Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aluminijumske trake za podno grejanje

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Aluminijumske trake za podno grejanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19281 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

velimirlackovic
Velimir Lackovic
Pancevo

Član broj: 10849
Poruke: 66
*.static.madnet.rs.

Sajt: www.energetika.co.yu


Profil

icon Aluminijumske trake za podno grejanje06.10.2016. u 09:29 - pre 91 meseci
Dobar dan,

Da li mozda neko zna gde se mogu kupiti izolovani grejaci - aluminijumske trake koje se koriste u sistemima podnog grejanja? Grejanje radi na niskom naponu od 12 - 42 V. Koliko mi je poznato ta vrsta grejanja je aktuelna vec neko vreme, ali trake se tesko mogu naci. Verujem da ih pravi 3M (www.3m.com) ali nije mi poznat tacan model proizvoda. Verujem da se takodje prave i na dalekom istoku.

Svaka informacija gde se ove trake mogu naci, bila bi dobrodosla. Vise o ovom sistemu se moze videti na:
https://www.youtube.com/watch?v=Of3zapUIBmk

Unapred hvala na pomoci!
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje09.10.2016. u 00:27 - pre 91 meseci
Da ne pravim besplatnu reklamu nekome.
Pretraži na guglu "podno grejanje folija"

Pretpostavljam da hoćeš tu foliju da staviš jer ispod nemaš dovoljno prostora za grejne kablove.
Moraš znati da ispod bilo kakvog podnog grejanja moraš staviti izolaciju, jer ako to ne učiniš veliki deo energije će ti isisati pod u nepovrat.

Ako ispod nemaš dovoljno prostora, onda bar i najtanju izolaciju da staviš, bar 1cm stirodura, zatim odgore alu foliju da reflektuje (odbija) temperaturu na gore i zatim od gore podni grejač, zatim od gore pod/patos/laminat, šta već ide.

Najbolje da pročitaš uputstva od proizvođača za polaganje podnog grejanja.
Neki prodavci namerno naprave i dodatno uputstvo bez izolacije ispod grejača, a to je totalno rasipanje energije. To je namerno da se proda roba onima koji su jedva skupili novac za podne grejače...

Na kraju treba i jedan termostat. Termostat sa što više funkcija tim bolje. Više funkcija (opcija) će obezbediti dodatne uštede u potrošnji energije.

******************************************
Moj savet je klima koja greje i na -15°C .. a pod toplotno izolovati što se bolje može i biće ok.
Ko ima malo više novaca da izdvoji za grejanje, preporučujem prvo dobro izolovane zidove, a zatim podno grejanje na čistu struju. Naravno podrazumeva se i da je i pod dobro termički izolovan. Komfor je ubedljivo najbolji od bilo kakvog grejanja, a da nije podno. Termostat za podno treba da bude najskuplji model. Od ovog nema boljeg grejanja, ukratko rečeno.


******************************************
Mnogi termostati za grejanje (oni jeftiniji ispod 100€) jednostavno pale i gase grejače u određeno vreme i u toku praćenja temperature sa sonde.
Skuplji termostati će proračunati koliko dugo treba da rade grejači da se ne bi opteretila grejna žica i kada ranije upaliti grejače da tačno u 6 ujutro bude temperatura koja je podešena na termostatu. Što znači da ne morate razmišljati da ako ustajete u 6, kada i kako da podesite termostat da bi u to vreme temperatura u objektu bila prijatna, jer ste naravno smanjili temperaturu u toku noći.

Ako kupite jeftiniji termostat onda ćete ga u toku jedne zimske sezone morati preštalavati više puta, jer sada je napolju oko +5°C .. a za mesec-dva će biti napolju oko -10...-15°C pa stoga ni grejači neće raditi istim tempom.
Sa skupljim (pametnim) termostatima, podesite ih samo jednom i ako ne menjate svoje navike onda nema potrebe za preštelavanjem i razmišljanjem.

Napisao sam ovo samo da znate da i tako nešto postoji.

[Ovu poruku je menjao zoran dana 09.10.2016. u 01:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zoran dana 09.10.2016. u 01:40 GMT+1]
fanzo.org
 
Odgovor na temu

velimirlackovic
Velimir Lackovic
Pancevo

Član broj: 10849
Poruke: 66
*.static.madnet.rs.

Sajt: www.energetika.co.yu


Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje09.10.2016. u 09:34 - pre 91 meseci
Zorane, hvala na detaljnom i iscrpnom odgovoru. Moram da napomenem da ce kuca najpre biti vrlo dobro izolovana i da ce svakako postojati dobar sloj izolacije na podu, inace i ne bih bas bio zainteresovan za ovakvo grejanje. Dakle, uradjeno je sve da se gubitci energije svedu na minimum. Izbor regulatora je nesto sto mi je takodje poznato a s obzirom na veliki izbor, naci ce se onaj koji ce zadovoljiti potrebe.

Da se vratim na pocetno pitanje jer internet pretraga "podno grejanje folija" nije dala zeljeni rezultat. Za aluminijumske trake sam pre svega zainteresovan jer rade na vrlo niskom naponu od 12-40 V pa je samim tim bezbednost veca. Trake su u principu neunistive a i cini mi se da njihov dizajn ravnomernije zagreva pod od kablova. Jasno mi je da postoji veliki izbor drugacijih folija i mrezica. Da li je neko imao iskustva sa njima, po mogucstvu onima koje rade na niskom naponu?

Dakle mene zanimaju trake cije sam detalje dao u samom opisu. Radi se o vrlo tankoj AL traci / foliji koja je u PVC bitumenskom sloju. Ona se navodno proizvodi u EU, ali je ja u Srbiji nisam nasao u slobodnoj prodaji, niti sam je nasao na internetu. Tesko mi je za poverovati da se takva traka vec ne proizvodi u Kini ili negde drugde jer je u principu vrlo jednostavna. Zeleo bih da trake kupim i sam ih instaliram jer mi osim trafoa 220/~12 V gotovo nista drugo i nije potrebno. Naravno postoji i varijanta da to uradi i neko od specijalizovanih firmi ali tada cena ide do od 35-50 EUR/m2, sto je ipak, za sistem ovakve slozenosti previse.

Ako neko zna gde se te trake mogu kupiti u slobodnoj prodaji, vrlo bih cenio tu informaciju i zaista bi mi mnogo pomogla. Moze naravno i na PP ukoliko bi se radilo o reklami.

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje10.10.2016. u 19:02 - pre 91 meseci
Koju snagu planiras da instaliras na koliku kvadraturu?
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
87.116.189.*



+267 Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje10.10.2016. u 20:44 - pre 91 meseci
Citam i ne mogu da verujem ...

Struje reda 1000 Ampera izoluju rastegljivom folijom koju moja zena koristi kada pakuje salatu u frizider ....

Stvarno je za madzone !!!!
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje10.10.2016. u 22:01 - pre 91 meseci
Ne ubija struja već prejaka reč...
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

velimirlackovic
Velimir Lackovic
Pancevo

Član broj: 10849
Poruke: 66
*.static.madnet.rs.

Sajt: www.energetika.co.yu


Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje10.10.2016. u 23:22 - pre 91 meseci
Bilo je vec reci o ovom sistemu grejanja na forumu i dato je poredjenje sa klasicnim podnim grejanjem, pa hajde da se ne ponavljamo. Naravno, svako naravno moze da misli sta zeli, ali sam bio u kod ljudi koji ga godinama koriste i prezadovoljni su ugodjajem i troskovima. U suprotnom mi takve ideje i ne bi padale na pamet.

Da se vratimo nagde na pocetak - da li neko zna gde se te trake mogu nabaviti?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
87.116.189.*



+267 Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje11.10.2016. u 08:01 - pre 91 meseci
Uzmi bilo koju Al trakastu foliju - u cemu je problem. Neznam gde vidis bitumen (crna lepljiva materija) u onom reklamnom spotu. Vidi se neki proziran meki lak koji je lako zapalio upaljacem. Za stirodur ga "lepi" izolir trakom.

Zasto uopste izolacija na tim naponima. Pa vidis onog decka kako se drzi za provodnike bez problema. Samo bacas pare na izolaciju :-)

BTW. Nisu odgovorio zaxor-u u vezi snage. Etazna grejanja su reda 25-50KW. Koliko si procenio gabarite, tezinu, cenu transformatora za tu snagu? Na sajtu se pominje neki razdvojni trafo od 1,5 KW - to je OK za jednu ringlu, ali za grejanje stana ...

Imas li link na tu diskusiju na ovom forumu ili vec gde je ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje11.10.2016. u 08:09 - pre 91 meseci
Pa šta kažu ti ljudi koji ga godinama koriste ?
Gde su kupili folije ?
Koji transformator koriste ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.mediaworksit.net.



+98 Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje11.10.2016. u 09:12 - pre 91 meseci
Ako se stalno greje onda je dnevna potrošnja za 100m2 u srednje izolovano objektu oko 3-4kw/sat. Ni blizu 50kw!
Na prosečnoj zimskoj temperaturi od +5*C potrošnja je oko 1200kw/mesečno. Poštenih 10000din/mesečno.
Gubici moje srednje izolovane kuće (5-10cm stiropora) od 270m2 su 11kw/h na spoljnjih -20*C.
To što su kotlovi od 25-50kw samo znači da proizvođače košta skoro isto i duplo slabiji kotao.
Sve je to ok, samo nigde nema traka...
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

velimirlackovic
Velimir Lackovic
Pancevo

Član broj: 10849
Poruke: 66
*.static.madnet.rs.

Sajt: www.energetika.co.yu


Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje11.10.2016. u 10:20 - pre 91 meseci
Tacno je sve sto ste napisali. Ljudi koji koriste ovaj sistem nisu trake kupovali vec su im instalateri to jest prodavci opreme to uradili a to je poprilicno skupo. Dakle oni su im isporucili i transformatore, koji su koliko znam pravljeni u Srbiji. Video sam da se radi o torusnim transformatorima, mozda ih cak i pravi Trafco iz Beograda. Znam da postoji nekoliko transformatora za ceo sistem.

A sto se tice potrosnje - koliko je meni receno i ukoliko sam sve dobro zapamtio mesecna potrosnja im je oko 850 kWh, za nekih 180m2. Ukupna instalisana snaga sistema je oko 8kW sto ispadne oko 45 W/m2. Jos uvek su u zelenoj tarifi sto im je mesecno oko 7000 dinara, po skupljoj tarifi i to samo za grejanje. Sam racun za struju je naravno veci, ali takodje dosta se struje za grejanje koristi i u jeftinijoj tarifi, tako da je prosek ipak manji. Zaista ne znam koliki je tacan racun za struju i koliko toga uzima grejanje. Verovatno ni oni sami nisu sigurni. Oni imaju objekat koji je srednje izolovan i izgleda da moze da zadrzi temperaturu izvesno vreme. Ne znam sve konstruktivne detalje objekta i stolarije ali je rec o novijem objektu.

Ako se u proseku greje 6 meseci godisnje i uz prosecan racun od na primer 8000-9000 dinara ispada da ih grejna sezona kosta ~500 EUR. Meni to i ne zvuci previse ako se uzme u obzir da neko ko zivi u stanu mesecno placa 8000 dinara i to tokom cele godine. Naravno sigurno se moze proci i jeftinije...

Bilo je vec reci o tom sistemu na:
http://www.elitemadzone.org/t385383-0

Sama traka deluje slabasno ali i nije bas. Potrebno je da se covek bas napregne da bi razdvojio izolaciju od same trake. Verovatno se zato i pali upaljacem u reklamnom spotu. Saljem i izgled same trake (valjda sam dobro postavio sliku).
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje11.10.2016. u 10:44 - pre 91 meseci
Kapiram ja da je pokretač teme već odlučio šta hoće, ali evo, nevezano za njega, nekoliko činjenica protiv ovakvih skalamerija

1. Sigurnost.
Valjda se neko plaši struje, pa k'o veli, bolje 12V nego 220V. Ajd, razumem logiku, u strahu su velike oči, ali nema to nikakvog pokrića u realnosti. Takozvane "grejne mreže" na 220 V pravljene su naravno od izolovanih grejača. Kad se jednom postavi, grejno telo (mreža) ne trpi nikakva savijanja, pomeranja ili bilo šta drugo. Šansa da se izolacija okrnji (kako ?) je ravna nuli.

2. Trafo.
Namerno sam pitao. Jer, ako ćeš da se instalira grejno telo (podno) od samo 500 W tebi treba trafo koji daje 500 / 12 = 41,6 A Mašala ! Za jednu prosečnu sobu, trebalo bi instalirati oko 1.000 W pa se projekcija trafoa približava cifri od 100 A (sa malom rezervom snage). Kako izgledaju trafoi koji rade sa 100 A može se izguglati, a koliko koštaju - ne znam, ali znam da ne može biti malo. I onda, šta kad crkne trafo ? Disipacija snage u trafou je takođe velika.

3. Podni pokrivač
Ove trake zauzimaju veliku povšinu. Nisam 100% siguran, ali kako mi deluje, preko ovoga ne bi mogle pločice. Parket naravno ne može, i ostaje samo laminat. OK, nije ni to toliko loše. Ali, kako ga postaviti, kako gaziti po ovim folijama, i kako sprečiti cepanje alu folije u toku postavljanja i korišćenja laminata? Nasuprot tome, grejne mreže se zalivaju u betonsku košuljicu, i preko toga može bilo koji podni pokrivač. Grejno telo je, tako zaliveno, trajno zaštićeno i nedostupno habanju.

4. Ekonomičnost
Ista je kao i sa standarnim grejnim mrežama. A to je - loše. Troši se struja u višoj tarifi, koja je 4x skuplja od niže tarife. Nema tu trunke ekonomičnosti.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje11.10.2016. u 11:23 - pre 91 meseci
Treba uzeti u obzir da kuca od 180m2 da bi trosila 850kW u decembru ili januaru mora biti izolovana 15-20cm po zidovima i 30-40cm po plafonu

10 pod i pitanje da li je to dovoljno da se postigne 6,5W/m2 !!!

Istina je da pri podnom grejanju zadovoljava komfor i nesto niza temperatura ali to je 5-10% ustede.

Ja sam proslog januara za slicnu kvadraturu sa izolacijom opisanom u potpisu potrosio 700kW struje sto je sigurno preko 2000 kW toplotne

energije posto je prosecan COP sigurno iznad 3

Naravno elektricnim grejacima bi potrosio istih tih 2000 i vise kW

Treba biti oprezan sa planovima da ne bi bilo plakanja zbog racuna u hladnim mesecima.

[Ovu poruku je menjao zoxor dana 11.10.2016. u 12:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zoxor dana 11.10.2016. u 12:43 GMT+1]
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

velimirlackovic
Velimir Lackovic
Pancevo

Član broj: 10849
Poruke: 66
*.static.madnet.rs.

Sajt: www.energetika.co.yu


Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje11.10.2016. u 11:45 - pre 91 meseci
Hvala svima na odgovorima. Samo da napomenem da nisam nista odlucio vec pokusavam da saznam sto vise o ovom sistemu a naravno i da li je trake moguce naci u slobodnoj prodaji kako bih mogao da razumem da li je projektovana cena instalacije od 35-50 EUR/m2 opravdana. Meni se cini da nije jer te trake koji su gotovo dominantni deo sistema ne mogu toliko da kostaju. Meni se cini da je ovaj sistem neopravdano skup.

Sto se tice obloga preko traka - idu i plocice, a trake je vrlo tesko pocepati upravo zbog tog zastitnog sloja. Koliko sam procitao napon nije stalno 12 V, vec ide i do 40 V. U tom slucaju bi za nekih 1000 W za prosecnu sobu bilo potrebno 1000/40 = 25 A.

Sto se tice "grejnih mreža" koje rade na 220V, razumem da ih ima jako mnogo na trzistu i da su dosta povoljnije. Da li je neko imao iskustva sa specificnim modelima, proizvodjacima i kako se oprema pokazala u radu?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
87.116.189.*



+267 Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje11.10.2016. u 16:20 - pre 91 meseci
Citat:
Ako se stalno greje onda je dnevna potrošnja za 100m2 u srednje izolovano objektu oko 3-4kw/sat. Ni blizu 50kw!

Ja pricam o instalisanoj snazi (ona velicina u KW), ti pricas o necemu u KW/h a verovatno mislis o potrosnju struje u KWh. Ali, svidja mi se kako to mesas i bas bi bilo super kada bi sa jednom TA peci od 3-4 KW mogli da resimo grejanje stana od 100 M2. Tu normalno ne mislim na "pasivnu" kucu.

Citat:
To što su kotlovi od 25-50kw samo znači da proizvođače košta skoro isto i duplo slabiji kotao.
Sve je to ok, samo nigde nema traka...

To sto po prodavnicama mozes da nadjes kotlove od 7 do 50+ KW po vrlo razlicitim cenama a niskonaponskih folija nema nigde kaze da tvoje rezonovanje ne prolazi test surove realnosti.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
87.116.189.*



+267 Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje11.10.2016. u 16:48 - pre 91 meseci
Citat:
Koliko sam procitao napon nije stalno 12 V, vec ide i do 40 V

E, tu negde i prestaje prica o niskonaponskim folijama i pocinje prica o transformatorima / regulaciji sa promenjivim naponom. U toj konkurenciji grejanje na 220V nema mana, ali ima jednu bitnu vrlinu: garantovani probojni napon od 2500V.

Tu je bitna rec - garantovani. Mi smo u Magnohromu svojevremeno garantovali 4000 V ali je svaki grejac zapravo testiran na 16-20 KV. I veruj mi, podosta toga se baci. I ti su grejaci imali prodju u belom svetu. Oni odbaceni su nasli svoj put do crnog trzista i kupaca koji veruju da "nece grom u koprive ..." Takvih uvek ima, ali i zrtava.

BTW. I dalje mislim da je ono lak a ne folija... Onaj nitro razredjivac dosta prica.

[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 11.10.2016. u 18:20 GMT+1]
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje11.10.2016. u 18:01 - pre 91 meseci
Citat:
whitie2004:
Citat:
Ako se stalno greje onda je dnevna potrošnja za 100m2 u srednje izolovano objektu oko 3-4kw/sat. Ni blizu 50kw!

Ja pricam o instalisanoj snazi (ona velicina u KW), ti pricas o necemu u KW/h a verovatno mislis o potrosnju struje u KWh. Ali, svidja mi se kako to mesas i bas bi bilo super kada bi sa jednom TA peci od 3-4 KW mogli da resimo grejanje stana od 100 M2. Tu normalno ne mislim na "pasivnu" kucu.

Citat:
To što su kotlovi od 25-50kw samo znači da proizvođače košta skoro isto i duplo slabiji kotao.
Sve je to ok, samo nigde nema traka...

To sto po prodavnicama mozes da nadjes kotlove od 7 do 50+ KW po vrlo razlicitim cenama a niskonaponskih folija nema nigde kaze da tvoje rezonovanje ne prolazi test surove realnosti.


Skrenuli smo sa teme ali ne mogu da odolim da ne repliciram.

Tihi nije pomesao nista grejac od 3-4kW ce potrositi 3-4 kW/h za sat vremena.

Pasivna kuca sme da ima najvecu trenutnu potrosnju (toplotne gubitke) pri najnizoj projektnoj temperaturi od 10 W/m2 odnosno 1 kW (1000 W) za 100 m2 !!!

Sa 3-4 kW sigurno moze da se greje dobro izolovana (ne pasivna) kuca od 100 m2
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

velimirlackovic
Velimir Lackovic
Pancevo

Član broj: 10849
Poruke: 66
*.static.madnet.rs.

Sajt: www.energetika.co.yu


Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje11.10.2016. u 18:40 - pre 91 meseci
Provericu da li je u pitanju lak ali ne bih rekao jer vise podseca na plastiku. Ali to se da videti. Dakle dolazimo do grejaca na 220V - da li neko moze da mi da preporuku za kvalitetne grejace? Na trzistu toga ima na "kilo" ali je zaista tesko razabrati sta je vredno paznje. Toliko ima proizvodjaca, modela i slicno. Na sta se zapravo vredi fokusirati - dakle sve vreme je ovde prica o elektricnom grejanju bez obzira na mane koje ono ima. Hvala svima na diskusiji i pomoci.

 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje11.10.2016. u 18:47 - pre 91 meseci
Ima nekoliko firmi koji se sa grejnim kablovima bave duze vreme.

Skuplji su dosta od ovih na "kilo" (made in PRC) ali i kvalitetniji.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

velimirlackovic
Velimir Lackovic
Pancevo

Član broj: 10849
Poruke: 66
*.static.madnet.rs.

Sajt: www.energetika.co.yu


Profil

icon Re: Aluminijumske trake za podno grejanje11.10.2016. u 18:48 - pre 91 meseci
Moze slobodno preporuka na PP za "kvalitetnije" proizvodjace. Hvala mnogo!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Aluminijumske trake za podno grejanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19281 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.