Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krovna konstrukcija i izolacija krova

elitemadzone.org :: TechZone :: Krovna konstrukcija i izolacija krova
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 77964 | Odgovora: 142 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

component

Član broj: 182885

+355 Profil

icon Re: Krovna konstrukcija i izolacija krova13.07.2021. u 11:45 - pre 10 dana i 9h
Najbolje da pošalješ mail proizvođaču. Sigurno će ti odgovoriti kako treba. Ako si već kupio ventilacione crepove, nema smisla ne postaviti ih sve.
Mi smo radili sa drugim crepom i preporuka je da ventilacioni bude pri vrhu. Što mi je i logično. Tu će topao vazduh da izađe. Kod nas nije velika dužina rogova pa samo tu ih i imamo. Ako imaš veću dužinu, shvatam da treba da postaviš dodatne na polovinu te dužine, a ne sve da ih tu postaviš. Najvažniji su oni najbliži slemenu.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."

Odgovor na temu

dcabro
Linux/AIX system administrator
Beograd

dcabro
Član broj: 335106
89.216.90.*

icon Re: Krovna konstrukcija i izolacija krova13.07.2021. u 11:53 - pre 10 dana i 9h
Nikad nisam čuo da se ventilacioni stavljaju na sredini, i nekom logikom mislim da bi tu doneli više štete nego koristi. Potrebno je da vazduh cirkuliše celom dužinom krovišta a nisam siguran da će otvor na sredini u tome pomoći. Mislim da je najbolje da se konsultuješ sa tondach inženjerima i da te oni posavetuju oko kompletne izvedbe, pogotovo ako je ceo sistem njihov.

Kod mene su majstori koristili ili 10 ili 12 ekser, nisam baš sad siguran ali i kod mene su bili suvi rogovi i nikakvih problema nije bilo.

Odgovor na temu

Mareni
Niš, Srbija

Član broj: 346416
*.exe-net.net.

icon Re: Krovna konstrukcija i izolacija krova13.07.2021. u 20:58 - pre 10 dana
Pozvaću sutra Tondach da pokušam da dobijem nekog od inženjera, a verovatno ću im i mejl poslati.

Ja sam zamišljao da ventilacioni crepovi po sredini služe za dodatan ulaz vazduha u ventilacioni kanal, a u slemenu se odvoje poklopci/žlebnjaci distancerima da ima prostora za izlaz. U sleme dolazi i perforaciona traka, a žlebnjaci se pričvršćuju kopčama.

Hvala za odgovore i za ventilaciju, i za eksere :)

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Krovna konstrukcija i izolacija krova
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 77964 | Odgovora: 142 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.