Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako kultovi regrutuju članove?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako kultovi regrutuju članove?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13261 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?21.07.2016. u 15:04 - pre 94 meseci
Citat:
e.x.i.t:
Ko ne ume da misli svojom glavom, misli tuđom!
Takve je lako zavesti i onda imamo i sekte i samoubice i.....!


Pisao sam već ovde da su članovi kulta uglavnom nadprosečno inteligentni, ne bih rekao da ne umeju da razmišljaju svojom glavom. Kultovi koriste napredne tehnike postepenog uvlačenja u ideologije koje ljudima spolja deluju potpuno sulude. Ipak ljudi ih prihvataju, a neki idu čak i dotle da izvrše grupna samoubistva.
Većina njih svoje članove ne primorava da ostanu. Toliko im isperu mozak da oni ne žele da odu.
Na svojoj koži sam osetio kako ispiranje mozaga deluje i to samo slušanjem govora preko inerneta. Nije nimalo za podcenjivanje.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7173 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?21.07.2016. u 15:17 - pre 94 meseci
Citat:
dusanboss
Pisao sam već ovde da su članovi kulta uglavnom nadprosečno inteligentni, ne bih rekao da ne umeju da razmišljaju svojom glavom.


Izvor?

Visoko inteligentni ljudi su manje podlozni prihvatanju dogmi i imaju vece sanse za dobro analiticko i kriticko razmisljanje.

To su sve karakteristike koje bas i ne zelis u clanstvu kao organizator kulta.

Naravno da ima izuzetaka i jako inteligentnih ljudi koji su clanovi kultova (ne organizatori) ali to ne znaci da je to dominantan trend.

Citat:

Većina njih svoje članove ne primorava da ostanu.


Zavisi sta smatraz za "primoravanje" - za gomilu ljudi je sasvim dovoljna potencijalna osuda i odbacivanje od strane njihove okoline. Ako ti je okolina religiozna zajednica, jak negativan stav prema odbacivanju religije je mnogima nepremostiva prepreka za izlaz. U zavisnosti od toga kolika ti je sirina definicije "primoravanje" to mozes tumaciti kao isto ili ne, ali daleko od toga da je to retka stvar.

Kao sto je daleko od toga da nema i primoravanja. Probaj da izadjes iz Islama tamo gde se komplet tumaci bukvalno tipa ruralni Pakistan i sl. i da zadrzis glavu na ramenima osim ako nisi spreman da se odselis.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?21.07.2016. u 16:17 - pre 94 meseci
Pa pod primoravanje svakako spada to što će neko da te ubije ako napustiš kult ili religiju. :) Takodje mislio sam na fizičko lišavanje slobode čega ima u nekim kultovima.
Osudu okoline i članova kulta ne smatram kao primoravanje.

Da su ljudi koji pristupaju kultovim nadprosečno inteligentni čuo sam od ljudi koji se profesialno bave tom tematikom.

Odbacivanje dogmatskih verovanja klasičnih religija je upravo prvi od korako koji kultovi primenjuju pri regrutaciji. Umesto verskih pripovedanja kaja većina razumnih ljudi ili odbacuje ili ne može da prihvati u potpunosti ono nude navodnu "istinu" koja izpočetka stvarno zvuči jako primamljivo i istinito. Pogotovo za čoveka koji se nije najbolje snašao u živutu i koji je u nekim problemima, a svi mi imamio probleme u raznim delovim života.
Ljudi su skloni virovanju. Kroz gotovo celu istoriju imamo neki oblik religije.
Savremeno društvo u ime nauke odbacuje verovanja kao ne racionalna i zaostalo što u nekim slučajevima i jesu.
Ne znam koliko je dobro potisnuti svoju religioznu stranu. Ne kažem da treba verovati u svakavi mabo-jambo ipak u zadnje vreme se sve više pitam zašto religija ima tako veliku ulogu kroz istoriju. Odgovor ljudi su bili zatucani i na taj načn su objašnjavali pojave koje ne razumeju nije baš zadovoljavajuć.
Bio sam ateisata slepo verovao nauci (idalje verujem) verovanje u nešto mi se samo nameće. I to nije pod nikakvim uticajem. Kako je to moguće ako nisam vaspitan u tom duhu, nikada nisam verova u ništa i mislim da nema mnog uticaja sa strane. Da li nam je možda to u genetskom kodu?
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?21.07.2016. u 21:31 - pre 94 meseci
Citat:
SlobaBgd:Hvala za link, ovo treba pročitati. I inače je malo informacija koje dobijamo od običnih vernika, uvek su to palamuđenja i propovedi visokih verskih zvaničnika, bilo hrišćana svih konfesija, bilo muslimana ili Jevreja.

na tu temu preporucujem Lambrosovu knjigu iz koje je i taj clanak na njegovom blogu. jeste možda malo oštriji, ali je svakako vrlo interesantne teme obradio i koga zanima ta tematika knjigu čita u jednom dahu:
http://www.delfi.rs/knjige/591...nju_knjiga_delfi_knjizare.html

verovatno da moze da se nadje negde na netu i u .pdf-u, a da smo bliže pozajmio bi ti knjigu na čitanje, da ne kažeš posle ja ovakav, ja onakav :)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?21.07.2016. u 21:59 - pre 94 meseci
Videću da se snađem za knjigu, u štampanom ili elektronskom izdanju. Dobro je što si mi je preporučio, nekoliko puta sam imao priliku da je prelistam ali nekako uvek preskočim, nisam znao o čemu je.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?22.07.2016. u 23:31 - pre 94 meseci
Citat:
commissar:
Zanimljiva tema, uvek aktuelna.
Preskocicu "mainstream" - sataniste, krisne, svedoke, i sl.....
Daleko opasnije su, po meni, "ekonomske sekte"
poput raznih MLM mucki, u koje ljudi ulaze olako
nadajuci se lakim parama, a uglavnom se radi o
preparatima za lepotu, zdravlje, kucu, u novije vreme
tu su i osiguranja, privatni penzioni fondovi i sl.
Tu su zastupljeni svi aspekti sektaskog ponasanja:
- kult (ovde novca, uspeha, pozitivne energije, cega vec),
- ispiranje mozga (seminari, knjige, edukacije)
- uvlacenje ljudi u organizaciju ("davno se nismo culi, imam odlican poslovni predlog za tebe")
- peljesenje clanova (clanarina, proizvod, seminar kosta, knjiga takodje, o CD-u ili DVD-u necemo)
- izolovanje clana od realnog sveta, u manjoj meri nego kod destruktivnih
sekti, ili makar sa manjim posledicama, ali prisutno.
Zanima me sta ostali o ovom misle.


Nema šta mnogo da se misli, odlično si ovo zamjetio. Dodao bih samo izveštačene i lažne osmehe na slikama sa putovanja, maturskih večeri, proslava, pomenutih seminara, promocija. Kao da postoji neki prećutni dogovor da svi moraju biti srećni i nasmejani, kao da su im vilica i usne fiksirani u tom položaju. Još jedna bitna stvar koju nisi pomenuo su reklame, najčešće na tv-u. Kada ih čovek gleda, ima utisak da živi u nekoj zemlji u kojoj je prosečna plata 5000 ajvara, gde su svi fini, kulturni, nema rupa na putevima, korova u rekama, jednom rečju raj na zemlji. Dobro, to je već opšte mesto, ali televizija i inače ne služi ničemu osim ispiranju mozga. Ima jedan narodnjak, tekst mislim ide nekako ovako:

"sve je laž, samo pusta laž,..."
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
31.176.194.0

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?05.08.2016. u 05:34 - pre 93 meseci
Vlado Azinović, koji je stručnjak za terorizam, je nedavno za TVCG govorio o ljudima koji iz JI Evrope idu da se bore za Islamsku Državu.

Dobra i kvalitetna analiza, što se ne viđa kod ostalih "intelektualaca", odakle se jasno vidi "Kako kultovi regrutuju članove?" Vrijedi pogledati, samo izgleda video još nije na Internetu.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 05.08.2016. u 06:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
89.146.178.206

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?08.08.2016. u 23:17 - pre 93 meseci
Dobro sad, grupe kao satanisti, Ordo Templi Orientis, Ecclesia Gnostica Catholica i ostale bazirane na thelema-i očigledno postoje, što se vidi preko Interneta.

Šta mislite:

1. Šta loše su te grupe počinile?
2. Na koji način su to počinile?





[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 09.08.2016. u 00:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?09.08.2016. u 00:27 - pre 93 meseci
Mirza šta ti je poenta zadnjeg posta? Ima raznih tumačenja ovih učenja od kojih su neku loši po pijedinca i okolinu. Takodje ne treba ih olako odbaciti na osnovu predrasuda.

Salažem se da ID koristi kultske (inače jako širok pojam) tehnike za regrutovanje novih članova.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-2046.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?09.08.2016. u 05:13 - pre 93 meseci
Znači Islamska Država su satanisti i ono što rade je problem uzrokovan satanizmom?

Ali pazi, sad sam shvatio da je Hermetic Order of the Golden Dawn (telemistička organizacija koja više ne postoji) poštovala egipatsku božicu Izidu (eng. Isis), a ISIS jedna od engleskih skraćenica za Islamsku Državu, no tu svako poklapanje prestaje.

Judaizam/kršćanstvo/islam su dobili najvjerovatnije satanu/šejtana demoniziranjen egipatskog boga Seta:

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?09.08.2016. u 07:46 - pre 93 meseci
Nije ISIS (ID) uzrokovana satanizmom već iskrvljenim tumačenjem islama. Samo su im metode kojima regrutuju članove veoma slične metodama kultova. Koriste već razradjene sisteme i sa obzirom na broj članovi izgleda da znaju šta rade.

Sličnost sa boginjom Isis je slučajna. U ostalom oni sebe zovu Daeš ovo drugo je Američki naziv.

Da, postoje sličnosti Satane sa Setom, Šivom, Saturnom ... ali se ne može povući jasna paralela.

Ovaj lik već ima veze sa Hermetic Order of the Golden Dawn



"I'm closer to the Golden Dawn
Immersed in Crowley's uniform"


[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 09.08.2016. u 09:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?09.08.2016. u 07:55 - pre 93 meseci
Citat:
dusanboss: Nije ISIS (ID) uzrokovana satanizmom već iskrvljenim tumačenjem islama.

ovo jednostavno nije tacno! pisao sam ti vec na tu temu! ID ne tumaci islam iskrivljeno vec tacno onako kakav islam u sustini i jeste - agresivan, militantan, baskompromisan, ne dozvoljava u svom okruzenju pripadnike drugih vera, itd.! pre bih rekao da svi oni koji islam tumace razlicito od ID zapravo tumace iskrivljeno!
knjigu koju sam pominjao u prethodnom postu takodje preporucujem i tebi, izmedju ostalog tu je jasno prikazano sa sve citatima iz kurana koji nedvosmisleno potvrdjuju kakva je islam religija i sta propoveda!

[Ovu poruku je menjao član dana 09.08.2016. u 09:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?09.08.2016. u 08:08 - pre 93 meseci
Ne znam člane. Ne mogu da komenarišem nisam čitao kuran. Verujem da ima dosta sličnosti sa torom i biblijom.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?09.08.2016. u 08:33 - pre 93 meseci
da, slicni su u pogledu ponizavanja zena... evo, npr. jednog interesantnog bloga koji se bavi biblijom: znanost-i-biblija.blogspot.de
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?09.08.2016. u 21:39 - pre 93 meseci
Citat:
R A V E N:
Dobro sad, grupe kao satanisti, Ordo Templi Orientis, Ecclesia Gnostica Catholica i ostale bazirane na thelema-i očigledno postoje, što se vidi preko Interneta.

Šta mislite:
...


Šta mislim?
Misao je nečistoća...

Ako baš hoćeš da znaš, mislim da su nekima ovde neophodne maramice, da obrišu svoje slinave nosiće.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?09.08.2016. u 23:03 - pre 93 meseci
Da li je Bradzorf012=hotchimney?
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?09.08.2016. u 23:05 - pre 93 meseci
U Crnoj Gori su problem kultova i raznih vjerskih mešetara rešili tako što su isčerali nekoliko popova što su zlo i naopako propovijedali i problem se riješio sam od sebe.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-8184.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?10.08.2016. u 01:54 - pre 93 meseci
Citat:
dusanboss:
Ne znam člane. Ne mogu da komenarišem nisam čitao kuran. Verujem da ima dosta sličnosti sa torom i biblijom.


Nisam ni ja, ali počesto vidim citate. U usporedbi sa Biblijom Kur'an je zbirka naredbi, zabrana i dopuštenja. Tu nema narativnih elemenata kao u Bibliji. Samo se pomene uzgred neki događaj ili osoba.

Citat:
član:
da, slicni su u pogledu ponizavanja zena...


Ovo daje potpuniju sliku:



Citat:
član:vec tacno onako kakav islam u sustini i jeste - agresivan, militantan, baskompromisan, ne dozvoljava u svom okruzenju pripadnike drugih vera, itd.!


Ja mislim da Židovi/kršćani/muslimani koriste Aristotelovu logiku da daju odgovor na svako pitanje na osnovu svojih svetih tekstova. E sad, i moderni muslimani i selefije krenu od Kur'ana pa preko te logike prvi dobiju jedno a drugi Islamsku Državu.

To je pitanje apsolutno pouzdanog načina dolaska do apsolutne istine. Ni u samoj nauci to nije riješeno u 100%-om smislu, ali je definitivno bolje riješeno nego u religiji. S druge strane jedan od osnova religije je tvrdnja da ona posjeduje apsolutnu istinu.

A od Aristotela su se unaprijedili kriteriji toga šta se trenutno uzima kao istina, a šta ne...

Znam da ovdje kod nas vjerski lideri svašta kažu na predavanjima tamo negdje u nekom manjem mjestu, ali zato na državnom dnevniku sve je u stilu Peace, bro!

Citat:
student_apsolvent:
U Crnoj Gori su problem kultova i raznih vjerskih mešetara rešili tako što su isčerali nekoliko popova što su zlo i naopako propovijedali i problem se riješio sam od sebe.


Imam impresiju da SPC sve grupe koje nisu rimokatolicizam i tradicionalni islam iz JI Evrope naziva sektama, uključujući tu i budiste, baptiste, ostale protestante...

Sad o O.T.O.-u...

Ja nikada nisam vidio da oni pominju Satanu kao boga kojeg obožavaju, dok sam gledao njihove stranice. Ono o čemu oni govore, to izgleda kao neka jako nezrela filozofija, čak nezrelija od one prvobitne Thales-ove.

Oni se vjerovatno okupljaju u nekim stanovima, obuku ritualna odijela i izgovaraju neke bajalice gdje možda spominju Izidu. Zašto bi to neko radio u ovom dobu, ja ne shvatam. Ili ko zna šta rade, no vjerovatno skoro nikada ne nagovaraju nekoga da se ubije ili da ubije nekoga drugog.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 10.08.2016. u 05:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?10.08.2016. u 08:59 - pre 93 meseci
O.T.O.-u rituali stvarno jesu glupost, ali simbolika u nekima je jako zanimljiva i ima duboku filozofsku notu. Kao i njihova učenja koja ne počinju sa Alisterom već su medju čevečanstvom mnogo duže od hrišćanstva. To su učenja koja su vekovima bila okultna (skrivena) nalazimo ih u kabali i drugim mističnim tradicijam, raznom tajnim društvima, alhemičari, madjioničari (ne Big Lale ).
Ja sam počeo malo da ih izučavam i neke stvari su stvarno fascinatne. Najzanimljivije mi je to sto mistici bez obzira pod uticajem koje religije bili, uvek manje više dolazile do istih zaključaka i pogleda na svet, život i ljudsku dušu.

Prosto je neverovatno kako velika znanja su ljudi imali o ljudkoj psihi pre 1000 ili 2000 godina. A nas uče da je psihoanaliza počela s frojdom. Glupst. Dobro, kažu savremena psiho analiza, ali pritom odbacuju drevna učenja koja stvarno opisuju ljudku dušu (psihu) na zavidnom nivou. Realno i istinito.

Zanimljiva karikatura gore koja pokazuje dva ekstrema, suprotne karjeve jina i janga. Normalno obe žene greše i obe to rade pod pritiskom svoje kulture. Doduše jedna od njih će imati malo veći pritisak ako živi na odredjenim delovima planete.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.163.136.73

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Kako kultovi regrutuju članove?06.10.2016. u 17:58 - pre 91 meseci
Intresantno: https://culteducation.com/group.html
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako kultovi regrutuju članove?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13261 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.