Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)

elitemadzone.org :: MadZone :: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 26623 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)12.04.2017. u 04:37 - pre 85 meseci
Citat:
Bradzorf012: Žao mi je što ću morati da te razočaram, ali protvivrečnosti u onome što sam napisao nema, pa tako nema mesta ni likovanju. Ako ti ne vidiš da sam napisao "koji", ako ne praviš razliku između dve trećine, svi, neki, ni jedan, mnogi... šta da ti kažem, pročitaj više puta, možda shvatiš.


Hm...

Citat:
Bradzorf012:

... proliv ...

Ako govorimo o Ex SFRJ mislim da grešiš, ta država je bila primer uređenosti za ove otpatke koje imamo danas

... proliv ...

Ako je sistem propao, onda je to jednostavno uzaludno trošenje vremena i nerava. To ti je kao i auto, ako je nov sipaš i voziš, ako je malo stariji povremeno mora neka popravka i ulaganje, a ako je kanta, onda je jeftinije da je baciš. O preporuci da građani postanu špijuni i potkazivači ne bih, meni lično je to odvratno.

... proliv ...

Zašto se onda ljudi žale? Pa zato što je kompletan sistem odraz u ogledalu svih nas, naše stručnosti, radne etike, etičkih principa kojima se rukovodimo, jednom rečju nas samih. Policijac, lekar u ordinaciji, nastavnik, prodavačica u supermarketu koji su neprofesionalni, nestručni, neljubazni, korumpirani, to su naše komšije, rođaci, prijatelji, sve smo to mi.

... proliv ....


BTW - ponovo izvrtanje stvari i prosipanje proliva, ni ja nisam rekao da su 2/3 korumpirani, nestrucni i neljubazni, nego da bi mogao 2/3 zaposlenih da otpustis i da bi firme i dalje radile podjednako efikasno.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.98.8

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)12.04.2017. u 12:25 - pre 85 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
R A V E N:
Meni moji roditelji matematiku nisu znali pokazati, a i da su htjeli da to nauče, pa mene pouče, prođe vrijeme i ja bih opet naredao 4, 5 kečeva. Onako si samo sjedio i zurio u one konstrukcije trapeza i integrale. Kao da ne bi bilo možda bolje da ti roditelji to pokažu ili da sjediš 1 sat pred nekom web aplikacijom koja će te polako provesti kroz to. Možda dobiješ 3.

Ja se sjećam da sam bježao sa historije jer jednostavno si mogao lekciju naučiti kod kuće i nisam vidio nekog smisla. Ne sjećam se ni kako bi čas protekao, ali dobro znam da se počesto samo sjedilo i zurilo po 20 od 45 minuta.




Hehe, dobar. Ali da si ti pred dva zla, koje bi radije izabrao:

(a) beskorisno se mučio na času, pa da dobiješ 1
(b) beskorisno ležao kod kuće, pa neka ti upiše 1 preemptively?


Citat:
Java Beograd:
Vidi, Island ima nešto oko 300.000 ljudi. Otrpilike malo više nego Opština Novi Beograd.


Možda je tako na površini ili ako se zakopa malo dublje. Ali osnova svakog ljudskog društva je socijal-darvinizam, kao što su osnova fizikalnog svijeta gravitaciona i elektromagnetna sila, uz možda još par stvari. Uglavnom, rade na tome da i njih ujedine u jedan fenomen.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 12.04.2017. u 14:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)12.04.2017. u 15:35 - pre 85 meseci
Citat:
R A V E N
Hehe, dobar. Ali da si ti pred dva zla, koje bi radije izabrao:

(a) beskorisno se mučio na času, pa da dobiješ 1
(b) beskorisno ležao kod kuće, pa neka ti upiše 1 preemptively?


Ma znam, samo sam hteo da kazem da ne mozes da krivis bas sve oko sebe (roditelji, skolstvo, sistem itd, i ne mislim na tebe licno, nego generalno), jbg nekad je i do tebe, iz istih ili gorih uslova, neki ljudi izvuku mnogo vise, bez obzira na porazavajuce okolnosti.
Treba covek malo da se okrene prema sebi i sagleda sta moze da uradi na sebi da bi popravio svoju situaciju i da proba da izvuce maksimum iz tog sto mu je dato :)

 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.98.8

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)12.04.2017. u 15:40 - pre 85 meseci
Podijeljena je krivica, ako pratiš nedavne teme, na jednoj sam o tome govorio.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)12.04.2017. u 16:46 - pre 85 meseci
Citat:
R A V E N: Podijeljena je krivica, ako pratiš nedavne teme, na jednoj sam o tome govorio.


Nisam ispratio, ali dobro - onda se slazemo...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 26623 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.