Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fantom iz Savamale

elitemadzone.org :: MadZone :: Fantom iz Savamale

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 61717 | Odgovora: 258 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale14.05.2016. u 14:19 - pre 95 meseci
Citat:
3way:
Citat:
Sceka:
Oni koji brane vlast, sa politicke strane naravno (u oba slucaja, nadam se da je to jasno), to mogu da rade samo iz nekoliko razloga. Glavni razlog, prioritetni, je licna korist.


A oni koji napadaju vlast, napadaju je iz kod razloga?
Dobri ljudi, zele svima dobro, pa napadaju vlast?

Napisao sam razloge zasto oni koji napadaju vlast to rade. Neposredno pre ovoga sto si citirao.

To sto ti to ne razumes, neces da razumes, ne prihvatas... to je tvoja stvar i nemam nista protiv toga ali je pozeljno da kazes svoje misljenje o tome jer pitanjem ne govoris nista (narocito jer pitas za nesto sto je vec napisano!).



Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale14.05.2016. u 14:32 - pre 95 meseci
Citat:
Nije mi jasno šta se sve tu dešava

Zato lepo pročitaj izveštaj Zaštitnika građana u kome je lepo objašnjeno šta se desilo, tj. šta se NIJE desilo. Ako slučajno nisi video link evo ga opet

http://rs.n1info.com/Binary/67...djana-o-rusenju-u-Savamali.pdf

Nije mi jasno kako posle ovakvog izveštaja neko može da kaže da mu nešto nije jasno šta se desilo i da na bilo koji način opravdava bilo šta što je ova vlast uradila povodom rušenja.
Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale14.05.2016. u 15:24 - pre 95 meseci
Citat:
negyxo:
....takav kakav je bolji za nijansu od drugih portala (ne mislim toliko na forume, posto ne idem na druge forume, nego na portale tipa B92, Blic itd.)


POrtal i forum nisu isto, nikad nisu bili i nikad nece biti.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale14.05.2016. u 15:29 - pre 95 meseci
Citat:
Sceka:
Napisao sam razloge zasto oni koji napadaju vlast to rade. Neposredno pre ovoga sto si citirao.

To sto ti to ne razumes, neces da razumes, ne prihvatas... to je tvoja stvar i nemam nista protiv toga ali je pozeljno da kazes svoje misljenje o tome jer pitanjem ne govoris nista (narocito jer pitas za nesto sto je vec napisano!).


Heheh, tako je napisao si, ali ton poruke je ono sto slusamo. Mislim, sto neki slusaju.

U svakom slucaju, nit su oni sto kritikuju vlast neka do jaja inteligencija koja je spoznala mudrost, nit su oni sto podrzavaju neke postupke vlasti botovi, placenici, itd....

U svakom slucaju 2, mnogo je tesko raspravljati se sa politicki ostrascenim ljudima, to jest vernicima, jer oni jako slabo kapiraju da postoji neko ko misli ma samo malcice drugacije od njih...a pritom prodaju mudrost "da se mora glasati" jer je tako "najbolje" ;) Naravno, moramo biti "mudri" - tj. u sekti da bi znali koja je sekta za koju treba da glasamo :)

Odo ja na skroz drugu stranu....

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale14.05.2016. u 16:17 - pre 95 meseci
Ton poruke je potpuno neutralan, jer sam ja neutralan - odnosno apolitican (moderan izraz ).

Kako god, uvek cu "napadati" Vlast ma ko da bude. Meni licno niti je odgovarala niti ce odgovarati bilo koja Vlast. Tacnije, bilo ko je bio i bilo ko ce da bude u vlasti, na vlasti (kako god se to reklo).

A uopste nije tacno da je tesko raspravljati sa politicki ostrascenim ljudima. Potpuno i apsolutno je nemoguce raspravljati sa politicki ostrascenim ljudima!

Pozeljno je glasati - a to nema veze ni sa cim napisanim do sada...

I potpuno si u pravu. Odoh i ja na neku trecu stranu, izasla je nova epizoda The 100 pa da pogledam...



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale14.05.2016. u 16:31 - pre 95 meseci
Pa sad, nemoguceje biti politicki neutralan. Moguce je biti politicki nesvrstan, ali je politika prakticno svuda oko nas.

Ja nesto sa distance posmatram ovu fantomsku olimpijadu, i sve mi je logicno. Narod je upravo pozeleo spektakularne i sumanute metode resavanja problema, tako da ne vidim cemu tolika frka.

Asocijalni x su bahato i sumanuto sazidali nekakve skalamerije zarad dobijene-kupljene mogucnosti da krse zakon. Pripadnici asocijale Y su porusili identicnom metodom tvorevine osoba x, posto ini samo te vanzakonite metode razumeju.

E sada se bude neki socijalni elementi Z, koji zamisljaju da zive u uredjenom gradjanskom drustvu, a za to nemaju validne dokaze(bar ne na ovom terenu bezakonja i farmi), ali imaju "viziju" kako bi neko drustvo trebalo da funkcionise...ali te "alise" ne zive ovde...taj zamisljeni model ne funkcionise u ovoj zoni balkana..

Cemu uopste tolika diskusija..realno sagledati situaciju i ..novi dan i novo veselje je pred nama..
 
Odgovor na temu

ronilac spuzvi
More

Član broj: 325378
Poruke: 4



+76 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale14.05.2016. u 17:20 - pre 95 meseci
Citat:
Sarastro:
Kako smo "brzi na okidacu" kada treba da ocrnimo i okrivimo nekog koga mrzimo. Ne kazem da je meni AV mio ali neke logicke nedoumice mi govore da nije sve crno-belo kako vecina prihvata. Nabrojacu ih redom:

1. vreme desavanja je izborna noc. Zasto bas tada?

2. ako imas vlast i sve poluge legalne moci zasto bi se upustao u tako nesto, pogotovo sto iole inteligentan covek moze da ukapira u koga ce sledeceg jutra svi upirati prstom?

3. zbog cega se, po difoltu, podrazumeva da je AV jedini koji je mogao to da naruci/naredi kada bilo koji politicar ili biznismen ima "200+ evra" da plati fantomke ali takodje i policiju?

4. ko od svega ovoga moze da izvuce korist, bilo materijalnu bilo politicku?

5. osim javnog tuzioca krivicnu prijavu protiv N.N. lica moze da podnese bilo koje fizicko lice, pa cak i politicka partija. Da li je to neko uradio?

Takodje se ne slazem sa poredjenjem fantomki iz 90-tih i ovih danasnjih. Jednostavno, motivi i pobude su razlicite. Ceo danasnji svet funkcionise na liberalnom pragmatizmu, cesto daleko van zakona. U zapadnim zemljama to nije strana pojava (mada se to radi mnogo suptilnije) pa opet niko ne upire prstom u vrh vlasti. Izgleda vrlo zajebano kada to pocne i kod nas da se desava.

ja vjerujem da ti nije jasno i da iskreno pitas. pa cu ti ja iskreno odgovoriti. malo sam stariji od ovih sredovecnih pubertetlija pa znam da je normalno da narod ne zna.

1. a zasto ne taj dan, koji je to bolji dan, uskrs i izbori znace da je medijski fokus na drugom mestu.

2. dobar vic, inteligentni ljudi rade kao inzinjeri, naucnici, lekari, upravnici, istrazivaci u uspesnim kompanijama i naucnim ustanovama, ne guraju su u politicku kaljugu.
a politicari, eto ti predsednik najmocnije zemlje sveta je bio blago retardiran, a nasi politicari REDOM imaju krivotvorene diplome i titule. intelektualni, moralni talog. od takvih je normalno ocekivati glupost i krsenje zakona.

3. svako moze da plati siledzije, gradjevinske masine i policajce, ali ko moze da plati da MUP, ministar i vlada bude potplacena da ne mrda prstom i ne istrazi napad i ne ogradi se. niko.

4. materijalnu samo i iskljucivo samo vlast, jer je rasciscen plac i uklonjen problem za njihov biznis. politicku korist opozicija, ali vlast bi vise nego lako optuzila i pohapsila opoziciju da su oni poslali 30 maskiranih siledzija, vratiti se na 3.

5. jeste
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale15.05.2016. u 16:53 - pre 95 meseci


I izjava ovog momka:

http://rs.n1info.com/a155674/V...-rusenje-zarobljen-u-supi.html
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale15.05.2016. u 20:25 - pre 95 meseci
Citat:
3way:
Pa ti rece da je ovo do jaja forum koji nije kao i ostali.
Znaci, da na ovom forumu ljudi ipak razmisljaju svojom glavom, pa njihov stav koji se mozda slaze sa aktuelnom vlascu mozda nije produkt sendvica nego neceg drugog? Ajd, odluci se na kom forumu pisrs i zasto....

A stav da - "Onaj koji pise u korist vlasti je bot, sendvic, Vucic, kukulele" je retardirana rabota koju upraznjavaju upravo oni od kojih se navodno ogradjujes na ovom elitnom forumu.

I jedno malo pojasnjenje za bolide bi me svrstali u ove ili one - govorim uopsteno, nevezano za ovaj slucaj, ne podrzavam ni jedne ni druge, nego koristim ono sto imam u lobanji....

Iako je negyxo hirurski precizno objasnio o cemu se radi u onom postu koji je trebao da prebaci temu koja je ocigledno siledzijsko krsenje zakona od strane vlasti, na nekakvu sumnju i kojekakva glupa pitanja, ti si uspeo da skrenes diskusiju na forume, portale i na kraju sebe, kako si iznad i jednih i drugih. Svaka cast, off topic za medalju.

Jasno je meni da ti nisi glasao i da si ponosan na to, ali tvoj glas je nekom otisao. Trebao si bolje da koristis lobanju.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale16.05.2016. u 07:16 - pre 95 meseci
Nisam hteo da se dovezujem na 3way-ov post na temu neglasanja, ali neglasanje je dobar primer nezrelosti pojedinca. Do pre par godina sam i ja mislio da je bolje ne glasati kada nemas validnu opciju (no do sada sam uvek glasao i to uvek za drugu politicku opciju, osim na ovim zadnjim izborima) ali sve to covek i kroz zivot nauci da je uglavnom bezanje od odgovornosti i na kraju se zavrsava teskim licemerstvom. Ovo stalno podsecam moje drugove kada kazu da nisu glasali, posto znam ja da je svima muka od politike i drzave ali kad ti je muka onda drzi tu muku za sebe, nemoj da se zalis.
 
Odgovor na temu

mahanjekažiprstom

Član broj: 333456



+19 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale16.05.2016. u 11:36 - pre 95 meseci
Samo glasanje/ne-glasanje na izborima nije dovojno.
Mnogo važnije je podrška/bojkot (gradjanska neposlušnost) institucija i političkih odluka.

Nema sumnje da se u političke partije navrat-nanos učlanjuju oni koji nemaju dovoljno znanja/sposobnosti da sebi obezbede prihode stvaralačkim radom.
Medjutim, ta činjenica je mač sa dve oštrice.
Sa jedne strane političke stranke obezbedjuju glasačku mašinu
ali sa druge strane ta glasačka mašina je nesposobna da vodi odgovorne poslove (jer da može već bi nešto sebi obezbedili).
Budući da se (u takvom poslušničkom sistemu) na odgovorne pozicije ne postavljaju sposobni već nesposobni
sistem se rasklimava i s vremena na vreme puca a institucije ne funkcionišu u skladu sa potrebama i ovlašćenjima.

De fakto, u Srbiji postoji veliki bojkot raznih institucija i zakona (pa i masovno bespravna gradnja).
Upravo to je i slučaj "Savamala" koja je mešavina legalnih i potencijalno nelegalnih slučajeva.
Postoje impotentne institucije nesposbne da donose odluke (konkretno: legalizacija).
Zašto su impotentni? Zato što su poslušnici i oni čekaju naredjenja od političara umesto da u skladu sa funkcijom izvršavaju Zakonske procedure i odredbe.

Jezgro nasilnika koje koristi poslušnički sistm u jednom momentu proključa od besa i odluče da na silu provedu svoje namere.
I tada stižu "fantomi".
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale17.05.2016. u 00:21 - pre 95 meseci
Ne radi se o nezrelosti pojedinaca nego nezrelosti politicara i naivnom verovanju onih koji glasaju da su bas ovog puta glasali za casne i postene. Bez obzira na predizborni program i obecanja, koalicije za formiranje vlasti se sklapaju prema sopstvenim partijskim i licnim interesima. Cak se i podrska u drugom krugu glasanja daje potpuno neprincipijelno. U cemu je onda razlika ako neko glasa ili ne glasa, i onako nista nema od ostvarenja njegove izborne volje?

A raznih "fantoma" uvek se nadje, vec prema situaciji i potrebi.
Citat:
Čovek koji je 5. oktobra 2000. godine s kalašnjikovim oslobodio Narodnu banku u ime nesumnjivo nove demokratske vlasti, 2. avgusta 2012. upada s glogovim kocem u Narodnu banku da joj probode nezavisnost i okupira je u ime nove vlasti diskutabilnog demokratskog potencijala.

Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale17.05.2016. u 07:11 - pre 95 meseci
Dogovorimo se nas 10 da namestimo firmu za prevoz putnika. Svako sa svojim jednakim delom, dodjemo do pitanja da li da uzmemo par mini-buseva ili redovnih autobusa. Dodje ti na red glasanje, od nas 10, 4 glasaju za autobuse, 1 za mini bus, ostalih pet se izjasni da je njima svejedno. Posle odredjenog vremena se ispostavi da biznis sa autobusima nije profitabilan, dok recimo onaj sa mini autobusima jeste, usled ovoga, odjednom ovih 5 sto im je bilo svejedno znaju najbolje sta ne valja i postaju najglasniji kriticari kako je to moglo i moze bolje.


Upravo ovako kod nas funkcionise drzava. Razumem ja da neko ne zeli da ide na glasanje i misli svi su isti, svejedno je, itd. ali tog momenta kada odlucis da ne glasas onda si se odrekao bilo kakve kritike i analize vlasti, tj. stanja u drzavi. Mi ostali koji glasamo - DA, gresimo, biramo pogresne opcije, ali bar nesto radimo, i mi smo direktno odgovorni za takvo stanje kakvo je, ali onda, iskreno, bar ja ne zelim da mi neko govori kako moze bolje a da nije uradio najelementarniju stvar koju je mogao - a to je da glasa i tako pokaze na sta misli kada kaze moze bolje. Ono sto vecina ljudi mora da shvati, da ne postoji izbor izmedju imaginarnih lista i zelja nego onog sto je ponudjeno. Ako ti se ponudjeno ne svidja, onda se bori za to, osnuj stranku, pokazi na delu, stagod, samo demonstriraj to kako god znas legalnim putem.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale17.05.2016. u 08:03 - pre 95 meseci
Mene ovo sve podseća na Odrede Smrti u Argenitini sedamdesetih (https://en.wikipedia.org/wiki/Death_squad), kada su otimali i ubuijali ljude koji se nisu sviđali režimu. Što da čekaju "predugačke" sudske procese ?

Potpuno ista logika, postpuno isto ponašanje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale17.05.2016. u 08:32 - pre 95 meseci
Citat:
negyxo:
Dogovorimo se nas 10 da namestimo firmu za prevoz putnika. Svako sa svojim jednakim delom, dodjemo do pitanja da li da uzmemo par mini-buseva ili redovnih autobusa. Dodje ti na red glasanje, od nas 10, 4 glasaju za autobuse, 1 za mini bus, ostalih pet se izjasni da je njima svejedno. Posle odredjenog vremena se ispostavi da biznis sa autobusima nije profitabilan, dok recimo onaj sa mini autobusima jeste, usled ovoga, odjednom ovih 5 sto im je bilo svejedno znaju najbolje sta ne valja i postaju najglasniji kriticari kako je to moglo i moze bolje.


Upravo ovako kod nas funkcionise drzava. Razumem ja da neko ne zeli da ide na glasanje i misli svi su isti, svejedno je, itd. ali tog momenta kada odlucis da ne glasas onda si se odrekao bilo kakve kritike i analize vlasti, tj. stanja u drzavi. Mi ostali koji glasamo - DA, gresimo, biramo pogresne opcije, ali bar nesto radimo, i mi smo direktno odgovorni za takvo stanje kakvo je, ali onda, iskreno, bar ja ne zelim da mi neko govori kako moze bolje a da nije uradio najelementarniju stvar koju je mogao - a to je da glasa i tako pokaze na sta misli kada kaze moze bolje. Ono sto vecina ljudi mora da shvati, da ne postoji izbor izmedju imaginarnih lista i zelja nego onog sto je ponudjeno. Ako ti se ponudjeno ne svidja, onda se bori za to, osnuj stranku, pokazi na delu, stagod, samo demonstriraj to kako god znas legalnim putem.


Samo si prevideo jednu stvar da ovde ni autobusi ni mini busevi nisu profitabilni. Ove godine prvi put nisam glasao od kad je uopste pocelo glasanje kod nas. Za svakoga (osim za SPS i za Cedu koje nikad nisam mogao da zaokruzim) sam glasao i uvek je isto...
Sve su se stranke(autobusi) izredjale i ni jedna nije profitabilna za Srbiju
Jeste pogresno neizaci na izbore ali je isto tako pogresno i izaci....

Jedina opcija koja je moguca jeste promena prvo na lokalu...da lokal ne bude pod uticajem stranke vec pod uticajem glasaca. A onda takav stav polako preneti navise sve do skupstine.
Kakva je korist birati Miku ili Ziku ako ni jedan ne dize ruku kako on misli vec kako mu kazu

Zasto kod nas nikad nije zazivelo da svakih 30.000 gradjana bira po jednog poslanika? Naravno i da mogu da ga oteraju ako pocne da se glupira a da ne cekaju izbore....
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale17.05.2016. u 09:06 - pre 95 meseci
Hm, da li si siguran da sam prevideo? U ime koga pises da nisu profitabilni ni jedni ni drugi? U ime onih 4 koji su glasali za autobus, ili onog jednog za minibus, ili u ime onih 5 koji nisu glasali? Kontam da ti je jasno da ne treba da pises u ime ovih koji su glasali, posto su oni - glasali. A ako pises u ime onih koji nisu glasali, onda sorry, sto nije tih 5 dalo onda trecu opciju sta je profitabilno. Rekoh vec, ako mislis da ni jedno ni drugo nije alternativa, onda osnujes svoju stranku, das svoje resenje. Ako zaista ta polovina koja ne glasa - ne glasa iz razloga koji ti spomeninjes (da nemaju izbor) onda ce ta polovina upravo postati vecina jer ce prepoznati upravo ono za sta se ti zalezes sto je ujedno i razlog zasto polovina ne glasa.

Kako god okrenes, ljudima se ne svidja da su za svoj zivot sami odgovorni. Odgovrni su i kada glasaju, odgovorni su i kada ne glasaju, nema trece opcije u zivotu ;)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale17.05.2016. u 09:50 - pre 95 meseci
Citat:
negyxo: Kako god okrenes, ljudima se ne svidja da su za svoj zivot sami odgovorni.

Problem je nedostatak demokratske tradicije u Srba. Naviko narod da neko drugi odlučuje umesto njega - zato dobrom procentu ljudi uopšte i ne smeta da neko gazi institucije rušeći Savamalu. Ne postoji izgrađena svest o pravnoj državi, o razdvojenosti zakonodavne, izvršne i sudske vlasti. Ovde se uvek čeka neko sa "čvrstom rukom" koji će dovesti stvari u red. Otud i velika sklonost raje da svršava na Putina ili Orbana. Još ako je desničar i "štiti svoj narod", ihaaj.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale17.05.2016. u 09:55 - pre 95 meseci
Opet demagogija pod plaštom političke odgovornosti.
Ne stoji teza da treba osnivati svoju stranku ako postojeće stranke ne zadovoljavaju naše političke i društvene potrebe. To je ona izanđala fora: ako ti ne valja banka u kojoj imaš račun, otvori svoju banku. Ako ti ne valja autoput kojim voziš, napravi svoj autoput. Ne idu stvari tako. Ja kao i većina nas smo građani koji nemaju političke ambicije (inače bismo već bili angžovani), nego se bavimo svojim poslom, neko je u penziji, neko se bavi hobijem... Mnogima ne pada na pamet da osnivaju stranku i da ulaze u baru punu krokodila. Ne, samo hoćemo da stranke koje mi finansiramo, i one u opoziciji i one na vlasti, rade u interesu građana i onako kako su obećale u toku izborne kampanje. To je naše legitimno pravo, i ne postoji razlog da se odustane od zahteva građana (bilo da su izašli na izbore ili ne - svi plaćeju strankama) da stranke poštuju zakon i izbornu volju. Dakle, to - ako ti ne valja izbor na domaćoj političkoj sceni, a ti napravi svoju stranku - je demagogija.
 
Odgovor na temu

mahanjekažiprstom

Član broj: 333456



+19 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale17.05.2016. u 10:24 - pre 95 meseci
U slučaju "Savamala" se ne radi o političkoj odgovornsti.
Tu ima elemenata krivične odgovornosti jer ne postoji sudsko rešenje o rušenju bez obzira da li se radi o legalnim ili nelegalnim objektima.

Izašao / ne izašo na izbore gradjanin ima pravo na bezbednost, ličnu zaštitu, zaštitu imovine, slobodu kretanja, zaštitu ličnih podataka...

Medjutim, pri rušenju "Savamala" gradjanima su gažena sva prava kao da su se našli u "protektoratu" uličnih bandi.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Fantom iz Savamale17.05.2016. u 10:27 - pre 95 meseci
Nikad to nece biti "izandjala" fora, tako sve stvari funkcionisu. Cak, na protiv, upravo to sto ti govoris dovodi do demagogije i uvek do jednog finalnog zakljucka a to je da je tamo uvek neka nevina vecina ljudi koja samo hoce da zivi bolje i uvek je neko drugi odgovoran za stanje kakvo je, samo ne, naravno, ta vecina koja tu zivi (ja se u jednom slazem, da vecina zaista zeli bolje, ali ne i da nije odgovorna kada ne dobije to sto zeli).

Kazes mnogima ne pada pamet da ulaze u politiku niti imaju ambicije - to niko od njih ne trazi, to treba da rade samo ako misle da nema alternative a ne da se pravdaju da nemaju izbor. To sto svako od vas ima vas licni zivot i zeli da zivi taj zivot mimo politike je sasvim OK, ali ne zivi svako od nas na izolovanom ostrvu pa da odluke drugih nemaju uticaj na nas, tako da onog momenta kad odlucis da se neko drugi pobrine da tebi bude bolje, tada znaj da ce ti biti sigurno gore.

@jablan
Ja se slazem sa tim, no, to samo potvrdjuje da je svako odgovoran za stanje u drzavi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Fantom iz Savamale

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 61717 | Odgovora: 258 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.