Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga

Strane: 1 2

[ Pregleda: 24427 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

desire x
Nema
Nema
Zrenjanin Srbija

Član broj: 326267
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga18.04.2016. u 10:55 - pre 96 meseci
imam problem kad dodje do izbacivanja vode masina nece, pumpu sam proveravao sa unimerom ima otpor normalan.
centrifuga radi ali ne izbacuje.ja sam probao da povezem samo pumpu na 230v i radi
uvlaci vodu normalno....
da li moze da crkne samo deo na pumpi koji izbacuje vodu ?
kako da povezem pumpu da okrece u drugu stranu posto kada sam povezao ja sam sigurno povezao da izbacuje vodu jedan smer kako u drugi?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga18.04.2016. u 11:49 - pre 96 meseci
Ako pumpa, dakle, okreće kad je spojiš na 220V direktno, onda:

1. Moguće je da su se peraja rotora pumpe polomila. Retko, ali, dešava se. Provera: izvadi pumpu iz mašine, spoji na struju, i uz pomoć neke baterijske lampe pogleda šta se dešava. Kad nije ukopčana u struju, probaj da osetiš prstom (ako može) da li su peraja OK.
2. Moguće je da zapravo, kad je u mašini ne dobija napon kad bi trebala. Nešto oko instalacije. Retko, ali nije nemoguće. Provera: proveri unimerom ili glinericom kad je u mašini i kad je program za izbacivanje vode.

U zavisnosti da li mašina ima filter i kakav je

1. Mnogo je verovatnije da je zapušen filter. Provera: izvadi, pogledaj, proveri, očisti.
2. Ili da je neka para (5 din, ili slično) iz nečijeg džepa uletela u kućište rotora pumpe. Provera: izvadi, pogledaj, proveri.

Ako iz mašine odvod ide direktno u zid, i koristiš onaj, takozvani "sifon za veš mašinu", moguće je da se kuglica u tom sifonu zaglavila i ne dozvoljava da voda ističe. Provera: izvadi, pogledaj. Izbaci kuglicu, ionako je nepotrebna.

Pumpa se po samoj svojoj konstrukciji nekad okreće levo, nekad desno. Takvi su to motori. Ali to je nebitno, jer je kućište i peraje tako koncipirano da izbacuje vodu kako god da se okreće. (Ovo je najčeša izvedba, mada je bilo ranije i da se uvek vrti u istom pravcu) Bilo kako bilo, ne možeš da promeniš smer okretanja. Mislim, može teoretski, ali ne i u praksi.

Čudno mi je da centrifuga radi, kad je bubanj pun vode. Obično neće ni centrifuga da krene dok nivo vode ne opadne dovoljno nisko.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga18.04.2016. u 12:43 - pre 96 meseci
Citat:
Čudno mi je da centrifuga radi, kad je bubanj pun vode. Obično neće ni centrifuga da krene dok nivo vode ne opadne dovoljno nisko.


Ovo je i meni cudno. onda moze jos nesto da bude u kvaru zajedno sa pumpom. Mozda presostat ne javlja kada se isprazni...

Nema sanse da je desire dobro opisao problem.
Nema tu puno filozofije.
- Proveriti napon na pupi kada treba da izbacuje.
- Zapuseno nesto na putu bubanj - pumpa - crevo
- crkla pumpa ili probio semering i zaribala ( ne ukljucivati masinu jer ce namotaji usled grejanja crci - pumpa samu sebe hladi ).
Naravno, skinuti pumpu i baciti oko na elise...Mada je covek iznad sve rekao sata moze biti :D

I to je to.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

desire x
Nema
Nema
Zrenjanin Srbija

Član broj: 326267
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga18.04.2016. u 12:54 - pre 96 meseci
kako da proverim preostat unimerom?
nije zapuseno crevo
ne mogu napon da proverim na pumpi zato sto je pumpa dole moram da je okrenem sa strane da bih merio napon mislim da ce onda iscureti voda
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga18.04.2016. u 12:57 - pre 96 meseci
Prvo izbaci vodu. Ne mozes nista da uradis dok je ne okrenes, skines gornji poklopac i meris, gledas...

Uzmi neki lavor i spusti crevo sto nize i potecice voda sama od sebe. Onda polozis na bok i meris ili skines pumpu i spojis je na 220V direkt i vidi kako se ponasa. Pogledaj lopatice na rotoru...

Presostatu skines crevca i duvas u njih i kad cujes klik/ drugi klik, mora da dobijes kontakte na zabicama...Mozda su i creva za preostat dotrajala i negde ulazi vazduh. Ali onda bi primila vodu do vrha....
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga18.04.2016. u 13:19 - pre 96 meseci
Ne diraj presostat, njega možeš samo da pokvariš.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga18.04.2016. u 15:24 - pre 96 meseci
Marka, model ???
 
Odgovor na temu

desire x
Nema
Nema
Zrenjanin Srbija

Član broj: 326267
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga19.04.2016. u 12:30 - pre 96 meseci
eida 14.5 stara
probao sam juce da operem novu masinu sa hladnom vodom bez i malo grejanja i bubanj je bio vruc a nije htela ni centrifuga.....
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga19.04.2016. u 12:49 - pre 96 meseci
Brate konfuzan si do bola. Šta ti je "nova mašina", kako si to hteo da "je pereš", kako se bubanj sam od sebe volšebno zagrejao ...

Ako hoćeš bilo kakav smislen odgovor, piši postove tako da te ljudi razumeju.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

desire x
Nema
Nema
Zrenjanin Srbija

Član broj: 326267
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga19.04.2016. u 13:46 - pre 96 meseci
probao sam juce da operem stvari tj da ubacim stvari za pranje i da operem
bubanj se sam od sebe poceo grejati i ako je ukljuceno da ne greje vodu nego kako uvuce tako hladnu da ostane tako hladna ali kako se bubanj sam od sebe ugrejao tako je i vodu malo ugrejao....juce nije ni centrifuga radila a kamoli pumpa...
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga19.04.2016. u 14:45 - pre 96 meseci
Trebalo bi da je programator PG 700.xx.

Zalepio ti je kontakt na programatoru koji je zadužen za grejanje i izbacivanje vode. Zalepio je kontakt "28" i "4" i neprestano greje dok kontakt "6" koji je zadužen za pumpu ne me moze da se uključi.
 
Odgovor na temu

desire x
Nema
Nema
Zrenjanin Srbija

Član broj: 326267
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga20.04.2016. u 11:44 - pre 96 meseci
pa kako da ga odlepim
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga20.04.2016. u 14:12 - pre 96 meseci
Ima likova koji rade reparaciju programatora. Buraz nosio jednom i razbija kako odradjuje kontakte. menja sve koji su nagoreli, cisti, podmazuje...Kao nov :)

Nije bas lako raditi oko toga ako nikada nisi, jer kad ga rasklopis, vrag ce i da ga sklopi kada ti se sve raspe po podu. A da ne pricam za milion zica koje treba da skidas/ vraces i ako pogresis `kaboooom`...

Ne mora znaciti da je programator u pitanju, jer ne znas da opises kvar. Moze biti svasta...

Najbolje je da pozoves majstora i resice ti to zmurecki dok si rekno keks :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

desire x
Nema
Nema
Zrenjanin Srbija

Član broj: 326267
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga26.04.2016. u 09:59 - pre 96 meseci
bio majstor i rekao programotor e sad treba naci isti takav al nema ga nigde ****700-02****
kako sam ja video otisao je negde levi deo tamo gde se ubadaju zice ali sa druge strane znaci nije otvarao onaj centralni deo programatora i tu ima kao dva limica i nesto na sredini kao tacka tako izgleda i taj deo fali ta kao tacka ne znam od kog je materijala ne mogu da nadjem sliku.... i to ustvari pokrece pumpu
meni to lici da moze samo to da se popravi a majstor kaze mora drugi programator?
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.mts.telekom.rs.



+310 Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga27.04.2016. u 09:47 - pre 96 meseci
Vidi pp
 
Odgovor na temu

desire x
Nema
Nema
Zrenjanin Srbija

Član broj: 326267
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga27.04.2016. u 10:07 - pre 96 meseci
pp ako mislis na poruke nema ni jedna
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.13.*



+20 Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga27.04.2016. u 10:10 - pre 96 meseci
Može se staviti i programator 701 01....
 
Odgovor na temu

desire x
Nema
Nema
Zrenjanin Srbija

Član broj: 326267
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga27.04.2016. u 11:13 - pre 96 meseci
a treba naci nema nigde...
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.13.*



+20 Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga27.04.2016. u 16:50 - pre 96 meseci
Zar je moguće da ih kod Vas u Srbiji nema, ja imam takva dva-tri ali kako da ti pošaljem??
 
Odgovor na temu

entero11
Mario Stanic
arhitekta
beograd

Član broj: 329319
Poruke: 53
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://kamendekor.co.rs


+2 Profil

icon Re: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga27.04.2016. u 21:59 - pre 96 meseci
A ako izbacuje vodu ispod masine?Ne preveliku kolicinu ali opet solidnu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ves masina ne izbacuje vodu a radi centrifuga

Strane: 1 2

[ Pregleda: 24427 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.