Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 332682 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 06:57 - pre 91 meseci
Amerikanci nisu napali SSSR vec su to ucinili na poziv Belogardejaca i jedno vreme su drzali Vladivostok a kad su resili da se mirno povuku kad su shvatili da pobedjuje komunizam i da je otpor belogardejaca propao.

Sto se tice Rusije, Amerikanci su sve do 1960. mogli da je razvale , komotno i bez posledica po sebe, nuklearkama, na sta su neki nagovarali Eisenhowera ali on to nije dozvolio.

Amerikanci ne bi napali ni jednu od gore navedenih zemlaja da nije za vreme rata surovala sa Rusima. Rusi su kukavice i uvek druge poturaju da se bore umesto njih. Napravite spisak koliko su Rusi zemlja potpalili i naoruzavali da sire svetsku revoluciju pa cete videti.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
93.85.190.*



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 06:59 - pre 91 meseci
Citat:
dusanboss:
Eeh Darko, twix si jeo u Belorusiji (tako naslućijem, možda i nisi) Mogao si već da uzmeš neki Beloruski slatkiš. Tviks možeš svuda da jedeš.

Ne, naprotiv, jeo sam beloruske cokolade koje proizvodi fabrika sa zanimljivim nazivom - Komunjarka
Ja sam jeo neke sa 56% kakaoa i odlicne su. Veceras kad se vratim do smestaja cu postaviti neke slike i preneti veoma zaanimljiva iskustva lokalaca o kako bi na zapadu rekli zivotu pod diktaturom. Imam vrlo interesantan primer diktature i top listu problema prema znacaju kojim ih ljudi ovde rangiraju.
Naravno, sve to pod uslovom da pricom o amerikancima ne zakljucate temu. Meni je sasvim ok ako pojedinci zele da naprave poredjenje zasto je dobro sto su ameri bombardovali Srbiju a lose sto Belorusiju (jos) nisu, ali nema potrebe da sad sirimo diskusiju na sve drzave na planeti.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 10:51 - pre 91 meseci
Ne mogu da procitam 2-3 nesrecna posta koja se zaista odnose na temu, ubiste sa Amerima i Rusima...

Lukasenko je diktator, ne zato sto ga je zapad oznacio kao diktatora, nego zato sto vlada zemljom kao diktator, Rusija ga podrzava, bez obzira sto je diktator, jer to trenutno Rusiji odgovara, Amerika je protiv njega - ne zato sto je diktator (imala je i Amerika poduzu listu diktatora koje su podrzavali kad im je to odgovaralo), iz razloga sto politika koju on vodi Americi ne odgovara, a u proseku u Rusiju i Ameriku zabole kako zivi narod u Belorusiji, dok su njihovi interesi ispunjeni. Tako da otvorite novu temu o Americi i Rusiji, i pustite da ljudi iznesu ono sto jeste tema ovde - kako zivi prosecni Belorus.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 10:56 - pre 91 meseci
Meni je zanimljivo da cujem od nekog iz prve ruke o zivotu tamo, jedino sto Darko do sad nije nijednu negativnu stvar naveo, to pomalo rusi kredibilitet price, jer ne postoji nigde mesto gde je sve savrseno. Darko, malo objektivnosti ne bi bilo zgoreg.
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 10:58 - pre 91 meseci
jedno je turizam, a drugo imoigracija
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 11:03 - pre 91 meseci
Citat:
DaliborP: Meni je zanimljivo da cujem od nekog iz prve ruke o zivotu tamo, jedino sto Darko do sad nije nijednu negativnu stvar naveo, to pomalo rusi kredibilitet price, jer ne postoji nigde mesto gde je sve savrseno. Darko, malo objektivnosti ne bi bilo zgoreg.

On ne živi tamo, koliko mogu da primetim, pa ne može navesti negativnosti.
Zato sam na prethodnoj strani linkovao zapažanja određenog broja stranaca kako doživljavaju Srbiju.
Znači, isto kao i Darko. Otkud stranci znaju da sam radio ceo mesec, ispostavio račun, pare nisam dobio a moram da platim PDV?!
Kako oni mogu znati moju muku i šta je stvarni život u Srbiji?!
I ja, kada odem do centra i vidim pune bašte ljudi koji sede uz kaficu, pomislim da živim u potpuno normalnoj i bogatoj zemlji.
Šta tek stranac može zaključiti?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 11:11 - pre 91 meseci
Slazem se, ali je opet nemoguce da ne spomene nijednu negativnu stranu. Ili izbegava, ili je otisao sa nekim predubedjenjem.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 11:16 - pre 91 meseci
Uglavnom svako vidi ono što želi da vidi.
Ti bi tražio negativnosti a on, verujem, gleda to drugačije.
Verovatno, čitajući razne tekstove o diktaturi u toj zemlji, nije očekivao sasvim drugu sliku?
Propaganda je čudo a ovde, vidim, neki se upravo upinju da mu objasne da on ne vidi to što vidi nego je to samo imaginacija a u stvarnosti ljudi su nesrećni jer je tamo ipak diktatura!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 716
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 13:15 - pre 91 meseci
Gledao sam ranije neku reportažu o Belorusiji (US) gde govore kako se iza našminkane fasade kriju problemi naroda. Ne znam koliko je to tačno, znam za priče drugara koji su išli tamo i koje govore o niskoj stopi kriminala i poštenju Belorusa.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 13:24 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Lukasenko je diktator, ne zato sto ga je zapad oznacio kao diktatora, nego zato sto vlada zemljom kao diktator,

Ajde! A ko ga je to proglasio diktatorom? Ima li neki međunarodni etalon za diktatore? I Sloba je bio "diktator", a za njegovog vakta uvedeno je višestranačje, i nikad više stranaka, demonstracija, zviždanja, izbora i glasanja nije bilo nego u to vreme. Na kraju su morali da ga ruše bagerom, kad nisu mogli glasovima, demokratski. I posle Lukašenko i Milošević diktatori.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.pppoe.mgts.by.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 15:52 - pre 91 meseci
Evo, sad imam malo vremena, pa da navedem najveci primer diktature, po recima lokalaca. Verovali ili ne, to je - biblioteka! Prica pocinje tako da je Lukasenko jednog dana izasao na TV i rekao da Belorusiji treba zgrada nacionalne biblioteke plus usput ako moze da bude i arhitektonsko svetsko cudo, a posto drzava trenutno nije bila pri parama, onda ce sledeceg meseca svi da budu dobrovoljci i da doniraju jednu dnevnicu od plate za potrebe izgradnje iste. I, ljudi se bunili u fazonu - koji ce mi moj biblioteka kad ne citam nista jos od obavezne lektire iz skole, bolje za te pare da kupim flashu votke, ali o sudbini svoje dnevnice su se pitali koliko se o svojoj sudbini pita prase u Matijevicu. Hteli, ne hteli, svojim parama su izgradili biblioteku kakvu ce Srbija izgraditi za 500 godina. Unutra sve od mermera, luksuzne kozne garniture na kojima se moze udobno sedeti i citati, robotizovani sistemi koji im donose knjige da se ne cimaju da hodaju i traze... ali, jbg, oni nisu zeleli da se pare trose na takve gluposti, a diktator im uzeo i prisilno izgradio. Danas imamo zanimljivu situaciju da oni to zdanje mrze kao primer diktature, a sa druge strane ga rado pokazuju kao nesto sto je lepse i vece nego sto su mnoge razvijenije drzave uspele da naprave. Ako neko zeli mogu da postavim slike, kao sto neko rece ja sam otisao sa predubedjenjem da cu tamo zateci sivilo novobeogradskih zgrada okruzeno ladama i moskvicima, a zatekao sam sve suprotno od toga.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 17:31 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Evo, Ako neko zeli mogu da postavim slike,...


Evo, postavi, ako te ne mrzi, pa bas da uporedimo...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 17:52 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
bananaphone:
Lukasenko je diktator, ne zato sto ga je zapad oznacio kao diktatora, nego zato sto vlada zemljom kao diktator,

Ajde! A ko ga je to proglasio diktatorom? Ima li neki međunarodni etalon za diktatore? I Sloba je bio "diktator", a za njegovog vakta uvedeno je višestranačje, i nikad više stranaka, demonstracija, zviždanja, izbora i glasanja nije bilo nego u to vreme. Na kraju su morali da ga ruše bagerom, kad nisu mogli glasovima, demokratski. I posle Lukašenko i Milošević diktatori.


Imas definiciju diktatora, pa mozes da uporedis da li vladavina nekog coveka spada u etalon diktatora ili ne. Ne znaci da je neki diktator ujedno i los vladalac, uglavnom jeste, ali nekad i nije, recimo https://en.wikipedia.org/wiki/Benevolent_dictatorship ili Franklin Delano Roosevelt - jedan od najvecih predsednika USA itd. Lukasenko je diktator po svakom parametru, drzi celu zemlju pod kontrolom preko 20g, opozicija prakticno ne postoji, pitanje je samo kako zivi taj njegov narod pod njegovom vladavinom...

Raspravu o Slobi bi stavio u neku drugu diskusiju, ne vezanu za Belorusiju...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 19:27 - pre 91 meseci
Zanimljivo je da na tim listama diktatora nikako da naiđemo na nekog Francuza, Engleza, na nekog anglosaksonca. Ima ih sa svih strana sveta, ali su po pravilu crni ili žuti, a ako su kojim slučajem beli, onda su sloveni. Još zanimljivije, sa ove strane koju si postavio odem na stranicu diktator i imam šta da vidim. Ispod slike Musolinija i Hitlera, stoji ni manje ni više, nego Staljin. Već sam rekao, za vašu, zapadnu istoriografiju, on je diktator, jer je pobio 5 milijardi Rusa, pošto ne možete da mu zamerite(bar ne javno i otvoreno) što je porazio naciste i Hitlera. Za vas takve je bio penicilin, 50 godina posle smrti niste smeli ime da mu pomenete. Isto kao što ste svojim nakaradnim tumačenjem i silovanjem istorije njega proizveli u diktatora, tako danas medijskom satanizacijom pokušavate isto da uradite sa Putinom. To što radite nije providno, već sve više poprima oblik histerije pošto niste u stanju da i tu politički, ekonomski i pre svega vojno napravite spanja kakva inače pravite.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 19:47 - pre 91 meseci

Uz ovakvu biblioteku im ni ne trebaju knjige !


Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 22:01 - pre 91 meseci
http://www.blic.rs/vesti/svet/...o-a-rade-za-200-dolara/6xgvhmx
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.pppoe.mgts.by.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 22:05 - pre 91 meseci
Citat:

Evo, postavi, ako te ne mrzi, pa bas da uporedimo...

Evo slika, biblioteka spolja, mada ima i gore na video snimku;



Biblioteka iznutra:



[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 23.09.2016. u 00:19 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.pppoe.mgts.by.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 23:07 - pre 91 meseci
A prvo da navedem sta lokalni mladi ljudi navode kao najvece probleme Belorusije:
1) Alkoholizam.
Neki piju zbog tuge, neki zbog radosti, neki zbog navike, neki jer imaju mnogo slobodnog vremena pa ne znaju kako drugacije da ga potrose, neki sto prosto vole da piju... na ulici se ne mogu videti pijani ljudi, ali svi kazu da oni itekako postoje. Alkohol je jeftin ali oni smatraju izrazito nezdravim kupinova i druga vocna vina koja se kod nas smatraju izuzetno zdravim. Oni to kupuju za manje od dolara po litru i time kako kazu malo po malo unistavaju svoje zdravlje. Ja za ovo vreme dok sam ovde jos nisam video da neko, bio zensko ili musko, odbija da pije alkoholna pica u bilo koje doba dana.
2) Jezik.
Meni je prosto neverovatno sto to navode kao problem, a narocito sto ga rangiraju tako visoko. Kao sto svi znamo, belorusija ima beloruski jezik. Problem je sto tim jezikom govori 5% stanovnistva svakodnevno, a ne vise od 25% ga uopste razume. 95% ljudi koristi ruski jezik u svakodnevnoj komunikaciji. Niko im naravno ne brani da koriste koji hoce jezik, ali oni su u nekom fazonu "drzava d'uradi nesto" u smislu da ih natera da govore beloruskim jezikom :D U fazonu su "necemo da gubimo nacionalni identitet" a kad im je Lukasenko otvorio skole na beloruskom, morao je uskoro da ih zatvori jer niko tamo nije hteo da salje decu.
3) Politika.
Ne svidja im se sto im gde god bi da odu treba viza, a o tom ne treba trositi reci jer svi znamo kakvo to drndanje zna da bude. Neko lako dobija vize na godinu dana i samo ih produzava, a neko iz ko zna kojih razloga uopste ne moze da dobije nijednu. Licno saosecam sa takvima jer meni za 7 godina dok su nam trebale vize nije odobrena nijedna viza, odbijen sam desetak puta i nikada mi niko nije rekao zasto. I uopste su u fazonu - nikom nista lose ne radimo, zasto imamo tako losu reputaciju.
4) Usporavanje privrede.
Sve sto sam gore napisao da je izgradjeno sjajno i bajno je lepo, ali sa druge strane sama rec IZGRADJENO odnosi se na proslo vreme, a ne na nastavak istog ternda razvoja u buducnosti. Jeste da ce Srbiji trebati barem 100 godina da izgradi to sto Belorusija vec ima, ali sam osecaj da su se zaustavili i da tapkaju u mestu im nije prijatan. Oni su navikli da se svake godine izgradi toliko toga novog i da zivot vremenom postaje sve bolji i bolji, a sada se nekako doslo u situaciju da se razvoj zaustavi, ako ne i vradi u rikverc. Prodavnice su im pune zapadne robe, a zapad od njih nista nece da uzme kao da je sugavo i to nije pitanje kvaliteta vec politike. Sa druge strane, pouceni iskustvima Ukrajine, SFRJ i drugih nisu neki evrofanatici, nemaju stav da zapad donosi nesto bolje. Ipak, oni ekonomske krize shvataju kao nesto sto nailazi i prolazi, pa otuda ovaj problem tek na cetvrtom mestu, iza drugih koji su manje znacajni ali se smatraju stalnim problemima za koje se resenje ne moze ili nece iznaci.
5) Buducnost nacije.
Ovo u smislu radjanja dece. Kazu da se nekim demografskim cudom kod njih radja mnogo vise devojcica nego decaka. Potom, visestruko vise mladih devojaka zavrsi vise skole, fakultete, magistrature, doktorate i preseli se u Minsk. Na sve to, od ono malo muskaraca sto imaju, polovina su teski alkoholicari koji nisu za brak i porodicu. Od te polovine koja preostaje, opet najveci deo nastoji da juri sojke umesto da se zeni i stvara porodicu. Pricao sam sa nekoliko devojaka kojima su najbolje godine za radjanje dece vec prosle i odgovor je uvek isti - pored mnogo truda, zelje i volje nisu uspele da nadjem ni decka ni muza. Nestupanje u brak znaci neradjanje dece, sto znaci starenje nacije, sto znaci neresive probleme za ekonomiju u buducnosti, koja ni sad nije bog zna kakva.
6) Diktatura.
Vrlo nisko na listi problema. Taj problem imas jedino ako zelis da budes opozicioni politicar, novinar koji podrzava opoziciju, kriminalac ili iz bilo kog razloga nameravas da krsis zakon. Preostalih 99% ljudi je dozivelo diktaturu tako sto im je naredjeno da dobrovoljno daju jednu dnevnicu za izgradnju biblioteke i to je to, prosecan savremen covek koji radi, jede, spava, pije, druzi se sa prijateljima, putuje negde kad ima para i slicno, takav nema nikakvih dodirnih tacaka sa diktaturom. Da li diktaturu treba pisati pod navodnicima ili bez navodnika u to sad ne ulazim, vec se drzim ocene da li je politika kakvu imaju dobra ili losa za prosecnog coveka.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 23:20 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković
5) Buducnost nacije.
Pricao sam sa nekoliko devojaka kojima su najbolje godine za radjanje dece vec prosle i odgovor je uvek isti - pored mnogo truda, zelje i volje nisu uspele da nadjem ni decka ni muza.


A pored toga i mnogo su zahtevne...


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.pppoe.mgts.by.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 23:21 - pre 91 meseci
Ako nekog zanimaju strane investicije, mogu da postavim sta trenutno grade braca Karici.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 332682 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.