Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 277622 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 12:57 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd: Ili je cubicles precizniji izraz?

Jeste.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 13:02 - pre 91 meseci
Šta - jeste?! Šta je to u "cubicles" što ne podrazumeva "kabina"? Ili ovde vlada olimpijski duh - važno je učestvovati, nešto napisati, ne mora to imati smisla?
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 13:16 - pre 91 meseci
Citat:
bonifacic:
kabina je inace cist srbski izraz !

Jeste, utoliko sto ne moram da "guglujem" da bih saznao sta znaci.
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 13:29 - pre 91 meseci
moze recimo umesto cubicles i kabina recimo cetvornik ?!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 14:06 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: Pa problem je sto nije legalno u USA, odnosno ljudi placaju ogromne kazne ako koriste toalete koji nisu striktno vezani za tip genitalija koje imaju...

Ne znam da li je to stvarno tako - nisam siguran da se kazne placaju bas zbog transgender osoba. Ko uopste proverava i naplacuje kazne? Da li postoji dovoljan broj takvih slucajeva pa da je ovo rezultat toga?

Ja mislim da je cela prica prenaduvana, tzv politicka korektnost jos jednom na delu. Mada ne iskljucivo oko ovog, danas bilo sta u americi se gleda kroz prizmu politicke korektnosti i onda nedaj boze neko se nadje uvredjen, krece razipanjanje na social media. Tako i sa ovim slucajem.

Mada dobro je samo da ne prave toalete po Facebook listi polova, imali bi ih preko 70
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 14:18 - pre 91 meseci
Citat:
Ne jos, ali to je sledeci korak ka nasem prihvatanju zapadnih vrednosti.

Recimo u USA, po zakonu su skole obavezne da uvedu toalete za transgender decu, izmedju ostalog.


Kako zanš šta je sledeći korak? Šta je onda korak posle toga? Da se svi naguzimo u znak tolerancije i prihvatanja različitosti . Naravno da ne. Ako dodje do toga slobodno se brani primenom sile. Nemoj da strahuješ da će neko postepeno da nam uvali .... homoseksualnost.

Ovo oko toaleta je čista glupost i prenaduvan manji problem. Verovatno su ga započeli ultra levi i ultra desni roditelji dece iz škola.


Citat:
Gde to muslimani namecu svoje zakone ? Koliko vidim hoce i one burke da im zabrane.


Možda u no-go zonama? Burku (onu nindža varijantu) treba zabraniti koliko sutra. Nema to veze sa verskom niti bilo kakvom drugom slobodom. Predstavlja najgoru vrstu seksizma, represije prema ženama i jednostavno prkosi zdravom razumu. Sad ću ti reći i kako.
Nema to veze sa mojom kulturom ili mojom religijom (anti-religijom) već sa bazičnom komunikacijom medju ljudskim bićima.

Preko lica izražavamo emocije i vršimo neverbalnu komunikaciju. Koliko puta vam se desilo da se iznervirate ako neko ne skida sunčane nočare dok razgovarate? Šta misliš zbog čega je to tako? Isto tako maskirana žena (ili muškarac) treba da izazove negativne emocije ako se pojavi na javnom mestu i to nema nikakve veze sa kulturom.

Ka što ne podržavam golotinju u javnosti na podržavam ni totalno maskiranje. Za to postoje maskenbali.
Ekstrimni levičari će postaviti pitanje "gde je garnica u tome, kako odretiti šta može, a šta ne da se nosi?" Jel to tako teško? marama (gde je vidljivo lice) može nindža maska ne može. Kraj. Zabarna ćao. Kome se ne svidja ima S Arabiju pa neka izvoli. Siguran sam da tamo ima žena koje bi jedva čekale priliku za malo slobude.

Pa eto ja sam za to da se napravi program razmene gde će žene i (mišakrce naravno) iz Evrope (pogotovo one rodjene u EU koje su same izabrale da nuse burku ) da pošalju u S.A. a odande da prihvate ljude koji su sprmni da ustave religijske gluposti i zatcanosti iza sebe.

Nije poplarno, ali sekularnost, demokratija (kakva takva, sigurno bolja od drugih) i ljudske slobode ponekad moraju da se brane zbranama, pa i krvlju.

I da. Da se ja pitam uveo bih da svaki migrant mora da nacrta muhameda kao dokaz de je spreman da živi u sekularnom društvu. Ovo zadnje je šala ostalo nije.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 14:38 - pre 91 meseci
Citat:
DaliborP: Ne znam da li je to stvarno tako - nisam siguran da se kazne placaju bas zbog transgender osoba. Ko uopste proverava i naplacuje kazne? Da li postoji dovoljan broj takvih slucajeva pa da je ovo rezultat toga?

Ja mislim da je cela prica prenaduvana, tzv politicka korektnost jos jednom na delu. Mada ne iskljucivo oko ovog, danas bilo sta u americi se gleda kroz prizmu politicke korektnosti i onda nedaj boze neko se nadje uvredjen, krece razipanjanje na social media. Tako i sa ovim slucajem.

Mada dobro je samo da ne prave toalete po Facebook listi polova, imali bi ih preko 70 :D


Ukratko - ja se slazem sa tobom - gde je frka, i skoro citava NL je slaze sa tobom, kazu gde je frka, idi brate piski gde hoces, ne pravi frku i ne ostavljaj nered i sta je koga briga sta konkretno nosis u gacama... Mislim ne znam ni kako izgleda procedura hapsenja, ono dodje pandur i trazi ti da vidi tvoje genitalije ili koji klinac ;))))

ALI:

https://thinkprogress.org/lawm...throom-f38e2f0809ea#.9tp2f5mo6

https://www.buzzfeed.com/domin...utm_term=.rhzebnmAp#.tgGaVPGKM

http://edition.cnn.com/2016/08...me-court-transgender-bathroom/

Postoje konkretni zakoni, sa konkretnim ciframa i konkretnim slucajevima gde su primenjeni - odnosno ljudi placaju kazne ili vrhovni sud mora da donosi odluku da transgender decak moze da koristi j* toalet u srednjoj skoli itd.

Ljudi ne zele transgender osobe u USA toaletu i to je fakat, ne mozes sad doneti zakon koji tera ljude da tolerisu transgender osobe, ali mozes da doneses zakon da se napravi klonja gde ce i oni piskiti na miru ;))))

Pravis neko grbavo resenje gde ce svi biti mirni.

Pa zamisli ti treba da udjes u toalet a znas da svaka osoba koja udje posle tebe moze da te tuzi i dobije na sudu za cifru od $4000, reci mi molim te da li bi mogao da obavis nuzdu sa tim pritiskom ;)

Preko svega toga imas ove d*bile aktiviste i koje kakve egzibicioniste koji prave frku preko frke ne bi li skrenuli paznju na sebe pa iskrivljuju dodatno sliku...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 14:41 - pre 91 meseci
Aktivistkinja Femena obnažena pred Hramom Svetog Save FOTO

Pa šta. Jel ovo što je uradila toliko strašno? Kad prodje onaj osnovni refleks "šta tu ona meni" razmisli prakično o tome šta je ova žena uradila. Kao što rekoh ne podržavam golotinju u javnosti, ali ovo je uradjeno sa ciljem koji podržavam tako da je OK. Normalni ljudi nemaju zbog čega da se uvrede. Ako nekog ova slika vredja mislim da je previše desno orjentisan.

U ostalom stiji poprilično daleko od hrama. Ona se barem ne ističe na za religioznu osobu. Vidio sam žene u zanimljivim izdanjima u, a ne 200m ispred hramova.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 15:06 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd: Šta - jeste?!

Pitao si da li je precizniji izraz. Sta ti onda nije jasno u odgovoru da jeste?

Citat:
SlobaBgd: Šta je to u "cubicles" što ne podrazumeva "kabina"?

Malo si pomesao prezniji i opsirniji pojam.

Citat:
SlobaBgd: Ili ovde vlada olimpijski duh - važno je učestvovati, nešto napisati, ne mora to imati smisla?

Da, samo ne na onom mestu na kojem ti mislis.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 15:12 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Postoje konkretni zakoni, sa konkretnim ciframa i konkretnim slucajevima gde su primenjeni - odnosno ljudi placaju kazne ili vrhovni sud mora da donosi odluku da transgender decak moze da koristi j* toalet u srednjoj skoli itd.

Ljudi ne zele transgender osobe u USA toaletu i to je fakat, ne mozes sad doneti zakon koji tera ljude da tolerisu transgender osobe, ali mozes da doneses zakon da se napravi klonja gde ce i oni piskiti na miru ;))))

Ne bih rekao da je to "fakat". Linkovi koje si naveo ne cini mi se bas da je problem toliki, vec da se radi o usamljenim slucajevima ili predlozima.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 15:21 - pre 91 meseci
Shadowed, ne pametuj. Ne razumem koja je tvoja potreba da svakoga poklopiš besmislicama i glupostima, i da to predstaviš kao nešto posebno pametno. Na kraju krajeva, ne verujem da si pozvan da objašnjavaš preciznost reči "cubicles", nikad je do sada nisi upotrebio, a ne verujem ni da si čuo za nju.
Ali važno je učestvovati, zar ne?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 15:23 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd: Ne razumem koja je tvoja potreba da svakoga poklopiš besmislicama i glupostima, i da to predstaviš kao nešto posebno pametno.

Ti si prvi poceo, zar ne?
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 15:27 - pre 91 meseci
SrbaBgd,

potpuno razumem tvoju uznemirenost. Srbski jezik treba pazljivo cuvati od nedajboze koje strane reci koaj bi slucajno zalutal u nj.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 15:33 - pre 91 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
SlobaBgd: Ne razumem koja je tvoja potreba da svakoga poklopiš besmislicama i glupostima, i da to predstaviš kao nešto posebno pametno.

Ti si prvi poceo, zar ne? :D

Da se blesavim? Ne, to ste počeli vi koji se rvete sa izrazima na maternjem jeziku, pa spas nalazite u bespotrebnom korišćenju stranih reči za sasvim uobičajene predmete, pojave i radnje za koje postoje domaći izrazi. Ja sam samo želeo da pratim i razumem diskusiju.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 15:34 - pre 91 meseci
Citat:
bonifacic:
SrbaBgd,

potpuno razumem tvoju uznemirenost. Srbski jezik treba pazljivo cuvati od nedajboze koje strane reci koaj bi slucajno zalutal u nj.

Hajde, nepismeni, o'ladi. Stvarno misliš da je tvoje mišljenje bilo kome bitno, osim tvojem lekaru?
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 15:38 - pre 91 meseci
Srbolek. Uzimati 3x dnevno.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 15:47 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd:Da se blesavim? Ne, to ste počeli vi koji se rvete sa izrazima na maternjem jeziku, pa spas nalazite u bespotrebnom korišćenju stranih reči za sasvim uobičajene predmete, pojave i radnje za koje postoje domaći izrazi. Ja sam samo želeo da pratim i razumem diskusiju.

Ne razumem koja je tvoja potreba da svakoga poklopiš besmislicama i glupostima, i da to predstaviš kao nešto posebno pametno.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 15:51 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd: Shadowed, ne pametuj.

Moram da bih uspostavio ravnotezu sa glupiranjem na koje nailazim.

Citat:
SlobaBgd: Ne razumem koja je tvoja potreba da svakoga poklopiš besmislicama i glupostima

Kada takva potreba bude postojala, imaces priliku i da je razumes.

Citat:
SlobaBgd: Na kraju krajeva, ne verujem da si pozvan da objašnjavaš preciznost reči "cubicles"

Clan sam foruma. To je dovoljno. A i da nisam, mogao bih da se uclanim. Nije ti ovo privatna tema.


Elem, postavio si pitanje i dobio si tacan odgovor. To sto ti se odgovor ne svidja je tvoj problem. Ukoliko hoces obrazlozenje onda za isto i pitaj umesto da prozivas onog ko ti je odgovor dao.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 16:00 - pre 91 meseci
Citat:
DaliborP: Ne razumem koja je tvoja potreba da svakoga poklopiš besmislicama i glupostima, i da to predstaviš kao nešto posebno pametno.

Jesi li ti to počero da me citiraš? Pohvalno, Dalibore, pohvalno! Ima nade za tebe!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 16:05 - pre 91 meseci
Citat:
DaliborP:
Ne bih rekao da je to "fakat". Linkovi koje si naveo ne cini mi se bas da je problem toliki, vec da se radi o usamljenim slucajevima ili predlozima.


Fakat je da im je lakse da uzidaju dodatni toalet, nego da promene zakon, posto bi promena zakona bilo najjeftinije resenje, ali ocigledno to ne smeju da urade...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 277622 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.