Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 334640 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 10:01 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
...



Ne uvlacim te ni u sta, govorim da ako hoces da poredis stvari - uradi to sa zemljom u okruzenju koja nije u ratu, jel to neka teska filozofija i uvlacenje u demagogiju?

Pa uporedi Srbiju sa Ukrajinom i eto - ne treba nista da se menja u Srbiji posto je u poredjenju sa trenutnim stanjem u Ukrajini, Srbija u najmanju ruku Svicarska.

Ajde - nastavi da pises svoje utiske, necu ti se vise obracati...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 10:01 - pre 91 meseci
Bolje dobra diktatura nego loša demokratija.

Generalno, narodu je potrebno malo: 1. red, 2. rad i 3. disciplina.

Dakle:
1. Kažnjavati kriminal i prekšioce
2. Radna mesta, tj. posao i plata
3. Generalni oblik jednakosti: ako ja plaćam porez - da plate i ostali. Ako ja moram da tražim i platim građevinsku dozvolu, to mora da važi i za komšiju. I slično.

I narodu je dovoljno. Nebitno da li je vlast ovakva ili onakva.

Naravno, ovde govorim o diktaturi bez tiranije. Dakle, ništa ono odredi smrti kao u Argentini i slično.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 10:10 - pre 91 meseci
I samo još nešto: odavno u USA vlada oligarhija iz senke. Predsednik je marioneta za pokazivanje, a kongres se uglavnom bavi marginalnim zakonima.

Državnu politiku kroje oligarsi, daleko od očiju javnosti. Oligarsi se ne menjaju, niti imaju namere da se povuku. Tako, realno i u USA je na delu diktatura.

Predsednički izbori jedan za drugim postaju groteska. Pogledaj samo ovu izbornu trku. Pa nije valjda da neko stvarno misli da će Klintonova ili Tramp stvarno da vladaju.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 10:17 - pre 91 meseci
Citat:
Java Beograd: I samo još nešto: odavno u USA vlada oligarhija iz senke. Predsednik je marioneta za pokazivanje, a kongres se uglavnom bavi marginalnim zakonima.

Državnu politiku kroje oligarsi, daleko od očiju javnosti. Oligarsi se ne menjaju, niti imaju namere da se povuku. Tako, realno i u USA je na delu diktatura.

Predsednički izbori jedan za drugim postaju groteska. Pogledaj samo ovu izbornu trku. Pa nije valjda da neko stvarno misli da će Klintonova ili Tramp stvarno da vladaju.

mislio sam da su ovakve izjave rezervisane za pisca i slicne pacijente, nisam to ocekivao od ozbiljnog coveka! :)
al dobro, tema na ES ne bi bila tema, ako se ne uvuce neka teorija zavere u istu, nebitno ko je zapocne...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 10:17 - pre 91 meseci
Citat:
Java Beograd: I samo još nešto: odavno u USA vlada oligarhija iz senke. Predsednik je marioneta za pokazivanje, a kongres se uglavnom bavi marginalnim zakonima.

Državnu politiku kroje oligarsi, daleko od očiju javnosti. Oligarsi se ne menjaju, niti imaju namere da se povuku. Tako, realno i u USA je na delu diktatura.

Predsednički izbori jedan za drugim postaju groteska. Pogledaj samo ovu izbornu trku. Pa nije valjda da neko stvarno misli da će Klintonova ili Tramp stvarno da vladaju.

Evo ja mislim. Spominjao si te oligarse vec nekoliko puta, ali jos nijednom nisi tu pricu potkrepio ikakvim dokazima, pa evo razuveri me.

Predsednik Amerike je vrlo mocna osoba, ali i dalje nema toliku vlast u drzavi koliko recimo ima Lukasenko u Belorusiji, jer ima kongres da ga spreci. Takodjer nemaju obicaj da naloze policiji da prebiju opoziciju ili nekog iz druge stranke, kao sto recimo Lukasenko radi.

Americka politicka scena je vrlo drugacija od ostalih zato sto se deli na iskljucivo dve partije, ali i sa tim razlike izmedju Trampa i Hilari danas su ogromne u odnosu na prethodnike.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 10:20 - pre 91 meseci
Citat:
Java Beograd:Bolje dobra diktatura nego loša demokratija.

Ne slazem se, ako drustvo nije zrelo za demokratiju, nije dobro ni za diktaturu, jer tokom diktature nece nimalo napredovati. A diktator kad tad ode sa vlasti.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 10:22 - pre 91 meseci
@DaliborP:

Ti od svog ega jednostavno ne možeš videti suštinu a od stereotipa ne možeš prihvatiti drugo mišljenje.
U prevodu, nisi relevantan sagovornik. Darko je lepo napisao, između crnog i belog postoje sive nijanse.
Za tebe njih nema, sa istoka može biti samo crno!
Rad si da tvrdiš da je u Belorusiji vladavina jednog čoveka jer...jer tako kažu. Zašto ulaziti u detalje ako je rečeno više puta da je Belorusija = Lukašenko.
Da, u zemlji sa takvim procentom visokoobrazovanih ljudi niko da primeti ono što je za tebe vidljivo sa razdaljine od hiljadu i kusur kilometara. Verovatno u Belorusiji žive zombiji pa je sa njima lako upravljati ili su baš ti, visokoobrazovani žitelji Belorusije, videli na primeru Jugoslavije i Ukrajine, a možemo tu staviti i Bugarsku i Rumuniju, koliko ih je ta "zapadna demokratija" usrećila!
Sad, za vikend, čuo sam se sa drugom koji tamo radi (Energoprojekt gradi neku energanu na gas kraj Minska), tamo je od maja meseca ove godine i baš sam ga pitao kakvi su mu utisci.
Da svedem odgovor, nije očekivao tako pozitivnu sliku o Belorusiji. Sarađuje sa Beloruskim inžinjerima koji imaju plate preko 1000 evra a jedino na čega se žale to je odnos Evrope prema njima, vizni režim?!
Kažu, sa njihovim platama i cenama u Belorusiji, oni žive više nego pristojno. Dovoljno je reći da nije video ni jednog inžinjera koji ne vozi neki džip.
Da ponovim, problem koji ističu je vizni režim koji EU drži iz političkih razloga, pa im je time otežana mogućnost putovanja na godišnji odmor. U najvećem broju slučajeva vize ne dobijaju bez ikakvog objašnjenja i ako su doneli bankarsku potvrdu o raspoloživim sredstvima.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 10:24 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Ne uvlacim te ni u sta, govorim da ako hoces da poredis stvari - uradi to sa zemljom u okruzenju koja nije u ratu, jel to neka teska filozofija i uvlacenje u demagogiju?

U redu je sve to sto kazes nego reci ti meni sveziji primer drzave koja se sa diktature presaltala na demokratiju od Ukrajine, da je bliza Belorusiji od Ukrajine i da je pre 5 godina bila po svemu uporedivija sa Belorusijom? Meni je jasna logika Belorusa - gledaj Ukrajinu i videces sebe za 3 godine ako se presaltas na demokratiju. Ja ne nalazim mane tom gledistu. Ukrajinci imaju gradjanski rat, jasno, ali na osnovu cega si sklon misljenju da ga i Belorusija u tom scenariju nece imati?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 10:36 - pre 91 meseci
Citat:
batalale:
@DaliborP:

Ti od svog ega jednostavno ne možeš videti suštinu a od stereotipa ne možeš prihvatiti drugo mišljenje.
U prevodu, nisi relevantan sagovornik.

Odlicno, onda ne moras vise da diskutujes sa mnom.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 10:38 - pre 91 meseci
Citat:
DaliborP: Odlicno, onda ne moras vise da diskutujes sa mnom.

Neću diskutovati samo ne unosi neosnovane tvrdnje u diskusiju, što obično radiš.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 10:58 - pre 91 meseci
Citat:
Java Beograd:
Dakle:
1. Kažnjavati kriminal i prekšioce
2. Radna mesta, tj. posao i plata
3. Generalni oblik jednakosti: ako ja plaćam porez - da plate i ostali. Ako ja moram da tražim i platim građevinsku dozvolu, to mora da važi i za komšiju. I slično.

Pa eto, nego nekako je vreme pokazalo da to mnogo lakse funkcionise u diktaturi u Belorusiji, nego u ovoj prozapadnoj demokratiji-diktaturi ovde. Ili u Poljskoj, nebitno.
1. Ljudima je da izvines dokurcilo da upadaju u sahtove jer im neko skida poklopce, da im ne rade telefoni i internet jer neko svako malo pokrade kablove, da svake godine finansira novu trafo stanicu jer neko staru zapali i isece bakar. Zapadna demokratija iz nekog razloga stiti prava onih koji se bave kriminalom, od tog sitno-teroristickog pa sve do odnosenja milijardi iz zemlje. Dozlogrdilo mi je da mi kako ko hoce provaljuje u kucu i ugroyava bezbednost i imovinu, a policija niti ima zelje-sposobnosti da se pozabavi sprecavanjem toga, niti mi dozvoljava da se sam zastitim. To sto bi im neki brka glavu odsrafio zbog toga za mene predstavlja sasvim razuman ishod. Ovako kad imam demokratiju umesto brke moram da trpim to sto me je snaslo. Kako u Srbiji, tako isto u Poljskoj.
2. Kombinacija nezaposlenosti i socijalne drzave sa divljim deponijama, zapustenim putevima i fasadama sklonim padu mi vec dugo ide na zivce. Nemas posao, evo ti metla, cetka, lopata, ukloni smece, iseci sikaru, posadi cvece, popravi fasade sklone padu, prefarbaj u neku veseliju boju one koje su sive a tragovi neceg crnog idu od vrha ka dnu kao da neko non stop pisa sa krova. Kofu sapunice u ruke i ne dozvoli da svaki ugao i prolaz u Beogradu bazdi na urin. Na kraju svi srecni svi zadovoljni - nezaposleni imaju posao a zaposleni imaju grad koji po mirisu i izgledu ne podseca na stalu. To sve neki brka vrlo lako organizuje da tako bude, a zapadna demokratija ucini nemogucim zbog milion birokratskih procedura, ljudskih prava, pravila MMF koja nalazu da se otpusta a ne zaposljava i slicno.
3. U domacem prozapadnom uredjenju postala je nemoguca misija naplatiti koriscenje najobicnijeg gradskog prevoza, pa polovina koja placa mora da placa duplo kako bi se druga polovina vozila besplatno. Svako malo se pojave neka nova ljudska prava svercera po autobusima. Kod brke nema nikog ko se vozi bez karte, a karta je 30 dinara. I u ovom slucaju brka lako bez mnogo napora resava problem pred kojim je demokratija totalno nemocna.

I tako, malo po malo, uopste me ne bi cudilo da siroke narodne mase u Srbiji uskoro kazu - hebes ovu demokratiju, nadjite nam jednog brku. Ja bih prvi glasao za takvog koji bi ove tri stvari doveo u red, a usput i mnoge druge koje prosecnom coveku mogu biti bitne.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 11:06 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bananaphone:
Ne uvlacim te ni u sta, govorim da ako hoces da poredis stvari - uradi to sa zemljom u okruzenju koja nije u ratu, jel to neka teska filozofija i uvlacenje u demagogiju?

U redu je sve to sto kazes nego reci ti meni sveziji primer drzave koja se sa diktature presaltala na demokratiju od Ukrajine, da je bliza Belorusiji od Ukrajine i da je pre 5 godina bila po svemu uporedivija sa Belorusijom? Meni je jasna logika Belorusa - gledaj Ukrajinu i videces sebe za 3 godine ako se presaltas na demokratiju. Ja ne nalazim mane tom gledistu. Ukrajinci imaju gradjanski rat, jasno, ali na osnovu cega si sklon misljenju da ga i Belorusija u tom scenariju nece imati?



Moramo imati neku osnovnu postavku stvari da bi mogli da diskutujemo.

Ako ne mozemo da se slozimo koje drzavno uredjenje ima Belorusija, nema smisla ni da pricamo sta bi bilo bolje ili losije za njih ili nas ili Ukrainu ili Ameriku...

Do sad smo dobili 1000 mogucih analiza, da li je bolja dobra diktatura ili losa demokratija, da li bi cena sklanjanja diktatora sa vlasti u ovom trenutku bila veca od pozitivnih uticaja demokratije, da li je Amerika diktatura ili demokratija, da li je Srbija... da ne nabrajam sve moguce kombinacije i ideje koje su prosute ovde.

Ali nemamo jednu prostu cinjenicu - kakvo je to drzavno uredjenje koje obezbedjuje stanje o kom nam ti izvestavas u Belorusiji... Nije demokratija, nije diktatura, nije monarhija, nije socijalizam, sta je onda majku mu poljubim?

Zato umesto da nastavljamo dalje da cedimo suvu drenovinu, hajde lepo pisi ti i dalje svoje utiske o zivotu, a mogao bi negde i fotografije da okacis, ja cu sigurno nastaviti da citam dok mi bude zanimljivo.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 11:12 - pre 91 meseci
Nedeljkovic je zastranio, a Java odmah za njim.

Ja predlazem da se rasprava sada prekine.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 11:31 - pre 91 meseci
Bio brka sinoć na CNN u emisiji GPS.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 11:34 - pre 91 meseci
Citat:
dusanboss: Bio brka sinoć na CNN u emisiji GPS.


da, ne znam da li ste primetili kako na zapadu pocinju umesto demokratije da masu polako loze na diktatore.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 11:34 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:Ali nemamo jednu prostu cinjenicu - kakvo je to drzavno uredjenje koje obezbedjuje stanje o kom nam ti izvestavas u Belorusiji... Nije demokratija, nije diktatura, nije monarhija, nije socijalizam, sta je onda majku mu poljubim?

Kakvo je uređenje u zemljama EU, ako se uzme u obzir da Brisel odlučuje o svemu (što je bio jedan od najjačih argumenata za brexit)? Ko bira one paramecijume koji donose imbecilne odluke i zakone?
Kakvo je uređenje u Srbiji kada vladu biraju zapadne ambasade a ekonomiju vodi MMF?
Kada to saberemo, Belorusija je po volji beloruskog naroda! Na parlamentarnim izborima Lukašenko pobeđuje ništa prljavije ili čistije nego što su izbori u SAD-u!
Da ne spominjemo sadašnju trku, setimo se pobede Buša mlađeg nad Gorom?! Sve čisto i transparentno!
Policija u SAD tamani crnce ko piliće i to je vladavina prava i demokratije. Da beloruska policija ubije bilo koga iz čistog mira, već bi zasedala skupština UN-a!
Zato, batalimo priče o terminologijama, pogledajmo stvarno stanje na terenu!

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 11:38 - pre 91 meseci
Citat:
Emmy:
Citat:
dusanboss: Bio brka sinoć na CNN u emisiji GPS.


da, ne znam da li ste primetili kako na zapadu pocinju umesto demokratije da masu polako loze na diktatore.


Putin! Predsednik kakovog bi Amerikanci volieli da imaju. :)
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 11:40 - pre 91 meseci
Kakva volja Beloruskog naroda? Jel mislite da brka može da donese neku bitniju odluku, a da ne pita Putina?

Ako je umeo da izkoristi takvu poziciju i donese bolji život gradjanima onda je to dobro.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 11:42 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:I tako, malo po malo, uopste me ne bi cudilo da siroke narodne mase u Srbiji uskoro kazu - hebes ovu demokratiju, nadjite nam jednog brku. Ja bih prvi glasao za takvog koji bi ove tri stvari doveo u red, a usput i mnoge druge koje prosecnom coveku mogu biti bitne.


S tim što ne treba prevideti da nije demokratija kao takva kriva za rasulo u Srbistanu, već nesposobna vlast.

Dakle vlast može da bude demokratski izabrana - ali nesposobna, i nazadna, i pogubna. I Hića je demokratski došao na vlast. I Sloba (na prvim parlamentarnim izborima), i Koštunica i Tadić.

Naravno, u mnogim drugim zemljama demokratski izabrana vlast vodi državu i naciju put progresa.

E sad, najbolje je a) sposobna demokratski izabrana vlast. Pa onda b) sposobna diktatura. Na trećem mestu c) nesposobna demokratska vlast (bar možeš da je zameniš) i naravno, najgore je d) nesposobna diktatorska vlast.

Srbistan je pod c), Belorusija pod b).



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju26.09.2016. u 11:46 - pre 91 meseci
Citat:
dusanboss:
Kakva volja Beloruskog naroda? Jel mislite da brka može da donese neku bitniju odluku, a da ne pita Putina?

Ako je umeo da izkoristi takvu poziciju i donese bolji život gradjanima onda je to dobro.

A da li ti u opšte misliš?
Dete, rekorder si po broju napisanih besmislica!
Treba ti dati medalju, šuplju tikvu ili dulek!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 334640 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.