Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336103 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 14:18 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone:
Dobro - procitaj celu vest o protestima i reakciji vlasti pa pitaj Beloruse da li je stvarno bilo tako ili nije, vest je iz 2011...

Evo, da ti ucinim kad si lepo zamolio, procitao sam. Razgovarao sam izmedju ostalih sa najokorelijim opozicionarima, hapsenim za vreme protesta. Jesu ih drzali 15 dana u pritvoru, svakoga dana iznova i iznova postavljajuci ista pitanja - ko vas finansira, zasto vam je ovo trebalo...
Utisak, koji je licni i mozda pogresam - prvo, prozapadno orjentisano stanovnistvo zeljno nasilne promene vlasti je vrlo tanka manjina, red velicine statisticke greske. Drugo, tekst iz ekonomista ocigledno sadrzi narucene tendenciozne elemente, sve i da se slozimo da je 90% istina, pisac je sklon da slaze a da ne trepne. Trece, oni mogu da pricaju o onom sto je bilo, ali ni mi ni oni ne znamo da li je neko bio planirao sa Belorusijom ono sto je posle uradio sa Ukrajinom, nego u pravo vreme na pravom mestu nasla se cvrsta ruka koja je to sasekla u korenu bez velike pompe i bez ikakvih posledica. I meni najvaznije - nisam ja otisao tamo da proucavam njihovu istoriju i politikologiju, pa da pricamo sta je bilo pre tolikobi toliko godina. Otisao sam ovih dana, zatecen sam prizorom i prenosim svoje impresije, toliko od mene, a ti ako mislis da sam ista slagao slobodno reci.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 14:19 - pre 92 meseci
Citat:
pajapop:
Citat:
dusanboss:
Rado bih se odreko svoje slobode .... za radno mesto i normalnu platu.


Ma,...zaposlices se vec ti...znas vec gde....:)




Pa kad bih znao da će da me prime otišao bih sutra za FR. Moram prvo da se posavetujem sa piscem kako da se snadjem tamo :). Mada predpostavlja da će njegov savet biti da napravim petoro dece nekoj maloletnoj Francuskinji. :)
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 14:32 - pre 92 meseci
@dusanbos:

Sunčan je dan, gde si našao maglu?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 14:45 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
.... najvaznije - nisam ja otisao tamo da proucavam njihovu istoriju i politikologiju, ....


Stavrno bre Nedeljkovicu, ti ne rece najvaznije...otkud ti bas tamo...Da ne bude ono...CIA, BIA...KIA...pa utisci iz zatvora... Pa mnogo se raspitujes unaokolo...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 14:50 - pre 92 meseci
Citat:
DaliborP:
Ma moze Belorusija da bude najbolja drzava na svetu, to ne menja cinjenicu da se radi o klasicnoj diktaturi. Ko ne moze to da prizna, ima neki veci problem.

Ja bih hteo jos jednom da konstatujem i pitam - ni demokratija ni diktatura se niti maze na lebac niti sipa u traktor. Sta konkretno prosecan covek ima od jednog i drugog na primerima belorusije i srbije danas? Ja sam opravdano sokiran prizorom jer sam ceo zivot ucen da demokratija znaci med i mleko a diktatura da se ne izrazavam, ono sto se ne jede. Sad kad izbliza osmotrim, ne vidim da su ljudi u Varsavi nesto srecniji i zadovoljniji nego ljudi u Minsku. Varsava je juce bila grad blokiran protestima. U isto vreme na razlicitim trgovima barem 10 vrsta protesta. Bolesni protestuju zbog lose zdravstvene zastite. Tamo dalje neki protestuju jer hoce pravo na abortus, a nedaleko od njih oni kojima je ok da abortus bude zabranjen. Desno pored parka se okupili bajkeri, ne razumem bas poljski pa ne znam sta oni hoce. Na jednom trgu galame nacionalisti i evroskeptici, a odmah pored njih ovi suprotni, kako ih zovemo evrofili ili evrofanatici. Tamo dalje su zeleni i pored njih drustva za zastitu zivotinja... Posmatram devojku koja prodaje zastave, prilazi kupac hoce da kupi zastavu, ona pita za koji protest mu treba i nalazi mu zastavu prikladnu za taj protest. Svuda okolo 10.000 policajaca sa opremom za razbijanje demonstracija, cekaju znak ako zatreba da reaguju i palicama sve rasteraju kucama. Opsta idila demokratije, situacija kakvu svaki obornik vladavine naroda moze samo pozeleti, a ja sam isto impresioniran jer toliki broj ovih, nisam hteo da kazem idiota nego protesta na tako malom prostoru, to nikada ranije ni slicno tome nisam video. Praznik za oci demokratije. Pitam tu devojku koja prodaje zastave da mi malo objasni situaciju, ko je zbog cega tu nezadovoljan i sta trazi da se promeni, ipak je ona tu najupucenija, to joj je posao. Objasnjava ona meni na dugo i siroko ko je sve zbog cega tu nezadovoljan, ja je u jednom trenutku prekinem i pitam da li ce se posle ove eskalacije protesta ista promeniti, ona kaze - nece, sve ce i dalje biti onako kako je ranije zacrtano. Sad se ja tu nadjem zatecen, zasto bi neko tu ceo dan protestovao ako nista ne moze promeniti, a ona opet objasnjava - opozicioni lideri moraju da protestuju, to im je posao, jer ako sede negde i ne dizu prasinu u javnosti onda sigurno nikad nece da zasednu u fotelju. Obican narod, smeska se ona, kaze uziva u vikendu na cistom vazduhu i lepom vremenu. Izadju tu, setaju, deru se, ispucaju to neko nezadovoljstvo koje se skupilo, a sutra opet sve po starom - svi na svoja radna mesta.
Bilo kako bilo, sedeo ti u fotelji sa etiketom demokrate ili diktatora, uglavnom ces iskoristiti sve raspolozive mehanizme da sprecis da ti neko van izbora izmakne fotelju ispod zadnjice, nema tu velike razlike.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 15:01 - pre 92 meseci
Citat:
pajapop:
Stavrno bre Nedeljkovicu, ti ne rece najvaznije...otkud ti bas tamo...Da ne bude ono...CIA, BIA...KIA...pa utisci iz zatvora... Pa mnogo se raspitujes unaokolo...

Pa eto, prethodnih godina obisao prakticno sve zapadnoevropske prestonice, pa mi nema druge nego da sirim vidike na istok. Nakon svih putovanja mogu da kazem - nikada nisam video vise za manje para. Inace, na temu razloga putovanja u tako te drzave, primetio sam da se zapadnim turistima svidjaju majice sa slikom namrgodjenog Putina i natpisom "Visit Russia, or Russia will visit you"

To sto si me pitao "otkud bas tamo" u ovom trenutku zvuci kao veoma razumno pitanje, ali ja prognoziram da ce narednih godina popularnost Bebolurije kao destinacije znatno da poraste - bez obzira da li se interesujes za turizam, privrednu saradnju ili zenidbu, Belorusija itekako ima sta da ponudi.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 16:32 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Sta konkretno prosecan covek ima od jednog i drugog na primerima belorusije i srbije danas?

U Srbiji je danas ovako upravo zato što je jedan odrastao državljanin u stanju da postavi pitanje "zašto je bolja demokratija od diktature" i da dobije masu lajkova. Srbija kao primer za određivanje prednosti demokratije je kao kad bi čoporu šimpanzi dao laptop i onda se pitao "zašto je laptop bolji od močuge". U tom smislu da, u pravu si, prosečan Srbin nema ništa od demokratije, jer ne ume da je koristi.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 17:39 - pre 92 meseci
Treba pročitati: http://www.makroekonomija.org/...evic/srbija-versus-belorusija/
Recimo, Belorusija je ispred Rumunije i Bugarske po prosečnoj plati a kada je spoljnji dug u pitanju, da ne pričamo.
Jedino što, eto, Belorusija nije toliko demokratska pa po njoj ne šetaju slobodno američki vojnici i nemaju svoje baze na teritoriji Belorusije.
Ja bi pre voleo takvu diktaturu i u Srbiji!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 20:11 - pre 92 meseci
Citat:
jablan:
U Srbiji je danas ovako upravo zato što je jedan odrastao državljanin u stanju da postavi pitanje "zašto je bolja demokratija od diktature" i da dobije masu lajkova. Srbija kao primer za određivanje prednosti demokratije je kao kad bi čoporu šimpanzi dao laptop i onda se pitao "zašto je laptop bolji od močuge". U tom smislu da, u pravu si, prosečan Srbin nema ništa od demokratije, jer ne ume da je koristi.

Po mom shvatanju suprotno - cudo jedno kolko se savremen covek drzi dogmi naucenih napamet i kad ja javno dovedem u pitanje njegovo uvrezeno shvatanje, dobije neku zelju da potpali lomachu. Meni je sasvim ok da ti meni navedesh neko smisaono objasnjenje zasto je ispalo tako da oni imju konkretnih nekoliko kvaliteta zivota koje mi nemamo. A naveo sam nekoliko konkretnih stvari bitnih savremenom coveku - zaposlenost, kriminal, bezbednost, troskovi zivota, kvalitet javnog prevoza, estetika, cistoca i slicno. Eto, jedan je pomenuo cinjenicu da se drzavni rukovodioci mogu nekaznjeno nazivati gejevima kao komparativnu prednost zivota u Srbiji i to je otprilike sve od prednosti zivota u beogradu i sad posto nema vise ostaje da ospes paljbu tipa "glup si sto pitas i poredis".
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 20:46 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

To sto si me pitao "otkud bas tamo" - bez obzira da li se interesujes zenidbu, Belorusija itekako ima sta da ponudi.


Jesi li se " omastio " ?

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 21:07 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Evo, da ti ucinim kad si lepo zamolio, procitao sam. Razgovarao sam izmedju ostalih sa najokorelijim opozicionarima, hapsenim za vreme protesta. Jesu ih drzali 15 dana u pritvoru, svakoga dana iznova i iznova postavljajuci ista pitanja - ko vas finansira, zasto vam je ovo trebalo...
Utisak, koji je licni i mozda pogresam - prvo, prozapadno orjentisano stanovnistvo zeljno nasilne promene vlasti je vrlo tanka manjina, red velicine statisticke greske. Drugo, tekst iz ekonomista ocigledno sadrzi narucene tendenciozne elemente, sve i da se slozimo da je 90% istina, pisac je sklon da slaze a da ne trepne. Trece, oni mogu da pricaju o onom sto je bilo, ali ni mi ni oni ne znamo da li je neko bio planirao sa Belorusijom ono sto je posle uradio sa Ukrajinom, nego u pravo vreme na pravom mestu nasla se cvrsta ruka koja je to sasekla u korenu bez velike pompe i bez ikakvih posledica. I meni najvaznije - nisam ja otisao tamo da proucavam njihovu istoriju i politikologiju, pa da pricamo sta je bilo pre tolikobi toliko godina. Otisao sam ovih dana, zatecen sam prizorom i prenosim svoje impresije, toliko od mene, a ti ako mislis da sam ista slagao slobodno reci.


Vidi link na vest je na pro-zapadnom casopisu, on je finansiran od strane koja zeli da plasira narucene tendeciozne elemente, kako da kazem by design je tako napravljen, iskreno voleo bih kad bi sve novine imale razdvojenu vest od analize ali jbg - ocigledno bi onda narod vise mislio svojom glavom...
Odnosno hteo bih da mi novine u prvom delu stave - desilo se to i to, podvuku crtu - i kazu, kraj vesti, a onda kazu - evo nase analize, sta mi mislimo zbog cega, kako, i sta ce biti posle tog (sto realno ne bih ni citao). Ovako moras da citas SVE novine vrlo pazljivo i da cupas vest iz gomile preseravanja samog autora, ali ja te ovde upucujem na VEST a ne na analizu samog autora. Vest je po recima mog drugara iz Belorusije vrlo tacna i poprilicno ilustruje sta se desi kad opozicija pokusa da se zeza sa diktatorom.

Sad i ti ulazis u analizu zasto i kako se nesto desava, sta bi bilo sa Belorusijom itd. Prica je bila jel Lukasenko diktator ili nije? Koja je tvoja impresija, jel jeste ili nije?

Da se razumemo - za ekipu koja ce sad da me napadne, zapad ima istoriju podrske KRVAVIH diktatora sto Lukashenko jos uvek nije, i za polozaj Srbije i Belorusije je 95% irelevantan politicki sistem unutar zemlje, jer su obe kolonije. Sta bi bilo da Belorusija ima sad ovu vlast koju ima Srbija - pa sigurno bi isli u svetlu buducnost poput Srbije, ali to ne znaci da covek nije diktator, nego da je i nasa vlast katastrofa a da zapad zabole ko je diktator a tko nije - dok vodi politiku koja im odgovara - sto sam rekao i ranije.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 21:15 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone:  Prica je bila jel Lukasenko diktator ili nije?

Po čijim kriterijumima?
Priču o Lukašenku ste nametnuli vi, vas par koji na svaki pomen istoka dobijate alergijske napade.
Činjenice nisu važene, važno je da je diktator!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 21:47 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
jablan:
U Srbiji je danas ovako upravo zato što je jedan odrastao državljanin u stanju da postavi pitanje "zašto je bolja demokratija od diktature" i da dobije masu lajkova. Srbija kao primer za određivanje prednosti demokratije je kao kad bi čoporu šimpanzi dao laptop i onda se pitao "zašto je laptop bolji od močuge". U tom smislu da, u pravu si, prosečan Srbin nema ništa od demokratije, jer ne ume da je koristi.

Po mom shvatanju suprotno - cudo jedno kolko se savremen covek drzi dogmi naucenih napamet i kad ja javno dovedem u pitanje njegovo uvrezeno shvatanje, dobije neku zelju da potpali lomachu. Meni je sasvim ok da ti meni navedesh neko smisaono objasnjenje zasto je ispalo tako da oni imju konkretnih nekoliko kvaliteta zivota koje mi nemamo. A naveo sam nekoliko konkretnih stvari bitnih savremenom coveku - zaposlenost, kriminal, bezbednost, troskovi zivota, kvalitet javnog prevoza, estetika, cistoca i slicno. Eto, jedan je pomenuo cinjenicu da se drzavni rukovodioci mogu nekaznjeno nazivati gejevima kao komparativnu prednost zivota u Srbiji i to je otprilike sve od prednosti zivota u beogradu i sad posto nema vise ostaje da ospes paljbu tipa "glup si sto pitas i poredis".



Darko - mozda nisi shvatio poentu Jablanove price. Kada su parametri bitni savremenom coveku koje si ti nabrojao reseni i sve ide ko podmazano, pa naravno da je nebitno koji sistem drustvenog uredjenja obezbedjuje to blagostanje, ja bih prvi izabrao da me vodi takav covek ili politicka stranka.

Problem sa diktatorom je kad ti parametri postanu losi iz bilo kog razloga, i ti polezis mozda da das priliku nekom drugom tko ima drugaciju viziju kako ce ponovo tebi da vrati parametre zivota u savrsenu ravan, ti to ne mozes da uradis.


 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 21:48 - pre 92 meseci
Nešto si mi mnogo pomirljiv kada si sateran u ćošak. Evo, pitao sam Dalibora da nam da jasne karakteristike diktatora, a on je ponudio deo definicije sa vokabular.rs. U narednom postu sam analizirao samo prvo svojstvo iz te definicije i došao do zaključka da Lukašenko nije diktator, tj. da bi samo u Evropi ovog trenutka mogao naći još dvojicu diktatora, ali oni ipak nisu tako okarakterisani. Hajde da osim trajanja analiziramo i ostala svojstva: kome to zapoveda Lukašenko, a da to isto ne radi bilo koji drugi predsednik u Evropi ili svetu, u zemlji koja ima predsednički sistem? Na znam samo na osnovu čega si došao do zaključka da je Belorusija kolonija. Da li joj je neko oteo deo teritorije, kao nama? Nije. Da li im mmf i svetska banka vode ekonomsku politiku kao nama? Ne. Da li ih neko ucenjuje beskonačnim pretpristupnim pregovorima, otvaranjima i zatvarinjima poglavlja kao nas? Ne. Da li im predsednik vlade odlazi kod stranih ambasadora na raport, gde ga gledaju kao zmija žabu? Ne. Pa jedan Đinđić, koji je bio izrazito liberalan i prozapadno orijentisan je izjavio, kako neće dozvoliti da mu strani ambasadori dolaze u kabinet i nogom otvaraju vrata. Kažeš, još uvek nije diktator. Ako smem da pitam, da li je to opravdanje za nekakve buduće akcije ili osnovana sumnja? Nekad su imali običaj da spinuju sadašnjost, kako bi opravdali akcije u budućnosti, na primer Sadamovo oružje za masovno uništenje. To što se posle pokazalo kao neistina, kome je uopšte bitno, posao je realizovan. Spinovanje ide i u prošlost, pa se tako pozoveš na "neoborive dokaze". Recimo, da nismo ubili Gadafija, pobio bi celu Libiju i pola EU. To što samu tvrdnju nije moguće dokazati, što je kao takva skoro pa besmislena, kome je uopšte bitno. Tako i tvoje pozivanje na imaginarnog prijatelja iz Belorusije. Pošto ne možeš da nađeš relevantne činjenice koje ti idu u prilog, ti pribegavaš sličnom manevru: pozivaš se na izmišljenog prijatelja, čije tvrdnje naravno nije moguće demantovati, jer je logično da on bolje zna situaciju nego bilo ko od nas, a onda mu staviš u usta ono što tebi lično odgovara.

Da ti ponovim:
Mnogo si naivan ako misliš da se ne vidi šta radiš, tj. šta pokušavaš.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 21:53 - pre 92 meseci
Bradzorf012 - prestao sam da citam tvoje postove, ako si mi se i ranije obracao izvini ponovo i nemoj da se ljutis.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 22:52 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone:
Sad i ti ulazis u analizu zasto i kako se nesto desava, sta bi bilo sa Belorusijom itd. Prica je bila jel Lukasenko diktator ili nije? Koja je tvoja impresija, jel jeste ili nije?

Ako zelimo da se ostavimo analiza i drzimo cinjenica, predlazem da preformulises pitanje tako da glasi "jesi li za nekoliko dana tamo uspeo da vidis ikakvav primer represije, ugrozenosti stanovnistva, patnji ljudi koje policija pendreci jer im je los dan i slicno" i ja bih mogao da ti odgovorim da nista ni blizu tome nisam video. Bilo bi super da postoji neki univerzalan nacin da se kolicina diktature izmeri pa da kazemo na skali od 1 do 100 ta drzava je pod diktaturom toliko, a neka druga toliko. Ili da postoji neki tacan algoritam sta jedan turista treba da uradi u nekoj drzavi pa ako mu se desi to i to onda je diktatura, a ako neki drugi ishod onda nije. Prica se okolo da nije bas pozeljno obilaziti i fotografisati zgradi KGB, jer mogu da ti pridju neki ljudi i pozovu te unutra da te detaljno ispitaju zasto fotografises, za koga radis i sta nameraas sa fotografijama, ali ja sam najnormalnije obilazio, zagledao, fotografisao i nista. Kad sam to isto probao da radim sa predstavnistvom NATO u Varsavi dosao je vojnik sa automatskim naoruzanjem i ozbiljnim ali smirenim glasom mi objasnio gde je zamisljena linija koju ako predjem necu se dobro provesti. Naveo sam primer biblioteke kao najocigledniji primer diktature po recima tamosnjeg stanovnistva. U demokratiji bi se biblioteka isto verovatno izgradila, ali od kredita koji bi to isto stanovnistvo posle vracalo sa kamatom, ali bi sve bilo uvijeno u neki prihvatljiviji celofan da deluje demokratski a ne tako diktatorski - vi cete sledeceg meseca biti dobrovoljci da radite 1 dan besplatno. Kad bi se narod zaista pitao, verovatno ni u jednom ni u drugom slucaju biblioteke ne bi bilo, vec bi se novac potrosio na izlazak i pijancenje, sto je prosecnom coveku na listi prioriteta ispred citanja. Bilo kako bilo, Belorusima se u ovom trenutku ne zuri da isprobaju demokratiju, kad vec imaju tu u komsiluku Ukrajinu koja je dobrovoljno prijavila da isproba taj eksperiment pa da javi rezultate. Ako to sa Ukrajinom uspe i u drzavi dodje do blagostanaj i prosperiteta onda ce svima biti jasno u kom smeru drzava treba da ide, a ako Ukrajina nastavi ka anarhiji, haosu i bedi onda ce isto biti prilicno jasno da li je pametno ici tim putem. Tako da ako pitamo ljude da li je tamo diktatura reci ce - jeste. Ako ih pitamo da li to treba menjati reci ce - nek ostane ovako jos neko vreme dok mi vidimo da li promene donose nesto bolje. Algoritam je jasan - zapadna demokratija ako zeli Belorusiju mora da napravi Ukrajinu boljim mestom od Belorusije a posto niko nije lud na ulupa tolike pare onda... Sa druge strane, dok prodemokratska Ukrajina tone u haos, bedu i beznadje, belorusi ce radije da izaberu da ostanu da zive pod "diktaturom".

Citat:
Problem sa diktatorom je kad ti parametri postanu losi iz bilo kog razloga, i ti polezis mozda da das priliku nekom drugom tko ima drugaciju viziju kako ce ponovo tebi da vrati parametre zivota u savrsenu ravan, ti to ne mozes da uradis.

Ovim gore sam odgovorio i na ovo - sve oci su uprte u Ukrajinu i ako tamo zivot postane do jaja dobar, Lukasenko da je jos 5x toliki ima da bude smenjen, ako ne moze na izborima onda revolucijom. Sa suprotnim stanjem posmatranih parametara, nikom nije narocito potrebno da ga menja, niti revolucijom niti na izborima.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 22:55 - pre 92 meseci
@Bradzorf012:

zašto u opšte pridaješ značaj pisanju bananaphone-a?
On je samo jedan virtuelni napaljenko i ništa više od toga. Ja sam ga svrstao u lako štivo, crtani romani, znači ništa ozbiljno.
Pročitaš šta je napisao ali posle dva posta shvatiš da od njega teško da možeš bilo šta pametno pročitati pa ga treba ignorisati kao ssi-ja, dusanabosa, bonifacica i slične.
Jednostavno, nema kuće u kojoj nema takvih insekata!
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 23:03 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:...Bilo kako bilo, Belorusima se u ovom trenutku ne zuri da isprobaju demokratiju, kad vec imaju tu u komsiluku Ukrajinu koja je dobrovoljno prijavila da isproba taj eksperiment pa da javi rezultate....

Uh, ovim si dao idealan povod da opletu po Rusiji, da je Rusija kriva što sada Ukrajinom ne teče med i mleko.
Da se Rusija nije umešala, Ukrajina bi bila zemlja sa najvećim stepenom demokratije (gde bi bio apsolutno slobodan lov na Ruse od strane banderovaca) a zahvaljujući NATO bazi na Krimu, Ukrajina bi plivala u sveže naštampanim dolarima čije bi štampanje svi mi zajedno plaćali, pa i Belorusija.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 23:19 - pre 92 meseci
[quote]Darko Nedeljković:
Citat:
bananaphone:
Citat:
Problem sa diktatorom je kad ti parametri postanu losi iz bilo kog razloga, i ti polezis mozda da das priliku nekom drugom tko ima drugaciju viziju kako ce ponovo tebi da vrati parametre zivota u savrsenu ravan, ti to ne mozes da uradis.

Ovim gore sam odgovorio i na ovo - sve oci su uprte u Ukrajinu i ako tamo zivot postane do jaja dobar, Lukasenko da je jos 5x toliki ima da bude smenjen, ako ne moze na izborima onda revolucijom. Sa suprotnim stanjem posmatranih parametara, nikom nije narocito potrebno da ga menja, niti revolucijom niti na izborima.


Pazi realno, ako je bolje nego u Ukrajini, onda mora da je to raj na zemlji ;), pa mislim gde ce da se porede sa Ukrainom, nek se porede sa nekom zemljom iz okruzenja koja nije u sred gradjanskog rata, imaju Poljsku, Litvanija i Letonija (iz koje btw imam drugara) uz granicu.

Pricao sam principijelno zasto je mogucnost izbora bolja, bez projekcije na trenutno stanje u Belorusiji, Srbiji ili Ukraini. Bilo koji sistem koji napravi u Ukraini (iz koje imam jos jednog drugara) zivot do jaja dobar, zavladace najpre Belorusijom a posle toga celom zemljom..


Laku noc.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.09.2016. u 23:35 - pre 92 meseci
Citat:
batalale:
Da se Rusija nije umešala, Ukrajina bi bila zemlja sa najvećim stepenom demokratije (gde bi bio apsolutno slobodan lov na Ruse od strane banderovaca) a zahvaljujući NATO bazi na Krimu, Ukrajina bi plivala u sveže naštampanim dolarima čije bi štampanje svi mi zajedno plaćali, pa i Belorusija.

Bata Lale , otkud ti ideja da bi demokratska zemlja SAD uopšte imala bilo kakvu ideju da dođe na Krim i još tamo pravi bazu ? Svašta od tebe .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336103 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.