Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Par pitanja Scenic

elitemadzone.org :: AutoZone :: Par pitanja Scenic

[ Pregleda: 3155 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Charlie S
Ivan Sliskovic
Mostar, BiH

Član broj: 334115
Poruke: 16
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Par pitanja Scenic09.05.2017. u 07:53 - pre 83 meseci
Pozdravljam, imam Renault Scenic II i evo par dana i problema sa njim.

Nedavno sam primijetio da motor čudno radi (1.5dci), odvezem majstoru i tek kod njega skužimo da mi klima ne radi. On pogleda dole i vidi da je otišlo "kvačilo" na kompresoru klime. Stavi mi drugi (polovni) dio i sve proradi, super - odem ja.
Nakon 10-15 dana opet isto... On u čudu baš kao i ja. Kaže imam dvije opcije - 1. još jednom kvačilo zamijenuti 2. mijenjati kompresor
Jučer sam opet kvačilo na klimi zamijenuo, ali imam osjećaj da se već sada čudno čuje ispod haube kada kompresor upali. Što bi moglo biti? Klima radi sasvim OK, hladi dobro (automatska je) i nikada je nisam punio. Auto je u mene već 4 godine i do sada nije bilo nikakvih problema..

Šta može biti u kompresoru da lomi "kvačilo" na onoj remenici? Jeli se kome dogodilo nešto slično?

Jučer sam i kočnice mijenjao TEXTAR - pa možete komentar baciti, jesu li dobre, škripe li isl...

Sada sam u potrazi za nekim dobrim Bluetooth adapterom. Imam Handsfree Parrot Renault, pa tražim nešto samo ako može raditi sa originalnom instalacijom. Ako netko ima predloga neka napiše. Za kraj, tražim i nove brisače, ali neke povoljnije pa sam bacio oko na vornitzer. Jedini za Hrvatsku je ovaj shop http://www.brisaci.hr/ pa ako netko ima još prijedloga slobodno.

Idući tjedan ću mijenjati zadnje diskove i pločice. Ako do tada opet ne sjebe klima :(
 
Odgovor na temu

Charlie S
Ivan Sliskovic
Mostar, BiH

Član broj: 334115
Poruke: 16
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Par pitanja Scenic09.05.2017. u 14:41 - pre 83 meseci
Evo update: Opet mi klima riknula, čuje se ono "kvačilo" na kompresoru. Nema mi druge nego kompresor zamijeniti. Kočnice neka čekaju još mjesec-dva...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.93.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Par pitanja Scenic09.05.2017. u 15:24 - pre 83 meseci
Sta je uopste kvacilo na kompresoru?
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Par pitanja Scenic09.05.2017. u 16:05 - pre 83 meseci
Deo koji omogucava da se remenica vrti, a da se kompresor ne vrti, prostim recima.
 
Odgovor na temu

Charlie S
Ivan Sliskovic
Mostar, BiH

Član broj: 334115
Poruke: 16
*.dynamic.telemach.ba.



+1 Profil

icon Re: Par pitanja Scenic09.05.2017. u 21:00 - pre 83 meseci
Citat:
etjen: Sta je uopste kvacilo na kompresoru?


Kako je kolega već napisao - dakle remenica se vrti uvijek dok motor radi, a kompresor zapravo upali kada treba tlak u sistemu pa se to kvačilo zaglavi da zavrti unutarnje dijelove u kompresoru. Meni iz nekog razloga puca taj dio, baš na mjestu gdje je tvornički oslabljen (pretpostavljam da je stvar koja se može dogoditi), samo što ja do sada nisam čuo da nekom kompresor može zaribati. Mislio sam da može procuriti, dobiti lufta ili nešt slično, ali ne i da zariba da lomi dijelove u remenici.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Par pitanja Scenic11.05.2017. u 13:39 - pre 83 meseci
hvala na pojašnjenju. Inače, da, više puta sam čuo da je kompresor klime zaribao... Tako da, ne verujem da je to retkost.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Charlie S
Ivan Sliskovic
Mostar, BiH

Član broj: 334115
Poruke: 16
77.77.218.*



+1 Profil

icon Re: Par pitanja Scenic15.09.2023. u 21:50 - pre 6 meseci
Ja sam na kraju mijenjao kompresor. Valjda je znao zaribati vremenom i lomio je kvačilo. Nakon zamjene nema više problema.

P.S. još uvijek vozim isti Scenic :D
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Par pitanja Scenic16.09.2023. u 13:33 - pre 6 meseci
Kvačilo klime može da ode i od nabijanja pritiska od strane kompresora, a razlog bude hladnjak klime u kome postoji neki problem sa saćem. Kod mene je prethodni vlasnik bio zamenio prednji branik i hladnjak motora nakon neke čuke, ali ne i hladnjak klime, on je kao bio u redu. Međutim, kad sam dopunjavao freon jer klima uopšte nije hladila, ispostavilo se da kompresor uopšte ne radi zbog kvačila klime, međutim kad su to sredili, ispostavilo se da je polovina hladnjaka vrela vrela, a druga polovina hladna, dok je pri punjenju umesto 20 bara pritisak bio 40 bara (ili tako nešto) zbog problema sa saćem u hladnjaku.
Uglavnom, zamenjen hladnjak klime, mislim da je bio tipa 60-70 evra, a na starom se videlo da je saće delimično pogužvano kao da je neko nestručno vršio čišćenje saća od prašine nekim čvrstim predmetom (npr. stave neku previše tvrdu tanku četku na bušilicu ili peru hladnjak klime prejakim mlazom vode, ili tako nešto).

Takođe, kad ti majstor dopunjava klimu freonom, da li dodaje i odgovarajuće ulje za podmazivanje, jer ako je negde curelo, moguće da je kompresor ostao bez ulja - ili je to ulje već sadržano u samom freonu kojim se dopunjava sistem?
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Par pitanja Scenic23.03.2024. u 00:15 - pre 5 dana i 19h
Ajde i Ja da sse uključim u temu sa jednim pitanjem.

Dakle u pitanju je Senik 2 1.6 sa automatskim menjačem-
Pitanje: da li se ulje u menjaču menja, ako se menja ko u Beogradu radi taj deo posla?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Par pitanja Scenic23.03.2024. u 00:19 - pre 5 dana i 18h
Ja menjam iako se fabrički to ne preporučuje, jer naprosto menjaču je bolje/lakše.

Ne znam za Reno, ali ne vidim zašto bi bilo neke razlike.

I ne znam ko to radi u BG, ali to je veoma prost posao. Može da ti završi bukvalno svaki iole pismeniji majstor.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Par pitanja Scenic23.03.2024. u 07:57 - pre 5 dana i 11h
Iskreno meni je potrban majstor koji zna da uradi, može i nepismen.
Da kažu da se ulje i filter ne menjaju što je suludo.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Par pitanja Scenic

[ Pregleda: 3155 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.