Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 277645 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 16:06 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: Fakat je da im je lakse da uzidaju dodatni toalet, nego da promene zakon, posto bi promena zakona bilo najjeftinije resenje, ali ocigledno to ne smeju da urade...

Da, i meni se cini da je tako. Samo je pitanje kad ce da se pojavi nova grupa koja hoce svoj poseban toalet. Granice tako reci nema.
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 16:08 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
DaliborP: Ne razumem koja je tvoja potreba da svakoga poklopiš besmislicama i glupostima, i da to predstaviš kao nešto posebno pametno.

Jesi li ti to počero da me citiraš ? Pohvalno, Dalibore, pohvalno! Ima nade za tebe!


mislis "navodis" ?

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 16:08 - pre 91 meseci
To o čemu govorite se zove dekadencija i siguran je znak pada takvog društva.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 16:18 - pre 91 meseci
Nema to veze sa moralom niti padom drustva, vec maksimalnim iskoristavanjem ljudskih sloboda.
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 16:19 - pre 91 meseci
dekadencija=propadanje

idemo jos
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 16:20 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd: To o čemu govorite se zove dekadencija i siguran je znak pada takvog društva.


Kaze tko, na osnovu cega?

P.S. Nisam za dekadenciju, nego za toleranciju...
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 16:36 - pre 91 meseci
Citat:
dusanboss:
Aktivistkinja Femena obnažena pred Hramom Svetog Save FOTO

Pa šta. Jel ovo što je uradila toliko strašno? Kad prodje onaj osnovni refleks "šta tu ona meni" razmisli prakično o tome šta je ova žena uradila. Kao što rekoh ne podržavam golotinju u javnosti, ali ovo je uradjeno sa ciljem koji podržavam tako da je OK. Normalni ljudi nemaju zbog čega da se uvrede. Ako nekog ova slika vredja mislim da je previše desno orjentisan.

U ostalom stiji poprilično daleko od hrama. Ona se barem ne ističe na za religioznu osobu. Vidio sam žene u zanimljivim izdanjima u, a ne 200m ispred hramova.


Citat:
Uz fotografiju je navedeno da Femen želi da stane na put nacionalistima, fašistima, huliganima i predstavnicima SPC-a koji krše ljudska prava i jednakost i da je Srbija jedna od najhomofobičnijih zemalja u Evropi, kao i da su LGBT osobe u Srbiji žrtve diskriminacije i nasilja i da žive u strahu.

Citat:
In Gay We Trust, Serbia!
On this day of the Belgrade Pride Parade, FEMEN proudly stands for LGBT rights in Serbia!
In front of St. Sava Cathedral where religious patriarchs led an anti-gay march this week, FEMEN opposes Serbia’s notorious ennemies of equality and human rights: the christian orthodox church as well as hooligans, nationalists and fascists.
Serbia remains one of the most homophobic countries in Europe. The recent history of the Belgrade Pride Parade is rooted in violence, just like LGBT people’s lives, as they suffer from both the attacks by hooligans and fascists and the repression of the state.
In the last few years, in it’s attempt to please the European Union, Serbia’s corrupt government stopped banning Pride and offered its support to the LGBT people that day, acknowledging their right to march. But we cannot forget all the other days of the year, as great violence threatens whoever dares to live free as a non heterosexual or gender conforming person: people are regularly attacked and beaten, lose their jobs and communities and are ostracized from society, hopelessly seeking help from inactive authorities that don’t prosecute hate crimes nor violations of human and civil rights. Serbia’s LGBT people don’t only face discrimination, they live in a patriarchal culture of hate and violence towards them. Too often, they live in fear.
This photograph took less than a minute to take, yet the activist and photographer were attacked and beaten by a young hateful man.
We congratulate and support all of those who march for equality today, love will change the world! Happy Pride Week Serbia!

Citat:
In front of St. Sava Cathedral where religious patriarchs led an anti-gay march this week

Ne znam da je iko ikada u Srbiji odrzao "anti gej" mars. Odrzavani su samo marsevi kao reakcije na naturanje gej paradiranja to jest marsiranja kao necega sto mora biti normalna pojava ako se zeli biti deo "civilizovanog" sveta. Prosle godine pre zvanicne parade gejevi su nenajavljeno onako na prepad odrzali nezvanican skup i setnju nije bilo ni jednog policajca da to obezbedjuje i nije bilo ni najmanjeg incidenta. Nekoliko dana kasnije usledila je "oficijalna" parada sa vec poznatom scenografijom i merama obezbedjenja gde su prodefilovali i politicki predstavnici.
Efekat koji ta parada i sve sto je prati ostavlja na ljude je slican onom koji ostavlja recimo neki agresivni epp. Gledas tv i odjednom spica za blok reklama sa namerno pojacanim zvukom i onda pocnu poruke tipa "narucite odmah". Kod mene je reakcija takva da odmah posezem za daljinskim i besno pritiskam "mute" dugme uz psovku.
Homoseksualci kojih je bilo i 80-ih i 90-ih godina su u Beogradu verovatno ziveli opustenije tada kada nije bilo ni jednog "udruzenja" da brine o njihovim pravima nego danas kad je od svega toga napravljen ovakav cirkus.

Citat:
FEMEN opposes Serbia’s notorious ennemies of equality and human rights: the christian orthodox church as well as hooligans, nationalists and fascists.

Cuveni neprijatelji jednakosti i ljudskih prava: hriscanska pravoslavna crkva, huligani, nacionalisti i fasisti.
Lepo nema sta, pravoslavna crkva, huligani i fasisti. Opasna ekipa. Treba sve to pazljivo nadzirati, tu je leglo potencijalnih terorista. Onako bradati i kosati u crnom, setaju ulicama i indoktriniraju decu opasnim hriscanskim i porodicnim vrednostima. Nedavno je bio slucaj oduzimanja dece porodici u Norveskoj jer su ih roditelji "indoktrinirali Hriscanstvom". Tata je izgledao bas kao jedan od ovih pravoslavnih monaha sto setaju u litijama po Beogradu. Krupnim koracima grabimo ka naprednom zapadu i divimo se njihovim vrednostima pa ce mozda i ovo postati praksa kod nas. Novi porodicni zakonik je vec tu, eto prilike za pomenu svesti i u tom pravcu.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 16:38 - pre 91 meseci
To nema mnogo veze sa tolerancijom. Dalibor je u pravu. Ako neko hoće da drpa žene po toaletima kazna za nepoštovanje pola ga neće mnogo sprečiti.

Meni se desilo da par puta silom prilika udjemu ženski wc (ponekde čak nema natpisa ili postoji jedan wc pa ne vidim da se devojke zgrožavaju. Ne ulzaiš u istu kabinu) . Uglavnom su bili prazni (da nisu ne bih ulazi) Mislim da se jednom desilo da je žena ušla (deo za porane ruku) dok sam ja izlazio. Ja sam se izvinio i kulturno izašao.
Nepotrebno se diže frka oko gluposti. Mislim da to rade muškarci koji misle da žene ne prde i žene koje misle da muškarci ne znaju da i one prde
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 16:39 - pre 91 meseci
Citat:
Windows2: Efekat koji ta parada i sve sto je prati ostavlja na ljude je slican onom koji ostavlja recimo neki agresivni epp. Gledas tv i odjednom spica za blok reklama sa namerno pojacanim zvukom i onda pocnu poruke tipa "narucite odmah". Kod mene je reakcija takva da odmah posezem za daljinskim i besno pritiskam "mute" dugme uz psovku.

A neko posegne i za ciglom koju besno baci na paradu uz psovku.
Citat:
Cuveni neprijatelji jednakosti i ljudskih prava: hriscanska pravoslavna crkva, huligani, nacionalisti i fasisti.

Crkva je uvek bila kocnica ljudskih sloboda i jednakosti, to nije uopste pogresno. Koliko ima zenskih svestenika u pravoslavnoj crkvi?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 16:44 - pre 91 meseci
Windows2 vi sa bradama se poznati po dobroti i hrišćanskim vrednostima . Šalim se malo. To što neko obuče mantiju i pusti bradu ili čak i ima popvsku titulu na znači automatski da je dobar, ne nasilan čovek koji će decu izvesti na pravi put. Niti znači da je neko dobar, osećajan i progresivan ako je gej. I njih ima zatucanih (haha zatucanih ) koliko hoćeš.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 17:03 - pre 91 meseci
@Windows2 - jesi iz Bgd-a?

Jesi nekad video kako izgleda "porodicna setnja" sa popovima na celu ;) ?

Sve sami porodicni ljudi koji skandiraju pacifisticke poruke ljubavi i propagiraju porodicne vrednosti :)
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 17:13 - pre 91 meseci
Problem je sledeci:

Novine izvuku primer sacice ultra-desnih ekstremista iz Srbije i kazu - ovo je de-facto standard u Srbiji, Srbi ne postuju ljudska prava bla bla bla.

Druge novine izvuku ultra-levicu, pazi molim te riba se skinula gola ispred Hrama Svetog Save i slikala za novine, radi necije slobode ;), (kamo srece da su mene tako oslobadjali) i sad se to predstavlja kao model ponasanja u svetu, kao da je de-facto standard da devojke golog poprsja stoje ispred crkvi u recimo Holandiji da bi svi bili slobodni...

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 17:33 - pre 91 meseci
Citat:
dusanboss:Ako nekog ova slika vredja mislim da je previše desno orjentisan.


Mogu ja? Ne da nisam suviše, nisam uopšte desno orijentisan. Naprotiv, prvi se zalažem za ljudska prava, za prava ugnjetenih, protiv sam krupnog kapitala koji ne vodi brigu o malim ljudima, o životnoj sredini, o ljudskim resursima i koji se širi kao rak na eksploataciji tuđeg rada. Moja parola je sloboda, jednakost, bratstvo.

Ovo, ova slika me ne vređa nego mi izaziva nagon za povraćanjem, ali nije sve to što se događa bez razloga. Crkva, a sa njom i mnogi drugi retrogradni elementi su na žalost, u poslednje dve tri decenije pokazali, ne samo da nisu dorasli izazovima vremena, nego su aktivno učestvovali u razbijanju države i što je još gore društva. Kao što sam već nekoliko puta rekao, jedna od njihovih parola je bila da se "Srbi slože, obože i umnože" i evo, kako su krenuli da nas umnožavaju, sve nas je manje. Svaka čast sveštenicima, monasima, vladikama koji su istinski pastiri, ali na žalost, u njihovim redovima je mnogo mediokriteta, karijerista, lovaca na sinekure, zašto ne reći biznismena. E pa gospodo, tražili ste gledajte, ovo mu dođe kao neka slika u ogledalu. Na temi "kako je bilo nekad, a kako je sad", mislim da se tako zove, neko je postavio sliku kako sveštenik ljubi J.B.T - a u ruku, a ispod, kako ovi koji su zajašili u poslednjih dvadesetak godina "celivaju" vladike. Eto, za vreme pomenutog, znali su gde im je mesto i jedni i drugi, sada vole da u sopstvenim obračunima, kako se to kaže "zagađuju javni prostor".
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 17:40 - pre 91 meseci
jel to slovenacki svestenik ljubio ruku JBT ?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 17:40 - pre 91 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
bananaphone: Fakat je da im je lakse da uzidaju dodatni toalet, nego da promene zakon, posto bi promena zakona bilo najjeftinije resenje, ali ocigledno to ne smeju da urade...

Da, i meni se cini da je tako. Samo je pitanje kad ce da se pojavi nova grupa koja hoce svoj poseban toalet. Granice tako reci nema.


Cuj - kad dodje vreme - pravice se resenja, mozda ce drustvo biti tolerantnije, pa nece biti potrebe da se bilo sta resava...

Rasna segregacija se suzbija poslednjih 100g u zapadnoj kulturi, i dan danas postoji velika segregacija, postoje iskljucivo crnacki i iskljucivo belacki krajevi, pristup obrazovanju nije isti itd...

Ali pre 50g postojao je zakon koji je podrzavao segregaciju u Americi, pa je odbacen. Pa je pre 40g donesen zakon koji sprecava finansijske institucije da odobravaju kredite samo belcima (crnci prakticno nisu mogli da kupe nekretninu na kredit), pa je pre 30g taj zakon i implementiran (pricamo o ±1990) pa se donose razne mere da bi se napravili mesoviti krajevi u velikim gradovima, pa kad se to donekle uspelo, onda pokusavaju da naprave mesovite skole (da nemas dve skole u kraju, u jednoj 99% belci u drugoj 99% crnci) itd.
Prave se napori da se stvari pomere, nije moglo sve to da se odradi 1964, nego malo po malo...

Zato ne mozes sad da promenis zakon, ljudi nisu spremni, pravis neko medju resenje, koje ce za 50g biti smesno, ali sad drzi vodu.
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 17:54 - pre 91 meseci
kad govorite o rasnoj segregaciji jer mislite da je ona izmisljena kao neki hir ?

Da li bi ste vi ziveli u kvartu punom crnaca ili muslimana ? Iskreno.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 17:58 - pre 91 meseci
Ima puno crnaca i muslimana da bih moga jednostavno da ti odgovorim na pitanje. I da, ima i crnih muslimana

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 19.09.2016. u 22:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 18:18 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
@Windows2 - jesi iz Bgd-a?

Jesi nekad video kako izgleda "porodicna setnja" sa popovima na celu ;) ?

Sve sami porodicni ljudi koji skandiraju pacifisticke poruke ljubavi i propagiraju porodicne vrednosti :)

Jesam ali nisam nikada video porodicnu setnju. Tako da ne znam na kakve uzvike mislis, pretpostavljam da se radi o skandiranjima slicnim onim koji se mogu cuti od navijaca na utakmicama.

Ali sa druge strane, kad slusam ucesnike i organizatore parade predstavljaju se javnosti kao miroljubive osobe koje bi samo da zive svoj zivot ne ugrozavajuci nikoga jel da, i puna su im usta price o nekakvoj ljubavi i toleranciji, ali gledajuci recimo njihove aktivnosti po internetu vidi se nesto sasvim drugacije. Tu njihove zelje i ideje izlaze iz okvira "samo hocemo da zivimo i da nas niko ne dira". Vecina njih bi da satre svakoga ko im se iz bilo kog razloga ne dopada ili im se suprostavi u necemu. Nacionalistima i ostalim "ekstremistima" bi hteli da oduzimaju decu i cak i da im uskracuju pravo da ih imaju, jer su eto po njima toliko zatucani i primitivni da im ne treba dozvoliti da odgajaju istu takvu decu. Raduju se vladavini nato-a i pro-americke politike u Srbiji, Putina bi najradije gledali u istom filmu u kom je bio i Gadafi itd. Bukvalno gde god sam naisao na neku raspravu u kojoj ucestvuju predstavnici te populacije po "defaultu" vidjam iste stavove, koje zastupaju sa neverovatnom kolicinom prostacke agresije prema svakome ko ima drugacije misljenje. I onda se pitam ko je tu u stvari ekstreman i netolerantan? Izgleda da se iza lepe bajkice o ljubavi ljudskim pravima i toleranciji kriju neka ne bas tako cedna osecanja i namere.
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 18:43 - pre 91 meseci
Citat:
Windows2: Jesam ali nisam nikada video porodicnu setnju. Tako da ne znam na kakve uzvike mislis, pretpostavljam da se radi o skandiranjima slicnim onim koji se mogu cuti od navijaca na utakmicama.

Ali sa druge strane, kad slusam ucesnike i organizatore parade predstavljaju se javnosti kao miroljubive osobe koje bi samo da zive svoj zivot ne ugrozavajuci nikoga jel da, i puna su im usta price o nekakvoj ljubavi i toleranciji, ali gledajuci recimo njihove aktivnosti po internetu vidi se nesto sasvim drugacije. Tu njihove zelje i ideje izlaze iz okvira "samo hocemo da zivimo i da nas niko ne dira". Vecina njih bi da satre svakoga ko im se iz bilo kog razloga ne dopada ili im se suprostavi u necemu. Nacionalistima i ostalim "ekstremistima" bi hteli da oduzimaju decu i cak i da im uskracuju pravo da ih imaju, jer su eto po njima toliko zatucani i primitivni da im ne treba dozvoliti da odgajaju istu takvu decu. Raduju se vladavini nato-a i pro-americke politike u Srbiji, Putina bi najradije gledali u istom filmu u kom je bio i Gadafi itd. Bukvalno gde god sam naisao na neku raspravu u kojoj ucestvuju predstavnici te populacije po "defaultu" vidjam iste stavove, koje zastupaju sa neverovatnom kolicinom prostacke agresije prema svakome ko ima drugacije misljenje. I onda se pitam ko je tu u stvari ekstreman i netolerantan? Izgleda da se iza lepe bajkice o ljubavi ljudskim pravima i toleranciji kriju neka ne bas tako cedna osecanja i namere.


ako malo pogledas i najvece homoseksualne manifestacije recimo u San Francisku koje su globalni dogadjaj okupe ipak mali deo populacije. Minoran, gotovo beznacajan.

Ne razumem sta je problem kod vas da jednom u godini pustite te ljude da manifestuju svoju razlicitost. Ja na taj skup gledam kao na bilo koji drugi skup.

te tvoje konstrukcije od homoseksualaca pa do Putina i Gadafija to su ja mislim neke klasicne srpske frustracije i fantazije. Fakat je da su Srbi nacija trnutno bolesna, obolela od Vajmarskog sindroma, jer su popusili u zadnjim ratovima i sad ne mogu da se smire. Treba cutati raditi i ici napred. Izgleda da Srbi nisu za to sposobni osim za ratove i kavgu. E jos ako tu puknu...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije19.09.2016. u 18:58 - pre 91 meseci
Bolesna nacija je ona koja može bez griže savesti da razruši ceo Bliski Istok i napravi nekoliko miliona mrtvih i još nekoliko miliona izbeglih, i koja planira rat sa Rusijom (i s kime god još treba, preko čijih god leđa trebalo) radi zauzimanja svih izvora nafte i gasa do kojih nije mogla da dođe.

I bolesni su ljudi koji hoće da se pridruže takvima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 277645 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.