Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je strana ucitana dobro ili ne

[es] :: Javascript i AJAX :: Da li je strana ucitana dobro ili ne

[ Pregleda: 2639 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wwwucko
Igor Vuckovic
Kragujevac

Član broj: 23947
Poruke: 7
*.vdial.verat.net

ICQ: 306242519


Profil

icon Da li je strana ucitana dobro ili ne05.04.2004. u 09:18 - pre 244 meseci
Da li je moguce detektovati da li je neka stranica ucitana dobro ili je pukla, tj. browser prijavljuje gresku?

 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.111.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Da li je strana ucitana dobro ili ne05.04.2004. u 10:50 - pre 244 meseci
Postoje event-i onError i onAbort, koji se ukljucuju kada objekat nije ucitan (onError) ili je korisnik kliknuo na stop (onAbort).

Ja sam radio sa slikama pa sam proveravao da li je slika ucitana i ako nije prikaze neku genericku. Ne vidim zasto to nebi moglo da radi sa document.body ili cak sa window objektom. Probaj pa javi.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

wwwucko
Igor Vuckovic
Kragujevac

Član broj: 23947
Poruke: 7
*.vdial.verat.net

ICQ: 306242519


Profil

icon Re: Da li je strana ucitana dobro ili ne05.04.2004. u 12:18 - pre 244 meseci
Hvala na brzom odgovoru ali izgleda da nece.
Mozda je problem sto mi se doticna strana otvara u frejmu ?!?
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.54.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: Da li je strana ucitana dobro ili ne05.04.2004. u 15:14 - pre 244 meseci
Ne znam, nisam probao na document. Na slikama to radi i radi ok. Postoji samo jedna zackoljica. Ako recimo radis onError za sliku gde ucitavas neki drugu u slucaju da originalna ne postoji (nije ucitana) moras absolutno biti siguran da je slika kojom menjas original TU i da postoji na toj lokaciji. U suprotnom se stvara mrtva petlja jer se iznova poziva OnError event...

Ako budem imao malo vremena eksperimentisacu sa dokumentima ...
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Da li je strana ucitana dobro ili ne07.04.2004. u 09:52 - pre 244 meseci
Ukoliko je greska server-side - onda ne mozes iz browsera to detektovati ni na koji nacin, jer ce server dati validnu HTML stranu sa porukom o gresci (uglavnom). Browserom mozes jedino detektovati nekakve proste JS greske (uglavnom) ovo vazi u slucaju da nisi nikakav JS "pripremio" u svojim skriptama na serveru.
Sta hocu reci... - Mozes recimo u svim svojim skriptama cije izvrsavanje zelis da proveris da ubacis reakcije na OnLoad dogadjaj. I da postavis neki tajmer koji ce da proverava koliko vremena ceka da OnLoad odradi nesto...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.184.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Da li je strana ucitana dobro ili ne07.04.2004. u 11:33 - pre 244 meseci
Da leko, potpuno si u pravu - uopšte nisam razmišljao o tome.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Da li je strana ucitana dobro ili ne

[ Pregleda: 2639 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.