Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9828 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?22.08.2016. u 21:32 - pre 93 meseci
Dobro, znamo da je BG uzas , ali ima li jos goreg mesta? :D
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?22.08.2016. u 23:14 - pre 93 meseci
Beograd jeste izuzetno iritantan, ali nije tezak, opasan i komplikovan za voznju, pa eto da ne kukam na saobracajnu guzvu vec da probam nesto drugo - na mene je utisak opasne voznje ostavila Moskva - ulica sa 6 traka u svakom smeru, sve trake pune vozila koja se krecu brzinama 90-120 km/h prestrojavajuci se pri toj brzini iz trake u traku, a ja takodje treba brzo da se prestrojim iz krajnje leve u karjnju desnu traku jer navigacija kaze da za 300 metara skrenem desno, pa samo po gasu i VRMMM, kao na auto trkama Ne znam koliko bih tamo dugo uspeo da vozim a da se ne sudarim. Ili, meni je bilo prilicno tesko da odrzim koncentraciju u Londonu kada skrecem u levo, jednom u trenutku pada koncentracije sam krenuo u pogresnu traku. Ne znam kakva su iskustva nasih ljudi kad odu tamo, meni na 99% raskrsnicaa nije problem, ali dovoljan je i 1% situacije gde ruke same okrenu volan kako su navikle i moze doci do opasne situacije!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?22.08.2016. u 23:18 - pre 93 meseci
Pa koliki je taj prsten,100 km?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?23.08.2016. u 08:34 - pre 93 meseci
Palermo, Istanbul i Buenos Aires su definitivno gori :) Mada i Beograd je isto visoko rankiran na mojoj listi.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9495
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?23.08.2016. u 08:42 - pre 93 meseci
Mislim da ovde ima smilisa postovati samo ako čovek dobro zna grad i ulice, i onda uporedi sa nekim drugim gradom gde takođe dobro poznaje grad i ulice. Inače, kad se gde ko zaglavio, zato što je bio samo jednom tamo ... nema to mnogo smisla.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?23.08.2016. u 08:44 - pre 93 meseci
Ja sam vise posmatrao kao "opasniji" grad za voznju. Bar danas GPS moze da pomogne u bilo kom gradu.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?23.08.2016. u 11:02 - pre 93 meseci
Lagos. Nema pravila.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?23.08.2016. u 13:39 - pre 93 meseci
Specijalnost vozaca ( a bogami i vozacica - uverih se) u Beogradu je blicanje, jer jbg prolazi levom trakom niko manje nego JFK, sklanjaj se - i zaleganje na trubu vecinom bez ikakvog razloga :-)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?23.08.2016. u 14:05 - pre 93 meseci
Kakva je USA za voznju? Banja? :-) Jedino sto ne smes da radis nagle pokrete kad te saobracajac zaustavi ;-)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?23.08.2016. u 14:23 - pre 93 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Specijalnost vozaca ( a bogami i vozacica - uverih se) u Beogradu je blicanje, jer jbg prolazi levom trakom niko manje nego JFK, sklanjaj se - i zaleganje na trubu vecinom bez ikakvog razloga :-)


Da, samo sto je prosto neverovatno koliko zavisi u kakvom se autu vozis.

Kad god sam se vozio u nekom autu koji je prosecan za srpske puteve (vozila baba u nemackoj, best buy varijanta i slicno) tada mi se desavalo da se trubi, blica, preti bez ikakvog realnog povoda (to sto ja postujem ogranicenje brzine + 10% nije povod da mi se pokazuje srednji prst i slicno u normalnom svetu). Ali zato kad sednem u neki auto "kom se ne trubi" tada su svi mirni i niko nema problem da me obidje a bez da mi trubi, da se okrece i da se mrsti i slicno... ta psihologija je cudo :)
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?23.08.2016. u 14:33 - pre 93 meseci
Ja sam doziveo isuvise mnogo trubljenja po Britaniji - oni su navikli da voze tacno onoliko koliko je dozvoljeno, eventualno moze do 1km/h sporije i sad ako ti tamo gde je dozvoljeno 70km/h hoces da vozis 60 km/h i razgledas sta im okolo, jedva se po neko seti da pretice, a ostali formiraju kolonu i trube iza
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?23.08.2016. u 14:37 - pre 93 meseci
Citat:
Informer: Da, samo sto je prosto neverovatno koliko zavisi u kakvom se autu vozis.

Kad god sam se vozio u nekom autu koji je prosecan za srpske puteve (vozila baba u nemackoj, best buy varijanta i slicno) tada mi se desavalo da se trubi, blica, preti bez ikakvog realnog povoda (to sto ja postujem ogranicenje brzine + 10% nije povod da mi se pokazuje srednji prst i slicno u normalnom svetu). Ali zato kad sednem u neki auto "kom se ne trubi" tada su svi mirni i niko nema problem da me obidje a bez da mi trubi, da se okrece i da se mrsti i slicno... ta psihologija je cudo :)



Nije to nista meni je pretio Turcin na autoputu u 03:00 ujutro jer sam se nasao njemu u traci tokom preticanja kamiona, isao baja sigurno 180 km/h..to je policija kriva, samo da pocnu da kaznjavaju one koji ne stanu na pesackom, za mesec dana bila bi situacija za voznju kao u Nemackoj, odradio bi to dobri srpski policajac, sluzio je on raznim kabadahijama za sitne pare od 1804 do danas ponizno i servilno :-)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?23.08.2016. u 14:39 - pre 93 meseci
Da, ta vrsta bahatosti da se vozi 30-40% ispod ogranicenja je nas specijalitet. Mi smo bre bahati i kad se vozi iznad a i kad se vozi ispod ogranicenja. Kod nas nista ne moze da bude normalno i niko ne moze normalno da se ponasa...

To npr. nisam video ni u Austriji ni u Nemackoj a tu sam napravio poprilican broj km. Svi voze onoliko koliko je dozvoljeno ili eventualno +10.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?23.08.2016. u 14:41 - pre 93 meseci
Citat:
Informer:
Citat:
DusanSukovic:
Specijalnost vozaca ( a bogami i vozacica - uverih se) u Beogradu je blicanje, jer jbg prolazi levom trakom niko manje nego JFK, sklanjaj se - i zaleganje na trubu vecinom bez ikakvog razloga :-)


Da, samo sto je prosto neverovatno koliko zavisi u kakvom se autu vozis.

Kad god sam se vozio u nekom autu koji je prosecan za srpske puteve (vozila baba u nemackoj, best buy varijanta i slicno) tada mi se desavalo da se trubi, blica, preti bez ikakvog realnog povoda (to sto ja postujem ogranicenje brzine + 10% nije povod da mi se pokazuje srednji prst i slicno u normalnom svetu). Ali zato kad sednem u neki auto "kom se ne trubi" tada su svi mirni i niko nema problem da me obidje a bez da mi trubi, da se okrece i da se mrsti i slicno... ta psihologija je cudo :)


U pravu si, sto je automobil skuplji proporcionalnije manje trubljenja, mislim i da to vazi za saobracajnu policiju, koj ce gi zna ko su ovi u ovom Cayenne sa mracnim staklima? Toj li je BIA ili MNE atentatorski tim na zadatku, bolje si ja pazim mojih 300 jevri mesecno..

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?23.08.2016. u 14:44 - pre 93 meseci
Citat:
Informer:
Da, ta vrsta bahatosti da se vozi 30-40% ispod ogranicenja je nas specijalitet. Mi smo bre bahati i kad se vozi iznad a i kad se vozi ispod ogranicenja. Kod nas nista ne moze da bude normalno i niko ne moze normalno da se ponasa...

To npr. nisam video ni u Austriji ni u Nemackoj a tu sam napravio poprilican broj km. Svi voze onoliko koliko je dozvoljeno ili eventualno +10.




Pa da u *.hr koliko sam citao i licno probao 10 odsto iznad ogranicenja se tolerise..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?23.08.2016. u 14:47 - pre 93 meseci
Citat:
Informer:
Da, ta vrsta bahatosti da se vozi 30-40% ispod ogranicenja je nas specijalitet. Mi smo bre bahati i kad se vozi iznad a i kad se vozi ispod ogranicenja. Kod nas nista ne moze da bude normalno i niko ne moze normalno da se ponasa...

To npr. nisam video ni u Austriji ni u Nemackoj a tu sam napravio poprilican broj km. Svi voze onoliko koliko je dozvoljeno ili eventualno +10.




Da, definitivno, da mi je znati da li ovaj iz moje price toliko vozi brzo iznad ogranicenja i preti vozacima u Nemackoj?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
78.133.28.*

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?23.08.2016. u 18:39 - pre 93 meseci
Evo da dodam i ja moje misljenje. Nisam se nesto mnogo navozao po svetu, ali npr od Srbije do Grcke kad sam isao su svi bili normalni, u Temisvaru sam se odusevio, pogotovo sto postuju pesake, nema sanse da ne stanu, a za sad najgore sto mogu reci mi je trenutno na Malti. Saobracaj je katastrofa, uvek neke guzve, kad je spic putujes sa jednog kraja na drugi (35km) po sat i po nekad i dva, voze kako stignu, vise koriste ruke izbacene kroz prozor nego zmigavce, seku te kako stignu, bukvalno 5m ispred tebe dok mu ti ides u susret 40-50 km/h, ulecu u kruzne tokove kako stignu, takodje uglavnom bez zmigavaca, i iz pogresnih traka, recimo covek iz leve trake ide na drugi a covek iz desne na prvi izlaz pa iseku jedan drugog u samom kruznom toku (da napomenem da se vozi levom stranom), to kad sam video nije mi bilo dobro, pa onda pocnu da pustaju jedni druge, stanu na sred puta da puste nekog da skrene ili da se ukljuci, gde ima jedna sira traka vozi se u dve kolone pa onda kad se put suzi posle par stotina metara nastaje kolaps itd, itd... Zato i svako malo pa se neko cukne, sreca pa nisu neke brzine i uglavnom nisu strasni udesi ali bukvalno skoro svaki dan vidis neki mini ides ili ako ne, nove zute tragove po putu (ocrtavaju panduri pozicije kola da ih sto pre sklone sa puta pa posle rade uvidjaj, pametno). A ni signalizacija im nije neka, dosta zbunjujuca, pa onda jos npr. ispod znaka da je jednosmerna ulica stave kilometarski tekst od kog do kog taduma i od koliko do koliko sati moze, pa kad ne moze i tako, ti stani na sred raskrsnice pa citaj. Ceo saobracaj im je organizovan dosta "cudno". I jos pored svega ovoga, zamislite da prvi put vozite levom stranom... Sad mi je OK, navikao sam, nemam nekih problema sa voznjom ali hoce ruka jos po nekad da krene na levo po pojas ili da krenem u rikverc da ubacujem umesto u drugu. :O, valjda navika do mene pa dole... sreca pa jos nisam uspeo da ubacim... :D
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?24.08.2016. u 13:27 - pre 93 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Kakva je USA za voznju? Banja? :-) Jedino sto ne smes da radis nagle pokrete kad te saobracajac zaustavi ;-)

Eto, nekoliko sati nakon sto si napisao:
policajac-ubio-gluvonemog-vozaca-covek-je-koristio-znakovni-jezik

U medjuvremenu kod nas:
ko-snimi-i-prijavi-bahatog-vozaca-mogao-bi-da-izvuce-deblji-kraj
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.opera-mini.net.



+5251 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?25.08.2016. u 12:47 - pre 93 meseci
Ma dobro Darko, to je murdarsko tumacenje zakona od strane dokazano polupismenih novinara. Ne postoji takva privatnost kada neko izadje na ulicu.

Pa pride krsi zakone koliko mu je volja i prilika dozvoljava(valjda i prekrsili i vazduhoplovne, da mogu sa asvalta) propise. Pre ce biti da postoji zakonska obaveza prijavljivanja krsenja zakona nego zabrana snimanja nekoga na ulici.
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?28.08.2016. u 09:07 - pre 92 meseci
Požega

proputovanje kroz naselje iz smera Čačka ka Užicu može biti vrlo neprijatno za došljake; dve raskrsnice na kojima meštani apsolutno ne poštuju saobraćajne znake (ustupanje prvenstva prolaza/put sa prvenstvom prolaza/ dopunska tabla pružanje puta sa pravom prvenstva prolaza) na raskrsnicama Knjaza Miloša-Vojvode Mišića i Vojvode Mišića - Nikole Pašića.

nije da mi se dogodilo jednom ili dva puta, nego svaki put od jedno 10-tak puta koliko sam prošao tom putanjom

za ostale raskrsnice ne znam slučaj - izbegavam ih u širokom luku i ove bih da nema dobre brze hrane tamo negde

[Ovu poruku je menjao goat dana 28.08.2016. u 10:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Najgori grad za voznju automobilom u kojem ste vozili?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9828 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.