Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novak Đoković i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Novak Đoković i dalje ide napred

Strane: << < .. 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 549048 | Odgovora: 2889 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 11:08 - pre 26 meseci
Da li Novak Đoković ide napred? Koliko sam skontao i RG je najavio obaveznu vakcinu za učešće, uz UO i Wimbledon.. Prema tome Novaku ostaju tri opcije:

1) Da proguta knedlu i da se vakciniše
2) Da okači reket o klin i povuče se iz tenisa kao legenda (mada mislim da sa tim već kasni nekoliko meseci)
3) Da igra rekreativno po turnirčićima u Kazahstanu, Kirgistanu, Makedoniji, Srbiji (svuda gde ga puste) i provede ostatak karijere tu do 38 mesta na ATP listi..

Sve u svemu, on već ima skoro 35god (moje godište), obezbedio je poklolenja, ima luksuz i da završi karijeru, investira u nekretnine, restorane, lokale i da se povuče i živi ko bog ispod radara do daljnjeg.. A onda može i da trenira klince ako mu je do tenisa. Naravno, to nije kraj kakav je planirao, može još 3-4god da igra tenis na vrhunskom nivou.. Ali poruka je jasna - ovako će proći svako ko ne sluša sistem..
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 11:36 - pre 26 meseci
Ovde dolazimo i do sledeceg pitanja, a to je gde uloziti dzakove para ako neki sudija ili žbir na zapadu moze da ti zalupi ulazak u zemlju na osnovu toga da li je ustao na levu ili desnu nogu.

U osnovi Novak i njegova familija ima iste opcije kao i neki trafikant banana i kokaina iz CG.
Znaci nekretnine, nekretnine i hidro elektrane i nekretnine.

 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 11:47 - pre 26 meseci
Citat:
NeIzXuX:
Ako neće da se vakciniše onda da ga deportuju jer (kao što znamo po izjavama Kisićke, Kona i ostalih stručnjaka) "nevakcinisani su opasni po okolinu".

Drzavljanin Srbije ne moze da bude deportovan. Cak i ako ima osim srpskog ima i drzavljanstvo neke druge zemlje.
Citat:
dejanet:
Ovde dolazimo i do sledeceg pitanja, a to je gde uloziti dzakove para ako neki sudija ili žbir na zapadu moze da ti zalupi ulazak u zemlju na osnovu toga da li je ustao na levu ili desnu nogu.

Moze da ulaze u zemlju iz koje ga ne mogu deportovati ... to jest u Srbiju. :-)
A posto ni Monako nece da ga izbaci tek tako, onda moze i u Monako, gde je rezident.

A moze i u neku trecu zemlju, neki turisticki raj, gde sve to izdaje i od toga mu kaplju pare.

Ma sto se para tice, ne brinite se vi za Djokovica, taj je sebe obezbedio ...

[Ovu poruku je menjao B3R1 dana 17.01.2022. u 12:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 12:11 - pre 26 meseci
Da mi je neko rekao da ću se složiti sa Srbljanovićkom ne bih mu verovao.


Da ne ostavljam linkove.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 14:04 - pre 26 meseci
U odbranu člana Java Beograd.

Ja sam isto vakser, ali postoje veće vrednosti od toga, kao što je vladavina prava.

Ne bih ja imao ništa protiv neke restriktivne antikovid politike, ali da je to formulisano kroz propise, koji se onda dosledno sprovode.

U Australiji su po propisima stranci mogli da uđu nevakcinisani uz odgovarajuće medicinsko izuzeće, koje je Novak Đoković imao. Štaviše, upravo mu je Australija izdala medicinsko izuzeće i prateću vizu. Ja ne znam da li se SAD tako ponašaju. Znam samo da su skloni blokiranju privatnih računa iz političkih razloga.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.a1.rs.



+2282 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 15:10 - pre 26 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Ovako je pregledniji razvojni put od vaksera do antivaksera. Šta ti je moć influensera!

Da, nebitan je jedan covek, ali mislim da su na globalnom nivou vlasti australije ucinile veliku stvar za antivakserski pokret. Nema boljeg vetra u ledja antivakserima od insistiranja na provakserskoj politici sve dok ona ne dostigne nivo besmisla i apsurda. Ja mislim da je 2022-a godina antivaksera. Milijardu zabludelih ljudi ce da se vrati na pravi put (antivakserski). Sve vise ljudi i ovde na forumu kaze da im je ok jednocifren broj bustera, ali im je totalno neprihvatljivo da se bodu 2x godisnje do kraja zivota...

Bilo bi interesantno ako obrnemo igricu - znam neke nevakcinisane ljude koji u autobusu nece da sede pored vakcimisanih, kazu da su oni mozda primili nesto zarazno, pa bi mogli tako da im zabranimo ulaz na kojekakva manje bitna mesta

Ja licno sam uvek na strani slabijih, malobrojnijih i obespravljenih tako da provakseri, kad pocnu progoni uz vas sam
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.a1.rs.



+2282 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 15:33 - pre 26 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Čovek uskoro puni 35 godina! U svakom slučaju je na kraju karijere. Ako se povuče sada dok je na vrhuncu, zauvek će ostati pitanje: šta je još mogao da ga nisu sprečili?

Ja kontam isto tako - bas je dojaja da ode ovako neporazen i u teniskom i u antivakserskom smislu. Jer u ovom drugom on je pobednik - jedna velika drzava je otvoreno rekla da ga se plasi, a on ni milimetar nije popustio u svojim stavovima, tako da jasno kao dan ko je pobednik a ko gubitnik. Kada bi otisao polako tako sto ga godine gaze, bio bi ni po cemu specijalan, uradio bi identicno sto i stotine ili hiljade drugih pre njega. Ovako, ode teatralno i ostane jedan jedini neprejebiv o kom ce se pricati, knjige pisati i filmovi snimati do kraja civilizacije! Tema je ne moze biti atraktivnija, u rangu borbe Davida protiv Golijata o kojoj se prica vec milenijumima.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
2a02:8071:31ae:c800:c968:3d5..



+7169 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 15:46 - pre 26 meseci
Citat:

Ovde dolazimo i do sledeceg pitanja, a to je gde uloziti dzakove para ako neki sudija ili žbir na zapadu moze da ti zalupi ulazak u zemlju na osnovu toga da li je ustao na levu ili desnu nogu.


Moze i na zapadu i na istoku - ali ne mogu bas skroz proizvoljno, niti je to ovde bio slucaj. Australija je mozda zaguljena, ali su konzistentno zaguljeni i ne moze se prigovoriti njihovoj izvrsnoj vlasti sto i dalje zele da ostanu zaguljeni do kraja. Sta god neko mislio o tome, nepravilnosti nema. Imali su pravo da udalje Djokovica kad na vagu stave sve i to pravo su iskoristili (bez obzira na stetu toga - ocigledno su imali kalkulaciju da tako treba, iz ovih ili onih razloga).

Sa druge strane, ovo je dobar materijal zasto Australija ne bi trebalo da odrzava svetska sportska takmicenja - super za njihovu COVID19 politiku, svaka im se dala ovo ono, aplauz, ziveli clap clap - ali to nije u skladu sa zahtevima profesionalnih sportista, pa bi bilo lepo da se dogadjaji maknu negde drugde, gde postoje normalni izuzetci i zdrav razum.

Cak i nacin na koji mu je viza ukinuta je odlican prateci materijal za takvu inicijativu u buducnosti: Australija je ocigledno drasticno ostrija od drugih zemalja i nije nemoguce pretpostaviti da ce i drugi dospeti na listu "opasnosti po javno zdravlje" ili "opasnost po uspesnu vakcinacionu kampanju" po istoj logici.

Kad javne licnosti lekari nazivaju "ekstremistom" coveka koji kaze da vakcina treba da bude slobodna volja pojedinca - znaci ne "anti-vakser" nego EKSTREMISTA, onda je tu odavno dosla noc.

Kao sto rekoh, kada se nadjete negde gde se zalaganje za slobodnu volju / slobodan izbor naziva ekstremizmom, znate da ste u kvalitetnom drustvu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 15:46 - pre 26 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
BuzzLightyear:.

Bilo bi interesantno ako obrnemo igricu - znam neke nevakcinisane ljude koji u autobusu nece da sede pored vakcimisanih, kazu da su oni mozda primili nesto zarazno, pa bi mogli tako da im zabranimo ulaz na kojekakva manje bitna mesta :D

Ja licno sam uvek na strani slabijih, malobrojnijih i obespravljenih tako da provakseri, kad pocnu progoni uz vas sam :D


Moj kolega (nevakcinisan, ali inače jako oprezan po pitanju Korone) je još letos kada su krenuli sa "antikovid merama" izjavio da je išao na more kolima, jer nije želeo da sedi u busu ili avionu pored nekog ko je ušao u avion vakcinisan, a netestiran - jer je taj potencijalni prenosioc virusa..

I što je najcrnje, ma koliko ga pro-vakseri smatrali idiotom - bio je u pravu i pokazao je apsurd "borbe protiv zaraze Kovidom"
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 15:52 - pre 26 meseci
Citat:
Nedeljko:
Ja sam isto vakser, ali...


........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 17.01.2022. u 21:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.167.*



+557 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 16:24 - pre 26 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ja licno sam uvek na strani slabijih, malobrojnijih i obespravljenih tako da provakseri, kad pocnu progoni uz vas sam :D


Tako sam i ja bio uz avakse kad su počeli da pričaju o propusnicama za kretanje, rekoh, neću ja nikakvu propusnicu uzimati solidarišem se sa avaksima, međutim onda se desio taj nemili događaj da mi nisu dali piće u kafani, uzalud ja mahao knjižicom i papirima, ne može, kaže, dolazi nam komunalna, i ja šta ću, kud ću, uzmem sertifikat prvom sledećom prilikom :)

Da sam na mestu državne administracije mene bi bilo sramota zbog ovako jadne i vrljavo izvedene vakcinacije, sa bednim rezultatima .. i još jadnijeg "referenduma".

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 16:33 - pre 26 meseci
Citat:
NeIzXuX: Djoković nije imao odgovarajuće medicinsko izuzeće.
Da je imao ne bi upisao izmišljotine u dokumentaciju.

Imao je i to je sadržaj prve presude.

Jedina netačnost u dokumentaciji je bila da u prethodne dve nedelje nije nigde putovao, a bio je u Španiji. Međutim, to nije nigde korišćeno kao argument, tako da... imao je odgovarajuće medicinsko izuzeće.

@Ivan Dimkovic

Sve može, ali se onda ne može govoriti o vladavini prava, kada se diskreciono pravo koristi tako olako. Olako u ovom slučaju znači u okolnostima koje su uzete u obzir kada su propisi donošeni.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
..1ae:c800:ed7a:f39f:10ce:c6ed



+7169 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 18:37 - pre 26 meseci
Nije u pitanju diskreciona moc, vec regulisana:

https://www.aph.gov.au/About_P...ration_Act_-_Visa_Cancellation

Da Australijanci nisu toliko nenormalni i da nisu bili stakleno zvono, pa da mozes i da ides na to da je sve ovo proizvoljno. Ali jesu zaguljeni + Djokovic je uradio bukvalno sve da demonstrira nesmotrenost (slikanje za vreme kada je bio zarazen / intervju dok je zarazen (ignorisanje izolacije), netacni podaci na aplikaciji za vizu i sl.)

Bukvalno im je dao sve razloge da mogu da ga otkace.

I dalje to ne deluje kao ispravna odluka kada su pro sportisti u pitanju ali ako su vec odlucili da to rade, nisu nista proizvoljno uradili.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 19:01 - pre 26 meseci
Osnov za otkazivanje je bio član 133C

http://classic.austlii.edu.au/...onsol_act/ma1958118/s133c.html

Dakle, radi se o diskrecionoj moći. Takođe, vraćeni su i drugi, koji su prvobitno bili pušteni da uđu, a povod je bilo izbacivanje Đokovića. Dakle, nisu radili ništa od toga što si naveo da su radili, pa su vraćeni.

Možeš ti to zvati regulisanom moći, ali to ne menja činjenicu da je Đokoviću Australija izdala i medicinsko izuzeće i vizu, pa da posle nisu važili, a da ništa od onoga što si naveo nije bilo koriđćeno kao osnov.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 19:29 - pre 26 meseci
Da je Australija sigurna i normalna zemlja kenguri bi svoju decu ostavljali kod kuće, a ne bi ih nosili u torbi gde god da krenu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 20:06 - pre 26 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Sa druge strane, ovo je dobar materijal zasto Australija ne bi trebalo da odrzava svetska sportska takmicenja - super za njihovu COVID19 politiku, svaka im se dala ovo ono, aplauz, ziveli clap clap - ali to nije u skladu sa zahtevima profesionalnih sportista, pa bi bilo lepo da se dogadjaji maknu negde drugde, gde postoje normalni izuzetci i zdrav razum.

Znaš kad će ovo da se desi? Nikad.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 21:30 - pre 26 meseci
Zar stvarno ima onih koji su pomislili da ce u sred ljutog globalnog rata protiv nevidljivog neprijatelja teroriste covecanstva korona Bin Omikrona, biti moguce da se dopusti jednom nevakcinisanom svetski poznatom i popularnom sportisti da se takmici na "grande" turniru sa velikom verovatnocom da isti i osvoji. I da onda zamislite te scene, on kao takav nevakcinisani jeretik koji nece da se pokloni njegovom bozanstvu "Jab-u" podigne pehar pobednika u sred prestonice i uzdanice kovidizma u kojoj se testira i uvezbava "nova normalnost" za ceo svet, i da mu aplaudiraju cak i oni inkvizitori na tribinama koji bi ga spalili na lomaci. I da njegov trijumf koji bi onda u ovakvoj postavci stvari bio simbolican na vise nacina a ne samo sportski, gleda citav svet. On koji je izabrao da ima slobodu izbora da li zeli da primi nesto u svoj organizam, da on tu raspiruje i podstice duh nekakvih sloboda i mogucnosti imanja nekakvog slobodnog izbora i misljenja i sopstvenog stava, imanja kicme. U "brave new normal world" to ne biva.

Pa na uzas njegove jeresi "antivakserstva" dodati i to da je Srbin sto je danas otezavajuca okolnost za ishod na svakom sudjenu. Ja bi cak rekao sa kakvima ima posla da je jos i jako dobro prosao. Za sad.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.01.2022. u 22:12 - pre 26 meseci
Firma LaCoste mu otkazala sponzorstvo ?
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred18.01.2022. u 01:37 - pre 26 meseci
Citat:
NeIzXuX: Imaš ti kopiju te prve presude?

Moglo je sve da se prati.

Juče oko 20č je Nole pustio video uživo na srpskom na FB uz donaciju po 50,000 evra za prvih 200 lica koja napišu poruku "Pozdrav". Ukupno 10,000,000 evra.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred18.01.2022. u 06:36 - pre 26 meseci
Prevodilac.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Novak Đoković i dalje ide napred

Strane: << < .. 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 549048 | Odgovora: 2889 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.