Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uubodna testera i aku-busilica

elitemadzone.org :: TechZone :: Uubodna testera i aku-busilica

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18069 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Uubodna testera i aku-busilica27.11.2016. u 08:39 - pre 89 meseci
hteo bih da kupim ubodnu testeru i aku-busilicu. kupujem ih zbog sklapanja kuhinje i jos nekog namestaja, a kasnije bi ih koristio amaterski, kad zatreba za nesto. dakle, ne treba mi profi alat, ali opet ne bih hteo ni da kupim nesto za jednokratnu upotrebu da crkne posle prvog koriscenja! ima li neko preporuke?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica27.11.2016. u 08:52 - pre 89 meseci
Kupi najjeftinije.Busilicu ces koristiti povremena pa baterija ode u aut a ubodnom neces seci kilometre pa

ti treba nesto izdrzljivo.Vise obrati paznju na kupovinu kvalitetnih burgija i testerica..

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica27.11.2016. u 11:03 - pre 89 meseci
Ako ces da koristis amaterski ne treba ti accu alat, jer je on namenjen za svakodnevno koriscenje.

Kupi neki hobi alat na struju, jer za to sto ti treba svaki ce ti biti dobar, dok jeftine accu srafilice uvek budu prazne kad ti trebaju.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica27.11.2016. u 14:20 - pre 89 meseci
Alat, nikako najjeftiniji kineski. Gledaj bar koliko toliko kvalitetnu, tipa Einhell, Womax, i slicno. Iz iskustva, kupio Straus ubodnu testeru, jeste da je posluzila, ali ne valja. Ne moze da napravi ravan rez nikako, vuce u stranu, od kad je nova. Da ne pricamo o tome kako se greje.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica27.11.2016. u 15:38 - pre 89 meseci
@sva trojica :)

hvala na savetima!

sto se tice srafilice, nisam o tome razmisljao ali ovo sto je @Jazbina rekao ako bi se koristila za zavijanje 3 srafa na svakih pola godine-godinu, verovatno da bi posle nekog vremena baterija crkla koliko god kvalitetna bila, tako da cu onda uzeti nesto jeftinije ako nadjem ili necu uopste kupovati jer sam do sada dosta komada namestaja rasklopio/sklopio obicnim srafcigerom pa cu mozda tako i sada, ne isplati mi se samo zbog toga dosta para da dajem jer bi kako se god okrene na kraju ispalo da je za jednokratnu upotrebu.

a ubodnu cu verovatno onda uzeti nesto kvalitetnije jer generalno nije skup alat, pa se za 60-70-80e moze naci Bosch, Makita, Black&Decker... vec sam cuo takva iskustva ko sto @bort kaze da se sa najjeftinijima jako teško seče, da se iskrivi rez, da vuče u stranu i sl. pošto nema bateriju da izlapi od stajanja imacu onda sigurno dosta narednih godina kad zatreba...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica27.11.2016. u 15:40 - pre 89 meseci
Citat:
Ne moze da napravi ravan rez nikako, vuce u stranu, od kad je nova.

Zato se ne zapinje ko sivonja !!!
Citat:
sklopio obicnim srafcigerom pa cu mozda tako i sada


Kod ovih sada "majstora-stolara"-montera koristi se imbus i ovakav sraf !



I koristi se ovakva burgija.Ne sumljam da znas nego da zavrsim referat..

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.opera-mini.net.



+183 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica27.11.2016. u 16:43 - pre 89 meseci
Pre desetak dana sam vodjen istim potrebama i sa istim zahtevima kupio womax aku bušilicu/šrafciger sa litijumskom baterijom za 6000 rsd. Prvi utisci su super, videćemo kako će se pokazati na duže staze. Sa ovom baterijom ne bi trebalo da bude problema što se tiče eksploatacije u odnosu na klasične, a i manja je i lakša.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica27.11.2016. u 18:10 - pre 89 meseci
Zapnjao ne zapinjao, ona sece krivo. Moras da je drzis krivo, da bi isla pravo, i opet rez ide koso, jednostavno, ne valja. Posluzila je svrsi, ali sam trebao da kupim nesto bolje.

Odlican hobi alat je Parkside, Lidl robna marka, samo sto nasi "uvoznici" deru. Npr.

https://www.kupujemprodajem.co...96-oglas.htm?filter_id=1457338

Ovo kosta 50 evra u Lidlu, imam je, odlicna, stemovala, busila ko zna koliko, i nista, radi :D . Straus je smesna, ima je komsija, naspram ove. Uzeo nesto da stemuje, slabo udara, greje se, smrdi. Ja mu dao moju busilicu i zavrsio posao.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica27.11.2016. u 18:23 - pre 89 meseci
Citat:
Pre desetak dana sam vodjen istim potrebama i sa istim zahtevima kupio womax aku bušilicu/šrafciger sa litijumskom baterijom za 6000 rsd.

Ti sa cenom i nisi kupio neki skart.

Citat:
Zapnjao ne zapinjao, ona sece krivo. Moras da je drzis krivo, da bi isla pravo, i opet rez ide koso, jednostavno, ne valja


Jedna od stvari koja mi ne ide od ruke to je secenje ubodnom,pa sad da se vratim i 25god. unazad,znaci nije bilo bofla i kostalo je

ali meni dzaba.Jednostavno mi neide od ruke bilo pravo ili neki krug.Pricam o debljim materijalima,ovi materjali od 1cm

debljine mi i oproste.Mada smo pricali pre neku godinu i bilo je da se ipak to povremeno neki put zadesi obimno i onda takva

brusilica,busilica itd. zavrsavaju sa gecrk.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica27.11.2016. u 20:15 - pre 89 meseci
Citat:
botr:
Zapnjao ne zapinjao, ona sece krivo. Moras da je drzis krivo, da bi isla pravo, i opet rez ide koso, jednostavno, ne valja.


Ovo je malo cudno, posto kod ubodne ne sece sama "masina" vec testerica, koja ako je losa hoce da se krivi, ali ako kupis neku kvalitetniju trebalo bi da bude kako treba.

problem kod losih ubodnih je zapravo u sistemu montaze testerice koji je los pa ume da ispada (a koliko sam primetio to nisu kopirali od poznatih proizvodjaca), al ne znam da sece ukrivo...

Ja imam bosovu ubodnu, pa i na nju kad namontiram kilavu testericu dobijem krivo secenje


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica27.11.2016. u 20:28 - pre 89 meseci
Ukrivo koliko sam ja shvatio misli na kosinu secenja a ne na smer.

Ovo nije losa ponuda,za sada.

https://www.limundo.com/kupovi...u-busilica-DEWALT-18V/52117971
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9447
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica27.11.2016. u 21:15 - pre 89 meseci
De Walt je dobar brend, ali ono je šrafilica sa NiCd baterijom. Najstariji tip, najlošije performance, najbrže crkne. Ne isplati se kupovati bilo šta sa NiCd baterijama.

Kao što reče bakara, mnogo je bolje kupiti šrafilicu na 220 V. A to je i moje lično iskustvo posle kupovanja triju šrafilica na baterije. Realno, ako ne radiš na vrhu dalekovoda, ili na gondoli uspinjače struja ti je uvek dostupna.

I time rešavaš sve probleme sa baterijama, punjenjem, trajanjem, i ispražnjenim baterijama i neupotrebljivom šrafilicom baš onda kad ti zatreba.

I kao što sam mnogo puta već napisao, amaterski alat amaterima, profi alat profesionalcima. Sve ostalo je bacanje para.

Evo jedne jeftine šrafilice koja će svakom amateru da posluži u svakoj prilici:
http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=010280020

Uz dve godine garancije, malo li je ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica27.11.2016. u 21:25 - pre 89 meseci
^^
Ta boja ce da se prlja
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica28.11.2016. u 08:12 - pre 89 meseci
Citat:
Kao što reče bakara, mnogo je bolje kupiti šrafilicu na 220 V.


Nervira kabal.I ja sam jednu bosovu stavio na auto akumulator.Ali opet kabal.Sto se tice NiCd baterija,mogu da se pakuju.

Nema cipova i pamcenje istrosenosti baterije.Ima na NB firma koja puni sa jacim baterijama i ispadne oko 4k po jednoj patroni.

Ovo sa accu sto sam probao ( trebalo mi je za krov ) ima mnogo duzu autonomiju rada,ali KABAL,sto smara.Za medalju.
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
212.200.65.*



+53 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica28.11.2016. u 09:39 - pre 89 meseci
.. slažem se da kabal smara ali je daleko veće smaranje ručno uvijanje...
ja sam za sitne pare (1000din sa poštarinom) kupio neku polovnu CMI aku bušilicu koja radi na 12V, prikačim je na stari automobilski akku, kabal od 3 metra i vozi Miško ... s njom sam ušrafio bar jedno 1500 vijaka (doduše u radionici), završila mi posao, kada bi to sve ručno uradio...

ako naletim na kućište baterje da joj odgovara napakovaću joj novu baterju ali otom potom....


ubodnu testeru sam nabavio(isto nekih tričavih 2000din); neka marka "GO ON", imam brusilicu 900W istog proizvođača- odlična je, zato sam i ubodnu testeru kupio iste marke.. i testera je 650W a reže super i kada se "legne na nju kao sivonja" ima snage i ne pregreva se , samo dobar list testere i dobar osećaj i završava posao.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica28.11.2016. u 11:44 - pre 89 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
Kao što reče bakara, mnogo je bolje kupiti šrafilicu na 220 V.


Nervira kabal.

Tacno!
Ali ja na to uvek dodam, da jos vise nervira prazna baterija.

Radio sam par godina kao monter.
Kolege uglavnom rade sa accu srafilicama jer je jako tesko prici svuda sa kablom, ali prvo sto uradis kada dodjes na montazu je da ukljucis rezervnu bateriju u struju inace stajes na pola posla.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica28.11.2016. u 11:50 - pre 89 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:Kod ovih sada "majstora-stolara"-montera koristi se imbus i ovakav sraf!

kad smo kod toga, nesto najlakse za montazu sto sam video je ovako nesto:



skroz lako i prakticno za sklapanje, jedino sto rupe za to nije bas najlakse napraviti u kucnoj radinosti sa ameterskim alatom.

inace, nesto od namestaja koji sam sklapao bio je i sa takvim srafovima kao sto ti kazes, ali sada ne znam kako ce kuhinja biti povezana... porucio sam gotovu kuhinju treba samo da se sklopi. ne bih da zvicim kao neka gastarbajtercina pa da samo kukam, ali u DE su sve usluge stvarno jako skupe i za montazu obicne ugradne kuhinje od 3m, koja verovatno ne bi trajala duze od par sati, su mi trazili skoro 700e! rek'o... sklopicu je sam pa da joj *ebem mater! :) zato mi treba taj alat...

Citat:
Java Beograd:Kao što reče bakara, mnogo je bolje kupiti šrafilicu na 220 V. A to je i moje lično iskustvo posle kupovanja triju šrafilica na baterije. Realno, ako ne radiš na vrhu dalekovoda, ili na gondoli uspinjače struja ti je uvek dostupna.

I time rešavaš sve probleme sa baterijama, punjenjem, trajanjem, i ispražnjenim baterijama i neupotrebljivom šrafilicom baš onda kad ti zatreba.

busilicu obicnu imam, doduse nesto vecu i tezu, pa nije bas prakticna za koriscenje kao srafilica, tako da u sustini ovo i nije los predlog... mozda onda umesto planirane aku- uzmem obicnu busilicu nesto manjih dimenzija, koja ce posle sluziti sigurno cesce nego sto bi koristio ovu sa baterijom. npr. OVA 40e, 5 god. garancije.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica28.11.2016. u 12:28 - pre 89 meseci
Ekscentri jesu zgodni za montazu, ali njih moras zatezati ili rukom ili bas srafilicom koja ima granicnik sile stezanja.
Sa busilicom sa gornjeg linka ces morati da imas dobar osecaj inace ce da ti pokida tu rupu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica28.11.2016. u 15:13 - pre 89 meseci
Iskreno,taj ekscentar pamtim da nije imao taj zvezdasti deo nego je bila proslicovan minus i dotezao se rucno sa ugaonim (G)

minus kljucem.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9447
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Uubodna testera i aku-busilica28.11.2016. u 19:27 - pre 89 meseci
Citat:
član:busilicu obicnu imam, doduse nesto vecu i tezu, pa nije bas prakticna za koriscenje kao srafilica, tako da u sustini ovo i nije los predlog... mozda onda umesto planirane aku- uzmem obicnu busilicu nesto manjih dimenzija, koja ce posle sluziti sigurno cesce nego sto bi koristio ovu sa baterijom. npr. OVA 40e, 5 god. garancije.

Ne, nije to - to. Bušilica nije i ne može biti šrafilica. Neka te ne buni što na linku koji sam postavio, piše da je "bušilica". To su pisali neuki komercijalisti, koji ne znaju razliku.
Šrafilica je mnogo lakša, znatno manja po snazi, sa znatno manje obrtaja (da ne bi šraf u deliću sekunde "otiš'o u tri lepe") i td. i td. Na primer, obrati pažnju da je konstruisana tako da težište dođe kod rukohvata. Što izuzetno mnogo olakšava horizontalno uštafljivanje, ukoso, na gore i slično. Za manipulaciju jednom rukom. A pogledaj kako je konstruisna Bosch bušilica koju si linkovao. Pomisli samo koliko je teže to držati u jednoj ruci i ušrafiti više stotina šrafova.

Ova koju sam linkovao, na primer, ima i dve mehaničke brzine, za brže i sporije ušrafljivanje, što daje još veći kvalitet u kontroli rada. Da se razumemo, ni najmanje ne preporučujem konkretan model. Očigledno je da je to no-name jeftini kinez. Ali iz sopsvenog dobrog iskustva preporučujem tu vrstu električnog alata.

Kažem, bušilica ne može šrafilica, ali za manje rupe u drvetu i drugim mekim materijalima šrafilica može biti bušilica ! I to odlična.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Uubodna testera i aku-busilica

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18069 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.