Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336953 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 11:39 - pre 91 meseci
Zašto moderatori dopuštaju ovakvim likovima učešće na forumu?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 12:02 - pre 91 meseci
pojela ti maca jezik za Putina i Siriju, m ?

pa zna narod u Srbiji sta su Rusi. Ne kaze se dzabe: "koga Rus brani..."
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 12:23 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi: odgovori prvo na moje pitanje pa cu ja onda na tvoje.

Pa sta ja mogu znati o tvom pitanju, mozda si u pravu, mozda nisi, to su moguca buduca geopoliticka zbivanja i ja nemam pojma o tome, niti sam igde iskazao svoj stav niti identican niti suprotan tvom, zato ti nisam odgovorio. Sa druge strane, ja tebe pitam konkretno da pojasnis sopstveni stav, koji je definitivno dvosmislen.
Sto se mene tice, pridajem veliki znacaj demokratiji, smatram da se mora postovati volja naroda pa makar ona bila i na stetu tog istog naroda, pa me zanima da li se oko toga slazemo, ili ti naginjes ka diktaturi i prisilnom gusenju volje naroda? Ako se tokom sledece 4 godine nesto promeni pa pronato Ceda osvoji vecinu, ja cu takodje smatrati da treba ispostovati volju naroda, priznati nezavisnost Kosova, uci u Nato i uraditi sve ostalo zbog cega mu je narod ukazao podrsku. Ali do tada - neutralnost je obaveza ove vlade.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 12:27 - pre 91 meseci
pa kako ti Nedeljkovicu ne shvatas ? Ovde se ne radi o demokratiji ili ideologiji vec o sudbini zemlje i naroda.

Sve nase je nase i nema sta da oslobadjamo, aman ! Kosovo su zauzeli Albanci i to je gotova prica to je svakom pametnom jasno. Znaaaam, rusofili se loze kako ce doci Rusi pa cemo mi proterati Albance. Proterati 1.5milion ljudi ?!?!

A ako misle zauzeti Kosovo pa kao bice nasa vlast. Vazi, ali ja ne znam trebace nam po jedan policajac na svakog Albanca a za neke i po dva-tri. Da smo Kinezi ajde de....

Pola naroda nam vec zivi u EU, budimo razumni.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 12:34 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:

Asad je bio diktator i na silu zeli da ostane na vlasti. Da je dozvolio slobodne izbore rata uopste ne bi ni bilo, a on bi mozda i pobedio !


Da li si ti ozbiljan kad u 2016-oj nakon svega pricas o "diktatorima" i "slobodnim izborima" u demokratiji? Jel verujes i u dobre vile i bozic batu?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 12:40 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Reci ti meni sta znace ovi pregovori sa Kosovom, energetski i telekomunikacioni ugovori, polozaj srpskih opstina i njihov odnos sa CENTRALNOM KOSOVSKOM VLASTI, koji su deo nasih pregovora o pristupanju EU :D ?

Ja se nisam udubljivao u detalje sporazuma, pa ne znam da li je moje misljenje relevantno, ali evo - postoji dokument iz 1998. koji je stigao sa zapada (bas sinoc ga video u emisiji Zivot prica) gde su se zapadne sile dogovorile da odnosi Kosova i Srbije ostanu zamrseni tokom sledecih 30 godina, za koje vreme ce Albanci sa Kosova da pokupuju vecinu juzne i delove centralne Srbije. Korist od toga je visestruka:
1) Zapadne sile ce lakse upravljati Kosovom, a pojedinci ce lakse izvlaciti novac od kriminala, ako je to poludrzava nego stabilna drzava, a usput ce konacnim ishodom (promenom demografske slike centralne i juzne Srbije) maksimalno i trajno kazniti Srbiju (ne pise za sta konkretno).
2) Albancima sa Kosova dugorocno vise odgovara Kosovo plus deo Srbije za 30 godina, nego samo Kosovo odmah.
3) Nasim vlastima odgovara da prave predstavu oko svakog pitanja kako ne bi ostavili utisak totalnih Kvislinga, vec eto zapad nesto kao hoce, a mi kao ne damo.

I eto, uklopio se interes sve tri strane, sve ide po planu od pre 18 godina, to je moj stav. Ako neko zivi na jugu Srbije moze da kaze ima li u tome istine, ja znam samo jednog koji je prodao kucu u Nisu i preselio se u Centralnu Srbiju.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 12:47 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:
pa kako ti Nedeljkovicu ne shvatas ? Ovde se ne radi o demokratiji ili ideologiji vec o sudbini zemlje i naroda.

Mozda sam glup pa mora da mi se nacrta, nebitno, ali evo posto sam ti odgovorio na pitanje sad ispostuj red pa odgovori i ti meni na gore navedene vro konkretne nedoumice oko tvog stava. Propagiras diktaturu i zanemarivanje volje naroda pokazane na izborima, ili ne?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 13:00 - pre 91 meseci
volja naroda je da idemo u EU a ne u EAU !

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 13:06 - pre 91 meseci
Znamo mi svi koja je volja naroda u promil, a sumirano je i na ovoj temi nekoliko strana nazad, nego ti meni konkretno potvrdi - slazemo li se da do 2020. treba postovati volju naroda, a jelte i posle toga onu kakva tada bude?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 13:16 - pre 91 meseci
volju naroda treba uvek postovati za razliku od kako rade u Putinovoj Rusiji i Lukasenkovoj Belorusiji !

Anything else ?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 13:29 - pre 91 meseci
Citat:
vladd:
I balet i rok i dzem sesn, i biblioteka i bezicni internet, i dobre skole i posao posle skole, i mogucnost da se od tog posla obezbedi i odmor i razonoda i kreativnost. Primerno 21-om a ne 17-om veku..

Ne razumem kako to sve moze da priusti NATO ili BRIKS...to bre nema nikakve veze sa zivotom. Kakve crne "razmene" robe sa njima..to je stvar unutrasnje volje i sposobnosti!!!

NATO svakako ne moze da priusti to iz prve recenice (koja je, uzgred budi receno, apsolutno ne samo tacna nego jedino racionalno razmisljanje u bilo kom trenutku vremena, samo zameniti cifru u vezi godina/vekova) jer je rec o potpuno drugoj stvari i direktno nema bas nikakve veze, ni po "ugovoru/papiru" ni idejno ni nikako drugacije - ali indirektno omogucava laksi pristup svemu onome sto je navedeno u prvoj recenici citata koja je, da ponovim esencijalno vazna. A ono sto je primereno 21-vom a ne 17-om veku je na Zapadu. Sa Zapada dolazi jer se tamo stvara, kreira, nastoji, podrzava, ulaze, pa i da se kaze insistira...

Da odmah rascistim, mislim konkretno na Zapad vs Rusija (jer opet smorno to preuzima primat u diskusiji, kao i uvek...). Pri tome ne mislim i ne negiram da to podrazumevano iskljucuje/izuzima Rusiju iz prve recenice citata nego samo na osnovu ociglednog iz svakodnevice. Znaci ne kazem da ne postoji neki izvor u Rusiji ali to verovatno vrlo vesto kriju pa je usko rasporedjeno samo na tu teritoriju a samim tim i nepoznato u sirem/globalnom smislu. Ako i kad se budu otvorili pa svetu dozvolili da ima uvid u sve blagodeti civilizacijskog napretka onda ce se promeniti sve, od misljenja do koristi koriscenjem svega toga opet na globalnom nivou.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 13:37 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:
volju naroda treba uvek postovati...

Anything else ?

Nothing. Slozili smo se - do sledecih izbora po volji naroda (i EU i Rusija), a potom kako narod odluci. Jos jedino ostaje da me podrzis na eventualnoj peticiji da se na TV-u u skladu sa demokratskim nacelima i voljom naroda dozvoli barem 10% sadrzaja na ruskom jeziku (nista politika, samo kultura, umetnost, knjizevnost, istorija, nauka...). Nisam protiv engleskog vec - koliko jezika znas, toliko i vredis.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 15:00 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
...


Jaaaoooo - opet si otisao u proricanje buducnosti i vatikanske tajne skripte (salim se).

Jednostavnije od gledanja u buducnost je posmatranje i prihvatanje sadasnjosti i citanje samo onog sto je javno dostupno i sto mi zvanicno potpisujemo.

Normalizacija odnosa Srbije sa Kosovom je uslov svih uslova za ulazak u EU, i vodi se kao stavka 35 - nasih pregovora o ulasku u EU, za sad ima samo 8 strana:

http://www.seio.gov.rs/upload/...je/ch35_common_position_eu.pdf

Sa Briselskim sporazumom, mi prakticno sa Kosovom pravimo medjunarodni sporazum (sporazum izmedju dve nezavisne drzave), samo to jos nitko nije rekao nasem narodu...

U novinama citamo o herojskoj borbi da Kosovo ne udje u FIFA i slicne budalastine, dok MI sa Kosovom potpisujemo energetski sporazum, gde se pravi sporazum o interkonekciji srpske i kosovske energetske prenosne mreze a Kosovo izdaje licencu firmi ElektroSever za distribuciju el. energije na Kosovu.
U delu o telekomunikacijama, Srbija izdaje INTERNACIONALNI pozivni broj za Kosovo, dok Kosovo izdaje licencu Telekomu Srbije da moze da radi na Kosovu.


 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 15:03 - pre 91 meseci
Nas su učili ruski u školi. Nisi mogao da biraš izmedju ruskog i engleskog nego bratski ruski ima da se uči.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 15:36 - pre 91 meseci
Citat:
Sceka:
Citat:
vladd:
I balet i rok i dzem sesn, i biblioteka i bezicni internet, i dobre skole i posao posle skole, i mogucnost da se od tog posla obezbedi i odmor i razonoda i kreativnost. Primerno 21-om a ne 17-om veku..

Ne razumem kako to sve moze da priusti NATO ili BRIKS...to bre nema nikakve veze sa zivotom. Kakve crne "razmene" robe sa njima..to je stvar unutrasnje volje i sposobnosti!!!

NATO svakako ne moze da priusti to iz prve recenice (koja je, uzgred budi receno, apsolutno ne samo tacna nego jedino racionalno razmisljanje u bilo kom trenutku vremena, samo zameniti cifru u vezi godina/vekova) jer je rec o potpuno drugoj stvari i direktno nema bas nikakve veze, ni po "ugovoru/papiru" ni idejno ni nikako drugacije - ali indirektno omogucava laksi pristup svemu onome sto je navedeno u prvoj recenici citata koja je, da ponovim esencijalno vazna. A ono sto je primereno 21-vom a ne 17-om veku je na Zapadu. Sa Zapada dolazi jer se tamo stvara, kreira, nastoji, podrzava, ulaze, pa i da se kaze insistira...

Da odmah rascistim, mislim konkretno na Zapad vs Rusija (jer opet smorno to preuzima primat u diskusiji, kao i uvek...). Pri tome ne mislim i ne negiram da to podrazumevano iskljucuje/izuzima Rusiju iz prve recenice citata nego samo na osnovu ociglednog iz svakodnevice. Znaci ne kazem da ne postoji neki izvor u Rusiji ali to verovatno vrlo vesto kriju pa je usko rasporedjeno samo na tu teritoriju a samim tim i nepoznato u sirem/globalnom smislu. Ako i kad se budu otvorili pa svetu dozvolili da ima uvid u sve blagodeti civilizacijskog napretka onda ce se promeniti sve, od misljenja do koristi koriscenjem svega toga opet na globalnom nivou.


Pozdrav!

Kažeš 17 vek?
Voleo bi da odeš do Sankt Peterburga i da vidiš 17 vek svojim očima.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 15:49 - pre 91 meseci
Pa i ja nisam mogao da biram nego ucio francuski, bez obzira sto u mnogo vise evropskih drzava razumeju ruski nego francuski... Moje iskustvo je da cak u vecini evropskih drzava lakse sporazumes na ruskom nego na engleskom.
Jesi li uspeo da sacuvas znanje, ili sve pozaboravljao jer se ruski moze cuti na tv samo jednom svake prestupne godine?
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 17:19 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:
kako cenis da li srpsko namigivanje Rusima moze izazvati gnev zapada pa da nam okuvaju Vojvodinu, Rasku, jug Srbije i istok u vezi Bugarske, zatim da ukinu RS ?

A znaci oni nemaju niti su ikada imali bilo kakvih pretenzija ili planova za komadanje Srbije otcepljivanjem svih tih delova nego imaju spoljnu politiku koja funkcionise onako impulsivno samo kad ih neko razgnevi "namigivanjem" drugoj mladi. Kao sto smo ih i devedesetih razgnevili pa su resili da nas bombarduju i otmu Kosovo.

Nema mi sta da ih "gnevimo". Samo postojanje Srbije i Srba kao takvih na ovom prostoru je nesto sto u njima izaziva gnev. Dokle god nas ima bice gnevni na nas pa makar i da nas ima toliko da svi mozemo pod jednu sljivu, i ta sljiva bi im izazivala gnev i gledali bi kako da je poseku.

 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 17:37 - pre 91 meseci
Citat:
Windows2: A znaci oni nemaju niti su ikada imali bilo kakvih pretenzija ili planova za komadanje Srbije otcepljivanjem svih tih delova nego imaju spoljnu politiku koja funkcionise onako impulsivno samo kad ih neko razgnevi "namigivanjem" drugoj mladi. Kao sto smo ih i devedesetih razgnevili pa su resili da nas bombarduju i otmu Kosovo.

Nema mi sta da ih "gnevimo". Samo postojanje Srbije i Srba kao takvih na ovom prostoru je nesto sto u njima izaziva gnev. Dokle god nas ima bice gnevni na nas pa makar i da nas ima toliko da svi mozemo pod jednu sljivu, i ta sljiva bi im izazivala gnev i gledali bi kako da je poseku.


mozes li biti malo pateticniji ?

da nam otmu Kosovo da nam otmu Kosovo.... ali si zapao za Kosovo. Da te pitam nesto, jel bi ti isao da zivis na Kosovo da nam ga sutra vrati Obama ? Bi. malo sutra.

Zapad nema plan da komada Srbiju inace sta bi ga to kao sprecilo da nas raskomada ?

Ali EU i NATO sigurno nece dozvoliti da im se u Srbiji instalira Rusija i koristice sve moguce metode da to sprece. I Svajcarska bi se isto provela da pozeli da ubaci tu Ruse ili kineze.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 18:01 - pre 91 meseci
Ne bi isao na Kosovo da tamo zivim jer sam rodjen i odrastao u Beogradu i ne vidim zasto bi isao na Kosovo. Kao sto ne bi isao da zivim ni u Novi Sad ili Nis. Kao sto verujem da ti ne bi iz Novog Sada u Beograd.

A jel ti stvarno mislis da ce Srbi u zemlji Srbiji tebi i slicnima dozvoliti da ih stavite pod cizmu nato-a i da sutra ako im narede pucaju u Ruse? Ili da ce vam dozvoliti odricanje od Kosova?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 18:11 - pre 91 meseci
a da li bi isao u obaveznu rezervu nekoliko meseci na Kosovo ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336953 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.