Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

malware za superiornu snagu racunara

elitemadzone.org :: MadZone :: malware za superiornu snagu racunara

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15932 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

max2014

Član broj: 335007
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon malware za superiornu snagu racunara07.10.2016. u 08:58 - pre 90 meseci
Zdravo,

interesuje me da nadjem ljude koji se razumeju u sistemsko programiranje.

Naime imao sam virus koji je neverovatno povecao brzinu izvrsavanja aplikacija pod windows-om.
Sumnjam da je u pitanju bila maliciozna virtelizacija mozda za GPU, maliciozan hypervisor ili slicno.

Na zalost nakon reformatiranja hard diska virus je obrisan i pomenute performanse su nestale.

Cilj je da to nekako ponovo vratim. Mislim da se ovako neka tehnika koristi za razbijanje sifri jer nenormalno podize brzinu obrade na pc-ju.
Ja sam zainteresovan iskljucivo za legalne svrhe, kao sto je multimedia ili covek-masina interfejs.

----------------------
Masina:

procesor: i3 3220

graficka: nvidia gt640

windows 8

--------------------

linkovi

http://www.decryptedtech.com/n...d-malware-to-brighten-your-day
http://thehackernews.com/2015/05/gpu-rootkit-linux-Keylogger.html
http://dcs.ics.forth.gr/Activi...apers/gpumalware.malware10.pdf


Javite se da razgovaramo na ovu temu. Svaki predlog i komentar je dobrodosao.




 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara07.10.2016. u 15:44 - pre 90 meseci
Prvi put čujem. Ne znam zbog čega ga onda zovu malware. To bi trebalo da bude nešto što je loše i štetno za PC i što se ubacilo bez volje korisnika "malicious software".

Ovo više liči na neki "overclock tool".
 
Odgovor na temu

max2014

Član broj: 335007
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara07.10.2016. u 17:24 - pre 90 meseci
nema veze sa oveklokovanjem. Radi se o malicioznoj tehnici koja moze da poveca procesorsku snagu izvrsavanjem na GPU.
 
Odgovor na temu

max2014

Član broj: 335007
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara07.10.2016. u 17:41 - pre 90 meseci
npr. za avi. fajlove, velike kolicine podataka, napredne simulacije.. e sad tu ne mislim za avi. da samo propusti video i malo nesto popravi na frejmovima kao sto je pod standardnim windows-om vec pre mislim na zestoko procesiranje od strane GPU koji moze da unese kompletno poboljsan realizam scena, da umnozi frejmove, podrazumeva i estimaciju.. dakle ta maliciozna tehnika bi dramaticno izmenila nacin rada windows-a za ovako slozene i zahtevne operacije kao sto je multimedija.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara08.10.2016. u 01:44 - pre 90 meseci
@max2014

Znam da ce da zvuci kao jos jedna teorija zavere , ali mnoge stvari u Windowsu namerno nisu optimizovane na pravi nacin....

Da li si do sada probao Linux ???
 
Odgovor na temu

max2014

Član broj: 335007
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara08.10.2016. u 11:34 - pre 90 meseci
isto je i pod linuxom.

jednostavno taj virus je uradio sledece:

video koji je recimo 30 FPS na standardnom windows-u se pusta bez vecih izmena. ako ide kroz GPU on doda malo kontrast, itd. ali nema neke bitne razlike.

e sad ovaj virus je to izmenio i naterao GPU da zaista obradjuje svaki pixel, da radi estimaciju frejmova, njihovo umnozavanje, generalno da dramaticno pojaca realizam scene. Naravno vrlo je izvesno da se windows mnogo manje mesao u izvrsavanje,
bio je omogucen direktan pristup memoriji koju je rootkit rezervisao. tipicno mislim da je kernelski keyloger preko GPU mogao ovako nesto da postigne.

nadam se da neko ima saznanja o ovome kako bi to vratio..
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara08.10.2016. u 12:54 - pre 90 meseci
Citat:
e sad ovaj virus je to izmenio i naterao GPU da zaista obradjuje svaki pixel, da radi estimaciju frejmova, njihovo umnozavanje, generalno da dramaticno pojaca realizam scene. Naravno vrlo je izvesno da se windows mnogo manje mesao u izvrsavanje,
bio je omogucen direktan pristup memoriji koju je rootkit rezervisao. tipicno mislim da je kernelski keyloger preko GPU mogao ovako nesto da postigne.


Mislim da je ovo za bisere, definitivno. Da li se ti ozbiljno bavis programiranjem? Da li si ikad ista programirao? Da li znas kako se uopste odvija "magija" sa vertex i fragment shaderima (kako rade i programiraju se efekti sa "estimacijom frameova" i "obradom i umnozavanjem pixela")? itd. itd.

Kapiram, da su ljudi gledali Tron i da misle da to sve funkcionise sa malim staklenim gradovima, lebdecim motorima, AI-jem i binarnim klonovima pravih ljudi... ali covece. Get real.

Keyloger uploadovan u memoriju kartice, pored svog koda koji se izvrshava, je mogao da napravi najvishe memory leak, i tu se prica zavrshava. Kako mislis, ono, svemoguci optimizator koji po slobodnom izboru salje i prepravlja kode (ili delove) za izvrshenje na GPU... i pritom jos zna sta sa njima da radi (ubacuje frejmove, "pojacava realizam")...

...



[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 08.10.2016. u 14:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

max2014

Član broj: 335007
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara08.10.2016. u 13:07 - pre 90 meseci
oto jel znas engleski? sve ti lepo pise u linkovima gore koji su oficijalni. e sad sto ne znas sistemsko programiranje ne treba da se mesas i pricas kojesta kao sto su termini "biseri", "magija" itd.. neko ko se razume u sistemsko programiranje moze da razume bolje o cemu se radi.ti svakako ne mozes jer si ocigledno aplikativac.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara08.10.2016. u 13:10 - pre 90 meseci
I to sto kazes... nastavi ti sa "sistemskim programiranjem" i puno srece.
 
Odgovor na temu

max2014

Član broj: 335007
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara08.10.2016. u 13:26 - pre 90 meseci
ne pratis fabulu radnje. ja trazim ljude koji se razumeju u sistemsko programiranje dok se licno ne bavim sistemskim programiranjem..
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.net.upcbroadband.cz.



+638 Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara08.10.2016. u 16:49 - pre 90 meseci
Generalno ako napravis wrapper oko sistemskih poziva (kao ovaj jellyfish) i ako operacije za koje je pogodan GPU izvrsava graficka onda verujem da moze da se dobije na performansama. Ali nije pametno dati sve GPU-u zbog toga sto GPU nije brzi u svemu.

Kako bi tacno ovo primenio na video obradu i playback nije bas narocito interesantno. Tj sta je cilj? Dobiti realisticniju sliku? Gubljenje vremena.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara08.10.2016. u 17:27 - pre 90 meseci
Može ! I ja sam čuo za taj virus. Ja sam ga slučajno zakačio na set top box-u (koji zapravo radi na linuxu) i svi programi su bolji. Slika je čistija i jasnija, kao da je HD.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

max2014

Član broj: 335007
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara08.10.2016. u 18:29 - pre 90 meseci
malo je reci da je razlika nebo i zemlja.

evo i detaljno:

video fajl 320X240 rezolucija, 30 FPS, .avi, roller-coaster

program pusta taj fajl sa cinepak codecom.

Na standardnom windows-u (bez hakovanja) ivice su mutne bez ostrine, pragovi sina po kojima ide roller-coaster su jako uski ne mogu se lepo videti,
vide se seckanja dok se animacija izvrsava.Radi onako kao sto je originalno upisano u tom fajlu. Tako izgleda prikaz bez poboljsanja.
GPU malo popravi kontrast ali nista znacajno.


E sad sa hakovanim windows-om koji sam imao to isto:

ivice su ostre, scene se mogu lepo videti, pragovi od sina imaju sirinu mogu se lepo uociti,
nema seckanja (verovatno umnozavanje frejmova ili manji uticaj CPU/OS). Dramatican skok u realizmu!

Od tako slabe rezolucija i FPS originalno upisane u fajlu pravi neverovatan realizam.
 
Odgovor na temu

jakvo.ng
Beograd

Član broj: 262333
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara08.10.2016. u 19:16 - pre 90 meseci
madVR
madVR - high quality video renderer (GPU assisted)
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara08.10.2016. u 19:22 - pre 90 meseci
To sa videom ima smisla jedno ako je neko uradio update codec-a za pustanje videa, a u i okviru instalacije modifikovanog codeca nakalemio i malware. Najverovatnije je skinut negde open source codec, i dodat malware deo (keyloger). Sam codec za video je daleko slozeniji od keylogera... tako da iluzorno napisati ceo codec, zarad keylogovanja (ili neceg sl.). Tako da ta tvoja prica o video materijalu koji se poboljsao, nije zbog malware-a, vec zbog codeca sa novim setingsima, koji se instalirao preko windowsovog/linuxovog standardnog. Taj codec verovatno mozes da nadjes na netu za free, i da ga instaliras direktno (bez malware-a). Imas razne "oficijalne" codec packove, kao i ffmpeg site. Malware tu nista pametno nije uradio.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara08.10.2016. u 19:30 - pre 90 meseci
Lajički ulazim u priču (ne totalno) ipak nikako mi ne ide u glavu kako bi se neki program mogao nazvati malverom ili virusom ukoliko je njegova namena optimizacija PCa? Naravno da takvi programi postoje, ali zar bi se neko mučio da napiše program, a zatim da ga krišom ubaci u nečiji kompjuter samo da bi poboljšao rad istog?
Meni ovde neke stvari prkose zdravom razumu i to nema veze sa poznavanjem materije.

Ni bi me čudilo ukoliko nakon odredjenog vremena max2014 reši da sa svima nam ovde podeli taj čudesni programčić.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara08.10.2016. u 19:35 - pre 90 meseci
Namena malware-a nije optimizacija, vec spijuniranje korisnika ili neka druga steta (slanje tone mailova sa tvog kompa da ne znas, izvodjenje DDoS napada). Posto niko nije lud da samoinicijativno ode, potrazi i instalira malware... obicno se on nakalemi na nesto sto je vec napisano i korisno (kao npr. bolji video codec, neki program, video igra i sl.) i tako instalira u pozadini, da user ne zna. Treba voditi racuna ako se skida piratski software, odakle se skida i koja grupa ga je crackovala (tj. da li je izvor/grupa proverena), jer je tu najveca sansa da se dobije malware/virus i sl.
 
Odgovor na temu

max2014

Član broj: 335007
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara08.10.2016. u 23:15 - pre 90 meseci
sistemski je zahvat u pitanju. skidanje drugog codeca i instalacija je gubljenje vremena. nista se time ne dobija.

dakle jos jednom promena koja se uocavala je drasticna. nikakav prost zahvat kao sto je codec koji moze da se nadje i instalira na windows-u ne moze nista znacajno da promeni.
nemam nikakav program koji moze da odradi takvu promenu. to trazim.

kako sam dobio taj virus koji je omogucio drasticnu promenu izvrsavanja multimedije:

*******************

po kupovini racunara sam pri prvom ukljucenju u brzini kucanja otkucao pogresnu sifru za svoj nalog.
kako nisam umeo da ga otkljucam koristeci stari laptop (vise nije u funkciji) i windows-pass recovery koji sam skinuo sa neta,
kreirao sam butabilan usb kako bih napravio novi nalog.
ubacio sam usb u svoj nov racunar butovao u taj usb i kreirao novi nalog bez sifre i resetovao racunar.
tada su poceli da se smenjuju crni ekrani sa trepcucim znakom u gornjem levom uglu, takodje je nesto i ispisivao zaboravio sam tada nisam ni znao da je
to virus. sve u svemu windows je posle izvesnog vremena startovao u tom izmenjenom modu rada (sa malverom).

******************


nisam ni znao sta sam imao dok jednom nisam reformatirao sistem jer je hard disk poceo da koci.
nakon toga sam uvideo koliko je to sto sam imao bilo posebno.
nijedna druga masina koliko god bila jaka hardverski ne moze pod windows-om da izgura procesiranje videa kao sto sam gore opisao.
To me navodi na zakljucak da je nesto sistemski bilo izmenjeno pod uticajem malware-a. hakeri uzgred sam procitao koriste GPU kako bi radili bit mining, keyloger ili slicno. blisko je pameti da se nesto slicno odigralo i ovde.

malware jeste pisan u najvecem broju slucajeva u C programskom jeziku. Ima gomila koda pisana za malware na githubu. Nije to nikakav bauk za onoga ko se bavi sistemskim stvarima.
 
Odgovor na temu

max2014

Član broj: 335007
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara08.10.2016. u 23:23 - pre 90 meseci
Citat:
Aleksandar Đokić:
Generalno ako napravis wrapper oko sistemskih poziva (kao ovaj jellyfish) i ako operacije za koje je pogodan GPU izvrsava graficka onda verujem da moze da se dobije na performansama. Ali nije pametno dati sve GPU-u zbog toga sto GPU nije brzi u svemu.

Kako bi tacno ovo primenio na video obradu i playback nije bas narocito interesantno. Tj sta je cilj? Dobiti realisticniju sliku? Gubljenje vremena.





Zdravo Aleksandre,

pa evo cilj je bas to video playback i obrada jer se radnja stalno ponavlja dakle multimedija se stalno izvrsava i jednostavno CPU je tu visak u 99.9% vremena.
CPU moze da inicijalizuje i tu se zavrsava njegova uloga. Taj nepoznati za mene sistemski rootkit je upravo kao side efekat omogucio da GPU preuzme kontrolu i drasticno na bolje izmeni obradu multimedije.


 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: malware za superiornu snagu racunara09.10.2016. u 01:30 - pre 90 meseci
Citat:
sistemski je zahvat u pitanju. skidanje drugog codeca i instalacija je gubljenje vremena. nista se time ne dobija.

dakle jos jednom promena koja se uocavala je drasticna. nikakav prost zahvat kao sto je codec koji moze da se nadje i instalira na windows-u ne moze nista znacajno da promeni.
nemam nikakav program koji moze da odradi takvu promenu. to trazim.

kako sam dobio taj virus koji je omogucio drasticnu promenu izvrsavanja multimedije...


My bad. Izgleda da je stvarno rec o super virusu/rootkitu/malware-u, koji je uspeo da sam od sebe optimizuje delove koda koji se izvrshavaju na CPU i uploaduje ih na GPU. Pritom vodeci racuna o kom sadrzaju se radi, pa shodno tome i da doda frame-ove i ispravi sliku, a takodje po potrebi, overriduje i sistemske pozive... pa je sve mnogo brze nego inace.

Taj koji je to napisao je ravan geniju, ali je u isto vreme i ocigledno retardiran... posto tehnologiju koju koristi taj "virus/rootkit/malware" nije nashao da npr. proda Intel-u, AMD-u, nVidia-ji, Ati-ju... Vojsci? Naucnim institucijama? -> za masne pare, vec se trudi da to skriveno instalira na sto vishe racunara... kako bi ih unapredio. Cak se nije setio ni da to ponudi besplatno/preko doniranja/ili za pare, kao optimizer rada racunara, vec voli da ga gura ispod zita kao malware - userima koji ni ne znaju sta instaliraju.

...
Nista, odoh ja sad da sipam onaj specijalni benzin, sa istim brojem oktana... ali koji autu daje duplo vishe predjenih kilometara, kao i dodatnih 200 konja... a kosta isto. Ako naravno uspem da nadjem coveka koji prodaje... jer stalno menja lokaciju i skriva se.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: malware za superiornu snagu racunara

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15932 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.