Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"

elitemadzone.org :: MadZone :: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 96189 | Odgovora: 385 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 12:26 - pre 100 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
DaliborP: Jos jedan odlican dokaz da nemas pojma o cemu pricas, kao i obicno, a sad znamo i zasto - zato sto mislis da ti test inteligencije nekako daje moci da budes uvek u pravu.


Za duning-krugerov efekat znam ja odavno, ne moraš ti da mi ga linkuješ. Inače njegova veza sa inteligencijom je u principu obrnuta od onoga što ti pokušavaš da aludiraš.

A ako je tebi to "dokaz" da nemam pojma o čemu pričam, ne bih se ja raspravljao sa tobom oko gluposti više, zaista. Znam ja takve ljude kao ti i nema od toga ništa, oni su ubeđeni da je njihova predstava o svetu jedina tačna i da su oni stašno pametni i ništa ih ne može ubediti u suprotno, nikakav argument tu nema nikakvog efekta, sve dok ne lupe glavom u zid i ne razbiju je (glavu naravno, a ne zid).


Ti si skolski primer tog efekta.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 12:29 - pre 100 meseci
Citat:
žutokljunac: Posto si pomenuo Venecuelu, pitacu te sasvim obicnu stvar. Da li verujes da je cena nafte sa 120 dolara pala na skoro 40 dolara o barelu, zato sto je potrosnja u celom svetu naglo pala tri puta, ili mislis da je to zbog onoga sto sam nekoliko puta napisao.

Da li ti stvarno verujes da je uvek kad se radi o sunovratu neke "slobodarske" zemlje po pravilu uvek neko kriv sa zapada?

Ja uopste i ne pricam o obaranju cene nafte, niti je to tema - zasto ostale drzave nemaju toliki problem sa tim? Ja pricam o Venecueli i onom sto se desava u samoj drzavi, i sta se desavalo poslednjih 20 i kusur godina. Nije to krenulo sada, sa ovim promenama, vec mnogo pre. O tome mogu da pricam bez problema, kako je vodjena drzava, kako su trosene pare, redovno one kojih nije bilo - zasto je Venecuela dovela svoje gradjane do prosjackog stapa i zavela diktaturu? Opet neko kriv zato sto su oni nesposobni da obezbeze buducnost svom narodu. Dodju slobodari na vlast i odmah gledaju kako da prisvoje TUDJE firme, jer eto smatraju da treba da pripada njima. Klasika.

Zasto ignorises cinjenice o samim problemima i nacinu vodjenja politike i ekonomije u samoj drzavi, a ne brze-bolje kreces da pricas o svetskoj zaveri?

Ali kako to objasniti tebi & co, kojima je uvek neko drugi kriv? Vi i dan danas ne razumete rat u Jugoslaviji, i redovno mislite da je neko drugi kriv za isti, a kamoli da razumete nesto sto se desava na drugom kontinentu. Diletanti prve klase. I bolje samo da vas zayebavam.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 12:46 - pre 100 meseci
Citat:
DaliborP: Da li ti stvarno verujes da je uvek kad se radi o sunovratu neke "slobodarske" zemlje po pravilu uvek neko kriv sa zapada?

Ja uopste i ne pricam o obaranju cene nafte, niti je to tema - zasto ostale drzave nemaju toliki problem sa tim? Ja pricam o Venecueli i onom sto se desava u samoj drzavi...


Zato sto zapad tako funkcionise. Evo pogledaj ceo svet, 'ajde da kazemo da broji 200 zemalja, radi okrugle brojke. Otprilike 20 zemalja uziva u toj demokratiji, dok ostali ispastaju. Uzivaju: USA. Australija, Kanada, Velika Britanija, Japan, Juzna Koreja i 15-tak zemalja zapadne Evrope. Sa izuzetkom par zemalja, vecina tih zapadnih zemalja je stotinama godina imala svoje kolonije po celom svetu, i te kolonije je izrabljivala, uzimala im resurse, prirodna bogatstva, izrabljivala radnu snagu, itd. Ni robovi im nisu bile strani. Tako sistem i funkcionise. Deset posto njih zivi, ostali iz krize u krizu, iz rata u rat. Evo npr., mozda nisi ni znao, u nekoliko zemalja Afrike je doslo do krvoprolica i pravog gradjanskog rata zbog dijamanata. Sakatili su jedni druge. I nista. Onaj ko to sve kontrolise, radi to i danas bez ikakvih posledica. Cija je veca krivica. Ovih crnaca ili kartela? Potrazi na youtube-u pa ces videti da su zemlje bukvalno opustosene. Mislim, nisam naivan, tako svet odavno funkcionise, ali yajebi mi pricu o nekakvom postenju, dobroti, demokratiji, ravnopravnosti, istim pravima za sve... kada je to sve laz.

A druga stvar, a rekao sam to nekoliko puta, nisam nikakav socijalista ili komunista, cak mi se taj sistem i gadi, ali ovde nije rec o tome. Ne prizivam ja socijalizam. Jedino sto mi se od socijalizma svidja je socijalno sredjeno zdravstvo, skolstvo, socijalna davanja, itd., u skandinavskim zemljama, To mi se jedino svidja.


[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 14.12.2015. u 14:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 12:50 - pre 100 meseci
Cekaj, hteo si da pricas o Venecueli - evo ti prilike, nemoj sad da rasplinujes temu sa robovima i postenjem i svetskim poretkom.

Problem koji ti imas je vrlo jasan, nemas uopste zelju ni nameru da razumes sta se desava u samoj drzavi, mnogo ti je lakse pricati o pravdi, robovima i svetskim resursima na vrlo plitkom nivou. Bas kao sto sad radis.

Citat:
Mislim, nisam naivan, tako svet odavno funkcionise, ali yajebi mi pricu o nekakvom postenju, dobroti, demokratiji, ravnopravnosti, istim pravima za sve... kada je to sve laz.

Ja uopste ne pricam o tome ako nisi primetio, niti potenciram. Ti si taj koji se lozi da ukaze na nekakvu nepravdu. Pricajmo o cinjenicama, uzrocima i posledicama loseg vodjenja drzave. To je ono sto je za tebe i pisca rocket sience.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 13:06 - pre 100 meseci
Rekao sam ti za Venecuelu. Najveci novac im stize od nafte. Cena je pala i imaju velikih problema. To je uradjeno namerno. Zemlja je pod sankcijama, dakle izopstena iz svetskih tokova. Mislis da su sancije uvedene jer je Amerima strasno stalo da oni budu pravedno i bogato drustvo, ili zato da bi americki naftasi dosli do najvecih zaliha nafte na svetu. Ja mislim ovo drugo. Americki dolar je vezan za naftu, jos otkad su napustili zlatni standard, morali su valutu da vezu za nesto opipljivo. Npr. u poslednjih godinu dana kada je cena nafte pala, morali su da koriguju vrednost dolara, pa su ga digli za 25%. To je jedino sto njih zanima od Venecuele. I nema to nikakve veze sa losim vodjenjem drzave. Da je u Veneculi Albert Anstajn na vlasti, bilo bi isto. Eto to ti je sustina u jednom pasusu.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 13:07 - pre 100 meseci
Ne radi se u Juznoj Americi toliko o socijalizmu, koliko o borbi za drzavu. Nemoguce je ziveti normalno u banana "drzavi" u kojoj ti zabranjuju da koristis kisnicu kao vodu za pice i pranje.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 13:18 - pre 100 meseci
Citat:
DaliborP:Takva samouverenost da si uvek u pravu, na bilo kojoj temi, cak i na onima sa kojim nikakve veze nemate, sa ovim se bas lepo opisuje.


Ako neko ovde prosipa samouverenost onda si to upravo ti.

Ja veći deo od ovoga ovde što sam napisao nisam ni shvatao pre recimo 7-8 godina, ali vremenom se iz mozaika naizgled nepovezanih stvari pojavi prilično jasna slika i onda - shvatiš ceo mehanizam (mediji, političari, cia). Te priče da su Jugoslaviju srušili spolja i da se nije raspala sama od sebe ja sam slušao odavno, ali nisam uspevao tačno da povežem "kako" pa ih nisam ni uzimao kao preterano pouzdane. Međutim, u jednom trenutku sam polako pohvatao sve te konce koje do tada nisam video, i dobio sam vrlo jasnu sliku kako tačno funkcioniše taj sistem moderne kolonizacije i modernih osvajačkih ratova, i u toj priči je i Jugoslavija i Ukrajina i Libija/Irak/Sirija, i nažalost gotovo siguran napad na Rusiju koji će se izvesti tako što će se Rusija bockati dok ne napravi pogrešan potez (neumeren odgovor na bockanje) kako bi se (u domaćoj javnosti) našlo opravdanje za NATO napad, a ako ne napravi pogrešan potez onda će se iscenirati (lažirati) neki navodni Ruski napad.

Sad ti je jasno zašto je srušen Ruski avion na granici sa Turskom (čista 100% NATO provokacija), i zašto Rusi nisu smeli da urade isto.

Pitaj 2012, on dobro zna te stvari, objasnio je i sam to u ovoj temi.

Sve već viđeno u ranijim ratovima, recimo 2.sv.ratu. Gledajući u Ameriku, gledaš upravo u novog Hitlera, samo što se ovde Hitler ne vidi jer jer: 1) ima ih više, 2) u senci su, 3) na greškama se uči.

Prouči kako je (kao sad ovaj "progresivni" napredni zapad) pod Hitlerom nemačka napredovala ekonomski i infrastrukturno (beše još voze po Hitlerovim autoputevima?) i kako je Gebels propagandom držao hipnotisane Nemce u stanju obožavanja velikog firera dok je ovaj prvo iscenirao nekakve napade da bi opravdao prvobitna osvajanja, a kasnije kada su se hipnotisani privikli na ratove je lagodno klao po svetu i pretvarao jevreje u dim. E, upravo prisustvuješ klanju koje po svetu započinje Amerika dok te drži u hipnozi i stanju obožavanja.

Ja ti to sve dobronamerno kažem, za tebe samog je dobro da shvatiš na vreme šta se dešava u svetu i odakle dolazi zlo. A ti možeš da nastaviš da ubeđuješ sebe da znaš mnogo više od mene i od svih koji ne misle kao ti, i to sa psihološke tačke sasvim normalna pojava (pogledaj film 20 sa onog linka koji je žutokljunac dao).
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 13:20 - pre 100 meseci
Citat:
žutokljunac:
Rekao sam ti za Venecuelu.

Nisi rekao, niti i dalje pricas - aspolutno sve sto spominjes je Amerika, nijednom nisi spomenuo kako stvari stoje u samoj drzavi - jer je potpuno jasno da ne znas.

Citat:
I nema to nikakve veze sa losim vodjenjem drzave. Da je u Veneculi Albert Anstajn na vlasti, bilo bi isto. Eto to ti je sustina u jednom pasusu.

O da, ima i te kako. Samo da bi to razumeo, moraces ozbiljnije da procitas sta se tamo desava umesto ove tvoje propagande. Niko ovde ne prica o pravdi, vec sposobnosti jedne vlasti da obezbedi zivot i buducnost svojim gradjanima. I to je ono gde je sve krenulo lose.

Naravno, neko veruje u bajke, pa kao sto su za raspad Jugoslavije i rat nekom krivi Amerika i Evropa, tako je i sad za stanje u Venecueli kriv neko drugi, nikako oni. Ta uloga zrtva je svojstvena luzerima koji niposto ne priznaju da su upravo to, luzeri.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 13:27 - pre 100 meseci
Citat:
pisac:Cia, Amerika, Nato, Rusija, Hitler, Gebels

DO-SA-DNO
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 13:30 - pre 100 meseci
Ah, da dodam, Amerika će rat sa Rusijom voditi preko teritorije Evrope odnosno preko svojih NATO štićenika (koji još nemaju pojima koliko će postati "srećni" što ih Amerika "štiti" od zle Rusije).

Znaš, na greškama se uči... odbrambeni savez (od navodnog agresora), ovo-ono... moram da priznam da je Amerika ovo sve organizovala daleko bolje od Hitlera.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 13:53 - pre 100 meseci
Citat:
DaliborP: O da, ima i te kako. Samo da bi to razumeo, moraces ozbiljnije da procitas sta se tamo desava umesto ove tvoje propagande. Niko ovde ne prica o pravdi, vec sposobnosti jedne vlasti da obezbedi zivot i buducnost svojim gradjanima. I to je ono gde je sve krenulo lose.

Naravno, neko veruje u bajke, pa kao sto su za raspad Jugoslavije i rat nekom krivi Amerika i Evropa, tako je i sad za stanje u Venecueli kriv neko drugi, nikako oni. Ta uloga zrtva je svojstvena luzerima koji niposto ne priznaju da su upravo to, luzeri.


Venecuela je pod sankcijama. Nema zemlje na svetu koja bi imala isti zivotni standard, i gde, pre ili kasnije, ne bi doslo do kolapsa, kada je blokirana i izopstena iz medjunarodnog poslovanja. Hipotetricki da je jedna USA tako izopstena, da ima otezan pristup medjunarodnom trzistu, doslo bi do velikih lomova, a ne u jednoj nebitnoj Venecueli. Tako je u danasnjoj ekonomiji i finansijama. Mozda bi za Veneculeu bilo drugacije da je na sceni robna razmena. Onda npr. naftu ne bi morali da indeksiraju u dolarima. Znas li da je trgovina naftom jedino dozvoljena u dolarima, i sta mislis zbog cega je to tako. Dakle, ako imas bilo koju valutu, moras prvo da je zamenis u dolar, pa tek onda platis. Evo na primer, da je u toj Veneculi na vlasti neka kapitalisticka opcija, ali da nije blisko povezana sa USA, isto bi bilo. Sve vreme ti to govorim. Jedino bi bilo drugacije da su u Venecueli na vlasti oni koji blisko saradjuju sa USA i koji su americkim kompanijama dali da one crpe i preradjuju naftu. Kao sto je u zalivskim zemljama, Emiratima, Kuvajtu, Kataru, ali Venecule ima oko 30 miliona stanovnika za razliku od Emirata koji imaju 300 000.

A sto se tice raspada SFRJ, koji uprono forsiras, pa nisu samo oni krivi. Nosimo i mi veliki deo krivice. Oni su samo primenili svoju taktiku, zavadi pa vladaj, a mi smo bili izvodjaci radova. Dakle, samo su iskoristili nasu slabost, mrznju jednih prema drugima. Naravno, mi snosimo ogroman deo krivice, zbog nacionalizma i sovinizma, ali nisi ni oni nevinasca, kako ti mislis.

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 14.12.2015. u 15:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 14:24 - pre 100 meseci
Citat:
pisac:
Ah, da dodam, Amerika će rat sa Rusijom voditi preko teritorije Evrope odnosno preko svojih NATO štićenika (koji još nemaju pojima koliko će postati "srećni" što ih Amerika "štiti" od zle Rusije).

Znaš, na greškama se uči... odbrambeni savez (od navodnog agresora), ovo-ono... moram da priznam da je Amerika ovo sve organizovala daleko bolje od Hitlera.



Zar to nije trebalo da se desi tokom hladnog rata ?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 14:27 - pre 100 meseci
Citat:
pisac:
Ah, da dodam, Amerika će rat sa Rusijom voditi preko teritorije Evrope odnosno preko svojih NATO štićenika (koji još nemaju pojima koliko će postati "srećni" što ih Amerika "štiti" od zle Rusije).

Znaš, na greškama se uči... odbrambeni savez (od navodnog agresora), ovo-ono... moram da priznam da je Amerika ovo sve organizovala daleko bolje od Hitlera.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 14:52 - pre 100 meseci
Citat:
žutokljunac:
Venecuela je pod sankcijama.
To si rekao barem 4 puta, ali i dalje ne predstavlja nikakav validan argument. Kao da kazes za vreme Slobe - Jugoslavima je pod sankcijama. Dovoljan argument?
Citat:
Znas li da je trgovina naftom jedino dozvoljena u dolarima, i sta mislis zbog cega je to tako. Dakle, ako imas bilo koju valutu, moras prvo da je zamenis u dolar, pa tek onda platis. Evo na primer, da je u toj Veneculi na vlasti neka kapitalisticka opcija, ali da nije blisko povezana sa USA, isto bi bilo. Sve vreme ti to govorim.

Kao papagaj si, ponavljas opstepoznate stvari potpuno ignorisuci sustinu. Da, nafta se placa u dolarima - pa sta? To je opravdanje za propast drzave sa Chavezom i Madurom na vlasti? Nece biti.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 15:29 - pre 100 meseci
A sta ti to njima i njihovoj vlasti toliko zameras? Njihov GDP je prema Svetskoj banci blizu 13 000 dolara, a prosle godine je bio 16 614 dolara.

12,771.6 ( 2012. g. ) 12,265.0 ( 2013. g. ) 16,614.5 ( 2014. g. ) ( http://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.CD ) i drugi link ( http://www.focus-economics.com...r/venezuela/gdp-per-capita-USD )

Nas je npr. 6 152 dolara.

A cena benzina im je ( bar po B92 ) jedan evrocent, tj. 100 litara platis jedan evro.

Stalno mi prebacujes, a ti nista ne znas ili ne zelis da objasnis ili da mi odgovoris kada te nesto pitam.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 16:24 - pre 100 meseci
Citat:
A sta ti to njima i njihovoj vlasti toliko zameras?

Kako sta zamera... pa to sto nisu pristali na premudri marketinski paket iz holivuda, sa hardware-om iz pentagona, uz podrsku lokalne pete kolone, pardon, ovih NVO i slicnih finansiranih grupacija. Mislim, oni i dalje misle da mogu da ne budu kolonija USA, a to je vrlo "pogresno" - jer u "slobodnom i demokratskom svetu" USA je i otac i majka, i stric i ujna, a bogami i ocuh (ili dva ocuha - gay je okay), kao i maceha, baba vestica, dalji rodjak silovatelj... kako kome, tj. kako ti se zalomi, u zavisnosti od njihovih planova i interesa.

Sloboda Inc.
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 16:30 - pre 100 meseci
Citat:
ssi:
Zar to nije trebalo da se desi tokom hladnog rata ?


Zar ovo pitanje nije moglo da bude gluplje i besmislenije?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 16:36 - pre 100 meseci
Citat:
žutokljunac: A sta ti to njima i njihovoj vlasti toliko zameras?

Cekaj, ti se salis ili stvarno apsolutno nisi upucen u stanje u Venecueli?

To sto je Chavez imao koliko-toliko uspesan period kad je kao ulagao u drzavu i delio pomoc po svetu je samo obicna maska da ekonomija funkcionise u drzavi - ustvari je samo opstala zahvaljujuci dobroj ceni nafte koju je Venecuela i dalje prodavala Americi, i to za ogromne pare, i to dok je Cavez i dalje pricao gluposti protiv Amerike na tv-u.

Naravno ono sto se nije videlo je katastrofalno vodjena ekonomska politika, Chavez je doveo ljude slicne sebi na vlast, od kojih niko nije imao nikakvo iskustvo, nacionalizovali su velike privatnike, skoro blokirali izvoz i poceli da progone one koji su i dalje imali uspesne biznise, i stvorili potpuno neefikasan sistem koji se odlicno ogleda danas - kada su potpuno prazni rafovi u samouslugama gde narod ceka red da kupi litru ulja usput skenirajuci otiske prstiju.

Kad je cena nafte pala onda su maske pale i vrlo je vidljivo kako je lose vodjena drzava i kako je unistena ekonomija

I ti pitas sta im ja zameram? Mozda ja licno manje, ali lokalni stanovnik sigurno puno, tipa: ocajno vodjenje drzave, unistavanje diplomatskih veza, pogresna politika sa valutama, policijsku brutalnost, terorisanje vlastitog naroda, zatvaranje privatnika, namerno unistavanje privatnog sektora, nacionalizaciju velikih firmi, nedostatak namirnica, itd itd...spisak je ogroman.
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 17:09 - pre 100 meseci
Na kraju će Venecueli da pomognu tako što će kupiti njihove luke, rafinerije, nalazišta nafte, rude i ostalih prirodnih bogatstava, areodrome, banke, osiguravajuća društva. Sve to samo zato da bi im pomogli, to je u stvari velika žrtva i odricanje onih koji pomažu. Za naštampan papir postaće vlasnici opipljivih stvari, upravo onako kako sada nemci pomažu Grčkoj:

Potpisano, Nemci preuzimaju grčke aerodrome
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"14.12.2015. u 17:12 - pre 100 meseci
Citat:
pisac:
Reko ti CNN :D

Citat:
2012: Ja mislim da je red da jednom iznese dokaze za svoje tvrdnje,ovako stalno nesto pises, a nemamo dokaza da ti verujemo.


Jel ti to od mene očekuješ da ti imenujem i dam adrese onih koji iz senke upravljaju amerikom, možda bi i telefone da ih pitaš neko pitanje? Ili da ti dam imena onih koji (ako) su minirali zgrade tokom 9/11, eventualno nekog baju iz CIjE koji će da ti potvrdi da su znali šta njihovo teror-čedo Bane Laden sprema protiv svog tate ali im je neko od ovih iz senke rekao da iskuliraju malo i puste čoveka da se iživi?

Ko ima zdrav razum i dovoljno logike, tome će biti jasno šta se trenutno dešava u svetu i ko je glavna opasnost (za ceo svet), ovaj što se širi na istok i jug i seje smrt naokolo dok upumpava enormne količine novca u svoju vojsku i totalitarni nadzor celog sveta, ili ovaj koji pokušava da se odbrani od atomskih raketa koje mu se guraju pod nos. Ko je zao kao ti tome ne treba ništa ni objašnjavati, da nije takvih ne bi bilo ni dotičnih dešavanja u svetu.


Ne ocekujem da mi dajes adrese, do njih cu sam nekako doci, ali od tebe ocekujem da imenujes ko vlada iz senke i da to potvrdis nekakvim validnim dokazima. Recimo da mi navedes primere iz kojih se moze videti ko iz senke upravlja svetom.
Izvrsioci me ne interesuju, ali ako nemas nista protiv mozes i njih da navedes, meni ne trebaju, ali nece smetati. Ovako kako ti pises ne lici na nista osim na konstantno iznosenje gluposti koji jos uvek ne mogu ni dostici nivo hipoteze.
Vise puta sam ti objasnjavao da mras poceti sa iznosenjem opipljivih pokazatelja, ovako ne delujes ozbiljno. Normalno da ces imati istomisljenike, ali nikako medju iole pismenijom populacijom, po tezini dokaza koje nudis ti si negde na nivou Milana Tarota.

Nije problem zdrav razum i dovoljno logika, problem kod tebe je pogresna percepcija, mnogo unutrasnjih frustracija, ogroman nivo pogresnih predrasuda, kad sve pomesas dobijes Pisca koji loso vidi i jos pogresnije razume. Da ti objasnim.

Sasvim je normalno da neko ulaze u sopstvenu odbranu, to svi rade, tako da ne moze biti zlo ako to radi i USA (da se drzimo njih, jer njih primarno spominjes).
Ne razumem ni sta je sporno ako neko pokusava da prosiri svoj uticaj, to svako od nas radi, to rade i pojedinci i drzave. Nema tu niceg spornog.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gubitak Venecuele u globalnoj borbi za "stvar"

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 96189 | Odgovora: 385 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.