je snašlo, a pošto kao što rekoh imaš pamćenje kokoške nisi ni svestan da si sam to izazvao.
Citat:
2012:
Pokusaj da apstrahujes bitno od nebitnoga i da se ne zanosis kafanskim pricama.

Da, ako to posmatraš u stilu: "sad će oni(Rusi) nama da daju buzdovan, a onda ćemo mi da vitlamo okolo", "sad kad im pokažemo(Amerikancima), hebaćemo im kevu", ali zar nisi primetio da upravo kritikujem taj pristup. To je odraz naše primitivne svesti koja nije sposobna da shvati kako svet funkcioniše, pa bi golom silom da rešava probleme. Može i to, ali zna se ko taj sport sebi može da priušti i kako. Hebiga, najlakše je, nemaš šta da razmišljaš, samo pritisneš dugme i sve odlazi murac. To su Turci danas na čelu sa novim sultanom, imaju buzdovan, pa bi da malo vitlaju okolo.

Da dodam, naveo sam i slučaj braće Bitići koji nisi komentarisao. Cilj mi je bio da pokažem preko ova dva primera, da mi nemamo elitu, politčku i intelektualnu, koja je sposobna da shvati međunarodnu scenu, istorijski trenutak i da u skladu sa tim dela, niti imamo narod, građane koji bi tako nešto podržali. Bašibozuk, ima ga i na ovom forumu koliko hoćeš. Priznajem, bilo mi je čudno kada sam video naslove: U fokusu put Srbije u EU i slučaj braće Bitići. Pitao sam se, šta sad Bitići, kakve su to fore, ali upravo je to ono što čini razliku.

Bašibozuk
Citat:
2012:
Rusija ne sme da objavi rat Turskoj, to je cinjenicno stanje, ne sme da im obori avion, ne sme da prelazi u vazdusan prostor Turske. To su fakti.

Vidi, pa i ti ovde pokazuješ iste simptome. Naravno da sme, ne da objavi rat, nego da ih sprži i poravna ko tepsiju, ali zašto? Da pokaže mišiće. Pa tako upravo razmišlja već pomenuti bašibozuk, Turci, ali i mi. Da ponovim, zato i jesmo tu gde jesmo. Turci bar imaju mišiće, mi nemamo ni to.
Citat:
2012:
Turci vise ne lete u Siriji da ne bi dali priliku za izjednacenje i za sada vode sa 1:0, to je fakticko stanje.
Ima jadan veoma zajjeban momenat za Ruse, ako Rusi objave rat Turskoj, onda Turska ima pravo da zatvori prolaz ruskih brodova i da Ruse zatvori u Crnom Moru.



Vode vode, ali u gluposti.

[Ovu poruku je menjao biciklista dana 04.01.2016. u 19:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 18:18 - pre 100 meseci
Citat:
vladd:
Nece, nisu oni gnjidoslavi koji bi zbog svog konfora narusili drzavni ponos.


Citat:
Otto23:
I da, postoje jos uvek ljudi koji imaju ponos, recimo taj nacionalni ponos/patriotizam je jako izrazen u Kini, USA, Rusiji (posebno od doba putina). Dakle, susta suprotnost od ove nove NVO "kulture" i "politike" ponasanja koja se propagira po Srbiji - gde se patriotizam smatra bolescu, a EU fanatizam i 100 Evra, vrhunskim kvalitetom koji zamenjuje gotovo sve.


Teško da glava u kojoj duva promaja može to da pojmi. Ima u narodu ona izreka: ti ga krstiš, a on prdi, tako i ovde. Ne misle oni na to o čemu govorite, njihova pitanja i dileme se svode na "gde sam tu ja", "koliki je moj deo". Jedina preokupacija im je fora, zaheb, trik, kako da se nešto ušićari na brzinu, ako može odmah i mnogo. Druge ko hebe. Onda dođu na forum i pljuju po političarima, Srbiji, Putinu,...
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 18:53 - pre 100 meseci
Da li ja to dobro vidim? Promenjen naziv teme, lepo lepo. Hvala počiniocu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 19:22 - pre 100 meseci
Verovatno je Gojko docepao gumicu, nesto se razvredneo, da koliko toliko unormali teme.

Nije bitno sto se slepo navija za neku glupost, dok je gluposti bice i pristalica.

Bitno je da se iz skupa cinjenica, izvuku neki konzistentni zakljucci. Konzistentni zakljucci su dovoljno stabilni da ih neartikulisani argumenti nemogu poljuljati.

Cinjenica je da je teska provokacija rusenje aviona za 17 sekundi prolaskakroz prostor Turske. Cak i da se dogodilo u toj meri. Koliko je to parce Turski prostor je za posebnu diskusiju, Turska je pomerala granicu van medjunarodnih dogovora, posto je u pitanju ionako pustara, i sada pokusava da brani tako pomerenu medju. No to nije tema.

Stradanje dva pilota u nekoliko hiljada naleta nije problem, problem je cin Turske avijacije. Koji je van obicaja i ponasanja ne samo NATO vec bilo kog vazduhoplovstva na svetu. Takav avion se samo isprati, ne puca se na njega sa ledja.

Provokacija je ucinjena. Rusija nije neozbiljna zemlja da histericno reaguje na provokaciju, negopokazuje stabilnost i fantasticno koristi situaciju instalacijom PVO sistema i podizuci nivo kontrole na Mediteranu.
Da su touradili bez razloga, sada bi ceo zapad vristao o agresiji.

Turska ce biti izbrukana zabranom leta, izbrukana zbog histerije i plasljivosti, ili zbog besa nastalog unistavanjem kriminalnih poslova oligarhije, i pride kaznjena finansijski...

Vise Rusa pogine dnevno u Moskvi u saobracaju, bar u proseku...ali bez ovakvin medjunarodnih implikacija koje su podigle Rusiju ne doskoro nezamisliv nivo.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 20:00 - pre 100 meseci
Citat:
vladd
Stradanje dva pilota...

Jedan je stradao a drugog je spasao major general iranske revolucionarne garde Qasem Soleimani koji je bio na celu tima sastavljenog od siriskih specialaca i pripadnika hezbolaha.
Inace ni ovaj sto je stradao nije stradao od pada nego su ga teroristi dokrajcili sa zemlje dok se spustao padobranom.

Cudo da niko u svetu ne pokrece pitanje zasto avion nije pao na tursku teritoriju...?
Ako je i usao na par sekundi u tursku, dali imaju pravo da ga obore ako je napustio turski vazdusni prostor...?

P.S. Inace zivo me zanima kakva ce letnja sezona 2016 biti u turskoj, jel na svakih 10-15min se spomene na RT Turska = saradjuju sa islamistima, podrzavaju ih itd itd itd...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3779 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 21:34 - pre 100 meseci
Turci planiraju da se žale Svetskoj trgovinskoj organizaciji zbog restriktivnih mera koje je prema Turskoj uvela Rusija. Kako se ono kaže "...polako k'o zmija žabu." U ovom slučaju kao kad mečka legne nehotice na neku manju životinju i polako je davi meškoljeći se dok drema...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 21:57 - pre 100 meseci
Stradao je jedan pilot SU24, u zlocinacko-kukavickoj, zenevskom konferencijom zabranjenoj aktivnosti pucanja na padobranca.
Drugi pilot koji je stradao, pilot je spasilackog helikoptera, pogodjen protivoklopnom raketom.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 22:50 - pre 100 meseci
meni je zanimljivo kad ovi putinofilicari pricaju o patriotizmu a sutra bi od Srbije napravili rusku guberniju samo da mogu.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3779 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 22:58 - pre 100 meseci
^
Znači nikako da pustimo ovu ubogu temu da umre. Dooobro... I'm in just for the shits and giggles... A šta su to "putinofilicari"?
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 23:05 - pre 100 meseci
putinofilicari su ljudi oboleli od preterane manije obozavanja ruskog diktatora Putina.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 23:07 - pre 100 meseci
Citat:
Emmy:
meni je zanimljivo kad ovi putinofilicari pricaju o patriotizmu a sutra bi od Srbije napravili rusku guberniju samo da mogu.


Ima narodna izreka koja opisuje takvo stanje i glasi : " ko o cemu, kurva o postenju"
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3779 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji04.01.2016. u 23:19 - pre 100 meseci
Citat:
Emmy:
putinofilicari su ljudi oboleli od preterane manije obozavanja ruskog diktatora Putina.


Hajde onda neka se izjasne učesnici na ovoj temi. Ima li među njima Volođinih obožavatelja?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363661 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.