Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336535 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 11:47 - pre 92 meseci
A i ti diktatori svako malo isteraju tenkove na ulice. :).

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 11:51 - pre 92 meseci
Citat:
dusanboss: A i ti diktatori svako malo isteraju tenkove na ulice. :).

Opet si izgubljen u magli?
Na slici nisu tenkovi nego američki Hameri!
Belorusija ih nema tako da probaj sam sebi da objasniš šta si to pokušao da saopštiš?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 11:56 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:I tako, malo po malo, uopste me ne bi cudilo da siroke narodne mase u Srbiji uskoro kazu - hebes ovu demokratiju, nadjite nam jednog brku. Ja bih prvi glasao za takvog koji bi ove tri stvari doveo u red, a usput i mnoge druge koje prosecnom coveku mogu biti bitne.

Vec ga imas, samo nema brkove.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 11:57 - pre 92 meseci
Citat:
batalale:

Opet si izgubljen u magli?
Na slici nisu tenkovi nego američki Hameri!
Belorusija ih nema tako da probaj sam sebi da objasniš šta si to pokušao da saopštiš?

Ima :) na kraju rečenice. To znači da sam hteo da budem sarkastičan. A i da nisam slepo okrenut ka zapadu. Umem i njih da kritikujem kad nešto ne valja.

Slika je iz Šarlota.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 12:01 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone:
Ako ne mozemo da se slozimo koje drzavno uredjenje ima Belorusija, nema smisla ni da pricamo sta bi bilo bolje ili losije za njih ili nas ili Ukrainu ili Ameriku...

Ali nemamo jednu prostu cinjenicu - kakvo je to drzavno uredjenje koje obezbedjuje stanje o kom nam ti izvestavas u Belorusiji... Nije demokratija, nije diktatura, nije monarhija, nije socijalizam, sta je onda majku mu poljubim?

Pa eto, ja sam se izjasnio - po mom misljenju ne moze tako da se kategorizuje u par kategorija crno-belo nego o svakoj drzavi imamo odredjen % demokratije, % diktature, % socijalizma, % kapitalizma. A kod njih se smesa komponenti ispostavila kao prilicno funkcionalna i pogodna za vecinu stanovnistva.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 12:03 - pre 92 meseci
Citat:
DaliborP:
Vec ga imas, samo nema brkove.

Em sto nema brkove, em sto nista pomenuto nije doveo u red.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 12:06 - pre 92 meseci
Em sto je tvoja prica super naivna.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 12:09 - pre 92 meseci
Citat:
DaliborP: Em sto je tvoja prica super naivna.

Darko, ovaj te ubi "argumentima"!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 12:19 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Pa eto, ja sam se izjasnio - po mom misljenju ne moze tako da se kategorizuje u par kategorija crno-belo nego o svakoj drzavi imamo odredjen % demokratije, % diktature, % socijalizma, % kapitalizma. A kod njih se smesa komponenti ispostavila kao prilicno funkcionalna i pogodna za vecinu stanovnistva.


To ti kazem - to sto si rekao je relativizacija, na takav nacin mozes da definises bilo koju zemlju, prema tome ne mozemo da pricamo da li bi demokratija ili diktatura, bila dobra ili losa za Belorusiju ili Srbiju, ako obe zemlje vec imaju i demokratiju i diktatora - ako me razumes.

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 12:39 - pre 92 meseci
Citat:
Rusi su Tita pokušali da ubiju pomoću kuge u spreju, poslali su mu kutiju koja je ispuštala otrovni plin kad bi se otvorila. Pokušali su da ga ubiju još 20 puta, ali je Tito osujetio svaki Staljinov plan. Na kraju mu je u Moskvu poslao telegram: "Prestanite da šaljete ljude da me ubiju. Ako ne prestanete, poslaću ja jednog u Moskvu. I neću morati da šaljem drugog."


Jel zna neko nešto o ovome? Znamo da je ubrzo Staljin završio karijeru, a odnosi izmedju Jugosloavije i SSSRa su se bitno poboljšali.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 12:50 - pre 92 meseci
zasto raspravkljate o varijantama za Srbiju kad se zna da je srbija u interesnoj zoni zapada i zapad Amerika EU nikad nece dozvoliti eksperimnete ili replay 90tih. Qrqiq malo pokusava kobelja se i naginje ali odmah dodje no no.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 13:00 - pre 92 meseci
@emmy

SAD puca po svim šavovima a i sama EU je ko klimav zub.
Očigledno je da to tvoj probavni sistem ne može svariti ali tako je.
Koja je to sila, SAD, EU, NATO a jedan čovek im pomera zadnjicu?
Ili je on mnogo jak ili su pobrojani lav od papira?
Pa dojučerašnji saveznik no.1 u Aziji, Filipini, ne žele više da igraju po taktu SAD-a.
Rodrigo Duterte nalepi onog garavog samo tako jer je shvatio da je došlo vreme da se prikloni boljem i jačem, Kini!
Amerika više nije u stanju da napiše svoj dug a kamoli da ga servisira.
Od pustih snova ne može se živeti!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 14:03 - pre 92 meseci
Citat:
batalale:SAD puca po svim šavovima a i sama EU je ko klimav zub.

Pa šta misliš, dal' da prodam ovo nešto malo ušteđevine u USD i EUR i da kupim Rublje ? Isplati se !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 14:32 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

I tako, malo po malo, uopste me ne bi cudilo da siroke narodne mase u Srbiji uskoro kazu - hebes ovu demokratiju, nadjite nam jednog brku. Ja bih prvi glasao za takvog koji bi ove tri stvari doveo u red, a usput i mnoge druge koje prosecnom coveku mogu biti bitne.

Poslednji put kad je neki taki brka osvajao vlast u Srbistanu mojoj porodici je oteto 2/3 imovine a malo je falilo i da glave lete. Tako da, ako nemate ništa protiv, ja bi među prvima napustio zemlju. Karta u jednom pravcu.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 14:59 - pre 92 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
batalale:SAD puca po svim šavovima a i sama EU je ko klimav zub.

Pa šta misliš, dal' da prodam ovo nešto malo ušteđevine u USD i EUR i da kupim Rublje ? Isplati se !

Ako ti kažem da mogu proći kao Sadam i Gadafi.
Rizikuj.
Ja sam već kupio rublje prošle godine kada je kurs za evro bio 87 rubalja. Sad je 71 rublju. Kupio sam za 5.000 evra. Nisam imao više.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 15:15 - pre 92 meseci
Citat:
batalale: Ako ti kažem da mogu proći kao Sadam i Gadafi.
Auuuu, brate, mojne. Bolje nemoj da govoriš ništa ! Nikad se ne zna odakle će zlo da naiđe.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 15:47 - pre 92 meseci
Citat:
Java Beograd:

3. Generalni oblik jednakosti: ako ja plaćam porez - da plate i ostali. Ako ja moram da tražim i platim građevinsku dozvolu, to mora da važi i za komšiju. I slično.

Ovo u diktaturi po samoj definiciji ne funkcioniše, kao prvo jer ti kao građanin nemaš pravo da biraš i da budeš biran. A odatle se sve proteže i naniže - što si bliži vladaru to za tebe manje važe zakoni koji važe za raju. Eto, zamisli, živiš u Belorusiji, hoćeš građevinsku dozvolu, a prvi komšija ti je teniski trener Lukašenkove žene i ćerke. Jel misliš da za njega važe ista pravila kao za tebe? Jel misliš da će tebe neko da zaštiti ako on poželi da podigne još 3 sprata ili napravi diskoteku u svom dvorištu?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 16:04 - pre 92 meseci
Citat:
dule_ns:
Citat:
Darko Nedeljković:

I tako, malo po malo, uopste me ne bi cudilo da siroke narodne mase u Srbiji uskoro kazu - hebes ovu demokratiju, nadjite nam jednog brku. Ja bih prvi glasao za takvog koji bi ove tri stvari doveo u red, a usput i mnoge druge koje prosecnom coveku mogu biti bitne.

Poslednji put kad je neki taki brka osvajao vlast u Srbistanu mojoj porodici je oteto 2/3 imovine a malo je falilo i da glave lete. Tako da, ako nemate ništa protiv, ja bi među prvima napustio zemlju. Karta u jednom pravcu.


Ako će mo realno nisu vam uzeli zato što niste imali. Kao i mom jednom pradedi, ovom drugom nisu uzeli ništa :). Da li je to tako pošteno verovatno i nije. Ko što nije ni bilo pošteno da pred rat odeš kod gazde, radiš zemlju sa konjima i kao konj i na krauju dobiješ 1/3 toga što si proizveo. Sam da dodješ do nekog kapitala ukoliko ga nisi nasledio gotov je bilo nemoguće.

Takvu situaciju imamo sad u US. 1% trži 99% kapitala. Dok narod ne popizdi dovoljno pa se napravi reset. Šta će nekom 100 milijardi dolara? Ja bih da ograniči maksimum koliko neko može da bude bogat kao što postoji minimalna zarada. Možeš da budeš jako, jako bogat ali nemožeš da budeš bolesno, bezobrazno bogat.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 16:09 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Nego, dusanboss ti ako ne umes nista da radis vidi da naucis neki zanat pa da te zenimo u Minsku. Ja sam tamo za kratko vreme upoznao nekoliko dobrih devojaka, obrazovanih, kulturnih, nijedne nema bez zavrsenog (drzavnog) fakulteta, a u poslednje vreme je i magistratura nesto sto se podrazumeva... Diktatura debelo subvencionise radjanje i odgajanje dece, tako da dusanboss, moja je preporuka da ti batalis razmatranje tih francuskih gej okupljalista vec da uzmes u razmatranje novi zivot na istoku evrope.


Šta ću kad volim gej skupine kao što je ova naša ovde. :) Imaju i Rusi legiju stranaca.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 16:38 - pre 92 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
batalale: Ako ti kažem da mogu proći kao Sadam i Gadafi.
Auuuu, brate, mojne. Bolje nemoj da govoriš ništa ! Nikad se ne zna odakle će zlo da naiđe.

Jel vidiš da još nije zdrava atmosfera? Za početak počni sa malim sumama da ne dobiješ tomahavk umesto love.
Šalu na stranu ali stvarno je kurs bio prošle godine preko 80 rubalja a sada je oko 70.
Recimo, da sam prodao tih 5.000 evra (a i da sam ih imao, odakle mi), dobio bi 5000x85=425.000 rubalja.
Danas bi za te pare kupio 425.000:72=5.902 evra.
Malo li je?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336535 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.