Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pad ruskog aviona u Siriji

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363554 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 16:34 - pre 102 meseci
Gledao sam vesti i vedeo sam da je u Turskoj pao ruski vojni avion. Nisam lepo ispratio vesti vec sam samo slusao iz druge sobe, pa bih zamolio eksperte za vazdusne nesrece sa ovog foruma, a znam da ih ima poprilican broj, da pokusaju da iznesu svoje strucno mislejenje u vezi ovog pada i kako se ovaj ruski vojni avion nasao u turskom vazdusnom prostoru, sta je tamo trazio.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 16:53 - pre 102 meseci
Nije pao. Oboren je.

Turska je u roku od 5 minuta 10 puta upozorila pilote Su-24 da su povredili turski vazdušni prostor.
Rusi su to ignorisali i turski F-16 sa dva projektila je oborio Su-24 koji je pao na sirijsku teritoriju.
Piloti su se katapultirali i takodje pali na sirijsku teritoriju.
Opkolila ih je grupa Turkmena i likvidirali su oba pilota.
Po svemu sudeći oboren je i ruski helikopter koji je krenuo u akciju spasavanja pilota.

Vesti stiži bukvalno iz sekunda u sekund i teško je utvrditi sve detalje.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 17:00 - pre 102 meseci
Čuj šta je tamo tražio? Verovatno je krnuo u da bombarduje Ankaru. Ovako kreću veliki ratovi. Nezgodama i slučajnim obaranjima. Ne valja u svakom slučaju.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 17:04 - pre 102 meseci
Citat:
dusanboss: Čuj šta je tamo tražio? Verovatno je krnuo u da bombarduje Ankaru.



Vidis, to je interesantna teza, to nisu spomenuli u vestima.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 17:19 - pre 102 meseci
Rusi kažu da ja avion bio u Siriji. Pao je na Sirijsko tlo, tako dok druga strana ne pakaze dokaze za drugo, nemam pono razloga da mislim da nije tako.
Možda je greška. Dešava se. Armije obaraju sopstvene avione. Videćemo kako se stvar razvija.
Ako se pogleda mapa, na delu srijsko-turske granice gde je avion oboren Turska teritorija "ulazi" u Sirijisku sa nekih 30 km širine.
Isto Turska verovadno krišom podržava (i javno) neke grupe koje se bore protiv Asada. Verovatno imaju utočište na turskoj teritoriji.
Ja stvarno ne mogu da napravim jasnu granicu izmedju terorističkih i pobunjničkih grupa u Siriji.

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 24.11.2015. u 18:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Power Manager

Član broj: 331293
Poruke: 80



+76 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 17:53 - pre 102 meseci
http://www.telegraph.co.uk/new...lane-on-Syria-border-live.html

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-34907983 (video)

https://www.youtube.com/watch?v=iQW0XGH-cwE
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 18:02 - pre 102 meseci
Pa sta se prica, hoce li sad velika i mocna Rusija da napadne Tursku?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 18:26 - pre 102 meseci
Naravno da neće ali, će se sigurno pooštrit Rusko-Turski odnosi. Nisam ja nikakav rusofil. Trodim se da sagledam stvari objektivno. Ako bih mogao da biram pre bih živeo na zapadu nego u Rusiji.
Ljudi na zapadu ne veruju u toj meri svojim medijima kao što niki naši prozapadnjaci slepo slušaju sve što kaže CNN i BBC.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 18:34 - pre 102 meseci
Citat:
2012:
Pa sta se prica, hoce li sad velika i mocna Rusija da napadne Tursku?

Ha ha ha.......Imas istancan smisao za humor :)
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 18:44 - pre 102 meseci
Citat:
zica49: Ha ha ha.......Imas istancan smisao za humor :)


Ma nije humor u pitanju, ozbiljno pitam.

Nego ja se potajno nadam da ce se javiti eksperti sto su analizirali pad vojnog helikoptera, ja samo njima verujem na strucnosti.

mislim, nemoj da se nadjes uvredjenim, drago je meni sto si se ti javio, ti si kvalitetan diskutant, nikad nisam imao nikakvih nedoumica sto se tice tvoje strucnosti, pa ako se ne jave eksperti, mi cemo ( ti, Dule i ja) polako da utvrdimo sta se tacno desilo i da li ce biti ruskog napada na Tursku.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 18:53 - pre 102 meseci
Turska je uradila ono sto bi uradio SAD,Auatralija,Rusija,Kina i bilo koja zemlja na svijetu koja stiti svoj prostor te ne respektira nikoga.
Smatram da Rusija ma koliko velika bila nema petlju za vojnu odmazdu jer bi dobila po zubima od same Turske bez uplitanja ostatka NATO-a. Radice diplomatija pregovori,bla.bla i tajna Ruska pomoc Kurdima :)
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 19:01 - pre 102 meseci
Ma da,raketa upozorenja nije dolazila u obzir.A i leteli su sigurno pravo na ankaru.

Oni divljaci jedva docekase da pucaju na pilote.Mada zrtveno jagnje za sukob nesto vecih razmera.

A onaj helikopter sto im zgruvase na zelji ( spasilacki ) ,bruka.Malo se vise qurce.I gde se dedose ometaci raketa i ostala njesra sto su prezentovali.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 19:07 - pre 102 meseci
Snimak na youtube pokazuje tipa koji je ispalio projektil iz mobilnog protivoklopnog lansera na helikopter te ga rasturio.
Samo je Rambo bio jos veci superjunak te iz tenka srusio Ruski helikopter napreduje se :)
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 19:13 - pre 102 meseci
.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 19:34 - pre 102 meseci
Ma naravno da Rusija nece "nista uraditi". Ja bih voleo ove sto likuju, samo da zapamte ovaj dan... tj. ko je kome prvi oborio avion. Da nebude posle nesporazuma :)

Turci i NATO bombarduju Siriju bez odluke UN-a, i bez saglasnosti Sirijske vlade ciji je to vazdusni prostor. Nesto mi se javlja, da ce "neciji" avioni u Sirijskom vazdusnom prostoru biti oboreni... kao i da ce Kurdi u Turskoj, sasvim slucajno, dobiti protiv avionske rakete i ostalo naoruzanje (npr. savremene protiv-tenkovske rakete i sl.). Red je da i Rusi pocnu sa zapadnom "taktikom"...

Samo glup covek, ili zeljan rata je mogao ovo da uradi. A da ce biti naplaceno... to je sigurno. Jer mora biti naplaceno, zbog budicih slicnih situacija.

...
I btw. NATO "ne moze da potvrdi" da je avion ushao u Turski vazdusni prostor. Turci tvrde da se radi o citavih 17 sekundi leta. A Rusi da je avion bio kilometar od Turske granice kad je oboren, a da je nablize dosao na 600m do granice, i da je nikad nije presao. Ja se divim Rusima koliko su stalozeni, ali ne sumnjam da ce odgovorni dobiti svoje.

USA je jos jednom podgrejala regionalni sukob, gurajuci Tursku u eskalaciju. Ili mozda neko veruje da NATO i USA ne znaju nista o ovome. LOL :)
Poceli Rusi da im trebe teroriste koje obucavaju i sponzorishu, pa su se uzrujali, propada im projekat.
...

Kao sto rekoh, zapamtite ko je bacio "prvi kamen".

[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 24.11.2015. u 20:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 19:53 - pre 102 meseci
Meni nije jasno samo jedno.
Cetiri godine "totalnog rokanja" a poslije dvadeset minuta snimci na www.youtube.com
Iz toga se da zakljuciti da radi mobilna telefonja,radi internet ima struje. Kako uopste prezivljava ta infrastruktura?
Rusi,Ameri,Francuzi i svako kome se digne kita leti po toj Siriji i roka sta mu se cefne.Da li se stvarno roka ili novinari" narokavaju umjesto njih".
Kad je poceo rat u BiH,poslije tri granate kod mene nestalo struje. Prekinute sve medjugradske i medjunarodne telefonske veze te tako ostalo sve do kraja rata :(
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 20:01 - pre 102 meseci
Svega toga ne bi bilo da su Rusi znali da je Necmettin Bilal Erdoğan na prst u bullju sa Konjislavom (aka @2012).

Rusi ga proterali iz Iraka, sad Her Royal Majesty's secret service agent Konjosav od besa pali i zari po madzonetu.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 20:06 - pre 102 meseci
Citat:
Russia deploys missile cruiser off Syria coast, ordered to destroy any target posing danger
Published time: 24 Nov, 2015 18:16
Edited time: 24 Nov, 2015 19:53

Moscow plans to suspend military cooperation with Ankara after the downing of a Russian bomber by Turkish air forces, Russian General Staff representatives said on Tuesday. Further measures to beef up Russian air base security in Syria will also be taken.

Three steps as announced by top brass:

Each and every strike groups’ operation is to be carried out under the guise of fighter jets
Air defense to be boosted with the deployment of Moskva guided missile cruiser off Latakia coast with an aim to destroy any target that may pose danger
Military contacts with Turkey to be suspended



Sergey Rudskoy, a top official with the Russian General Staff, condemned the attack on the Russian bomber in Syrian airspace by a Turkish fighter jet as “a severe violation of international law”. He stressed that the Su-24 was downed over the Syrian territory. The crash site was four kilometers away from the Turkish border, he said.

Rudskoy said the Russian warplane did not violate Turkish airspace. Additionally, according to the Hmeymim airfield radar, it was the Turkish fighter jet that actually entered Syrian airspace as it attacked the Russian bomber.

The Turkish fighter jet made no attempts to contact Russian pilots before attacking the bomber, Rudskoy added.

“We assume the strike was carried out with a close range missile with an infra-red seeker,” Rudskoy said. “The Turkish jet made no attempts to communicate or establish visual contact with our crew that our equipment would have registered. The Su-24 was hit by a missile over Syria’s territory.”

Russia now plans to implement new measures aimed at strengthening the security of the country’s air base in Syria and in particular to bolster air defense.

Russian guided missile cruiser Moskva, equipped with the ‘Fort’ air defense system, similar to the S-300, will be deployed off Latakia province's coast.

"We warn that every target posing a potential threat will be destroyed,” lieutenant general Sergey Rudskoy said during the briefing.


The Moskva (‘Moscow’) missile cruise is a flagship vessel of the Russian Black Sea fleet and is one of the fleet’s two biggest ships. The cruiser was stationed in Sevastopol but left in summer 2015 after being deployed to the Mediterranean Sea where it joined Russia’s standing naval force in the Mediterranean.

Since September 30, the Moskva cruiser acts as a covering force for the Russian air forces in Syria while deployed in the eastern Mediterranean.

“All military contacts with Turkey will be suspended,” he added.

https://www.rt.com/news/323329-russia-suspend-military-turkey/

Ajmo Turci (NATO)... preletite ponovo u Siriju...

 
Odgovor na temu

niki212

Član broj: 327928
Poruke: 10



+573 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 20:08 - pre 102 meseci
Citat:
2012:
Gledao sam vesti i vedeo sam da je u Turskoj pao ruski vojni avion. Nisam lepo ispratio vesti vec sam samo slusao iz druge sobe, pa bih zamolio eksperte za vazdusne nesrece sa ovog foruma, a znam da ih ima poprilican broj, da pokusaju da iznesu svoje strucno mislejenje u vezi ovog pada i kako se ovaj ruski vojni avion nasao u turskom vazdusnom prostoru, sta je tamo trazio.


Mogao bi da pitaš one za koje si radio i kojima sada klanas ovuda po ES da ti kažu šta se desilo pada i nas obavestiš

Reč Bog za mene nije ništa nego izraz i proizvod ljudske slabosti
Albert Ajnštajn
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji24.11.2015. u 20:10 - pre 102 meseci
Meni nije jasno da budu toliko opustedi i da ih ove jajare na kvarno sa kantom f16 pogode.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363554 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.